Колко всъщност струва разводът?

  • 89 997
  • 109
  •   1
Отговори
Тук чета от доста отдавна, но не съм писала. И вече е момента в който официално ще се развеждаме. Та въпроса ми е: Колко всъщност струва разводът по взаимно съгласие? Чух за цени от 800 до 500 лева, като разноските се делят от двамата, а някой с по - конкретна информация?

# 1
  • Мнения: 910
и мен ме вълнува

# 2
  • Мнения: X
Как ще се развеждате- по исков ред с двама адвокати, свидетели и спорове за издръжка, деца, жилище... или тихо и сговорно, по взаимно съгласие? Във втория случай може да ползвате услугите само на един адвокат.
По минималната тарифа хонорарът за прекратяване на брак по исков ред е 500 лв., а за развод по взаимно съгласие - 300 лв., като при уреждане на имуществени отношения за изготвяне на споразумението се прилага и ал. 4, демек "за други неоценяеми искове - 150 лв".
Има и около 50 до 100 лв държавни такси /грубо/, като разпределението на разноските зависи пак от реда, по който ще протече процедурата...

# 3
  • Мнения: 139
Здравей!
В момента се развеждам по взаимно съгласие(дано си остане така Praynig) и адвокатката ми каза 300 лв,като разходите се поделят! В моя случай няма да се поделят,защото прасето каза,че аз го искам,а не той,така че да си го плащам аз! Peace

# 4
  • Мнения: 2 655
Ето ти и моите х-ри:
500 лева за развод по взаимно съгласие;
от 400-600 евро за развод по вина. Средни са за Варна.

# 5
При вина таксата не се ли плаща от виновната страна? Но трябва да се докаже, че вина има

# 6
  • Мнения: 2 655
Да, ако адвоката представи документ за платените суми, а по новото ГПК списък по реда на чл. 80 от ГПК.

# 7
  • Мнения: 2 723
В моя случай няма да се поделят,защото прасето каза,че аз го искам,а не той,така че да си го плащам аз! Peace

Дааа и при нас беше така. Но след това той дори и не се появи на делото, а уж при адвоката подписа всичко.
Та сега плащам втори път за развод по вина.
Златен ще ми излезе тоя развод  Twisted Evil

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Ето ти и моите х-ри:
500 лева за развод по взаимно съгласие;
от 400-600 евро за развод по вина. Средни са за Варна.
А за София някакви по-конкретни цифри?Определено няма да е по взаимно съгласие.
За една позната става въпрос-имат 1 дете и живеят в общинско жилище,под наем,на името на жената.

Ще съм благодарна на всякакви отговори!

# 9
  • Мнения: 1 663
Аз се разведох този месец(Пловдив)по взаимно съгласие 300лв. но ние бяхме с различни адвокати така че всеки си плаща на неговия.такса 20лв. а на него 80лв. Това е.

# 10
  • Мнения: 6
  Здравейте!
Моят развод излезе около 350.00лева, по взаимно съгласие в последния момент, но най важното, че всичко свърши.
Сега обаче идва и другия проблем, бащата на детето/синът ми/ не си е плащал издръжката от 3 месеца. Все нямал пари, обещава че ще я изпрати след ден , два, но нищо. Пълно безхаберие, а да не говорим, че не идвал да види детето вече 4 мес..Незнам какво да кажа вече, просто нямам думи с който да се изразя, за бившия съпруг! Вече поне сме си сами с малкия и така се чувстваме доста по-спокойни.

# 11
  • Мнения: 15
Нашият е по споразумение...излезе около 4 000 лв с хонорарите за адвоката,таксите за държавата и пр.
Той пое разноските

# 12
  • Мнения: 910
Цитат
излезе около 4 000 лв с хонорарите за адвоката,таксите за държавата и пр.
Той пое разноските
Това не е ли ужасно много?

# 13
  • Мнения: 15
Нямала съм други разводи,не мога да ги съпоставям...дано и нямам занапред де!
И на мен ми се видя много.

# 14
  • Мнения: 2 660
300 лв по взаимно съгласие,
600 по исков път.
40 лв такса за завеждане при взаимно съгласие,
50 лв по исков път

Отделно накрая на делото ти слагат и една държавна такса, която всеки път е различна, но е в диапазона около 30 лв.

При брак ненавършил три години се плащат пак 300 лв, ако върви със споразумение, макар че формално се прави иск.

Това са цените зададени от адвокатската колегия и са минимални. Има адвокати, които слагат и повече. Най-именитите адвокати в моя град работят с минималните и разчитат на потока от клиенти, които им носи добрата репутация.

# 15
  • Мнения: 700
MDK, 4000 лв.??? Това в България ли е? Изобщо не мога да го повярвам! И то "по споразумение", т.е. да разбираме по взаимно съгласие.

Около триста лв. искат адвокатите по взаимно съгласие, до скоро беше към 150 лв. в нашия град. Отделно такса при подаване на документите - 25 лв. и накрая има някакви държавни такси от порядъка на 25-30 лв.

# 16
  • Мнения: 15
За всеки поделен имот се плащат държавни такси...с подробности не сам запозната.
Тотала това показа Thinking
Български развод...
Само едно помня,на бившият му се отщя да се развежда в него момент Joy

# 17
  • Мнения: 6 442
Вижте като не съм се женила,нямам такива проблеми  Mr. Green

Само да споделя за подялбата на разходите.Първоначално ти поемаш таксата за адвокат.Ако спечелиш,можеш да вземеш половината,но пак с куп уговорки,

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте! Търся спешно координати на добър, врял и кипял адвокат в София. Взаимно съгласие няма да има. Ще има драми, заплахи и тежко положение отвсякъде. Моля, ако някой може да ми препоръча конкретно име и телефон, да ми пише. Мерси!

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, ако някой н ти даде координати - пиши ми
моя близка, наскоро - преди мсец се съветва с адвокатка, която била мастита и с дла на извстни хора....все оплетени...та тя я посъветва какво да прави, когато вмъжа й я заплаши, че ще вземе всичко....и така нямам идея по-нататък дали е добра - щото за сега са разделени без развод, но съветите й май бяха добри и верни /мъжа на познатата също се бе консултирал и вече знаеше, че права той няма...почцти...само задължения/
но нпременно потърси добър адвокат, щото уви не са рдки случаит когато съда съвсем се смахва и решава "неадекватни" за мен неща....

# 20
Аз съм със следния въпрос. С подаването на искова молба адвоката ми искаше от мен 800 лв. за хонорар и такси, на третата седмица оттеглям исковата молба без да се осъществи развод. Как мислите, не е ли редно адвоката да ми възстанови част от сумата която съм платила като си приспадне такси и тем подобни???

# 21
  • Мнения: 903
Ами редно е според мен, защото една голяма част от въпросния хонорар адвокатът го е взел за труд, който още не е положил, а и няма да положи предвид оттеглянето на иска Peace

# 22
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не следва да се връща платен хонорар. Така е и в закона, Не адвоката се е отказал, а ти. Човек следва да прелисми доста, преди да предприеме нещо такова. Държавна такса също не се връща!!!

# 23
  • Мнения: 700
MDK, 4000 лв.??? Това в България ли е? Изобщо не мога да го повярвам! И то "по споразумение", т.е. да разбираме по взаимно съгласие.


Възможно е, защото държавната такса се дължи върху материалния интерес, ако са имали много имущество, това е качило таксите. За мен учудващото беше, че независимо, че искам развод по взаимно съгласие и двамата нямаме претенции за подялбата на имуществото (т.е. каквото е мое си е мое, каквото е негово си е негово), пак всичко придобито по време на брака формира материалния интерес. Пример - аз си запазвам колата, той неговата, но държавата иска такса върху застрахователната стойност на двете коли.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 254
А колко излиза дело за издръжка, нямаме брак...

# 25
  • Мнения: 10
zdraveite,az sa6to se razvejdam v momenta po vzaimno saglasie.6te sryva 500lv+55lv taksa-varna.koito saprygat 6te zaplati,stava malko bavno za6toto e v germaniq.trqbvat palnomo6tni.nadejdata mie kato poly4a palnomo6tnoto,ne6tata da se razviqt barzo.

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!


Пусни това в темата за консултация с адвокат, че може и да не прочетат какво си написала тук.

# 28
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!
Наистина не е за тук въпроса ти.
Заведи си дело за развод по вина на съпруга, в което искай ограничен режим на лични контакти, или лишаване от РП. За толкова малко дете, РЛК може и да е по 1- 2 часа два пъти в месеца.
Ако имаш още въпроси питай моля те в темата за консултации, отговорите може да са полезни и на други момичета.

# 29
  • Мнения: 139
аз като се развеждах ми легна към 500 лв,като взех решението го празнувах,като сватба Joy Joy

# 30
  • Мнения: 1
На нас ни излезе 500лв. хонорар за адвоката и мисля 40лв.такса за съда. Развода е по взаимно съгласие, но нямаме общо имущество а само лично. Сега ще платим само таксата към съда която се определя на база издръжка и таксите за копията и оригиналите на решението. Бяхме с един адвокат и двамата.

# 31
  • Мнения: 241
При нас излезе около 280-290 лв.50 лв държавна такса.Плаща се за да ти оформят документите и за съдията-за да те разведе.Всичко се дава на адвоката.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят развод излезе 500 лв.-по взаимно съгласие. Аз платих всичко, защото "той не искал да се развежда".

Някоя мама беше попитала някъде по-горе-колко струва делото за издръжка, но не видях конкретен отговор. Моля, ако някой има представа, да сподели.

# 33
  • Мнения: 6 442
Някоя мама беше попитала някъде по-горе-колко струва делото за издръжка, но не видях конкретен отговор. Моля, ако някой има представа, да сподели.
И аз това да питам.

# 34
  • Мнения: 183
Аз платих адвокатския хонорар -80 лв/това е минималния хонорар/ и предварително  20 лв за някакви такси .Моя съвет е ,който води такова дело  да не се съгласява на споразумение .

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112

Някоя мама беше попитала някъде по-горе-колко струва делото за издръжка, но не видях конкретен отговор. Моля, ако някой има представа, да сподели.
i men me interesuva
sorry za latinicata

# 36
  • Мнения: 2 655
Да 200-250 лева.

# 37
  • Мнения: 448
Адвокатският хонорар за делото за издръжка-ако имате предвид увеличаване на размера-се определя от новия размер, но доколкото увеличаването в повечето случаи е с цел да се стигне размер от 130-150 лева, конкретно моят хонорар е около 300 лева. Разбира се варира с оглед дохода на майката, сложността на случая и т.н.

Аз съм адвокат от София и се занимавам точно с такива дела,както и с разводи. Чета тук из форума, че това са най-лесните дела и т.н., но за нас  са работа, и то не малко.

Поздрави на всички и успех.

# 38
  • Мнения: 1
Искам да споделя,че аз водя дело за издръжка без развод.Плаща се само на адвокат,самото дело е без пари,но и трябва да имате голямо тарпение и нерви,ако някой има още въпроси по тази тема да ми пише на Л.С

# 39
  • Мнения: 262
някой може ли да ми даде по-прясна информация за разводите във Варна.
по-точно за цените, защото бях чула за вдигане на цените.

# 40
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
някой може ли да ми даде по-прясна информация за разводите във Варна.
по-точно за цените, защото бях чула за вдигане на цените.
Попитай твои познати за адвокат, от който се доволни, отиди и питай колко точно ще ти струва. Няма определена цена.

# 41
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте Мами,искам да попитам може ли някой да ми даде някакви координати на адвокат занимаващ се с бракоразводни дела за София.Незная къде да търся и за това се обръщам към вас за помощ.

# 42
  • Мнения: 1 931
Развода ми излезе 345 лв. 300 е хонорара за адвоката и 45 лв. държавна такса. По взаимно съгласие се разведохме и по споразумението трябваше да си поделим разходите, но той не плати нищо. Ходил си при някаква адвокатка в София, която взела пари и той на нея платил за консултация, но тя на делото не дойде, само 2 пъти ми се обади по телефона.НО това е без значение, аз исках развод, получих го.
Определиха за бащата някаква такса от 83 лв. която се изчислявала в зависимост от размера на издръжката на децата.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 890
700 лв - по вина.  Peace

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте, предстои ми развод по взаимно саъгласие, интересува ме отделно ли трябва да се подава молба за родителските права? Попринип какви са критерийте и на кои от двамата родители ги предоставят? Можели бащата да ги получи? Благодаря предварително на тези които ще ми пишат!

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Здравейте, предстои ми развод по взаимно саъгласие, интересува ме отделно ли трябва да се подава молба за родителските права? Попринип какви са критерийте и на кои от двамата родители ги предоставят? Можели бащата да ги получи? Благодаря предварително на тези които ще ми пишат!

Щом е по взаимно съгласие молбата за развода се подава с готово споразумение между двете страни, в което се посочва при кого остава детето / децата, размер на издръжката, режим на срещи между детето и родителя, при когото не живее, как се разпределя семейното имуществото и т.н. Съдът само се произнася по развода като факт и одобрява подписаното от двамата споразумение. След това решението не подлежи на обжалване - защото и двамата са били съгласни. Ако трябва съдът да решава, вече не е взаимно съгласие. Попитай в темата на тайс или се консултирай с адвокат.

# 46
  • Мнения: 9
Здравейте Мами,искам да попитам може ли някой да ми даде някакви координати на адвокат занимаващ се с бракоразводни дела за София.Незная къде да търся и за това се обръщам към вас за помощ.

Здравейте, да побутна малко темата. И аз имам същия въпрос.

# 47
  • Мнения: 14
Аз май мисля да мина най-тънко защото нямам и стотинка излишна за адвокат. Със съпруга ми живеем от 4 години разделени, сега съм си подготвила споразумение и  молба, остана само таксата да платя и си ги внасям в съда. Бланките за молбата и споразумението си ги свалих от нета, а ще отскоча до познат адвокат само да ми каже само това ли са необходимите документи и дали акта за граждански брак и акта за раждане на детенце да са копия нотариално заверени. И това е. Но да подчертая, че с него сме абсолютно съгласни един спрямо друг и сега развода ни ще бъде само факт на документи.

# 48
  • Мнения: 2 237
Моята адвокатка поиска 300 лв хонорар +40-50 лв такса за внасяне на молбата /не помня точно/ и каза, че държавната такса ще е някъде около 80-100 лв.В понеделник е делото. Като излезе решението ще мога с точност да кажа колко е излязло.

# 49
  • Мнения: 7 127
Бланките за молбата и споразумението си ги свалих от нета, а ще отскоча до познат адвокат само да ми каже само това ли са необходимите документи и дали акта за граждански брак и акта за раждане на детенце да са копия нотариално заверени. И това е.

Актът за граждански брак- оригинал;
Актът за раждане на детето/децата/ - копие

# 50
  • Мнения: 14
Бланките за молбата и споразумението си ги свалих от нета, а ще отскоча до познат адвокат само да ми каже само това ли са необходимите документи и дали акта за граждански брак и акта за раждане на детенце да са копия нотариално заверени. И това е.

Актът за граждански брак- оригинал;
Актът за раждане на детето/децата/ - копие

Благодаря ти за пояснението. Надявам се, че няма да са необходими други документи.

# 51
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз имам въпрос, ако някой може, моля да даде отговор. След като развод по вина струва повече, какво в повече получавам евентуално  аз и децата?

# 52
  • Мнения: 41
И аз имам въпрос, ако някой може, моля да даде отговор. След като развод по вина струва повече, какво в повече получавам евентуално  аз и децата?
Според мен разводът по вина струва повече не заради чиито и да било евентуални придобивки, а заради повечето труд и време, които ще вложи адвокатът. В единия случай има две-три срещи за уточняване на подробности по споразумението и две-три бързи заседания, а в другия случай са караниците, делбите, мръсните номера и съответно по-тежък ангажимент за адвоката плюс повече на брой заседания. Съвсем естествено е по вина да струва повече. За повече работа се взимат повече пари, а ти получаваш морално удовлетворение. Мисля, че логиката е тази.

И п.п. - при имуществени спорове адвокатите обвързват сумата за хонорара си със стойността на обекта на спора, но при развод по вина мисля, че не това определя основно цената.

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 02:26 от Velera

# 53
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз имам въпрос, ако някой може, моля да даде отговор. След като развод по вина струва повече, какво в повече получавам евентуално  аз и децата?
Според мен разводът по вина струва повече не заради чиито и да било евентуални придобивки, а заради повечето труд и време, които ще вложи адвокатът. В единия случай има две-три срещи за уточняване на подробности по споразумението и две-три бързи заседания, а в другия случай са караниците, делбите, мръсните номера и съответно по-тежък ангажимент за адвоката плюс повече на брой заседания. Съвсем естествено е по вина да струва повече. За повече работа се взимат повече пари, а ти получаваш морално удовлетворение.
И п.п. - при имуществени спорове адвокатите обвързват сумата за хонорара си със стойността на обекта на спора, но при развод по вина мисля, че не това определя основно цената.
Не съм съвсем убедена, че ако се търси и ще се доказва вина на единия съпруг, целта е само морално удовлетворение. newsm78

# 54
  • Мнения: 7 127
При развод по взаимно съгласие има едно, най-много две заседания.

# 55
  • Мнения: 41

[/quote]
Не съм съвсем убедена, че ако се търси и ще се доказва вина на единия съпруг, целта е само морално удовлетворение. newsm78
[/quote]

А какво следва от вината според теб? Като е виновен за развода някой, да му вземат собствеността? Щото така излиза - жената иска да получи нещо срещу това, че мъжът й е виновен. Това значи да вземат нещо от него, за да дадат на нея. А материалното е недосегаемо и се дели абсолютно независимо от вината. По време на моя развод аз дори питах, ако докажа вината на съпруга си /той се изнесе при любовница, за протокола/, дали това ще ми гарантира, че той няма да може да вземе детето. ДАЖЕ за това нямала тежест вината! Ако е побойник, престъпник, алкохолик - да, доказването на тия неща в процес на развод по вина има значение и по някакъв начин брани детето. Но ако не е доказано, че е пълен изрод, и вина да му се лепне при развода, пак има шанс да търси родителските си права и в крайна сметка да вземе детето. При тия "успокоения", и то от няколко адвоката, аз не мога да открия и най-малката реална полза от процес за вина. Ако някой може да ме убеди в обратното, ще се радвам. Но и семейния кодекс изядох, търсейки смисъл да започна друг вид дело. Е, не го открих. Въпреки всичко съм на мнение, че самият удар по господина чрез започване на дело за вина може да доведе до уплах у него и по-голяма склонност към материални отстъпки - тоест ако бъде заплашен с дълъг и унизителен процес, в който да му се извадят наяве всичките черни ризи, може да склони на споразумение, от което жената да получи повече, отколкото би й присъдил съдът. Но тя да разчита на съда да я облагодетелства материално заради вината на мъжа просто не е реалистично. Слава Богу, има адвокати на тоя свят и не е задължително някой на мен да ми вярва като не съм адвокат, казвам само личното си мнение.

# 56
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Велера, това ми е мисълта. Ако по закон имам право на около 60-70 лв издръжка на дете, а в същото време издръжката на 1 човек е около 350, а при мен са двама ученика, естествено е да търся начин да получа нещо по-добро. Защото макар и да съм била активно ангажирана в семейния живот, две майчинства няма как да не ми се отразят на кариерата, и съответно на заплатата ми. Така че, ако едно по-дълго дело ще го направи по-отстъпчив в цифрата на издръжката, ще го направя. То и това ми беше въпроса, само индиректна ли е ползата от развод по вина?

# 57
  • Мнения: 6
Препоръчайте ми някое име от Смолян! Embarassed

# 58
  • Мнения: 59
Аз влезнах в първата ми изпречила се кантора,там не целнах адвокат по бракоразводни дела,но веднага ме насочиха към такъв.Беше адвокатка и то чудесна,такова споразумение ми направи,че адвоката на мъжът ми се видя в приключение.Още съм женена и ме издържа и ще е така докато не реша друго.Късмет.

# 59
  • Мнения: 1
Тук чета от доста отдавна, но не съм писала. И вече е момента в който официално ще се развеждаме. Та въпроса ми е: Колко всъщност струва разводът по взаимно съгласие? Чух за цени от 800 до 500 лева, като разноските се делят от двамата, а някой с по - конкретна информация?

# 60
  • Мнения: 54 445
Тук чета от доста отдавна, но не съм писала. И вече е момента в който официално ще се развеждаме. Та въпроса ми е: Колко всъщност струва разводът по взаимно съгласие? Чух за цени от 800 до 500 лева, като разноските се делят от двамата, а някой с по - конкретна информация?

Моят развод беше точно преди година и струваше 300 лв . По  взаимно съгласие , с едно дело прилючи всичко . Освен това платих и някакви държавни такси , всичко ми излезе 355 лв . , които си платих сама .
БНД не пожела да си поделим разходите , защото той не искал да се развежда  #Cussing out .

# 61
  • Мнения: 910
Аз миналата седмица платих на адвокатката-300 лв по взаимно съгласие.БНД обеща да ми даде половината пари Mr. Green и 25 лв някакв държавна такса той ги плати за завеждане на делото.

# 62
  • Мнения: 1 931
 При нас до последно го чаках да плати половината, в споразумението пишеше, че ще си поделим разходите, но избяга като дойде време за плащане и накрая аз си платих всичко - 300 лв . + 45 държавна такса.
Но това е най-малкото. Много повече ми струваше това да живея с него и да се стигне до тук.

# 63
  • Мнения: 128
Здравейте момичета, вчера си взех съдебното решение за развода ми. Значи всичко до тук за развод по взаимно съгласие ни излезна към 400 лв./общо за двамата/ , като имахме експертиза за колата , понеже ни беше обща. Не сме ползвали адвокат това са само държавни такси.

# 64
  • Мнения: 1 072
Моят струваше 500 лева плюс таксите. Мисля, че ги платих 2008 година, решението излезе април 2009. Всичко платих аз, половинката не го знам къде е и какво прави, иначе разходите трябваше да се поделят. Вината я присъдиха на двамата, т.к. и аз не съм го търсила Crazy

# 65
  • Мнения: 1
Моят струваше 500 лева плюс таксите. Мисля, че ги платих 2008 година, решението излезе април 2009. Всичко платих аз, половинката не го знам къде е и какво прави, иначе разходите трябваше да се поделят. Вината я присъдиха на двамата, т.к. и аз не съм го търсила Crazy


pozdravlenia az nisam bulgarka interesuvam se da mi nekoi kje ako znae kak da se razvejdam ot grajdanin na bulgaria az tam jivex 3godini siga spe6no trebva da se razvejdam  ama spe6no ama toi moi mj toi moment jivee v germania gde to nema adresna ragistracia . az podadox jalbata i v moata drjava ama se 4eka da konzuli go potrsat a na men trebva spe6no razvejdane  nemame deca ni6to nisme kupovali ni6ti4ko nemame deca prosto iskam da doida tam v bulgaria i da  platim na advokati te da se razvejdam mola pomogni te mi  kaji te mi kolko 6te me struva. mi ne jiveem dvamata zaedno nekoliko godini nazad a brak smo potpisali  v druga drjava 2002 tuka sme brak registrirali 2004g. MOLIM POMOGNETE MI

# 66
  • Мнения: 3
Първият ми развод беше 700лв. (общо) по взаимно съгласие през май 2006г. във Варна, а вторият беше 6000 евро през май 2008г., но във Флоренция. Аз лично мисля, че тук е сравнително евтино да се разведеш.

# 67
  • Мнения: 4 111
Знаете ли актуални цени за Русе, развод по взаимно съгласие и ако може и адвокат да ми препоръчате  Simple Smile благодаря!

# 68
  • Мнения: 7 127
Бързайте, ако сте решили да се развеждате, защото се предвижда повишаване на съдебните такси за развод, което ще повлече и увеличение на адвокатските услуги.

# 69
  • Мнения: 1
и аз като много от вас преди се интересувах и да ви кажа какво се получи накрая.искахме развод по взаимно съгласие намерихме адвокат който да е за двамата той каза че развода ще струва 400 лева.подписахме декларации документи всичко.обаче като стана време за пускане в ход на делото адвоката поиска половината пари .моят бивш каза че пари няма аз да плащам той щял някога да ми ги върне ахаха .както и да е в този момент аз пари нямах и не дадох никакви мина едното дело  той не се яви и всичко приключва тук .няма развод.започна едно ходене по мъките докато една моя приятелка адвокат ми написа една молба  по съдебен иск за развод без вина.правят се 3 копия 1 за съда 1 а половинката ви и 1 за агенция социални служби ако имате малолетно дете.насрочва се заседание и се обявява дата за ход на делото.по добре е да не идва пуф к ида дойде половинката ви се тая.намерете си 1 свидетел да каже 4е не живеете заедно от 2 години,4е не се интересува нито от вас нито от детето и делото приключва.съдебното рее6ние излиза до 2 седмици а на вас като пари ви излиза около 100 лева.после тези пари би трябвало  да ви върне половинката тъй като съдът  го осъжда да плати разно-ските по делото.осъдиха го на мини,издръжка от 60 лева  той не я плащ та но понеже съм в друга държава не мога да се занимавам сега с това,като се върна един ден ще го съда та ще го спукам със задна дата за не плащана издръжка.

# 70
  • свищов
  • Мнения: 23
здравейте!нищо не ми е ясно от прочетеното.моля да ми обясни някой колко е възможно да струва развода по взаимно съгласие,за адвокат и държавни такси.децата ми са пълнолетни,така,4е там нямаме проблем.цялото обзавеждане остава за мен.колата я взема съпруга ми.нямаме пари по сметка.договорили сме се аз да му изплатя 1 /4 апартамента.благодаря.

# 71
  • Мнения: 54 445
здравейте!нищо не ми е ясно от прочетеното.моля да ми обясни някой колко е възможно да струва развода по взаимно съгласие,за адвокат и държавни такси.децата ми са пълнолетни,така,4е там нямаме проблем.цялото обзавеждане остава за мен.колата я взема съпруга ми.нямаме пари по сметка.договорили сме се аз да му изплатя 1 /4 апартамента.благодаря.

Минимум 300 лв. за адвокат + държавни такси около 50-60 лв.

# 72
  • Мнения: 448
Такси за експертизи, зависи дали ще се прави делба на имотите и колата - и за това държавни такси.

А за хонорар за адвокат от 300 лева - в София едва ли е възможен вече. Минимум е, да, но разводът отдавна е по-скъп.

# 73
  • свищов
  • Мнения: 23
благодаря ви! а чух,че може без адвокат.дали е голямо  ходене по мъките без адвокат..

# 74
  • Мнения: 3
Zdraveite predstoi mi razvod,po-koito oshte ne sam podala molba i mnogo me interesuva nqkoi moji li da mi kaje kolko gore dolu kolko izliza edin razvod vav Varna ili da mi preporacha advokat.Tai kato maja mi ne iska razvod,predpolgam che nqma e po vzaimno saglasie i dosta shte se osporva,daje neznam kakva molba trqbva da se podade v tozi sluchai,pri uslovie che nqmame imushtestvo,nqmame nishto zaedno,nqmame deca s edna duma nqma kakvo da delim.No se pritesnqvam,che nqmam ni nai  malka prestava za kakvo stava na vapros,kolko shte mi izleze i se nadqvam nqkoi po kompetenten ot men da mi pomogne!

# 75
  • Мнения: 7 779
Zdraveite predstoi mi razvod,po-koito oshte ne sam podala molba i mnogo me interesuva nqkoi moji li da mi kaje kolko gore dolu kolko izliza edin razvod vav Varna ili da mi preporacha advokat.Tai kato maja mi ne iska razvod,predpolgam che nqma e po vzaimno saglasie i dosta shte se osporva,daje neznam kakva molba trqbva da se podade v tozi sluchai,pri uslovie che nqmame imushtestvo,nqmame nishto zaedno,nqmame deca s edna duma nqma kakvo da delim.No se pritesnqvam,che nqmam ni nai  malka prestava za kakvo stava na vapros,kolko shte mi izleze i se nadqvam nqkoi po kompetenten ot men da mi pomogne!
както виждаш , ако си прочела темата, има различни цени за едно действие - развод.
така че незнам как ще се ориентираш. при едни е било 150 лв , а при други 500. да не говорим че от Нова година има нови цени доколкото знам. нашите вече не са актуални.  Laughing
попитай някой адвокат и той най-добре ще ти каже колко ще ти иска.

# 76
  • Мнения: 448
150 лева е под минимума по наредбата.

Минимумите са 300 лв за взаимно съгласие и 500 лева за развод по исков ред.
Специализираните адвокати обаче работят по двойни хонорари.

Така че изборът е качествено и не толкова евтино, или евтино и потенциална беля после. Разбира се, има изключения Simple Smile

# 77
  • Мнения: 0
Аз влезнах в първата ми изпречила се кантора,там не целнах адвокат по бракоразводни дела,но веднага ме насочиха към такъв.Беше адвокатка и то чудесна,такова споразумение ми направи,че адвоката на мъжът ми се видя в приключение.Още съм женена и ме издържа и ще е така докато не реша друго.Късмет.
Би ли ми дала координати за връзка с тази адвокатка (може и на ЛС). Съпругът ми отказва развод по взаимно съгласие (всъщност отказва изобщо да се разведем), въпреки че нямам никакви претенции за имущество и издръжки,  нито искам да огранича контактите му с децата (на 18 и 13г.), което съм отразила ясно в подготвеното споразумение.

# 78
  • Мнения: 67
И на мен ми трябва добър но евтин адвокат от Стара Загора Grinning

# 79
  • Мнения: 15 592
Аз платих такса от 25 лв. при подаването на молбата за развода, на първото дело се споразумяхме и сега ще платя още 63 лв. при взимане на решението на съда - общо 88 лв. ми излезе целия развод  Peace

# 80
  • Мнения: 13
Вяра ме успокои  Grinning аз пари за адвокат нямам и се надявах да стане и без,в крайна сметка деца нямаме,издръжка не искам(защото знам че няма да я получавам) жилище,кола-всичко е на името на баща му.Имам ли шанс да получа развоб без адвокат и колко време горе-долу отнема?

# 81
  • Мнения: 15 592
Вяра ме успокои  Grinning аз пари за адвокат нямам и се надявах да стане и без,в крайна сметка деца нямаме,издръжка не искам(защото знам че няма да я получавам) жилище,кола-всичко е на името на баща му.Имам ли шанс да получа развоб без адвокат и колко време горе-долу отнема?

Разбира се, че имаш шанс - пусни си молбата с такса 25 лв. и чакай отговора му - ако сте в нормални отношения може до първото дело да се разберете за споразумение.
Като време отнема около 6 м. в добрия случай
Ако се разберете, обаче да се разведете по взаимно съгласие, направо със споразумение ще стане без да се завежда дело  Peace

Тук има една тема за консултация с адвокат - може да си зададеш въпросите и там
Успех  Hug

# 82
  • Мнения: 936
Извинете ме за въпроса, но има ли вариант съдът да не даде развод или да го отложи, защото едната страна не иска развода?

# 83
  • Мнения: 54 445
Не може да се отлага безкрайно .
Накрая все ще има развод . Peace

# 84
  • Мнения: 186
А колко време отнема развод по взаимно съгласие,от подаването на молбата.Има ли по-бърза процедура?

# 85
  • Мнения: 54 445
А колко време отнема развод по взаимно съгласие,от подаването на молбата.Има ли по-бърза процедура?

Зависи от съда , в големите градове е по-бавно .
Но минимум  месец . Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 1 270
При положение ,че сме се разбрали за кого е апартамента, вилата и колите , без да се делят на дялове , пак ли се плаща държавна такса за имуществото?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 245
Зависи от начина на "разбиране" за нещата и дали се налага прехвърляне на имота, колата и др. Трябва да се конкретизира. Зависи какво е записано в документите /споразумението/ като договорки. Други разходи - плаща се 2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката. Има срок за заплащане на данъка. Не помня колко беше. Първо трябва да се заплатят всички такси и едва тогава може да се вземе препис от решението за развод.

# 88
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Зависи от начина на "разбиране" за нещата и дали се налага прехвърляне на имота, колата и др. Трябва да се конкретизира. Зависи какво е записано в документите /споразумението/ като договорки. Други разходи - плаща се 2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката. Има срок за заплащане на данъка. Не помня колко беше. Първо трябва да се заплатят всички такси и едва тогава може да се вземе препис от решението за развод.

Пълни глупости пишеш!
Ако не знаеш, не отговаряй, вместо да заблуждаваш питащите.

# 89
  • Мнения: 1 862
Моля ви, кажете къде да прочета за това "2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката"  Thinking  изглежда ми нелепо?  Това върху сумата за издръжката на децата ли е за три години напред  Shocked ?

# 90
# 91
  • Мнения: 1 862
  bouquet благодаря!  Решихме да се пробваме по взаимно съгласие и ми се иска да уточним всички съпътстващи разходи, за да няма изненади  Tired

# 92
  • София
  • Мнения: 16 199
  bouquet благодаря!  Решихме да се пробваме по взаимно съгласие и ми се иска да уточним всички съпътстващи разходи, за да няма изненади  Tired

Илитка, сори, че се намесвам (и много съжалявам, че става така с теб, сърцето ми се къса да те видя в тази тема). Един непоискан съвет, който ще ти сърши сериозна работа след години - в решението за развода поискай да ти е изрично вписано правото да излизаш сама с децата извън страната, до навършване на пълнолетие,  без да му искаш изрично разрешително за всяко пътуване.

# 93
  • Мнения: 54 445
Е , хайде сега , разводът не е края на света ! Wink
Нищо фатално не е станало .
По-добре развод , като решение на проблемите , отколкото безкрайна агония . Peace

# 94
  • Мнения: 1 862
Благодаря Шарки! Благодаря за подкрепата happy mama!  Приемам всякакви съвети от всички  Hug   Това за излизането в чужбина на децата, може ли да се напише изрично в споразумението? Тъй като при последно обсъждане, решихме да не минаваме през адвокат, а лично да си входираме молбата и споразумението - цел пестене на пари, разбира се  Tired  . Идеята е, че ще се споразумеем за горе долу нормална издръжка на децата, а се оказа че за тях се дължи държавна такса, та малко рисково без адвокат, все може да пропусна нещо, още се чудя ...  Съжалявам, че пиша объркано и може би несвързано на моменти.. През уикенда ще седна да напиша молбите и споразумението, в момента обмислям и нахвърлям нещата и наистина всеки съвет ми е от полза. Нямаме семейно жилище. Има други неща един бус, кола и разна покъщнина, дали и тях мога да напиша в споразумението кое на кой - на ти си куклите дай си ми парцалките. Дали е редно?

# 95
  • Мнения: 54 445
Илитка , за декларацията за излизане в чужбина има специална тема , попитай там дали може така , както предлага Шарки . Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=473807.405

За движимото имущество - може да го впишете в споразумението , но после пак ще си прехвърлите нотариално собствеността .
Просто няма да водите дело за подялба . Peace

Успех ти желая и горе главата ! Hug  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 862
Илитка ,.....
Успех ти желая и горе главата ! Hug  bouquet

 Hug благодаря! Ще прочета темата! Благодаря за подкрепата!   bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 2 521
По взаимно съгласие, без адвокат, без присъдени издръжки и без делба на имущество:
25 лв държавна такса при подаване на молбата и 24 лв за получаване на препис от решението.

# 98
  • Мнения: 54 445
Браво , Алфа , чудесно си се справила !  bouquet
Но , когато са малки децата е по-сложно .
Не , че не може и без адвокат , но не е препоръчително .

# 99
  • София
  • Мнения: 2 521
Браво , Алфа , чудесно си се справила !  bouquet
Но , когато са малки децата е по-сложно .
Не , че не може и без адвокат , но не е препоръчително .

Да разбира се, добре е да се ползва адвокат, просто моят случай е такъв и може би това е минимума като разходи. А забравих да сложа и 20 лв консултация с адвокат да ми изчисти текста на споразумението. Макар че половината от текста съдията го задраска по време на заседанието.

# 100
  • Мнения: 4
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие

# 101
  • София
  • Мнения: 2 521
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие
Подаваш само ти искова молба в районен съд по местоживеене.
Може да ползваш и адвокат да свърши тази работа.

# 102
  • Мнения: 7 779
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие
Подаваш само ти искова молба в районен съд по местоживеене.
Може да ползваш и адвокат да свърши тази работа.
за да стане по-бързо да подаде молбата до съда по местоживеене на ответника (мъжа). иначе рискува да има обжалване , а това е загуба на време.

# 103
  • Мнения: 4
благодаря ви , но той ако не иска какво става след като подам молбата ? някой има ли представа, в смисъл предпочитам поне долу - горе да съм подготвена

# 104
  • Мнения: 54 445
Ако той не е съгласен , подаваш молба и чакаш да му изпратят призовка , насрочва се дата за делото , явявате се двамата , питат ви , поотделно , дали искате развод , ти казваш да , той  ( евентуално ) - не , насрочва се ново заседание и така , докато в крайна сметка се разведете .
Какви са причините - ти ще трябва да посочиш в молбата и да имаш свидетели , за да докажеш , каквото твърдиш .
Той също ще трябва да води свидетели и общо взето е цигания голяма , затова , ако се съгласи да подпише споразумение в хода на делото , ще стане по-бързо и лесно .

Успех ! Hug

# 105
  • Мнения: 4
ами аз съм сигурна , че той няма да иска , но проблемът е , че още живеем заедно, иначе имам доказателства за това в което се съмнявам , но свидетели нямам , в смисъл може и да се намерят и точно един свидетел , но незнам дали ще се яви ако го призоват. мерси за информацията надявам се всичко скоро да приключи , че при нас имаме и къща и земя и дете придобите след брака и незнам как ще стане бързо и лесно

# 106
  • Мнения: 4
Здравейте предстои ми развод,но съпругът ми не желае.Имаме две деца,но не мога и да си отида,защото искам да взема поне малкото,но той не дава.Бихте ли ми препоръчали някой,ама на истина добър адвокат да ми помогне.Ще бъде много трудно,ще има заплахи ,а може би и насилие.Моля дайте ми съвет и добърадвокат.Благодаря  Hug

# 107
  • Мнения: 4
от Стара Загора

# 108
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ако той не е съгласен , подаваш молба и чакаш да му изпратят призовка , насрочва се дата за делото , явявате се двамата , питат ви , поотделно , дали искате развод , ти казваш да , той  ( евентуално ) - не , насрочва се ново заседание и така , докато в крайна сметка се разведете .
Какви са причините - ти ще трябва да посочиш в молбата и да имаш свидетели , за да докажеш , каквото твърдиш .
Той също ще трябва да води свидетели и общо взето е цигания голяма , затова , ако се съгласи да подпише споразумение в хода на делото , ще стане по-бързо и лесно .

Успех ! Hug
Процедурата, която си описала изобщо не отговаря на настоящата действителност.

# 109
  • Мнения: 54 445
При мен беше така .
Възможно е да има промяна .
И как е сега ?

Общи условия

Активация на акаунт