Колко всъщност струва разводът?

  • 90 022
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 1 862
  bouquet благодаря!  Решихме да се пробваме по взаимно съгласие и ми се иска да уточним всички съпътстващи разходи, за да няма изненади  Tired

# 92
  • София
  • Мнения: 16 208
  bouquet благодаря!  Решихме да се пробваме по взаимно съгласие и ми се иска да уточним всички съпътстващи разходи, за да няма изненади  Tired

Илитка, сори, че се намесвам (и много съжалявам, че става така с теб, сърцето ми се къса да те видя в тази тема). Един непоискан съвет, който ще ти сърши сериозна работа след години - в решението за развода поискай да ти е изрично вписано правото да излизаш сама с децата извън страната, до навършване на пълнолетие,  без да му искаш изрично разрешително за всяко пътуване.

# 93
  • Мнения: 54 638
Е , хайде сега , разводът не е края на света ! Wink
Нищо фатално не е станало .
По-добре развод , като решение на проблемите , отколкото безкрайна агония . Peace

# 94
  • Мнения: 1 862
Благодаря Шарки! Благодаря за подкрепата happy mama!  Приемам всякакви съвети от всички  Hug   Това за излизането в чужбина на децата, може ли да се напише изрично в споразумението? Тъй като при последно обсъждане, решихме да не минаваме през адвокат, а лично да си входираме молбата и споразумението - цел пестене на пари, разбира се  Tired  . Идеята е, че ще се споразумеем за горе долу нормална издръжка на децата, а се оказа че за тях се дължи държавна такса, та малко рисково без адвокат, все може да пропусна нещо, още се чудя ...  Съжалявам, че пиша объркано и може би несвързано на моменти.. През уикенда ще седна да напиша молбите и споразумението, в момента обмислям и нахвърлям нещата и наистина всеки съвет ми е от полза. Нямаме семейно жилище. Има други неща един бус, кола и разна покъщнина, дали и тях мога да напиша в споразумението кое на кой - на ти си куклите дай си ми парцалките. Дали е редно?

# 95
  • Мнения: 54 638
Илитка , за декларацията за излизане в чужбина има специална тема , попитай там дали може така , както предлага Шарки . Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=473807.405

За движимото имущество - може да го впишете в споразумението , но после пак ще си прехвърлите нотариално собствеността .
Просто няма да водите дело за подялба . Peace

Успех ти желая и горе главата ! Hug  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 862
Илитка ,.....
Успех ти желая и горе главата ! Hug  bouquet

 Hug благодаря! Ще прочета темата! Благодаря за подкрепата!   bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 2 521
По взаимно съгласие, без адвокат, без присъдени издръжки и без делба на имущество:
25 лв държавна такса при подаване на молбата и 24 лв за получаване на препис от решението.

# 98
  • Мнения: 54 638
Браво , Алфа , чудесно си се справила !  bouquet
Но , когато са малки децата е по-сложно .
Не , че не може и без адвокат , но не е препоръчително .

# 99
  • София
  • Мнения: 2 521
Браво , Алфа , чудесно си се справила !  bouquet
Но , когато са малки децата е по-сложно .
Не , че не може и без адвокат , но не е препоръчително .

Да разбира се, добре е да се ползва адвокат, просто моят случай е такъв и може би това е минимума като разходи. А забравих да сложа и 20 лв консултация с адвокат да ми изчисти текста на споразумението. Макар че половината от текста съдията го задраска по време на заседанието.

# 100
  • Мнения: 4
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие

# 101
  • София
  • Мнения: 2 521
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие
Подаваш само ти искова молба в районен съд по местоживеене.
Може да ползваш и адвокат да свърши тази работа.

# 102
  • Мнения: 7 779
здравейте , имам проблем със съпруга , а той отказва да говорим , казва , че съвестта му била чиста и нямало за какво да се тормозя, а за мен не е така не съм такъв човек да стоя и да търпя някакви полувинчати обяснения и да се правя , че му вярвам , за да не се тормозя психически , взех решение да се изнеса с детето, но той не е съгласен , не искал да си разваля семейството , как мога да се разведа без взаимно съгласие
Подаваш само ти искова молба в районен съд по местоживеене.
Може да ползваш и адвокат да свърши тази работа.
за да стане по-бързо да подаде молбата до съда по местоживеене на ответника (мъжа). иначе рискува да има обжалване , а това е загуба на време.

# 103
  • Мнения: 4
благодаря ви , но той ако не иска какво става след като подам молбата ? някой има ли представа, в смисъл предпочитам поне долу - горе да съм подготвена

# 104
  • Мнения: 54 638
Ако той не е съгласен , подаваш молба и чакаш да му изпратят призовка , насрочва се дата за делото , явявате се двамата , питат ви , поотделно , дали искате развод , ти казваш да , той  ( евентуално ) - не , насрочва се ново заседание и така , докато в крайна сметка се разведете .
Какви са причините - ти ще трябва да посочиш в молбата и да имаш свидетели , за да докажеш , каквото твърдиш .
Той също ще трябва да води свидетели и общо взето е цигания голяма , затова , ако се съгласи да подпише споразумение в хода на делото , ще стане по-бързо и лесно .

Успех ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт