За домашните кучета,тичащи на воля из парковете

  • 8 619
  • 167
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 990
Да, Джулианче, водих го на психолог.А това и казах по-горе-че за да видя, дали си съвестна и си събираш лайната-трябва да гов идя с очите си, от това, което чета, аз не съм убедена, че го правиш.Моето мнение е, че да връзваш кучето си пред магазина е тъпо и не е никак съвестно.И за кучето е зле и за други хора може да е зле.Мдам.Джулианче.... GrinningОще по-тъпо е, когато лудата бабичка според теб си намира причина, ти да не се сртемиш да намалиш срещите им/на бабата с кучето ти имам предвид/

# 151
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .
А да го оставя пуснато пред магазина ли .... ?
Личи по бр.мнения които имаш , че си доста компетентна по всякакви въпроси . Аман от разбирачи по всичко
И много тъпи неща се случват - майки бият децата си в градинките , не им купуват шоколадче , че нямат пари , но си купуват цигари , хвърлят си памперсите и дам.превръзки  я през прозореца , я в градинката , но им пречат др.като го правят и се възмущават  - примери много

# 152
  • Мнения: 23 126
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .

Логиката ти е ЖЕЛЕЗНА  Crazy КАкви точно условия се изискват???!!!

# 153
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .

Логиката ти е ЖЕЛЕЗНА  Crazy КАкви точно условия се изискват???!!!
Да така е желязна ми е , изискват се спец.кошчета , на които има и плик и лопатка , както е в някои цивилизовани държави

# 154
  • Мнения: 9 990
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .
А да го оставя пуснато пред магазина ли .... ?
Личи по бр.мнения които имаш , че си доста компетентна по всякакви въпроси . Аман от разбирачи по всичко
И много тъпи неща се случват - майки бият децата си в градинките , не им купуват шоколадче , че нямат пари , но си купуват цигари , хвърлят си памперсите и дам.превръзки  я през прозореца , я в градинката , но им пречат др.като го правят и се възмущават  - примери много

Да, права си, има и много мъже, които бият жените си също.Това ли беше темата? Laughing
Въпрос на хигиена е, да не си водиш кучето с идеята да пазаруваш.Едно оня ден препика поставените до сергия на пазара доматки.Мммммм, сладко да ви е.Джулианче. Laughing
И не, незнам всичко, повярвай, де да знаех.Броя на мненията ми е свързан с това, че имам деца от дооооста време, за твоите деца...незнам    Hug

# 155
  • Мнения: 23 126
Да така е желязна ми е , изискват се спец.кошчета , на които има и плик и лопатка , както е в някои цивилизовани държави
В някои държави има метлички ,лопатки  и специални кошчета.В други такива неща не съм виждала,но хората си носят наелонови ръкавици,с които събират фекалиите и се изхвърлят с близкото кошче за смет/за общ боклук/.Разбирам аз сега защо милата ни Родина е затънала в кучешки лайна-заради липсата на "Специални"условия за стопаните на кучета ,които да се грижат да поддържат хигиена след питомците си.Аз пък си мислех,че е от липсата на "елементарна" култура у хората,Бай-Ганьовки манталитет/защо аз,като другите НЕ го правят/  и липса на възпитание.

# 156
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Пенелопче ,който какъв мъж си намери
ДесиХ2 И човешки има по улиците
Писна ми от безмисления спор , насаждайте фобии на децата си колкото искате .На мен не ми пречат кучетата , а тесногръдите хора .
Хайде останете си със здраве !

# 157
  • Мнения: 23 126

ДесиХ2 И човешки има по улиците
Писна ми от безмисления спор , насаждайте фобии на децата си колкото искате .На мен не ми пречат кучетата , а тесногръдите хора .
Хайде останете си със здраве !
О,човешките не ме учудват,то като с кучешките,логиката е близка.
Колкото до фобиите;аз не насаждам такива у детето си,имаме куче на двора Wink.Насаждам му добро възпитание,толерантност,съобразителност и го уча да е много,ама много внимателен къде ходи,че от кучешки лайна не може да се мине.Нищо повече.
Мен за едно ме е яд,че потърпевши са кучетата,изливаме гнева си върху тях,а трябва да е върху стопаните им,които с право го заслужават. Peace Peace.
Весели празници на всички!!!! Hug

# 158
  • Мнения: 9 990
Деси, как не те е срам да насаждаш фобии  LaughingЯ марш да купиш пличкета, за да Им създадеш условия...за лайната.
Истината често боли, та затуй някои остро подскачат, като ги жегне.Мдам. LaughingИ друго-много ми е било смешно винаги, как повечето стопани се засягат на куче.Ако някой им каже нещо за пършивата болонка, еле па забележка нещо да получат-гледай какво става LaughingИли ги мамосват, брех, от кога жените раждат кучета, а не хора... Laughing
И да, Деси, права си-ама на повечето така им е лесничко просто.Да обичаш обаче кучето си не е равносилно на това да полагаш адекватни грижи за него.Това включва и съобразяване с околните Хора така, щото да не ги принудиш да ти намразят животното. WinkИ понеже много си позволяват сравнения на деца с кучета, да взема да се впиша и аз?Това е като моето дете да е побойниче, да се бие с децата и да иска децата да го обичат после и да го търсят в игрите...та и с кучетата така, пардон със собствениците им...

# 159
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не ми е приятно децата ми да играят заедно с нечии песове.Ние също имаме куче,но се извежда там където не ходят хора още по-малко деца.Есента имахме неприятен инцидент с един квартален кретен който беше препречил пътя на детска площадка с кучетата си,исках да мина а от страни беше кално бях с количка и малко дете.Попитах може ли да мина и като се почна...........Взе да ми обеснява че неговите деца няма да направят път на моите  #CrazyТакива обиди,такива простотии чух,че още се замислям дали да не срещна неговите булонки с моя ротвайлер пък да видим кого ще разхожда hahaha

# 160
  • Мнения: 70
Много болна тема и за мен, омръзна ми излизайки на балкона да видя как поредното куче препикава, пясъка на децата, които ние лично родителите пълним със собствени средства, защото на някой любезен съсед му тршбвало пясък и слязъл да си напълни.
Съседски деца още непроговорили правилно започнаха да заекват изплашени от уличните кучета пред блока. Викахме екоорганизация да ги събере. Дойдоха но не можело да вземат кучетата само събирали за кастриране и връщали. Да се оправяме както можем. Как да се оправим с глутница кучета незнам, гадна си ние държавата,  но ние я правим такава.

# 161
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .

 А стига бе - нямаш условия ли? Сигурно ти е сериозен проблем да вземеш 1-2 пликчета и една ръкавица когато излизаш с кучето за да му събереш изпражненията. Не е въпроса до условията, а до възпитанието. По същия начин се оправдават и майките, които си хвърлят боклуците по градинките - няма условия, не са им сложили специални торбички и кошчета за памперси. Еднакво се дразня и на такива като тях, и на такива като теб.

# 162
  • Мнения: 8
 
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .

 
Тук, където живея, забелязвам, че "нужните условия" като специални кошчета и торбички съществуват само в кучешките паркове. Навсякъде другаде из града няма такива екстри. На някои улици и кошчетата са кът. От джоба на всеки стопанин стърчат торбички и често ги виждам да разнасят трофеите докато намерят кошче. Кучeто може да е пуснато само в ограден, предназначен за тази цел парк, при условие че кучето има документ че е миналo ваксинация за бяс (и още една болест, на която не помня името). Защо е така? Ами глобата за пуснато куче, което не закача никой и просто си тича, е $300. Ако кучето ухапе/нарани някого, само глобата е $1000-$10000, като разбира се всички разходи по лечението на жертвата са за сметка на собственика. За несъбрано ако глобата е $50-$500. Ха, върви тогаз се оправдавай с условията, другите, третите, държавата и когото искаш.

# 163
  • София
  • Мнения: 9 880
lazy ,завиждам ти,честно!Не е толкова сложно да му се не види,хората като видят,че наистина има глоби,а не само на хартия,ще спрат да си пускат любимците.

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да казах ,че не го правя , не са ми създадени нужните условия , за да събирам лайната . Макар ,че и да го направят ако аз ги събирам 100 няма да го направят ПЕНЕЛОПЧЕ .

Логиката ти е ЖЕЛЕЗНА  Crazy КАкви точно условия се изискват???!!!
Например нещо като глоби ще накара всички кучкари да си носят пликче в чантата без да им създава неудобства при това.

Общи условия

Активация на акаунт