Усещате ли натиск да спрете да кърмите след първата годинка?

  • 6 454
  • 141
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 420
   Чак натиск не съм усещала нито след първата,нито след втората годинка!Иронични погледи и подмятания-да!Особено,когато ме видят да кърмя на вън толкова голямо бебе. Laughing

# 136
  • Мнения: 2 614
Натиск не срещнах (просто роднините ми не са толкова мазохисти да влязат в открит спор точно за кърменето с мен  Mr. Green) Имаше въпроси, повдигнати вежди, на които аз отговарях с усмивка, а детето не спираше и не спираше да иска. Казах, че ще я оставя да му се насити на кърменето и когато е готова тя да се откаже, аз просто ще следвам нейното темпо. Е, този момент вече 3 години и 8 месеца не идва, но когато - тогава!  Peace
gotika80, обсолютно не съм съгласна с първия извод - това, че кърменото дете е злоядо, въобще не е зароди дългото кърмене. Има теми по въпроса - Как не трябва да храним детето, и моята гледна точка е, че родителите правим децата злояди, или напротив да хапват това, което ние ядем с удоволствие  Peace Ти сама казваш, че "пробутваш храна" мисля, че това е разковничето. Когато си започнала захранването - детето просто не е било готово да започне да яде храна, различна от кърмата.... Ако искаш мога да извадя и статии по въпроса Simple Smile но мисля, че ти можеш да ги намериш в Библиотеката!  Peace
Галче, дъщеря ми на 1г6м беше точно 9,5 кг, но беше жизнена, много усмихната и не ми е било проблем теглото и никога. Тя и сега не е особено "тежка" - 14 кг на 3г8м. Педиатъра и, която беше, хм, с особена настройка по повод наддаването в началото, сега от 2години ми повтаря - че дебелото дете е радост за бабите и кошмар за медицината!  Peace

# 137
  • Мнения: 616
дебелото дете е радост за бабите и кошмар за медицината!  Peace
  Joy много яко! Ще го рецитирам на моите роднини, ако случайно стане дума Simple Smile
Иначе за злоядото - подкрепям правда z - няма общо с дългото кърмене, а с подхода на родителите към храната като цяло  Peace Моето диване си хапва с чудесен апетит, не големи количества, но с такова удоволствие, че в никакъв случай не е злоядо, макар да остават половин порции неизядени!
Сори за офф-а  Embarassed

# 138
  • Мнения: 3 743
Точно по темата. Вчера се връщахме от разходка с автобус и понеже закъснявахме за вечерята, естествено щерката реши да се самообслужи. Сещате се за изумените погледи и въпроси на колко месеца е Joy. А тъй като е 1г и 2мес, редовното, ами тя се залъгва, то едва ли пуска нещо Outta Joint.
Аз все си мисля, че в другите държави няма такова одумване. Защо все трябва да си пъхаме носа в чуждите работи и да се мислим за всичко знаещи и можещи никога няма да разбера Tired

# 139
  • София
  • Мнения: 2 381
Правда, къде е тази тема - Как не трябва да храним детето?
Моят юнак е много капризен. На обяд яде варен картоф със сирене с огромно желание, но вечерта, ако му предложа същото не го иска. Единият ден яде кюфте с охота, на следващия - не ще да го види. Има случаи, в които 4 часа не яде и каквото и да му предложа - не ще и не ще. Само плодовите пюрета не ми отказва, та с тях спасявам положението. А и хляб - може да яде почти непрекъснато, не че му давам, де.
Описаните по-горе номера ми ги правеше и когато кърмех, и сега - след отбиването.
Извинявам се, че не е съвсем по темата.  

# 140
  • Мнения: 2 614
Правда, къде е тази тема - Как не трябва да храним детето?
....

Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196516.0 в библиотеката!

И като алтернатива на захранването - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1496 има много теми повъпроса с педагогическото захранване!
но да не разводняваме темата  Peace

# 141
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт