Колко и каква козметика имате ?

  • 5 462
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Малко,но надявам се качествена .
Според мен козметиката не е нещо толкоз ефикасно, а просто заблуда която е внесена от собствениците на козметични компании за да повдигнат самочувствието на жените.

Е как заблуда, нали сме пробвали и виждаме ефекта от тях  Grinning

Моята козметика не е на едно място, няма такъв шкаф, в който да събера всичко. Парфюмите ми само са един рафт. Но първенството се полага на козметиката за коса.  Grinning


Не Лилия това си е мое мнение ако бяха толкова качествени колкото и когато ги рекламираха грешка нямаше да имат .
Дали щяха да съществуват стрий ако всички кремове ги заличаваха?
Щеше ли да има хора които се борят с пърхота ако всичко беше толкова качествено?
А ако се отслабваше от кремовете дали щях да спазвам диета или да се плескам по цял ден?
Та така аз само изразявам мнение, а не ги отричам защото и аз ползвам подобни.
Мисълта ми беше , че жените ги ползваме от суета в голяма степен.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 311
И моят вътрешен глас не ми позволява да давам пари за козметика  Laughing
1x шампоан, балсам, душ гел (като свърши се взема нов, не виждам за какво са ми по няколко различни Grinning )
1х лосион за тяло
2х балсам за устни
2х гланц
1х черен молив за очи
1х овлажняващо кремче за лице, което ползвам изключително рядко
1х дезодорант
3х парфюм
1х за почистване на грим
3х за почистване на лице
20+ лакове
1х перли за лице
Нещо такова е..  Grinning
 Grinning

# 17
  • Мнения: 289
Аз имах наистина много козметика. Преди няколко месеца обаче направих страхотна алергия около очите, която много трудно ми мина. Тъй като не се установи точно от какво е, трябваше да изхвърля всичко  Cry
Сега имам: едни сенки в 4 цвята, 1 спирала, 1 пудра, 1 коректор, 3 гланца, 1 червило, едни едноцветни сенки и май това е всичко от декоративната козметика,
Другите неща ги наваксах по-бързо  Laughing Имам 5-6 лосиона за тяло, толкова душ-гелове и пилинг за тяло,  6 маски за лице. Крем за лице, за очи, лосион и гел имам по 1 брой.  Peace

# 18
  • Мнения: 802
Имам ужасно, прекалено много козметика, от която ползвам малко.Просто гланцове, балсами и тем подобни са ми мания Laughing лосиони, млека, кремове и всичко свързано с мазане на тялото също.
Спирали 3, пудри-2, сенки-няколко палитрички, моливи по-един за вежди и очи, перли-1,  и различни кремове за лице, както и почистващи млекца и тоници, парфюми-4, и тн., често прекалявам, изкушавам се Embarassed

# 19
Аз си мислех ,че прекалявам понякога с мойте 5-6 неща хахаа Joy
Според мен е хубаво човек да поддържа външният си вид ,но това да не се превръща във фетиш.
Немога да си представя ,да имам цял гардероб с козметика Simple Smile) Напълно разбирам момичетата,който имат много козметика...Живеем в такива времена,гледаме много добри и обещаващи реклами...
Незнам,май само моч вътрешен глас ми казва да си купувам в границите на нормалното.
Винаги ,когато си купувам нещо ново си казвам "Е добре де,когато тръгнеш на море,къде ще поберешп всички тези неща ???"и винаги имам в наличност само най-необходимото.

# 20
  • Мнения: 802
rayban, като каза морето или изобщо почивка аз преди като тръгвах си пълнех цялата кола, с всякакви глупости, ненужни дрехи, козметика, обувки, вземах и кучето (ротвайлер) Shocked Crazy
Сега имаме къща на морето и това ме спасява, оставям си част от нещата, но кучето е винаги с мен.Мъжът ми редовно ми се кара, заради тези "ненужни" неща. Blush

# 21
  • Мнения: 1 111
 Mnogo-imam parfumeria.  hahaha

# 22
rayban, като каза морето или изобщо почивка аз преди като тръгвах си пълнех цялата кола, с всякакви глупости, ненужни дрехи, козметика, обувки, вземах и кучето (ротвайлер) Shocked Crazy
Сега имаме къща на морето и това ме спасява, оставям си част от нещата, но кучето е винаги с мен.Мъжът ми редовно ми се кара, заради тези "ненужни" неща. Blush

Дадох морето за пример:)))Независимо къде пътувам ,гледам да взимам само най-необходимите неща ,а козметика слагам в едно несесерче.Не ми се мисли как ще мъкна ,ако имам толкова много козметика Simple Smile)))

# 23
  • Мнения: 1 324
Декоративна имам не кой знае колко много, гримирам се изключително рядко. Само малко коректор под очите слагам всеки ден. Но бяла козметика...Купя нещо и след седмица реша, че има нещо ново по-добро и пак купувам. Днес пак си взех нов крем за лице, а имам три неотваряни. Ползваните не искам и да ги броя. Същата работа с кремчетата за тяло и козметиката за коса.
На парфюми съм скромна. Имах два нови. Единият го счупих. Стари имам само два. Рядко ми харесва парфюм.
Най-голямата ми болест са дрехите. Мъжо вече не ми обръща внимание, но в началото все беше в недоумение за какво постоянно купувам нови, след като повечето от старите стоят необличани дори един път. Опитвам се да му обясня, че като видя нещо хубаво и ме обсебва. Просто трябва да го имам. Ако не го взема, дни и нощи ще го мисля. Не мисля, че ме разбира, но за щастие за сега не го прави на проблем. Дори като му кажа, че съм си харесала нещо, винаги казва да отидем да ми го купи. Дано с времето да не си промени отношението към слабостите ми.

# 24
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Имам точно това, от което се нуждая:

декоративна:

2 х гланц за устни
1 х червило
2 х сенки
1 х перли(метеорити)
1 х фдт (който не ползвам)
1 х пудра
2 х спирали
1 х молив
1 х очна линия
(всичко на GUERLAIN)

бяла козметика:
 
1 х околоочен гел
1 х флуид
1 х тоник
2 х маски за лице
(на Lancome)
 
1 х база за грим на Кларинс
5 х парфюма(ползвам само 2 от тях)
1 х шампоан,маска,душ гел,скраб
2 х део стик(към парфюмите,които ползвам)

ами това е...аз грим слагам така или иначе само,когато излизам вечер и по поводи,които примерно го предполагат и съм скромна от към брой... Mr. Green
моята действителна мания граничеща с лудостта е друга... Crazy

# 25
  • Мнения: 212
Бяла козметика имам достатъчно, но декоративна не.Само като се замисля от колко неща имам нужда и ме заболява главата ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 936
имам много бяла козметика дневни кремове ,няколко околоочни-включително и серум,2 нощни крема,маски за лице,за около очи,почистващи,още повече за коса  Grinning
...и "по-малко" декоративна , която все я прочиствам и никога не намалява  Crazy

# 27
  • Мнения: 12
Сладка, разтоварваща тема Simple Smile

Преди няколко години бях луднала по декоративна козметика (то тогава и нямах някаква спецална нужда от бяла) и имах по 10 розови гланца и безброй сенки за очи  hahaha Ползвах и много лосиони, а едно лято имах и флирт с автобронзантите  Blush  Никога не успявах да изхабя и една трета от продукта преди да го сменя (изтича им годността все пак) и много ме беше яд на самата мен, че се затрупвам с повече неща, отколкото имам нужда. Познато ми е и онова гласче, което казва "хубав е продуктът, но нямаш нужда от него, ще го купиш и ще го прибереш някъде", така че за ужас на много продавачки често разглеждам, сравнявам, тествам и накрая решавам, че точно в момента нямам нужда от това  ooooh!

В момента ползвам :

1. масла за кожата на лицето: Арган (хидратиращо, анти ейдж), невен (заздравяващо, успокояващо), рицин (дълбоко почистващо), ши (хидратиращо, омекотяващо), роза москета (хидратиращо, блясък)
2. кремове: хидратиращ на Ла Рош, един успокояващ с алое вера, за петънца и белези на Авен и един за локално третиране на пъпчици
3. маски : 3 с различна глина - розова (за чувствителна кожа), червена (за тънка, ранима кожа), бяла (на Талодерма, с камфор)
4. измиващ гел
5. скраб за лице
6. 1 фдт, 1 транспарентна пудра, 1 спирала, 1 руж, 2 балсамчета за устни, 1 гланц, 2 розови червила ( по едно в топлата и студената гама) четворка сенки и  молив за вежди (много рядко ползвам всичко наведнъж)
7. шампоан за суха коса, балсам с арган и алое вера
8. 2 парфюма - лек флорален аромат на Клое и един био парфюм с много свеж и женствен цветен шипър

Измежду маслата, кремовете и маските избирам според моментното състояние, нямам изграден ритуал  Crazy Държа декоративната козметика на абсолютния минимум, защото съм намерила един оптимален набор от продукти, с които поддържам баланса между поддържан и естествен вид.  Peace

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 17:43 от Myriad Canaan

# 28
  • Мнения: 56
Много интересна тема! Като прочетох предните мнения си дадох сметка колко пестелива откъм козметични продукти съм станала. Стремя се не към количеството, а към качеството, защото за мен е излишно да се дават толкова пари за козметика. Но това си е мое мнение. И все пак ще споделя какви продукти имам:
-за измиване на лицето ползвам почистващ гел на Нейтчъръл биинг, но не всеки ден, редувам го с почистване с рициново масло, което е дълбокопочистващо;
-за део ползвам натурален кристален камък;
-за косата имам само един шампоан /бебешкия/ на Веледа;
-декоративната ми козметика се състои от една спирала, едно червило, един черен молив и 2чифта сенки за специални случаи, а и един безцветен заздравител за нокти;
-грима си почиствам с лосион от розова вода и масло от жожоба;
-тялото си мажа с кокосово масло;
-имам един парфюм на Версаче на тоалетката си, който ползвам вече 2години, но моето правило е, че не свършили няма да си купувам друг;
-имам и един крем за лице на Нейтчъръл биинг, който ползвам само при слънчево време.
Определено кожата ми се чувства най-добре когато не я натоварвам с излишна козметика, това е извода до който стигнах в последно време.

# 29
  • Мнения: 3 356
Оф,имам много,всякаква
Прекалявам с  покупките последно време

Общи условия

Активация на акаунт