Колко и каква козметика имате ?

  • 5 461
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 606
Това ми е най-голямата страст!Имам неща който са още не разпчетани но.....въпроса беше да си ги купя  Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 4 751
Прилично количество. Това е мания, която с времето успявам или поне опитвам да поставя в разумни граници! Grinning

След множество коментари на близки след като видеха шкафовете ми с козметика осъзнах, че нещо не е наред Blush Един ден извадих всичко и хвърлих поне половината (всякакви сенки, спирали, няколко пудри и фдт, гланцове, мазила за коса и тяло). Преди да ги хвърля обаче, попресметнах на ум колко пари заминават в кофата, защото не съм помислила преди да ги купя.

Сега имам в нормални количества от всичко. Имам и някои неуспешни покупки или ми се налага да сменям козметиката, защото кожата ми е много капризна и изпада в лоши периоди Laughing
Може би само с мазилата за коса съм прекалила- 3 шампоана, 4 маски, серуми, пяни, протектори,...

Проблемът с количеството на парфюмите няма да коментирам Blush С тази лудост едва ли ще се преборя.

# 32
  • Мнения: 1 629
Имам:
1. палитра със сенки от ъъъъммм 6-7 години. и още няколко отделни дуо сенки, но не ги ползвам почти.
1 пудра
1коректор
1фдт
1 измиващ гел за лице
1 ексфолиращ гел за лице
1 шампоан
1 балсам
1 душ гел
1 нощен крем
 .... много маски около 5 (много обичам)
3 лака
1  крем за тяло
 купувам си за да трупам, но ги отварям като ми свърши нещо. До такива действия стигнах, защото изведнъж се озовах с 10 фдт, 10 пудри, 50 лака и тн и тн ... докато един ден не изхвърлих 50%, а другите 50% в период от една година успях да изхабя. Септември месец си направих една кутия (2009г) така си я кръстих, в която слагах всичко ново, което си купя. И като ми свърши нещо отварям кутията и вадя следващото. Това е моята тактика. Хем не харча много, хем не изветряват така. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 645
Имам много и всякаква.
Трупам само моливи и червила,от другите неща рядко имам по две или повече...купувам като е на привършване.

# 34
  • Мнения: 440
Докато бях женена съпругът ми вдигаше панаири когато су купех нещо.Тогава само гледах по витрините.Сега съм разведена и зная че половината неща,които  си купувам няма да ги ползвам,но продължавам да трупам.После подарявам.Може и да е смешно,но за мен това пазаруване на излишни неща е свързано с миналото ми,когато не можех да си позволя дори един крем.Сега имам дневни кремове,околоочни,кремове за ръце,крака,маски за лице,крака,ръце,ексфолианти,парфюми,червила ......не мога да опиша всичко.Само нервите ми не са в ред ,но това е друга тема Peace

# 35
  • Мнения: 451
Прекалено много.
Само ружове имам 20 +, гланцове 30 +. От всико останало също имам по много,  обичам да имам избор. Сенките - единични и в палитри - просто не ми се иска да ги броя Laughing
С бялата козметика и продуктите за коса нещата са още по-зле, понеже купувам , а обикновено си ползвам само един-два любими продукта, останалите си стоят.
Може би лакове нямам толкова много, само 10 +, не обичам да се лакирам сама.
Стари неща не държа.

# 36
  • Мнения: 10
Бих казала, че поддържам количеството на козметиката си нормално. По принцип ползвам нещата икономично и с годините се понатрупват, макар че не купувам често.

Съжалявам за оф топика, но много момичета споменават тук как си хвърляли не знам си колко неща, защото не ги ползвали - в такива случаи не е ли по-добре да ги подарите тези неща на някого, вместо да отиват на боклука  Thinking

# 37
  • Мнения: 451
в такива случаи не е ли по-добре да ги подарите тези неща на някого, вместо да отиват на боклука  Thinking
По принцип да, но има много хора, които не биха приели вече използвани неща. Също мисля, че не е много удачно човек с хронични инфекции ( херпес, конюнктивит, гъбички и т.н.) да си предлага козметиката на други хора, особено без да ги предупреди. Може някои от писалите затова да изхвърлят...Стари продукти също смятам, че не бива да се подаряват.
Иначе има начини и много места, които биха приели (чиста) козметика. Аз също нова и годна такава не изхвърлям, а подарявам.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 751
Е, някои неща съм подарила на мама (само кремове, защото тя не се гримира), но приятелките ми също имат доста козметика и не мисля, че имат нужда от моите работи. Освен това ми е неудобно, защото повечето са наполовина изхабени, например. И са стояли и по-месец-два-три в шкафа. Tired А червила, спирали и пудри смятам за нехигиенично да се ползват от повече от един човек.

# 39
  • Мнения: 12
Бих подарила само нещо, което ми е било подарено на мен и още преди да е ползвано личи, че не е подходящо за мен (цвят, тип кожа и т.н.). Не бих приела ползвана козметика - бяла или декоративна. Иначе аз изхвърлям при изтичане срока на годност  Peace Откакто поддържам арсенала по-нормален, вече си изразходвам продуктите нормално и много рядко изхвърлям продукт  Peace

# 40
  • Мнения: 289
Съжалявам за оф топика, но много момичета споменават тук как си хвърляли не знам си колко неща, защото не ги ползвали - в такива случаи не е ли по-добре да ги подарите тези неща на някого, вместо да отиват на боклука  Thinking

Аз лично не бих подарила на някой вече използвана козметика  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 10
Съжалявам за оф топика, но много момичета споменават тук как си хвърляли не знам си колко неща, защото не ги ползвали - в такива случаи не е ли по-добре да ги подарите тези неща на някого, вместо да отиват на боклука  Thinking

Аз лично не бих подарила на някой вече използвана козметика  Rolling Eyes

Е нямам предвид да се подаряват ползвани продукти за рожден ден примерно  Joy На мен една приятелка скоро ми даде крем за лице, който е пробвала веднъж, но не бил подходящ за кожата й - за мен е идеален. Хем се оползотворява продуктът, хем може да зарадва някого. Peace Иначе гланцове и червила ползвани от друг не бих взела, но като се замисля има хора, които в магазините си пробват тестерите направо върху устните, така че хора всякакви  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте момичета:))) Искам да ви попитам ,колко козметика имате ? аз посотянно се притеснявам да си копувам нови неща защото посотянно един вътрешен глас ми казва, " стига си трупала вече толкожа ненужни неща"...
Притеснявам се , някой като ми дойде на гости да не каже" глей я  па тая,колко козметика има...изкуствена работа" и т.н. Simple Smile))

1-Имам един фдт
2-едно мялко за тяло
3-една маска за лице,която ползвам 1 седмично
4-един измиващ гел или сапун ph5
5-крем за лице понякога,но много рядко ползвам
6-и един балсам за устни

това е моя скромен набор от козметика,и посотянно се старая  да не се заглеждам по реклами и да не си взимам нови неща  , за да нетрупам такива продукти вкъщи.Общо взето,взимам само най необходимото и пак мисля ,че е много . хах
Вие ,имате ли такива проблеми като моя и с какви неща за разкрасяване разполагате ?
Хич не ми се струва много LaughingВ нас на сто места имам козметика с купища,сумати неща за коса,тяло,парфюми и хич не се притеснявам кой какво ще си помисли като ми дойде на гости CrazyПонякога се дразня защото се налага да хвърлям неща с изтекъл срок,ама какво да се прави,постоянно пазарувам козметика и парфюми и хич и не мисля да спирам PeaceАко спра да купувам козметика и парфюми за доста години напред ще си имам,така съм се заредила,аз попринцип всичко обичам да си имам в голями количества Blush

# 43
  • Мнения: 228
и купувам и ползвам и подарявам и изхвърлям. напоследък имам
слънцезащитен крем за лице,
крем за крака,
лосион за тяло,
крем за ръце,
спирала за очи,
2-3 вида сенки,
1 4ервило,
2 парфюма,
тоалетно мляко и 2-3 вида крем за лице.
малеее - до тук доста в пари е това. затова подарявам на приятелка много лакове и червила които не употребявам но преди да е изтекъл срока на годност естествено.

# 44
  • Мнения: 43
Наистина много козметика имам...
Може би малко трябва да се огранича с покупките на нови  нови неща.
Има един голям несесер който като пътуваме заема половин куфар.
Периодично изхвърлям или раздавам на бабите ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт