Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 33-та тема

  • 47 583
  • 368
  •   1
Отговори
# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита нова тема  bouquet
Много ми харесаха последните страници от предишната, колко много неща ми се иска да направя, особено сладичко, но засега се въздържам.
От мен едни спагетки със скариди и сметаново лучен сос от днес



Онзи ден правих и любимият ни ориз със зелен лук, джоджен и соев сос с пипешки кълки по рецепта на Лео и чак като свърши се сетих че не го снимах Cry,
Приятна неделя    bouquet

# 16
  • Мнения: 930
Днес това:

Кюстендилски зелник


ще може ли рецептата за Кюстендилски зелник
обожавам баница с праз и си мисля , че и това ще ми хареса newsm78

# 17
  • Мнения: 679
dalka, честит годеж!  smile3525 Чудесно меню! Аз си харесах сирената... eat

Аз мисля за вечеря да приготвя ризотото на marulka_s, ако стане добре може и снимчица да пусна... Ама се чудя дали ще стане с коприва вместо спанак, че нямам...  newsm78

# 18
  • Мнения: 85
Ето и от мен за днес едни панирани калмари и за десерт много леко кремче

# 19
  • Мнения: 4 358
Далка познала съм значи HugМного любов luvbed ти пожелавам и скоро  preggo.А за кумовете как няма да приемат при тази трапеза newsm10

# 20
  • Мнения: 533
Кюстендилски зелник
Продукти:
2 яйца; 800  гр. бяло брашно; 1 щипка сол; 1или 1,5 чаена чаша хладка вода; 1 чаена чаша олио
Зелена плънка:
3 стръка праз лук;коприва 500гр. 250 гр. сирене; 3 яйца; 500 гр. кисело мляко; 1/2 пакетче масло
Плънка за корите:
2 яйца разбити със 150 гр. сирене

Замесва се меко тесто, разделя се на 8 топчета и се разточват   кори (по големи от тавата в която ще се пече). Разстилат се върху бели покривки за да изсъхнат.

Докато изсъхнат корите се прави зелената плънка. Лукът се нарязва 1 см. и се задушава с копривата на слаб огън .След като сместта изстине се чукат се 3-те яйца и се добавят натрошеното сирене, киселото мляко, 1-2 суп. лъжици брашно и 1/2 пак. масло.

Върху тавата се редят 3 кори, като между тях се ръси олио. В средата се изсипва плънката и всичко се покрива с последната кора. Върху краищата на корите, които излизат от тавата се ръси с олио и с плънка. Останалите кори се завиват/намачкват като плисе/ покрай плънката . Намазва се целия зелник с олио, а върху зелената плънка която е покрита  с кора се правят няколко дупчици и се пече като баница - в началото на силна фурна.
Пече се в умерена фурна.

# 21
  • Brussels
  • Мнения: 160
dalka, честит годеж, представила си се прекрасно пред кумовете! Wink
Вчерашната ни вечеря беше:
Телешко мини карпачио




Тараторче



Пиле с ориз и бакла



Тази вечер ще е същото.

# 22
  • Мнения: 7 418
  Надето сп,много красиво ви е била поднесена вечерята!Гледам и се наслаждавам! Hug (вместо да ходя и да готвя,че няма нито за ядене ,нито за снимане..... Confused )

# 23
  • Мнения: 769
  Далка,сразяващо начало на темата!Бравооооо!!! smile3501 smile3501 smile3501
nadeto_sp ...страхотни ястия smile3501

У нас пилешки дробчета с гъби на фурна

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 17:40 от nordina

# 24
  • Мнения: 623
Селма, Lois, Бъни, vesi nn, DessiJ, dixi, много се радвам,че ви е харесала тортата,благодаря! Hug

Бъни,шаблона го изрязах от хартия за принтер - първо по дъното на формата,после набързо направих цифрите,изрязах с ножица,че не намерих макетното ножче,но така май е и по-лесно.Поръсих със смес - натурално какао и ванилова пудра захар  chef......Само да кажа - слоя трябва да е по-плътен и да се направи точно преди консумацията,ако искате да е с прахообразен вид.След като престои  ще изглежда като течен шоколад.

Пепика,страхотни питки! smile3501




# 25
  • Мнения: 30
 Привет момичета newsm10,    първо честито за годежа на [size=18pt]Далка  luvbed[/size] ................аз  и етърва ми вдъхновени от крокитата които видяхме тук ,снощи го разгадавахме  как става и днес сутринта етърва ми спретна един крокодил....................с тая разлика че при нас стана цял АЛИГАТОР smile3521

# 26
  • Мнения: 940
nadeto_sp, страхотно пиле с ориз. Мъжа ми не опитва такова нещо (лоши спомени), но му показах твоето и каза, че това е съвсем друго нещо.   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 197
От днес .Хрупкави бухтички

И за обед,тиквички на фурна.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 19:37 от nell@

# 28
  • Мнения: 3 770
mimi P27 , ето ти още една рецепта за кюстендилски зелник :


Рецептата

Снимката и рецептата са на Esy

# 29
  • Мнения: 2 708
Надето, невероятно красиво нещо си ни показала Laughing Laughing Laughing

Вместо запис, мноооогооо шоколадовата торта. Разрез - утре.
То от тая снимка не си личи де, но все пак....



Общи условия

Активация на акаунт