Отговори
# 270
  • Мнения: 66

 Аз пак да питам ИМА ЛИ МАМИ КОИТО ПРЕДПОЧИТАТ СЕКЦИОТО ПРЕД НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ БЕЗ МЕДИЦИНСКИ ПРИЧИНИ??? newsm78


АЗ НЕ, ОПЕРИРАХА МИ РЪКАТА ПРЕДИ ГОДИНИ. ДВЕ ГОДИНИ НЯМАХ ЧУСТВИТЕЛНОСТ НА ЕДИНИЯ ПРЪСТ. НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ КОРЕМНИТЕ МИ МУСКУЛИ ДА ИЗПАДНАТ В ПОДОБНО СЪСТОЯНИЕ... С БАТКОТО С НОРМАЛНО РАЖДАНЕ СЛЕД 3 ДЕНА БЯХ ПУШКА.. А ПРИЯТЕЛКИТЕ МИ С СЕКЦИО ОЩЕ ЛЕЖАХА... АЗ СЪМ ЗА ЕСТЕСТВЕНОТО РАЖДАНЕ.
И по дискавъри гледах, че при нормалното, раждане, организма произвежда адреналин нужен за бебо, при този стрес.. Така че ... НЕ! Simple Smile)) Всеки обаче има право на избор.. Simple Smile)

# 271
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честито, Ели!
Да е жив и здрав малкия Георги!


# 272
  • Мнения: 626
minolta и аз съм на твойто мнение за секциото .Само ако се наложи и няма друг вариянт, иначе твърдо против . И аз имам познати които след секцио едвам се оправят сами , а тези с нормално раждане нямат никакви проблеми след изписването . Но предполагам че е индивидуално за всеки. 

# 273
  • София
  • Мнения: 6 108
Хм, като стана въпрос и за тапата - тя какво "количество" е?

# 274
  • Мнения: 66
Хм, като стана въпрос и за тапата - тя какво "количество" е?

В общи линии.... няма как май да се определи количествено, по обилно зацапване  по скоро.. поне при мен Simple Smile))

# 275
  • Мнения: 10
ЧЕСТИТО ЕЛИ!ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯТ ГЕОРГИ И МНОГО ДА РАДВА МАМА И ТАТЕ,А НА ТЕБ БЪРЗО ВЪЗТАНОВЯВАНЕ.
Леле,бебетата станаха три.Повлякох си краката,дано да е за хубаво.
Момичета,качих 3 снимки на малкия Ради,но са още от болницата.По-нататък ще кача и други.От нас лек и усмихнат ден,пълен с много положителни емоции.

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
EЛИ 4ЕСТИТО ВИ СЛЪН4ИЦЕ ГЕОРГИ,ДА Е ГОРДОСТТА НА МАМА И ТАТЕ И ИЗПЪЛНИ ДНИТЕ ВИ САМО С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ  Hug Hug Hug newsm44 newsm68 newsm44 БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАМА  Hug Hug Hugще 4акаме да разкажеш как си  smile3521 newsm51 smile3525 newsm51 Миика  Hug Hug Hug вси4ко ще е наред с теб сме......

# 277
  • Мнения: 626
Стели голям е сладур малкия Ради  пу пу  smile3521 tooth

# 278
  • Мнения: 83
Desislava Goranova ставаме 4-ри за Майчин дом и аз съм за там с избран екип-Дяволов! На 21-ви съм на контролен преглед да видим как ще се ражда,за сега е нормално,но на прегледа ще си покаже какво ще правим!Който е пръв ще разказва  Peace

# 279
  • София
  • Мнения: 86
Деси, и аз ще раждам в Майчин дом, засега нормално надявам се, въпреки че пъпната връв незнам в момента в какво положение е.Само се моля да е нормално, но ако няма друг начин ще  се прежалвам за секцио.Трябва психически да сме готови и  на двата варианта.
Отивам да видя снимките на малкия Ради. Wink Grinning Grinning.
geribg ще чакаме да разкажеш за твойто раждане. Със сигурност всички сме заинтересовани. Crazy Wink Wink

# 280
  • Мнения: 2 172
Честито на мама Ели за появата на  рожбата и Георги smile3525

Много да слушка и много да ви радва   smile3521

Днес времето е много тъпо и съответно и на мен ми е тъпо.Но мисля да пусна първата пералня с дрешки за бебо и много се вълнувам  Flutter

За секциото пожелание не мисля,че е добра идея според мен.И на мен ми мина през ума,но бързо се осеферих  Laughing Все пак си е коремна операция и не мога да си представя при положение,че една жена има всички предпоставки да роди нормално,бебето си е надолу и всичко е Ок да избере секциото.Въобще не искам да имам белег от отвор на корема( и то не малък) при положение,че вече съм раждала нормално и единственият ми дискомфорт беше 2 външни шева и то само за първата нощ.Иначе 2 часа след като родих си джитках пред отделението с нашите и разказвах подробно какво съм преживала  Mr. Green   Ще изтърпя някакси и второто раждане,надявам се да е по-леко и този път да нямам шевове.Ако пък една родилка се размине и с такива екстри като шевове-мевове въобщеее няма да е усетила,че е раждала някога  Crazy

 

# 281
  • Мнения: 501
Аз също съм за естественото раждане,надявам се и моето да е такова.

# 282
  • София
  • Мнения: 5 247
Стеличка! Благодарим за снимките на сладкия Ради!  newsm10Такъв спинкащ сладурчо! Да ти е жив и здрав! baby_neutral

При мен нещата са нормални.....Слава Богу вече сме в 9 месец. Подготовката на стаята, на дрешките и другите задачки вече приключва....
Продължавам да качвам килограми и вече съм +15!!!....
Тази седмица ще бъде прекрасна, защото ни чака Великден!
Пожелавам на всички здраве и само радостни събития!
newsm10

# 283
  • Мнения: 172
--------------------------------------------------------------------------------
 Първо да ви предупредя, че всяко раждане си е различно при всеки и моето не е от най-леките.Първите ми контракции започнаха в 00.00 часа на 13.07, първо леки, после постепенно ставаха по- силни и през по- малък интервал от време.Не можеш да сбъркаш усещането и това ти го твърдя при положение, че аз изобщо не бях подготвена какво ме очаква. Просто знаех, че все някак и от някаде трябва да излезе!Та, до 5 часа сутринта станаха на 4 минути и аз реших, че е крайно време да ставам.Пих кафе, до тоалетната, после се изкъпах и бях готова да тръгвам.Болките са нищо в сравнение с това, което е накрая преди самото раждане.Събудих вече бившия ми съпруг и доктора  и тръгнах към болницата.Вярвате ли ми, че като спряхме пред сградата и вече нямах и помен от контракции!? Доки ме прие, прегледа ме за разкритие, оказа се, че за цяла нощ контракции съм направила само 1,5 см.Вързаха ме на апарат да слушат тонове, преди това ми направиха една хууубава клизма Mr. Green И така, от 7,30 сутринта до 16, 30 следобяд лежах, гладна и жадна с някаква система в ръката, която не ми помогна. Контракциите ми спряха напълно и доки ме отвърза.Първата ми работа беше да си поискам от една лекарка цигара, че човек убивах вече #Crazy Изпуших си я със страхотно удоволствие на входа на предродилна зала!Преведоха  ме в Патологична бременност и доки ми каза, че за всеки случай ще ме изпише на другия ден сутринта.В 20,00 часа ми изтекоха водите и хайде обратно в предродилна зала.И се почна-пак контракции, пак системи, бусколизин в дупето, уж да не боли много, пак на апарата за тонове...Кой откъдето дойдеше, ме проверяваше за разкритие, което си боли и то доста. Накрая вече болките станаха толкова силни, че отскачах от леглото при всяка контракция.Най-накрая в 8,10 сутринта стигнах заветните 10 см и ме качиха на магарето.Една акушерка ми скочи на гърба, сви ме на две и ми заповяда да дишам, което беше мисия невъзможна с нея на гърба! По едно време слезе и доки ми вика: напъвай, аз мисля, че напъвам, а то само с мисленето си останах!Почна да ме заплашва, че ще вземе вакуми, форцепси и т.н. обаче аз му викам: ок, взимай и го вади!И той се принуди да я избута, само че, не дишаше девойката!Доки почна да ме шие, а тя не изплакваше.Най-накрая,след около 3 минути изплака и ми я донесоха да я видя. Беше лилава от стоенето без вода 12 часа.Роди се в 8,25 часа на14.07,тоест, цялото раждане беше 15 минути и поне за мен почти безболезнено.Самите контракции са болезнени, а не раждането.Плацентата се роди веднага след бебето без проблеми.Та, това е в общи линий.Доста дълго и болезнено преживяване.Важното е да слушаш какво ти говори акушерката и да имаш специалисти на самото раждане.Ако бях раждала в някоя частна клиника, едва ли Алекс щеше да ме ядосва сега.  Ако искате, питайте друго, ако ви интересува. И на финала-не съм ползвала никаква упойка.32 часа-току-що ги сметнах Sick

# 284
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен. Аз май съм шеста за Майчин дом. Може де се засечем. Моят термин е на 22.05.  И аз съм за нормално раждане, че при секциото наистина е по-трудно възстановяването.

Общи условия

Активация на акаунт