някои чувал ли е за американското чудо alli?

  • 39 342
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 157
biko,чела ли си това за соята?:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155438.0

# 61
Привет на всички. Видях мненията за Али и реших да драсна и аз моето. Значи, Али от години са на онлайн пазара. Доказано е обаче все повече че имат ужасни странични ефекти и не са толкова ефективни. Разбира се не е трудно да се сетим, че в БГ всичко идва с ужасно закъснение, и затова сега при нас предизвикват дискусии.
Аз като цяло съм много скептична към хапчета за отслабване но имам приятелки които ги купуват. И все пак замислете се - ако искате наистина али, по-добре си го поръчайте по интернет - няколко пъти по-евтино е. В последно време с голямата конкуренция на хапчета за отслабване на пазара цените му са паднали защото хората на запад вече не го предпочитат толкова много. Освен това има куп други, нови, тествани и доказано ефективни хапчета, така че ако наистина искате да си вземете нещо на цената на Али тук, аз бих препоръчала Проактол, или Зотрим, като второто дори се води по-добър конкурент на Алли. Ами това е накратко. Ето малко информация и успех:

http://www.w8loss-tips.com

# 62
  • Мнения: 3 157
Кои са ужасните странични ефекти?Би ли споделила,а не да пишеш празни приказки?
А колко е ужасното закъснение на навлизането в нашия пазар(доколкото знам най-много 3 години,и то защото е било в тестов период),но ти явно си по-информирана.
Та,сподели по същество,моля?

# 63
  • Мнения: 6
Защо плащате за продукт на който има еквивалент на много по ниска цена. Аз съм фармацевт и ме е яд като някоя фирма пусне реклама и след това  народа се избива да му купува продуктите. Тука визирам хранителните добавки които струват по 15-20лв. Хората видели рекламата си дават парите пият ги месец два не виждат абсолютно никакав ефект. А истинските лекарства са по 5-10 лв и след 2-3 таблетка имат подобрение. Та да се върна за Alli. Alli съдържа orlistat ако потърсите в google ще видите че и друго лекарсто съдържа същата съставка. Xenical е лекасртво познато от 7-8г. на пазара. Каква е разликата Alli съдържа 60мг orlistat а Xenical 120мг. Като цена Али в зависимост от таблетките струва 120лв, а Xenical 70лв. И какво се получава за 2пъти по слаб продукт плащате 2пъти по висока цена. Защо е така Alli е регистрирана без рецепта, а Xenical си е по лекарско предписание, съответно едното може да се рекламира другото не. И от там трябва да се избият парите за рекламата- от каде идват те от вас. Само някой да не ми излезе с коментара за страничните действия-всеки оргазнизъм си е уникален. А в листовките пишат всичко без да споменават честотата- например 5 на 100 човека съобщават за главоболи, а в листовкта пише само главоболие.
Да допълня още нещо много хора не успяха да отслабнат с Xenical надали ще успеят и с Alli те затова се и застраховат в рекламата + диета.
А и разберете неможе да се тъпкате цял ден и да пиете 1-2 таблетки и все едно не е било. А в допълнение на по горното изречение има лекарства които подтискат апетита и вдигат метаболизма- Reductil окоо 60лв и 2пъти по евтиния еквивалент Lindaxa. При този медикамент съм видял доста отслабнали хора и бих го препоръчал пред Alli или Xenical. Но тука има повече НЛР (странични действия) от Xenical. А пък в комбинацлия от 2те Xenical i Reductil съм виждал чудеса. Това на кратко от мен посъветвайте се с някой фармацевт не че ще ви се обясняват като мен повечето гледат само да ви вземат парите, а не да ви свършат работа.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 142
А истинските лекарства са по 5-10 лв и след 2-3 таблетка имат подобрение.

А така хвърли ни бомбата и ни остави в не видение. Мисля, че ако ни кажеш кои са тези лекарства няма да е реклама, а само ще помогнеш на такива като мен,които  се борят неуспешно с килограмите.
Опитах Линдакса, но се чувствам много зле и я спрях , вярно нямах апетит или по - точно да кажа намаля ми апетита, но страничните ефекти ме убиваха.

Много се извинявам момичета за спама  bouquet

# 65
  • Мнения: 6
Както искате. Ако мислите че писарушките(JP) са чували за лекарства за отслабване се лъжите.

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 09:24 от Evkata

# 66
  • Мнения: 186
Evkata, права си, че малко недоверие и любопитство никога не е излишно. За разлика от преди години, днес можем да сравняваме препоръките на доктори и фармацевти с личните истории и мнения по форумите и публикациите в сайтове като Изпълнителна Агенция по Лекарствата и други подобни.

На мен лично, Редуктил ми е малко страшничък, така да се каже ми "бърка" в мозъка, но пък те и болкоуспокояващите май това правят, има данни как е действал на десетки хиляди пациенти, страничните ефекти не се проявяват при всеки, така че ако наднорменото ми тегло е сериозен проблем бих опитала.

И да не ни забравиш, ако чуеш за промоция на Алли и/или появата на генерик Орлистат, защото на Ксеникал май му изтече миналия месец "предпазния" (дето се дава за нови лекарства, забраняващ на други компании на произвеждат) лиценз.

vangobi, дано да си открила твоя начин да си такава, каквото се харесваш.

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 20:33 от Pisateva

# 67
  • София
  • Мнения: 4 142
Извинявам се, че провокирах спора не това ми беше целта  bouquet

# 68
  • Мнения: 6
Бе аз много задълбах за пазара на слабеещите продукти. Идеята ми беше да не се харчим за ALLI, а да си вземем Xenical понеже е едно и също. А за генерик засега освен ALLI който не знам защо но е по скъп от оригинала (обикновено е обратно) няма.

П.С. Аз съм съпруга- фармацевт на Евката тя е счетоводителка и хал хабер си няма от илачи както и аз от сметка 632. Просто използвах нейната регистрация. че не искам да си правя.

# 69
  • Мнения: 1 777
Момичета ,преди година и половина си го купих и след една седмица такова сърцебиене получих ,че ми се наложи да отида до бърза помощ .От тогава не искам и да го видя ,както и другите химии за отслабване.Внимавайте със взимането на такива хапчета,консултирайте се винаги първо с лекър.

# 70
  • Мнения: 3 157
Мда,ама нали за това е регистриран като добавка-за успиване-за да не ходиш по лекари(щото никой не обича),а да идеш в аптеката,да хвърлиш парите и да си го купиш.То и на рекламата казват-консултирай се с фармацевт.
Пише се лекар. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 777
шоколадче благодаря за забележката. Simple Smile
Не знам как е регистриран този препарат в България,тук го продават във всеки супер.
И между другото  щото,мисля е по-правилно да се пише  защото. Wink

# 72
  • Мнения: 3 886
аз мисля че хубав режим и спот е по добро от хапчета каквито и да са

# 73
# 74
  • Мнения: 0
Нека ви разкажа за алли... Аз го пих около 9 месеца (влк. и почивките). Една моя приятелка ме снабдяваше от щатите, където 120 капсули са $75, но това е друга тема, че всичко в България е ултра скъпо.
Никакви проблеми нямах и изчистих много мазнини, защото и спортувах. Общо взето, незнам дали съм шампион тук, може да има и хора с по-добри резултати, но за последните 3 години съм свалила 31 килограма мазнини. Накрая обаче не чистех мазнини и реших да ги огранича с приема на алли. Всичко беше страхотно докато не ми се срина имунната система.
Говорейки с доста лекари, осъзнах защо в книжките и режимите на алли се казва че трябва задължително да се пие мултивитамин преди лягане. Е аз го правех и не изпусках но.... Оказва се че алли е по-малка доза от познатия Ксеникал и че заедно с това да не усвояваш част от мазнините които поемаш с храната не усвояваш и много много други необходими за организъма неща.
Затова, моля ви, не правете моята грешка да го пиете дълго втеме а просто ако решите че сте отпуска и ще ядете мазно, само тогава.
Ако някой иска да пиша повече, кажете. Но мисля че ви разказах най-важното.
 Stop

Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 09:01 от vaninavoice

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт