някои чувал ли е за американското чудо alli?

  • 39 302
  • 98
  •   1
Отговори
  • Viena
  • Мнения: 3 582
случайно попаднах на този продукт за отслабване,тези дни моя приятелка си идва от Америка ,купила ми го е и ще видя за какво става на въпрос,до колкото разбрах се използва с диета за хора ,които искат да отслабнат с повече килограми,миналата година е бил  продукт в Америка без рецепта,някои ако го е пробвал ще се радвам да пише

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Кажи нещо повече за него?  newsm78   В БГ има ли го?

# 2
  • Viena
  • Мнения: 3 582
не само в америка,в европа не знам кога

# 3
 Simple Smileднес си го купих и мисля да започвам след 2 дни....имаме си го и в България Simple Smile

# 4
  • Мнения: 677
Кажи нещо повече за него?  newsm78   В БГ има ли го?

В общи линии диета трябва да се спазва, като "хапчетата обещават" че на свалени 1 кг, те ще помогнат с още половинка Simple Smile)
Прегледах листовката докато чаках в  аптекта и по спомен цитирам, мисля, че се споменаваше че помагало да не се усвояват мазнините и диетата да била бедна на мазнини.

редактирам се, че погледнах в нета, за хора с  BMI от 28 нагоре ги препоръчват.
Не позволяват около една четвърт от мазнините да се абсорбират.

http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?ca … p;catalogId=11051 - на английски е линка

От прочетеното ми се струва, че вече имаше подобни на пазара?

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 00:32 от 298

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
В общи линии диета трябва да се спазва, като "хапчетата обещават" че на свалени 1 кг, те ще помогнат с още половинка Simple Smile)
Прегледах листовката докато чаках в  аптекта и по спомен цитирам, мисля, че се споменаваше че помагало да не се усвояват мазнините и диетата да била бедна на мазнини.
А каква му е цената?

# 6
  • Мнения: 677
£49.95 за 84 таблетки са тук - по 3 на ден
В Бг ще са ги сложили на около 150 лева предполагам.
Аз не бих ги пила без да говоря с доктор, има много "ако"-та.
http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?c … 20C%202BywCjCzkkb  - на английски още малко

# 7
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Али е същото като Ксеникала, тоест активната съставка е една и съща.

# 8
  • Мнения: 35
здравейте! Наистина това е активната съставка на ксеникала. Не само това ами и същите странични ефекти. Понеже количеството било на половина затова можело без рецепта. Но това е много странно. Кое го прави толкова ефективен както ксеникала????

# 9
  • Мнения: 3 157
Активната съставка наистина е като в ксеникала.Изследванията в Америка уж доказвали,че ефективността му била 80% в сравнение с ксеникала,а дозата 50% по-ниска.Регистрирали са го като ОТС продукт,за да стигне до повече хора,тоест може да си го купите без рецепта и да се рекламира свободно.
Доколкото знам,ще залее пазара-ще има много реклами по вестници,ТВ,списания.
Относно изследванията май в Америка е от 3 години на пазарам и малко ми е чудно да е такъв ефекта,та по-скоро предполагам,че е рекламен трик.
Аз лично не бих си купила такъв продукт без лекарско предписание.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 462
Момичета,

това чудо ALLI се появи и в България. http://www.alli.bg/
   bouquet

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 1 462
Мили момичета,

вижте на какво попаднах, докато се ровех в любимата ми он-лайн книжарница  http://www.lecsiko.com/book.php?cat=0&pg=1&id=7563

 Hug

# 13
  • Мнения: 48
Момичета, консултирайте се с лекар, ако не сте сигурни, че продуктът няма да ви навреди!
Пожелавам ви успех   bouquet

Петяя, книжката ми изглежда интересна, някой ако я има да пише дали е хубава!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 462
Според мен, това е поредното менте за привличане на хора, като нас опитали какво ли не и искащи да печелят на гърба на чуждото нещастие.

# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ne знам дали е менте, но тук в испания чак по новините го бяха съобщили, че най-после дошъл  този продукт

# 16
  • Мнения: 0
тук в Лондон също много се рекламират тези хапчета ,в доста аптеки виждам основно постери на това чудо за отслабване,но нямам идея дали е ефикасно

# 17
  • Мнения: 3 157
Според мен, това е поредното менте за привличане на хора, като нас опитали какво ли не и искащи да печелят на гърба на чуждото нещастие.


Ти какво разбираш под менте-лекарство?
За какво чуждо нещастие говорим?Затлъстяването си е заболяване,за което съответно се предлага лечение

# 18
  • Viena
  • Мнения: 3 582
ВЕЧЕ ГО ИМА И ТУК,НА МЕН МИ ГО ДОНЕСОХА НО ТАКА СИ СТОИ

# 19
  • Мнения: 84
Гледах му рекламата на това чудо newsm78
Някой ползвал ли го е?

# 20
  • Viena
  • Мнения: 3 582
от вчера го ползвам,ще пиша дали има ефект

# 21
  • Мнения: 84
Хайде ще чакам! Hug
На мен ми останаха едни 4 кг. и отърване няма  #Cussing out
Хем гладна ходя хем с тях си стоя Mr. Green

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 503
Записвам се и аз да следя

# 23
  • София
  • Мнения: 4 141
запис и от мен

# 24
  • Мнения: 505
Лек за отслабване причинявал тумори
12.04.2006, Стандарт

Лекарството за отслабване "Ксеникал" на "Рош холдинг", продавано срещу рецепта, би трябвало незабавно да се изтегли от пазара в САЩ, защото неотдавнашни изследвания върху плъхове показват, че то причинява предракови тумори на дебелото черво, предаде Ройтерс, като цитира потребителската група "Пъблик ситизън".
В специална петиция групата настоява американското Управление за контрол на храните и лекарствата да забрани производството на хапчето за отслабване, което на много места се купува и без рецепта. Лекарството се продава и се рекламира в България.

================================================================

Ако съставките на това лекарство са същите като на Ксеникал, помислете добре преди да започнете да го пиете  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 16 042
Да, за Ксеникала са ме предупреждавали. Щом Али има същите съставки .... вие си решавате.
Вчера го видях в аптека в Дианабад - 96 лв. Имаше оставени рекламни брошури, взех си 1 и аптекарката викна по мене - те били само за купувачите. А ние как да се запознаем със лекарството като няма брошури - не можа да ми отговори, само се пулеше.

# 26
  • Мнения: 25
В чужбина (ebay особено) alli е доста по-евтин....
жалко, че тук отново ни изнудват толкова яко  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 3 157
А колко е това доста?

# 28
  • Мнения: 25
http://www.framar.bg/%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF … -actualen103.html
не знам до колко е точна информацията от този сайт....позната каза, че в аптека е видяла 50бр. хапчета за кум 60лв..... пият се по 3 на ден, т.е. за 60лв. пиеш хапчетата 15 дена.
Хапчетата трябва да се изпълняват с нискомазнинен режим за хранене. Има издадена книга на бг. език за режима и самите хапчета, която струва 18лв. Днес си я купих....
Интересно ми е ако някой е пил хапчетата да каже мнение, но се съмнявам че има много такива хора, тъй като в БГ те излязоха скоро...в Щатите са известни отдавна и из нета има доста положителни мнения за тях.  Rolling Eyes


# 29
  • Мнения: 25
Забравих да допълня този линк http://www.doozie.com/alli-p-1132.html?gclid=CJCM8PzBwZoCFQ2T3wodl3kBsg , т.е. 90 капсули (достатъчни за 1 мес.) са на цена $60, което по днешния курс на долара е около 87лв.

# 30
  • Viena
  • Мнения: 3 582
аз ги ползвам вече ,щв пиша дали има ефект newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 271
аз ги ползвам вече ,щв пиша дали има ефект newsm78

За колко пари си ги купи, и колко бр хапчета са вътре?

# 32
  • Мнения: 2 013
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.

# 33
  • Мнения: 3 157
Дали ще ти стигне или не за месец зависи от хранителния ти режим-orlistat се пие само когато ядеш мазно.Иначе-пропускаш хапче.

# 34
  • Мнения: 6
Иска ми се и аз да пробвам тези хапчета, но няма ли някоя девойка, която каза, че ги ползва да се похвали с резултата вече...

# 35
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Иска ми се и аз да пробвам тези хапчета, но няма ли някоя девойка, която каза, че ги ползва да се похвали с резултата вече...
аз ги пия от скоро

# 36
  • Viena
  • Мнения: 3 582
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.
моите хапчета са 90 и са точно за месец

# 37
  • Мнения: 6
Иска ми се и аз да пробвам тези хапчета, но няма ли някоя девойка, която каза, че ги ползва да се похвали с резултата вече...
аз ги пия от скоро
И как се чувстваш от тях? Колко време ги вземаш, усещаш ли някакъв ефект... нещо странични ефекти?

# 38
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.

Много се ядосах  #Cussing out като видях за какви пари става въпрос в нашата мила татковина. Продукта е хубав и доста популярен, но от БГ няма смисъл да се купува!!
В САЩ alli вече е 40лв. за 90бр. и още десетина за доставка  Party

ето я и офертата, която видях преди 2 дни - ТУК alli струва само 40лв.

С удоволствие ще помогна на всеки, който реши да си поръча и не разбира нещо stiflar@mail.bg . Който го е пробвал да сподели дали има ефект, че и моята приятелка ме натиска за такова. Успех

# 39
# 40
  • Viena
  • Мнения: 3 582
така моита приятелка ми донесе аллито,опаковано с много книжки към неко и с кутия за капсулите

# 41
  • Мнения: 6
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.

Много се ядосах  #Cussing out като видях за какви пари става въпрос в нашата мила татковина. Продукта е хубав и доста популярен, но от БГ няма смисъл да се купува!!
В САЩ alli вече е 40лв. за 90бр. и още десетина за доставка  Party

ето я и офертата, която видях преди 2 дни - ТУК alli струва само 40лв.

С удоволствие ще помогна на всеки, който реши да си поръча и не разбира нещо stiflar@mail.bg . Който го е пробвал да сподели дали има ефект, че и моята приятелка ме натиска за такова. Успех
Дано не съм халаствала, но ти писах на ЛС Simple Smile

# 42
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.

Много се ядосах  #Cussing out като видях за какви пари става въпрос в нашата мила татковина. Продукта е хубав и доста популярен, но от БГ няма смисъл да се купува!!
В САЩ alli вече е 40лв. за 90бр. и още десетина за доставка  Party

ето я и офертата, която видях преди 2 дни - ТУК alli струва само 40лв.

С удоволствие ще помогна на всеки, който реши да си поръча и не разбира нещо stiflar@mail.bg . Който го е пробвал да сподели дали има ефект, че и моята приятелка ме натиска за такова. Успех
Дано не съм халаствала, но ти писах на ЛС Simple Smile

Не, не си. А аз ти отговорих.

Само да вмъкна, че от днес (20.05) има корекция във офертата им, която наистина е временна и махнаха варианта с 90 хапчета има само от 60бр, като може да се поръча и пълнител със 120бр. С една дума излиза около 115лв за 180 хапчета с вкл. доставка до врата. 180бр/3 на ден = 3 месеца - на сайта им пише че за най-добър ефект трябва приемане около 4-6 мес.
А иначе 115лв. са 2стека цигари - заслужава си да се опита вместо да се тровим с катран - само може да спечелиш Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 23:40 от stiflar

# 43
  • Мнения: 6
Още довечера ще направя поръчка...
Много ми е кеф Simple Smile хихихи

# 44
  • Мнения: 25
Кажете някакви резултати има ли?
 Аз си поръчах от ибей, чакам си ги....дано скоро дойдат, че май доста разчитам на тях....
тая борба вече взе доста да ме изморява  Confused

# 45
147 лева за 84 хапчета. Т.е. не стига и за цял месец. Това ми казаха днес в аптеката.

Много се ядосах  #Cussing out като видях за какви пари става въпрос в нашата мила татковина. Продукта е хубав и доста популярен, но от БГ няма смисъл да се купува!!
В САЩ alli вече е 40лв. за 90бр. и още десетина за доставка  Party

ето я и офертата, която видях преди 2 дни - ТУК alli струва само 40лв.

С удоволствие ще помогна на всеки, който реши да си поръча и не разбира нещо stiflar@mail.bg . Който го е пробвал да сподели дали има ефект, че и моята приятелка ме натиска за такова. Успех
За съжаление не доставят извън САЩ - съжалявам за заблудата.

# 46
  • Мнения: 25
Какво става момичета? Темичката потъна....
някой има ли нещо да каже за резултатите от али? Аз ги пия от седмица, което е прекалено малко, за да мога да споделя резултат...това, което мога да кажа, е че наблюдавам, че като хапна нещо с повече мазнини и веднага тичам до ВЦто.....това, поне значи че със сигурност изхвърля прекалените мазнини, които се приемат.
Ще се радвам, ако някой сподели нещо  Hug

# 47
  • Viena
  • Мнения: 3 582
на мен ми се омазнява косата и лицето,но не го пия редовно

# 48
  • London
  • Мнения: 2
Да аз сам чувала и в момента го пия. За джа дни без да спазвам диета сам свалила два килограма. Няма такова щастие
Единствената гадост е , когато посещавам тоалетната , но мога да го приживея. Тук в Лондон го купих за 50 пауна-84 капсули, но като видях цената в Бг се шокирах-168лева за сащата опаковка.

# 49
  • Мнения: 25
Аз пък го пия от 2 седмици вече и не съм свалила нито грам.....но продължавам, може успеха да дойде...дано!  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 480
Споделете как върви отслабването? Странични ефекти?

# 51
  • Мнения: 186
Споделете как върви отслабването? Странични ефекти?

Имам преки наблюдения:

Приятел 1 - В зряла възраст, BMI 34, взема Аlli от 3 месеца. В първите 4 седмици свали 6% от теглото си. След това почти спря да сваля килограми, но не е качил и грам, което е голям успех. Внимава какво яде, но не винаги може да се спре. Спортува.

Приятел 2 - В зряла възраст, BMI 37, взема Аlli от 2 месеца. В първите 4 седмици свали 10% от теглото си. Не внимава какво яде. Не спортува. Цял живот е имал проблеми с ходенето до тоалетната, вече не - много хубав страничен ефект.

Приятел 3 - В зряла възраст съм, BMI 25.5, вземам Аlli от дъжд на вятър от 2-3 месеца - 2-3 хапчета на седмица. Сега съм с BMI 24. Не спортувам.

Има един нежелан страничен ефект и при трима ни, познайте кой е той, решението е всеки път като ти се пръцка да го правиш в тоалетна за всеки случай.

Цената на медикамента е стряскаща. Ако имате приятели зад граница, помолете ги да ви донесат, ако си идват за лятото. В САЩ има 170 хапчета за $70=100лв. След това си го поделете с други приятели и само ако ви допадне си купувайте още.

# 52
  • Мнения: 25

Приятел 3 - В зряла възраст съм, BMI 25.5, вземам Аlli от дъжд на вятър от 2-3 месеца - 2-3 хапчета на седмица. Сега съм с BMI 24. Не спортувам.


Щастливка....аз го пия вече един месец и не съм свалила нито грам. Внимавам какво ям, но спорта ми е по-малко от колкото би трябвало.... имам още една опаковка за месец, мисля да я продължа и нея и стискам палци да видя промяна.....  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 16 042
Али е преименуван ксеникал. Може би и активние съставки са малко намалени. Все пак по света се разчуха много случаи на рак на дебелото черво след употреба на ксеникала. Решиха да го произвежда друга фирма под друго име, може би малко изменено, а може и не. И да се скъсвате от спорт - то действа само като изхвърля мазнините от организма по-бързо.

# 54
  • Мнения: 3 157
Много неточно и подвеждащо изказване.
Alli не е преименуван ксеникал,просто активната им съставка е еднаква.За помощните вещества това не е вярно.
Активната съставка в Алли е 50% по-малко отколкото в ксеникала(алли-60мг,ксеникала-120мг орлистат).Така че малкото всъщност не е никак малко.
Това,че се било разчуло нещо е някак си смешно като се говори за ефект от лекарство.От кого се е разчуло-от бабите пред блока ли?
Механизма на действие не е изхвърляне по-бързо на мазнини,а неусвояването им от организма.Разликата е огромна.
Спорта е много важно допълнение за една диета(каквато трябва да се прилага в случая),та ,,скъсването'' не е никак излишно.

# 55
  • Мнения: 186
Съгласна съм с всяка дума, написана от шоколадче.

jelly, пожелавам ти успех в следващите седмици. Знам си аз, че съм "щастливка" - давам си сметка, че с приятелите ми имаме сходни навици за хранене и спорт, но те дебелеят а аз не толкова. Поредния пример, че при много хора не става само със силна воля. И особено за такива хора е хубаво, че има лекарства.

Aisha, добре е да ни посочиш линк за "случаи на рак на дебелото черво след употреба на ксеникала". Аз вчера търсих, но попаднах само на една публикация от преди 10 години за лабораторни мишлета, по-точно плъхчета, на някои от които при колоноскопия им открили вид петънца, които се смятат за предраково състояние.

За сметка на това, попаднах на резултати от изследвания със стотици хора, приемащи Орлистат в продължение на 3 и повече години. Не се споменаваше за рак. Справка www.fda.gov, http://emedicine.medscape.com/, www.webmd.com

И накрая - попаднах на информация, че патентът на Ксеникал е изтекъл миналата седмица "ORLISTAT,XENICAL; PATENT NUMBER #4598089; EXPIRES JUN 18, 2009". С две думи - в скоро време можем да очакваме поевтиняване или по-достъпни генерик медикаменти.

# 56
  • Мнения: 29
Здравейте от мен моми4ета.Преди 2 години съм пила Ксеникал и определено има6е ефект.Беше ми препора4ан от приятел ,който го взима6е по препоръка на лекаря на националния отбор по футбол.Само където после по4наха да ми говорят куп не6та за тях и се изпла6их,но досега ни6то ми няма а и все пак лекар ми ги препоръ4а.Както и да е зна4и и Алли 6те има ефект.

# 57
  • Мнения: 206
Като разбрах, че има съставка, която е и в Ксеникала .... Sick
Преди две години мъжът ми си беше взел Ксеникал по препоръка от баща му. След две седмици пиене започнаха да го болят ставите на краката. Оказа се, че смазващото вещество в ставите му беше намаляла #Crazy  Не беше отслабнал и грам.
Оттогава не купувам никакви химии, за да навреждам на организмите ни.
С мъжа ми си пием едни специални шейкове и супи, които заместват едно хранене и дават на организма всички нужни вещества и витамини. По този начин не се получава глад на организма от нужни съставки. Наистина засищат. И така слабеем Peace

# 58
  • Мнения: 3 157
мъжът ми си беше взел Ксеникал по препоръка от баща му

Извинявай ама мъжа ти пълнолетен ли е?Как така пие лекарство с такъв състав,изписано,не от лекар,а от баща му?Направо ме занити с тая препоръка...
Ако не искаш да се тъпчеш с химии най-доброто решение е повече плодове,зеленчуци и балансирано хранене,тия специалните шейкове не ми звучат като нещо,получено без химия....

# 59
  • Мнения: 206
Да, права си. Това с баща му си беше голяма грешка Embarassed Sad
А, шейковете са от люспи на соя, която като постои известно време набъбва и става тежка. Така се получава чувството на ситост.

# 60
  • Мнения: 3 157
biko,чела ли си това за соята?:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155438.0

# 61
Привет на всички. Видях мненията за Али и реших да драсна и аз моето. Значи, Али от години са на онлайн пазара. Доказано е обаче все повече че имат ужасни странични ефекти и не са толкова ефективни. Разбира се не е трудно да се сетим, че в БГ всичко идва с ужасно закъснение, и затова сега при нас предизвикват дискусии.
Аз като цяло съм много скептична към хапчета за отслабване но имам приятелки които ги купуват. И все пак замислете се - ако искате наистина али, по-добре си го поръчайте по интернет - няколко пъти по-евтино е. В последно време с голямата конкуренция на хапчета за отслабване на пазара цените му са паднали защото хората на запад вече не го предпочитат толкова много. Освен това има куп други, нови, тествани и доказано ефективни хапчета, така че ако наистина искате да си вземете нещо на цената на Али тук, аз бих препоръчала Проактол, или Зотрим, като второто дори се води по-добър конкурент на Алли. Ами това е накратко. Ето малко информация и успех:

http://www.w8loss-tips.com

# 62
  • Мнения: 3 157
Кои са ужасните странични ефекти?Би ли споделила,а не да пишеш празни приказки?
А колко е ужасното закъснение на навлизането в нашия пазар(доколкото знам най-много 3 години,и то защото е било в тестов период),но ти явно си по-информирана.
Та,сподели по същество,моля?

# 63
  • Мнения: 6
Защо плащате за продукт на който има еквивалент на много по ниска цена. Аз съм фармацевт и ме е яд като някоя фирма пусне реклама и след това  народа се избива да му купува продуктите. Тука визирам хранителните добавки които струват по 15-20лв. Хората видели рекламата си дават парите пият ги месец два не виждат абсолютно никакав ефект. А истинските лекарства са по 5-10 лв и след 2-3 таблетка имат подобрение. Та да се върна за Alli. Alli съдържа orlistat ако потърсите в google ще видите че и друго лекарсто съдържа същата съставка. Xenical е лекасртво познато от 7-8г. на пазара. Каква е разликата Alli съдържа 60мг orlistat а Xenical 120мг. Като цена Али в зависимост от таблетките струва 120лв, а Xenical 70лв. И какво се получава за 2пъти по слаб продукт плащате 2пъти по висока цена. Защо е така Alli е регистрирана без рецепта, а Xenical си е по лекарско предписание, съответно едното може да се рекламира другото не. И от там трябва да се избият парите за рекламата- от каде идват те от вас. Само някой да не ми излезе с коментара за страничните действия-всеки оргазнизъм си е уникален. А в листовките пишат всичко без да споменават честотата- например 5 на 100 човека съобщават за главоболи, а в листовкта пише само главоболие.
Да допълня още нещо много хора не успяха да отслабнат с Xenical надали ще успеят и с Alli те затова се и застраховат в рекламата + диета.
А и разберете неможе да се тъпкате цял ден и да пиете 1-2 таблетки и все едно не е било. А в допълнение на по горното изречение има лекарства които подтискат апетита и вдигат метаболизма- Reductil окоо 60лв и 2пъти по евтиния еквивалент Lindaxa. При този медикамент съм видял доста отслабнали хора и бих го препоръчал пред Alli или Xenical. Но тука има повече НЛР (странични действия) от Xenical. А пък в комбинацлия от 2те Xenical i Reductil съм виждал чудеса. Това на кратко от мен посъветвайте се с някой фармацевт не че ще ви се обясняват като мен повечето гледат само да ви вземат парите, а не да ви свършат работа.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 141
А истинските лекарства са по 5-10 лв и след 2-3 таблетка имат подобрение.

А така хвърли ни бомбата и ни остави в не видение. Мисля, че ако ни кажеш кои са тези лекарства няма да е реклама, а само ще помогнеш на такива като мен,които  се борят неуспешно с килограмите.
Опитах Линдакса, но се чувствам много зле и я спрях , вярно нямах апетит или по - точно да кажа намаля ми апетита, но страничните ефекти ме убиваха.

Много се извинявам момичета за спама  bouquet

# 65
  • Мнения: 6
Както искате. Ако мислите че писарушките(JP) са чували за лекарства за отслабване се лъжите.

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 09:24 от Evkata

# 66
  • Мнения: 186
Evkata, права си, че малко недоверие и любопитство никога не е излишно. За разлика от преди години, днес можем да сравняваме препоръките на доктори и фармацевти с личните истории и мнения по форумите и публикациите в сайтове като Изпълнителна Агенция по Лекарствата и други подобни.

На мен лично, Редуктил ми е малко страшничък, така да се каже ми "бърка" в мозъка, но пък те и болкоуспокояващите май това правят, има данни как е действал на десетки хиляди пациенти, страничните ефекти не се проявяват при всеки, така че ако наднорменото ми тегло е сериозен проблем бих опитала.

И да не ни забравиш, ако чуеш за промоция на Алли и/или появата на генерик Орлистат, защото на Ксеникал май му изтече миналия месец "предпазния" (дето се дава за нови лекарства, забраняващ на други компании на произвеждат) лиценз.

vangobi, дано да си открила твоя начин да си такава, каквото се харесваш.

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 20:33 от Pisateva

# 67
  • София
  • Мнения: 4 141
Извинявам се, че провокирах спора не това ми беше целта  bouquet

# 68
  • Мнения: 6
Бе аз много задълбах за пазара на слабеещите продукти. Идеята ми беше да не се харчим за ALLI, а да си вземем Xenical понеже е едно и също. А за генерик засега освен ALLI който не знам защо но е по скъп от оригинала (обикновено е обратно) няма.

П.С. Аз съм съпруга- фармацевт на Евката тя е счетоводителка и хал хабер си няма от илачи както и аз от сметка 632. Просто използвах нейната регистрация. че не искам да си правя.

# 69
  • Мнения: 1 777
Момичета ,преди година и половина си го купих и след една седмица такова сърцебиене получих ,че ми се наложи да отида до бърза помощ .От тогава не искам и да го видя ,както и другите химии за отслабване.Внимавайте със взимането на такива хапчета,консултирайте се винаги първо с лекър.

# 70
  • Мнения: 3 157
Мда,ама нали за това е регистриран като добавка-за успиване-за да не ходиш по лекари(щото никой не обича),а да идеш в аптеката,да хвърлиш парите и да си го купиш.То и на рекламата казват-консултирай се с фармацевт.
Пише се лекар. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 777
шоколадче благодаря за забележката. Simple Smile
Не знам как е регистриран този препарат в България,тук го продават във всеки супер.
И между другото  щото,мисля е по-правилно да се пише  защото. Wink

# 72
  • Мнения: 3 886
аз мисля че хубав режим и спот е по добро от хапчета каквито и да са

# 73
# 74
  • Мнения: 0
Нека ви разкажа за алли... Аз го пих около 9 месеца (влк. и почивките). Една моя приятелка ме снабдяваше от щатите, където 120 капсули са $75, но това е друга тема, че всичко в България е ултра скъпо.
Никакви проблеми нямах и изчистих много мазнини, защото и спортувах. Общо взето, незнам дали съм шампион тук, може да има и хора с по-добри резултати, но за последните 3 години съм свалила 31 килограма мазнини. Накрая обаче не чистех мазнини и реших да ги огранича с приема на алли. Всичко беше страхотно докато не ми се срина имунната система.
Говорейки с доста лекари, осъзнах защо в книжките и режимите на алли се казва че трябва задължително да се пие мултивитамин преди лягане. Е аз го правех и не изпусках но.... Оказва се че алли е по-малка доза от познатия Ксеникал и че заедно с това да не усвояваш част от мазнините които поемаш с храната не усвояваш и много много други необходими за организъма неща.
Затова, моля ви, не правете моята грешка да го пиете дълго втеме а просто ако решите че сте отпуска и ще ядете мазно, само тогава.
Ако някой иска да пиша повече, кажете. Но мисля че ви разказах най-важното.
 Stop

Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 09:01 от vaninavoice

# 75
  • Мнения: 3 157
,,Xenical намалява абсорбцията на някои хранителни вещества,разтворими в мазнини особено бета-каротин и вит.Е.Поради това трябва да спазвате съветите на лекаря,да пазите добре балансирана диета,богата на плодове и зеленчуци.Може по съвет на лекаря да вземате и  допълнително мултивитамини.''

vaninavoice,затова според мен и Али,и ксеникала трябва да се пият само ако са изписани от лекар.Не всеки може да се сети,че освен с мазнините се елиминират и мастноразтворимите витамини.

# 76
  • Мнения: 0
Да, шоколадче, аз си пиех витамините и диетата ми не е никак лоша. Просто реших че за да ям всичко, но да не усвоявам мазнините Алли-то е перфектното решение. Уви, оказа се обратното, защото си навредих на организъма. Затова и писах тук. Други нежелани ефекти не съм имала ,даже се чувствах перфектно и никога гузно ако си хапна повечко пържолки или шоколад. Просто изведнъж рухнаха нешата. От месеци вземам имуномодулатори по схема за да си засиля организъма. Този път с лекарско предписание. Wink

# 77
  • Мнения: 186
Е, да се продава с рецепта ми се струва прекалено за сега. То всеки медикамент си идва с листовка и трябва да я четем. Разбира се и аз съм от тези дето не винаги вземат на сериозно поднесената информация, но рецепти само заради такива като мен?

Сега сериозно. vaninavoice, какво значи срив на имунната система? Едно време съм си мислила, че така казват, когато не знаят какво ти е, но май съм доста крайна.

# 78
  • Мнения: 3 157
Pisateva,какво значи ,,такива като мен''?Хора,с ниска здравна култура,които пият и ядат каквото и да е,само защото се рекламира по ТВ?Или обратното-хора с много висока здравна култура,които знаят много повече от лекарите за групите лекарства,взаймодействията им с други лекарства и храни,страничните ефекти и противопоказанията?

# 79
  • Мнения: 186
Pisateva,какво значи ,,такива като мен''?

Мисля, че съм точно посредата, обаче често съм и "това на мен не може да ми се случи".

Конкретно за витамините и другите полезни неща, от които ни лишава Алли, пише и по кое време от денонощието да ги пием, обаче...
Моите наблюдения, като човек вземащ Алли от дъжд на вятър, са че ми помага да не усвоявам мазнините не само от обяда/вечерята, когато съм го пила, а за по-дълго време (48 часа?). Възможно е само така да ми се струва и да ме заблуждава нормалното време, необходимо на храната да мине през цялата храносмилателна система. Но ако съм права, то и витамините стават зян. Значи май е добре да се правят няколко дневни паузи, в които да пия витамини, но да не пия Алли.

И отново сериозно: как да позная/предположа срив на имунната система?

# 80
  • Мнения: 0
Момичета, изпила съм всичко, което предлагат по аптеките и нищо.

# 81
  • Мнения: 0
Е, да се продава с рецепта ми се струва прекалено за сега. То всеки медикамент си идва с листовка и трябва да я четем. Разбира се и аз съм от тези дето не винаги вземат на сериозно поднесената информация, но рецепти само заради такива като мен?

Сега сериозно. vaninavoice, какво значи срив на имунната система? Едно време съм си мислила, че така казват, когато не знаят какво ти е, но май съм доста крайна.

При мене значеше "вечно болна", хващах всеки вирус под слънцето дори и кожни проблеми (пак от вируси), въобще всичко, което заболях се дължеше на лош имунитет. Общо взето всичко, което е вирус се превърна в заболяване. Отговорих ли ти на въпроса или искаш повече подробности? Например, нямаш енергия, нямаш сили, всичко ти се струва на забавен кадър, защото си изтощен и боледуваш. Отначало си мисех че е лош късмет, но след много прегледи и ходене по доктори... се осъзнах!

За другия ти коментар: Ако си чела книгата, която идва с Алли, ще знаеш че ефекта му върху мазнините действа с натрупване. Тоест ако го спираш за почивки, ефекта е по-малък. А що се отнася до колко часа действа, то ако съдиш по това кога си "издрискваш" Wink мазнините, зависи от много неща. Перисталтика, метаболизъм, тип храни и т.н.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 22:12 от vaninavoice

# 82
  • Мнения: 186
Отговорих ли ти на въпроса или искаш повече подробности?

Съжалявам, че изобщо попитах. Тона Ви и думите, които използвате, не ми допадат. А информацията е като преписана от последната страница на жълт вестник. Не искам да омаловажам това, което Ви се е случило, но не е убедително.

# 83
  • Мнения: 0
Отговорих ли ти на въпроса или искаш повече подробности?

Съжалявам, че изобщо попитах. Тона Ви и думите, които използвате, не ми допадат. А информацията е като преписана от последната страница на жълт вестник. Не искам да омаловажам това, което Ви се е случило, но не е убедително.

Не е лош тон. Напротив. Просто не исках да изброявам всичките диагнози, които ми "праснаха" докторите.
Виж, за "праснаха" може да го намериш в жълт вестник... Аз съм чела няколко такива през живота си и определено се вписва повече, отколкото предходния ми отговор, с който споделих много лошия си опит с "alli".
Не искам да убеждавам никой, всеки има право на избор, важното е че има хора, които искат да вземат информирано решение.
Това според мен е и една от причините да посещават този форум.
Simple Smile

# 84
  • Мнения: 0
Мен пък ме интерсува дали наистина отслабваш с още 50% ! Тази година съм абитиурентка и трябва да сваля наи малко 15 кг преди да си купя рокля с диетата на Дюкан свалям 15 кг за месец а ако пия и али това означава ли че ще сваля и още поне 7 ?

# 85
  • Мнения: 3 157
Не,няма да свалиш още 7.Али-то разгражда само мазнините,а в Дюкан май няма такива екстри.15кг/месец не са ли огромен стрес за организма ти?

# 86
  • Мнения: 0
Ами не, чуствах се много добре, и ме надъхваше това, че дрехите ми стават големи, местих дупчиците на колана и всички забелязваха, че съм отслабнала, лятото обаче се отпуснах на сладоледи и такива работи и сега покрай тея празници направо съмм станала ужасна!!! Имам 2 месеца да отслабна и този път мисля да е завинаги! Обещавам да пиша за резултата Дюкан + Али! Дано се справя!  Rolling Eyes

# 87
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Дюкян, т.е много протеини и минимално количество витамини от редките случаи, когато ти е позволено да ядеш зеленчуци + алли - струва ми се, че ще си навлечеш доста главоболия. По-добре пробвай разделно хранене + спорт - резултатите може да дойдат по-бавно, но поне ще е по-безболезнено за организма

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз изпих едно шишенце Алли, 60 мг. 42 капсули, не мръднах и грам надолу.Струва скъпо, не си давайте парите за тая простотия. Ксеникала е в пъти по-евтин и Орлистата в него е доста повече.

# 89
  • Мнения: 25
Момичета, аз използвам Alli и резултатите са видими. Разбира се, никой не бива да очаква, че за 10 дни ще свали 5 килограма. На мнение съм, че добри резултати не биха се постигнали, ако не се спазва определен хранителен режим (не говорим за драстични диети) и разбира се повече движения и физически упражнения. Постепенното отслабване, придържането към здравословно хранене и повишаването на активността за дълъг период са съществени за успешното, устойчиво намаляване на теглото.

Специално за Alli бях чела, че това е първото и единствено официално разрешено от Европейския съюз помощно средство за отслабване, което се продава без рецепта. Това ме накара да се доверя на него, а за всички странични ефекти, които се описват по форумите ...., е да чукна на дърво, при мен не са се появили до този момент. Очарована останах, защото ти предоставят програма и общо взето с помоща на тази програма постепенно ти променяш навиците си, а смятам, че това е пътят към успеха:))

Лично аз съм за него с двете ръце, но не забравяйте да се движите. Сутрин аз ходя пеша на работа, изкачвам стълби, избягвам тежки, мазни и тестени храни, както ограничавам сладкото и газираното и има ефект. Направила съм си регистрация на сайта им, там има яки рецепти и си следя ... развитието, така да се каже!
Ето тук, на моите инструменти има можете да си следите и определяте хранителен режим - http://www.alli.bg/TakingAlli/MyAlliPlan/default.aspx

Успех на всички:), иде лято, трябва да се вземем в ръце! Simple Smile

# 90
  • Мнения: 427
                     Да побутна темата  Grinning че нещо не се развива.
                     Аз също днес реших да пробвам това чудо, дано има ефект  Praynig
                     Но , имам въпрос към тези които са го пили.
                     При приема на тези хапчета , консумирали ли сте алкохол?
                     Ако да , какъв и в какви количества?
                     Аз например ,почти всеки ден пия по чаша-две червено вино.
                     Това го правих и при приема на "Линдакса" /изписан ми от лекар/.
                     Ще бъда благодарна да получа инфо. Grinning

# 91
  • Мнения: 5 435
Да, и на мен ще ми е интересно да се продължи темата......, хайде тези които са го пили да пишат! Приятелка фармацефт ми го предложи, струва около 63лв, но честно казано ми е скъпо и се чудя дали да си го купя????

# 92
  • София
  • Мнения: 7
Според становището на US FDA не е много ясно дали Али и Ксеникал са причината за чернодробните усложнения. Освен това хората, при които са се получили усложнения, са вземали и други лекарства. Само в 13 случая от 40 млн регистрирани вземания на ксеникал и али имало усложнения. Никъде не видях официално съобщение, че предизвиква рак на дебелото черво.

Ето още малко инфо.

# 93
  • Мнения: 0
аз вече написах достатъчно...
не смятам че мога да допълня повече, затова ви оставям да си прецените сами
да, резултати има, въпроса е не само на каква цена купувате лекарствата, но и какво може да ви коства да ги пиете

# 94
  • Мнения: 1 280
Лелеее,Момичета не пийте никакви такива хапчета...Аз живея в САЩ,от 8-9 г,..като дойдох и по ред причини,най-вече стрес,за 2 месеца качих 15 кг..ама и много хапвах..така се утешавах... Embarassed  Взех се в ръце и започнах уж диети разни,и естествено ,веднага притичах до рафтовете за  "ЧУДЕСА"....Тогава нямаше Алли...Пробвах много неща..свалях по малко,качвах,ама чак чудо да е имало,нямаше...Пих най-различни  хапчета за намаляване на апетита...Наистина апетита минамаля,свалин малко,но в момента,в който спрях хапчетата ,такъв апетит ми дойде....направо полудяваш...и хайде пак нагоре с килцата...Не се лъжете!   Всичко е един омагьосан кръг. Някой на предните страници ви даваше акъл,за Зинтаг ли беше...него го има преди Алли...но страшно лошо се отразява на стомаха. Аз имам здрав стомах и по принцио нямам ядове с каквото и да е....Пазара бъка от какви ли не чудеса...от нета може да си ги купите и за не толкова много пари,но това не е решение...Имам една позната,която тук и изписаха Алли,не защото беше кой знае колко дебела...обаче си имаше ядове с щитовидната жлеза и някакви хормоннални проблеми,и лекарката и-голяма умница,и изписала и и Алли ,защото трябвало да отслабне...дрън дрън,жената я знам,не  беше повече от 75 кг....Да ,добре е да отслабне,дори и никакви проблеми да няма,ама сега вече има затлъстяване около черният дроб и около други органи..и не знам как така е станало,като не е надебеляла още много ,обаче някак си тия мазнини са се преразпределили около  органите и...сега ще си сменя лекарката..../голям праз,като вече има сериозни проблеми/...Аз започнах да отслабвам,когато започнах да спортувам и да съм много сериозна с режима,който си избрах...Не искам и да чуя за тия боклуци... изобщо не им се връзвайте на обещанията...дори и да свалите 5-7 кг,после ще си ги върнете,а рисковете за здравето са много големи....Знам,че всеки взима сам своите решения, аз просто исках да ви кажа за всичко това ,като човек,които е пил не едно и две....докато не сте си навлякли сериозни увреждания,спрете се!  някой от проблемите ,може да се установят доста време след като сте пили последното чудо,и дори да не се усетите,че е от това....Дано не  ви звуча ,като закостеняла  лелка,но повярвайте  ми,не го правете !!!!! Hug  По добре с 5 те кила отгоре да си живеете цял живот,ако толкова не можете да ги свалите,но да сте здрави,отколкото  да клечите пред кабинетите болни..... Hug

# 95
  • Мнения: 0
Пинки, звучиш ми много правилно!
Подкрепям мнението ти за всички такива химични способи за отслабване!

# 96
  • Мнения: 25
Виждам,че отдавна не е писано,но аз имам нужда от помощ сега и ако някой се отзове ще се радвам много Cry

Много съм отчаяна вече и не знам какво да правя,
нищо не помага-нямам воля за 5 пари да направя каквото и да е било,какво ли не пробвах-дието,режими,фитнес,разни слаби хапчета дето ги има из аптеките.. нищо и половина! Имам да свалям 20 кг...
Това са мн килограми които довеждат човек до отчаяние и до крайни мерки,трябва ми нещо радикално,вече не знам какво друго да направя,трябва ми силно хапче явно..
По цял ден (и по някога и по цяла вечер) работя на компютър,и съм толкова изморена( а да си призная и ме мързи до болка),че нищо не ми се прави освен да си почивам; имам вкус към най-редните и мазни храни,не обичам плодове,обожавам Макдоналдс и тем подобни.. толкова ми е трудно,постоянно се измъчвам задето ми се яде а пък не трябва - ясно е че никаква диета не мога да спазвам,така че това отпада.
Какво друго ми остава?? това са 20 кила,момичета.. не са 5/10..
А дори не мога да намеря диетолог в Пловдив,явно от 2006 никой нищо не знае по темата

# 97
  • Мнения: 2 275
съжалавам,но ще те разочаровам:
няма хапче,което да прави чудеса,нито отвари и други магии Wink
ако имаше чудеса,нямаше да има толкова дебел народ
а това alli го забраниха по френски земи
тези килограми не са ти дошли от някъде за 20 дни и няма да си отидат за толкова,за съжаление
диетите са с временен резултат Peace
трява да си намериш начин на хранене,който ти е по вкуса и за мноооооого дълго Laughingдо живот
не съм сигурна,че Макдо ще ти е от полза
на мен лично нито ми е по вкус,нито ме засища
аз не мога да гладувам Embarassed обичам да ям и това не ми пречи да имам прекрасен за годините ми силует bowuu

# 98
  • Мнения: 25
 Rolling Eyes ах ами.. благодаря все пак
все се надявах нещо да изскочи от някъде

Аз преди 3 години бях отслабнала с едни хапчета (няма да спомена име,че ще ме линчувате)
за.. месец и 1/2  - 15 кг.. нищо не мис е ядеше ама и доста се движех тогава,че бях сервитьорка - признавам,не беше само от хапчето - то просто ми уби желанието за непрестанно тъпчене. А си ядях всяка сутрин по 1/2 грейпфрут,смених всичко в хладилника с някакъв нискокалоричен вариант и чудото стана мн бързо.. но ми беше лесно-лесно е когато не мислиш само за храна и не се чувстваш като наказан задето се лишаваш от това и онова,а другите си ядат край теб каквото им е кеф  Tired

Както и да е,върнах си килограмите след година упорито ядене-постарах се да си усложня живота отново,ако не бях нямаше да има йо йо ефект,а въпросните хапчета вече не стават за нищо защото им промениха съдържанието с цел намаляне на страничните ефекти


Общи условия

Активация на акаунт