Машина за хляб - 16 част

  • 93 558
  • 1 067
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 31
Сега видях какъв е Мулинекса с две контейнерчета.Аз имам същата на вилата си,само,че е на друга марка.Прави страхотен хляб.Предимството е ,че могат да се правят 2 различни вида хляб или сладкиши с различни добавки.Ние всички имаме различни предпочитания и ни е много удобно.Единствено като недостатък ,че трябва да се разделят всички продукти на 2 ,ако се спазва точен грамаж.

Сега видях този пост...много добре ми звучи на една програма да се пекат 2 различни хляба, дано да става така, както казваш. Благодаря!

# 1 021
  • Мнения: 5 001
Държа да докладвам за тутманика на TheNMaster - стана великолепен  Heart Eyes Heart Eyes аз го разделих на формички за мъфини  Peace защото нямаше да ми се побере във формичката, която имах свободна  Hug
Препоръчвам го на всички, които обичат такъв вид закуски   bouquet
Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Щастлива съм много,че ви допадна и го харесахте. Blush Blush Blush

# 1 022
  • София
  • Мнения: 10 858
ОХ.....Вчера какъв прекрасен тутманик забърках  Crazy Crazy Crazy
От една кофичка кисело мляко,1/2 пакетче масло,1 с.л. олио,около 300 гр. сирене,1/2 кубче мая и брашно,колкото да не маже под бъркалките.На програмата за месене го включих.
После извадих и разделих тестото на две еднакви части.
Разточих дебела кора,намазах с олио и завих на руло.Рулото усуках и леко поразтеглих,навих на охлюв и сложиш в намазана тава.Другата част от тестото-по същия начин.Навих усуканото около другото...Получи се нещо като вита баница на вид.Отгоре намазах с яйце разбито с олио.
Сложих във фурната на 50 градуса да втасва.Като се напълни тавата включих да се пече вече...

Много вкусно нещо се получи.Изобщо не се надявах....Сиренето в тестото много хубаво се беше размесило и даде страхотен вкус на тестото.Беше на конци и на пластове...И как въви с айрянче....

Браво беее ...
Айде пак ме подкокуроса да правя тестени неща, не ми се чете тука, защото все въртя нещо  Money
Сто кила ще стана  ooooh!

# 1 023
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Молба към притежателите на Мулинекс от малкия модел до 1кг - може ли някой да ми напише рецептата за бърз хляб /1 час 20 мин/ с малък грамаж - за 500гр. хлебче или ако няма за 500, поне за 750 Praynig

# 1 024
  • София
  • Мнения: 10 335
Молба към притежателите на Мулинекс от малкия модел до 1кг - може ли някой да ми напише рецептата за бърз хляб /1 час 20 мин/ с малък грамаж - за 500гр. хлебче или ако няма за 500, поне за 750 Praynig

Има за 500гр., но книжката е в къщи, ако не ти е късно, довечера ще ти я напиша  Hug

# 1 025
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Молба към притежателите на Мулинекс от малкия модел до 1кг - може ли някой да ми напише рецептата за бърз хляб /1 час 20 мин/ с малък грамаж - за 500гр. хлебче или ако няма за 500, поне за 750 Praynig

Моят бърз хляб

300 мл топло прясно мляко
3-4 сл олио
500 гр брашно
1 чл сол
1 непълна сл захар
половин кубче прясна мая или 2 чл суха мая
По съвет на Полин,пуска се програмата,след 15 минути се спира и се пуска отначало.Това е за да втаса по-добре тестото.
Също така,в началото наблюдаваш тестото(при първото месене),ако е необходимо прибавяш брашно или течност.
Могат да се добавят овесени трици или ядки,ленено семе и др,още в началото при замесването.

# 1 026
  • София
  • Мнения: 974
Ето и моята рецепта, ама е за грамаж 750 гр.

1 ч.л. сол
1 с.л мед /захар/
2 с.л олио
1-2 с .л. заквасена сметана /мляко, готварска сметана или просто не слагаш нищо млечно/
250 мл. вода
440 гр. брашно
1/4 кубче мая

Вариация : брашното се дели на 2, след като сложиш първата половина се добавя и 50 гр. настърган на едро кашкавал, после пак брашно и накрая маята Hug


Пропуснах да похваля питките по рецептата на max-mama Станаха разкошни, мекички, пухкави отвътре и най-вече много бързи като приготвяне. Благодаря за рецептата   bouquet

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 11:26 от Anim

# 1 027
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Момичета, много ви благодаря за рецептите   bouquet ще ги пробвам. Пускате ги на бързата програма за 1ч20мин, нали така?
Ще помоля и nad_tab довечера да ми напише нейната за 500гр.
 

# 1 028
  • София
  • Мнения: 974
Въх, това съм пропуснала в питането ти Embarassed
Да не те заблудя, моята рецепта я пускам на програма 2 /2ч.12 мин/ за 1 ч. 20 мин има ли втасване? То печенето  е само около час, май тук трябва специална рецепта.
Съжалявам за заблудата, незнам дали моята рецепта ще ти свърши работа Sad Embarassed

# 1 029
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, много ви благодаря за рецептите   bouquet ще ги пробвам. Пускате ги на бързата програма за 1ч20мин, нали така?
Ще помоля и nad_tab довечера да ми напише нейната за 500гр.
 

Моята рецепта е за бърз хляб,техниката на Полин.
Рецептата е много удобна,защото може да се импровизира с нея.

# 1 030
  • Мнения: 438
Момичета, моля ви за помощ,ако някой е имал подобен проблем.....
Взех си машинката от ремонт,но пак има проблем. Върти на много бавни обороти-все едно се мъчи. Пак явно трябва а я нося .

# 1 031
  • Мнения: 9 776
Само да вметна за бързите програми, че започват да топлят още в началото на програмата. Няма проблем с втасването по тази причина. И за да подпомогнем малко процеса, спираме машинката десетина минути след като е почнала да меси и пускаме програмата отначало. Предимството пред другият вариант /преди началото на печенето да се спре машината за 10-15 минути да довтаса/ е, че след повторното пускане на програмата, зарязвате машинката с чиста съвест Laughing да си върши работата.
Канени сме на гости тази вечер и ми се иска да занеса нещо, направено от мен. Дали е удачно да направя твоите питки, max-mama? Да им придам ли някакви по-такива форми Thinking?

# 1 032
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Полин,питките са разкошни на вкус,а пък за вида,както искаш така си ги оформяш.Можеш,например,да разделиш на парченца,после на фитил и да го завържеш.Само да ти кажа,че много се надуват,може би се увеличават около четири пъти,аз затова само ги дооформям на питки.В момента пека поредната доза,направих ги на по-малки питчици,излязоха ми 20 броя.

# 1 033
  • София
  • Мнения: 7 969
Аз понеже съм по бавните изпълнения да докладвам, че вече тече третото месене на нещо си (като излезе ще видим какво ще е). Естествено това е поредния експеримент импровизация и компилация. Сама знам, че отгоре украсата ще е с млечна двуцветна смес.
Ади като стане ще докладвам, ако не стане ще си мълча.
То верно покрай тая зверска катастрофа днес край Ямболско малко ми се поразвали настроението ама дано не окаже влияние.

# 1 034
  • Мнения: 9 776
Не ми остана време за питките, че правих едни ушки Laughing. Но в най-скоро време няма да им простя smile3521...

Общи условия

Активация на акаунт