Отговори
# 30
  • Мнения: 123
joya , Малката кукла в отделна стая ли ще я учите да спи и от кога планувате  Thinking ? И ние ще правим детската стая и се чудя как да стане, да не се чувства детето , като изгонено Rolling Eyes . Сега баща му проявява инициатива да спи с него там, ама като му наблюдавам мераците и за телевизор, ми става ясно че май повече за собственото  уединение се замисля  Laughing .

# 31
  • Мнения: 958
kallii планувам лятото да отидем с малката на село и по морето, а татко и да прави ремонт. Като се върнем септември, всичко да е готово и тя директно да си влезе в стаята. Мнгоо се надявам да го приеме добре, но мисля че трябва да я отделя, преди да се появи бебето, за да не свързва нещата и да ревнува. Искам да и направим приказна стая за да я обитава с удоволствие, и всичко да е перфетно. Просот не знам как ще стане Simple Smile
И нашият татко иска да спи при нея в началото, като се появи бебето, ама не знам. Малката се буди често, плаче за мен, и обикновенно не приема друг, а как ще се справя и бебето ако не спи, просто нямам идея.
И в нашата детска няма място за тв, достатъчно ми е че в хола нон стоп върви и няма отърване.

# 32
  • Мнения: 68
Стлисимиа супер е количката! Ако нямах моята, такава щях да си купя  Peace
Бейби_1 на това пег перегео не са ли му мн. малки колелцата? На мен Чиполиното ми харесва. Оххххххх само като си ги представя твойте две близачета вътре....  Heart Eyes
Едира  Shocked Съчуствам ти!  Hug Стискай ми палци за другата седмица, при мен да е момиче  Praynig Да са ни живи и здрави  Heart Eyes
Мегс И моето кръвно нормално е 90/60 и за сега само рязко ми е падало, малко шоколад или кола и вс. е наред. Но наистина внимавай, това мн. високо и страшничко звучи  Hug
ПРити Много странно! Винаги си те представях с тъмна, права коса  Joy Коремчето ти е супер! Много ти е нагоре, някак си.... newsm78 Мойто сякаш по-надолу..... твойто и по-обло май... Знаеш ли пол?
ВАРНЕНСКА СРЕЩА 16 Май 14:00 НЕДЕЛЯ????

# 33
  • Мнения: 3 988
Да  Mirkam ще трябва да се поинтересувам повече от модела.Виждала съм при нас на детската кухня една майка с близнаци със същата количка ще я попитам от самото начало ли е с нея.Защото до сега не видях някъде да пише от колко месеца е подходяща иначе е най лекия модел за близнаци който съм виждала.

baby_one, аз доста се колебах и се чудех и изчетох сума ти теми, спецификации на близнашки колички, изгледах безкрайни сайтове...  Crazy
Ето тук си задавах въпросите и една близнашка мама любезно ми отговори и обясни, което не разбирам. Ако искаш погледни.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387528.msg11036499#msg11036499
Само да добавя към изискванията за количките (не съм го написала в другата тема): всички модели стават са новородени и им се намества поставката за краката.

Аз лично още не съм се спряла на конкретен модел от всичките, но вече спирам няколко майки по улиците с такива колички и разпитвам (безсрамно), та за сега май клоня към Baby Jogger - City Elite или City Classic. За мен е важно да е с големи гуми количката. И двата модела, които ти си посочила са с малки и двойни предни гуми. Всички майки, с които съм говорила тук, ми казаха да не купувам такава количка, особено за зимни бебета.

Прити, много си бременна!  Hug Биеш ме по корем.  Mr. Green

едира, честит "звяр".  Hug
Петето, и на теб, честити сини гащи.  Hug
radost_i_na, а на теб розови май, като чета...  Wink

На мен на първата фетална (анатомичен скан) ми казаха предполагаем пол, но никак не ме убедиха, че е това, още повече самата лекарка не беше никак сигурна, а и едното бебе не спря да "танцува", та хич не се навивам предварително. В американския близнашки форум, който чета, на почти всички мами на втория скан са им казали друг пол. И аз си чакам моя сега в края на месеца, ще съм вече в 21-ва седмица, тогава трябва да е относително сигурно.
И с нетърпение искам да почна да пазарувам, но от суеверие не смея.  Blush

joya, аз гледам идеи за обзавеждане на бебешки стаи ето тук
http://www.ohdeedoh.com/ohdeedoh/category/1430/nursery-tours <-- кликаш на някое заглавие от средната колона и гледаш снимките
http://www.ohdeedoh.com/ohdeedoh/home-tours <-- а тук са смесени, за по-малки и по-големи деца. Обикновено има посочена възраст.
Има невероятни неща. Имай предвид, че повечето могат да се обзаведат с асортимента на Икеа.

# 34
  • Мнения: X
Здравейте момичета.Отдавна не съм писала.Само да кажа че горе долу съм добре,бебето рита яко.Утре ще се опитаме да видим и пола.
Много ми липсвахте.  love001

# 35
  • Мнения: 1 107
Ох, количките са ми болна тема- просто защото моите изисквания(които си мислех, че имам Wink) се разминават с това, което всъщност трябва да имам предвид при  зимно бебе на скандинавски климат Grinning Винаги съм искала не много тежка количка, но се оказва, че ако е с големи гуми и с зимен кош то тегло под 14-15 кг. почти няма. Но  се радвам, че споделяте какво сте харесали, за да мога да се ориентираме всички и да ни е по-лесно при избора. Вчера в един местен сайт четох, че за един от най-известните модели тук се чака около 20 седмици Shocked и повечето майки, които са се спряли на него го поръчват след първия преглед в 18 седмица.

Кюбит - много често близнаците тук се возят на този модел- много стабилен ми изглежда на мен, само че е доста голяма количка (е, все пак е за двама Grinning)
Едира- много хубави снимки/клипчета

Като гледам хубавата тема за бебешките колички, само аз ли не мога да намеря някоя подобна за единични колички- повечето са от доста отдавна и с не много "богата" информация?

# 36
  • Мнения: 103
ееее, вече се забелязва някакво раздвижване във форума  Hug
като ви гледам коремите и направо се чудя- моят почти не личи  Crossing Arms. мдаааамм, погледната отстрани не минавам за бременна, а сутрин съвсем  Naughty. а съм в 16та седмица! иначе ви се радвам много. аз все още не съм разучила как се качват снимки  Embarassed, но скоро...
поздравления за всички добри новини- момиченца, момченца, ритничета и т.н.

# 37
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен! Ама вие сте много бързи и наистина не мога да смогна на темповете!  Laughing Laughing Laughing
и на мен тези колички също са ми голямо вълнение.
Girl from Ipanema, разгледах тази страница и тамоткрих тази, която съмси харесала Stokke Xplory- засега тя ми е фаворитка!
Ani_Boland и моето кръвно налягане пада тези дни 85-48, но кафенце и количка пия, макар че по принцип не. Докторът ми каза, течности и айран със сол! Помага.
А за коремчетата - моето е така мъничко, но нали и важно бебо да расте, а той си наддава добре.
Исках да попитам - имам чуството,след като се нахраня, че просто няма никаква вместимост в стомахчето ми, вътре и честно притиска ме, а пък то коремчето отвън не е наедряло, на вас познато ли ви е това чуство?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ето ме и мен в новата темичка и с новините  Hug
Сутринта бяхме на преглед,но чак сега успяхме да се приберем с мойто слънчице,че днес си е взел почивен ден и цял ден ми обръща внимание   loveuuu newsm76
Бебчо е добре и се развива нормално,отговаря на седмиците си и е "голямо жабче"  Laughing Praynig
Не спря да подскача и фръцка, и ние имаме снимчици и клипчета,но не са толкова хубави и чистички като на edira и си трябва въображение Crazy Най-важното е,че вече наистина на 100% сме със сини гащички  stork-boy ,без никакво съмнение Hug Не спираме да си смучем палеца и даже на едната снимка го има много ясно изразено как се е метнал на маминка Heart Eyes Praynig Наистина съм много доволна от Д-р Врагалева и особено от отношението  Peace Разгледа бебчо в най-малките детайли  Party

edira много ми хареса клипчето на бебчо,където му гледате личицето Heart Eyes Аз се уплаших в първия момент с тези големи очички и орбити-точно като извънземно са  Laughing , но най-важното е,че всичко е наред и да са живи и здравички и да се развиват все така   Hug Praynig

За тези,които не са усетили бебчовците, днес питах докито и тя каза,че както съм аз с "предна плацента" се усеща по-натам и то към 18-21г.с. Аз само усещам едно раздвижване от време на време и  то много слабичко Party Praynig
Хубава вечер от нас!   newsm51

# 39
  • Мнения: 76
супер е новата темичка  Peaceи аз да се запиша.и да се похваля че бяхме на доки и каза че е 85% момче незнам дали може да има промяна но каквото такова да е живичко и здраво....много съм развълнувана Hug Hug

# 40
  • Мнения: 342
Ето ме и мен . Тамън реша да се разпиша и хоп нова тема,мн. сте бързи спор няма Hug. С щерката по празницути изкарах доста безсънни нощи ,защото беше гепила вирус със повръщане и направо полудях Confused.Иначе аз съм ок. На 11ти може би най накрая ще итода да ми направят БХС и малко ми е нервно,а на 15 ти юни си записах час при Марков. Аз пия вече и витамини'матерна центрум' вие как сте с витамините?
 Коремче и имам и нямам,защото аз и сланинки си имах от преди та.....   Joy 
 Количка и аз оглеждах,но за сега не се спрях на нищо. Мн. ме е яд че си я продадох ,а искахме да имаме второ детенце. Беше комбинирана с порт бебе и мн. екстри,но здраве да е ще си купя нова.

# 41
  • Мнения: 22 935
И аз тук....

# 42
  • Мнения: 3 988
Гърл, Mountain Buggy ми е в списъка. Нея още не съм я виждала на живо. Тук най-често срещам Baby Jogger от тези, които аз съм харесала. Иначе най-разпространената мисля е един модел на Макларън, но като гледам разни майки какъв зор виждат, не мисля да си го причиня. Разбирам, че по-голямата част я купуват тая количка, защото е доста по-евтина, но аз предпочитам да се лиша от нещо друго, за да купя хубава количка.
Все за близнашки колички говоря, да не се обърка някой.
А тази, която ти си харесала е хубава.  Peace Има ли и нормална седалка или е само с кошче?

# 43
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен.Едира,Иви и Пламито  честити сини ви гащи  Hug .И аз другата седмица се надявам да видя какво ще е моето диваненце  Grinning .

chip4e  аз имам същото усещане след като хапна дори малко.Все едно нещо ме притиска и всеки момент ще експлодира коремчето ми.Всъщност аз вече на това моето "коремче" не мога да кажа,това си е истински  бременен"корем".
Аз пък имам друг проблем.През нощта много ми се схващат прасците.Това е някаква неописуема болка.Все едно ми режат крака.На една приятелка тук за същия проблем са и изписали магнезий и тя си го пиеше докато роди.Аз също си купих но реших да изчакам прегледа си и да питам докторката за всеки случай.

mama toni аз също пия Центрум Матерна от тия които са за след 12 седмица с капсули рибено масло в опаковката,че вече се чудя дали от тях толкова ми расте корема(а и не само корема) Blush

# 44
  • Мнения: 311
Момичета добре заварили  Hug
само набързо да кажа моето бебенце все още не рита, но го очаквам имам едни странни гъделичкания и ми се струва, че се закача с мама от коремчето  Simple Smile
Връщам се да чета старата тема  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт