Слънчеви очила за деца - откога и какви?

  • 9 864
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз не мога да гласувам, защото са дадени много късно годинките. Както писах по-напред в темата, дъщеричката ни носи очила от 8 месечна.

# 76
  • Мнения: 136
Синът ми също носи очила от седем месечен,с дъщеря ми малко закъснях-от 2г,но винаги им вземам със защита,носят ги и съм спокойна,че не се напрягат да гледат.Защото аз например ако нямам очила когато е слънчево очите ми започват да сълзят.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 13:00 от bebi8010

# 77
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите имат от малки,но не ги носят. Confused
 Едва това лято, каката реши, че видите ли това е моден аксесоар и не е лошо да ги носи.  ooooh!

# 78
  • Мнения: 3 929
Предполагам, че няма да е скоро. Ако му купим, то определено ще са с UV филтър. Въпреки това смятам, че очилата не са хубаво нещо за толкова малки деца.

# 79
  • Мнения: 212
от 2 годишна носи очила ( сестра ми)!

# 80
  • Мнения: 366
http://kwiat-bg.com/?cid=7&NewsId=74

тук има полезна информация

# 81
  • Мнения: 1 266
Според мен е нормално и от месеци, но трябва да са истински стъкла с УВ-защита, иначе са вредни.
Моята дребла обаче шапка не ще да сложи, за очила изобщо и дума не може да става  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 39 856
Тази година купих очила и на двамата.
Алекс - очила на OKBaby
Цитат
- L-поляризирани, леки, ненадраскващи се поликарбонатни стъкла
- 100% UV 400 - максимум защита
- стъклата са заменяеми и на рамките може да бъдат монтирани диоптрични стъкла (-8 до +8)
Слагам му ги само когато е прекалено "слънчево' навън.
Дияна - очила на Чико. Независимо, че са 24м+, и стават Simple Smile

# 83
  • Мнения: 65
Моят син носи слънчеви очила от 1,5 год. по препоръка на очен лекар - има си вроден проблем. Свикна много бързо и сам си ги търси, когато слънцето е силно. Очилата са на Pоlaroid  100% UV защита и срещу поляризация - струваха около 30-40 лв.

# 84
  • София
  • Мнения: 44 271
според мен зависи от детето...ако слънцето не го дразни, по-добре без...и без това разглезват допълнително очите...ако обаче сълзят и т.н. и се налага...тогава и на едногодишно бих сложила.

http://www.kidoptics.com/
мисля, че имаше и някаква...дали мат оптик беше...пак детска оптика....

така или ниаче бих взела от специализирана детска...не какви да е....дори и да са по-скъпи...



# 85
  • Мнения: 875
на моя син му купих очила със защита на годинка. очилата са без дръжки, а с ластик и са много удобни за малко дете. тогава не ги търпеше много, но това лято вече си ги носи. не настоявам да ги слага, обаче. предимно той се сеща. дори понякога е искал моите, ако сме забравили неговите.

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 15:14 от momo

# 86
  • Мнения: 889
На една годинка- та и аз не мога да гласувам . Тогава ги слагахме рядко, само когато е много ''слънчево'' и на плажа. Винаги ги купувам от оптика.

Общи условия

Активация на акаунт