Слънчеви очила за деца - откога и какви?

  • 9 852
  • 86
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
От каква възраст носят / ще носят слънчеви очила децата ви? Моля, аргументирайте се.

# 1
  • Мнения: 4 915
Не носят. Няма и скоро да носят. Ако ще носят, трябва да са наистина с UV защита, не от имитациите. Иначе окото се "лъже" от сянката на стъклото, зеницата се отваря като за по-тъмно време и поема повече вредни лъчи.

А нямам толкова пари и нерви да им купувам през седмици нови качествени очила, ако потрошават/затриват предишно купените.  Wink Така че - сянка от шапка за очите им е достатъчна на този етап. На 4 и на 2 години са.

# 2
  • Мнения: 4 841
Носи от две годишен.
Аргументи - много светли очи и кофти греещо слънце.
Разхода не е голям, избора на качествени очила - достатъчно голям. Не ми се е случвало да купувам повече от един чифт на сезон. 

# 3
  • Мнения: 372
От 3 годишна. Препоръча ги очен лекар, с цел предпазване от алергичен конюнктивит, случва ни се често. Налага се да носи и работни очила при писане, четене и гледане на телевизия с диоптър. Затова в момента и направих с комбинирано стъкло, слънчезащитно и когато е навън и има слънце ги носи.

Иначе незнам да има причина да не се носят и при най-малките, стига да са с хубави стъкла.

# 4
  • Мнения: 11 823
От 2 г. - един чифт досега, по принцип си пази много вещите и от чупене не се притеснявам, даже тъкмо мислех да й купувам още един чифт. За съжаление точно през уикенда са ги изгубили на разходка с дядо си, заедно с калъфчето, т.е. дядото е виновен. Simple Smile Ставаха й още, но тези дни ще ходим да си избере нови.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Може би като тръгне на училище и успява все по- дълго да задържа здрави и незагубени вещите си.

# 6
  • Мнения: 764
От 1г. 10 м. - купих ги преди да отидем на морето - Причината - светли очи, а и синът ми хич не обича да му свети слънцето. Още тогава сам си ги търсеше и си ги носеше безотказно. Не съм се престаравала в избора - взех на Чико, все още са здрави и си ги носи с кеф.

# 7
  • Мнения: 5 401
Бучкозавъра беше горе-долу на 2 годинки когато му купих слънчеви очила. Очите му не са светли, но той постоянно правеше гримаси от светлината и затова се реших на такава стъпка. Купих му пластмасови на Чико, които според етикета са с UV защита, пластмасови са и няма опасност от нараняване. Това лято ще ги носи пак.  Simple Smile  Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на 3 г., когато й купихме първите слънчеви очила.
Взех й на Чико.

# 9
  • Мнения: 22 465
Купих слънчеви очила още миналата година, когато дъщеря ми не беше навършила 1г.
Тогава ги задържаше точно 5мин и приключвахме по въпроса.
Сега отново правим опити....но пак не е особено доволна.
Това че децата са малки, не означава, че нямат нужда от защита на очите и предпазване от слънцето.
Много са ми странни изказвания от сорта - ами то детето е малко...да тръгне на училище...и т.н. от сорта.
Вие тогава защо носите слънчеви очила?

# 10
  • Мнения: 171
На моя приятелка детето, което е на 3г..носи слънчеви очила и то по разписание на лекар..Заради слънцето, постоянно са му зачервени очите и поради тази причина...има ужасна алергия към слънчевите очи и постоянно има много гъсти сополи...Така, че колкото и да е малко детето, може да носи слънчеви очила..., а и това е по-добре за него..

# 11
  • Мнения: 5 183
От около три годишен
Тук слънцето е силно
Говореше се 4е ще ги въведат като задължителни в училище през междучасията, както за задължителни шапките с периферия и са част от униформата.

# 12
  • Мнения: 830
Темата ме заинтригува, миналата година взехме на малката първите и слънчеви очила, след седмица бяха счупени вече. Това лято съм решила пак да се пробвам, защото уж вече е по-голяма и ще ги пази. Спрала съм се на модел на Poladoid от фирменият им магазин, поне знам, че не са ментета. Ако някоя мама знае очила на по-прилична цена и добро качество да сподели моля   bouquet

# 13
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 510
Моята бе почти на 3 годинки,когато и купих очила.Факта,че аз нося слънчеви и направи впечатление и детето реши да копира мама.Поръчах ги в оптика и вече цяла година са здрави.

# 14
  • Мнения: 4 841
Ако някоя мама знае очила на по-прилична цена и добро качество да сподели моля   bouquet

Оптики Фокс  Peace

Общи условия

Активация на акаунт