Слънчеви очила за деца - откога и какви?

  • 9 862
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 830
Как 35лв бе ,аз ги гледах бяха по 60лв и затова се спрях да поизчакам.

Тези във Варна има ли ги?! От сайта им оставам с впечатление се са само в София.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 14:04 от BENI MAMA

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Много зависи от очите на детето. Дъщеря ми е на 5 години и още няма слънчеви очила. Няма и да носи, тоест няма да търпи. Има обаче шапки. Но пък синът ми миналото лято направи зловеща слънчева алергия и след ходене по лекари и т.н. се оказа, че страда от т.нар. синдром на светлооките - тоест светлочуствителни очи. А е с тъмни очи. Но се случва. Та той например, трябва да носи качествени слънчеви очила за очите или да е с шапка с голяма козирка. Засега сме на варианта с шапката, защото мисля, че е твърде малък, за да изтърпи такива очила. Но ако и шапката не помогне - ще купувам очила, няма начин. Иначе, ако децата нямат никакви проблеми от слънцето, аз лично не бих купувала очила преди да навършат 7 години.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:59 от lulumba

# 32
  • Varna
  • Мнения: 333
BENI MAMA , на ул. Битоля има един склад за слънчеви очила. Качествените детски очила са навътре, до  щанда. Струват около 25-30 лв.  Няма кой знае какво разнообразие, но за тез пари е добре. Аз за моите деца купих от там.
Синът ми трябва да носи , защото прави алергии и всяка пролет капим по месец-два капки. Със светли очи е .
Малката да не остане по-назад и тя искаше и упорито си ги носи. Без тях не излиза от къщи.
От 2 г. носят очила.

# 33
  • Мнения: 830
Сетих се къде е магазина, от горната част на Драгоман близо до Стоматологията нали?
Събота ще мина да ги видя, дано харесам нещо, ако не отивам на Шипка в магазина на Polaroid.

# 34
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
На дъщеря ми й купих миналата година на Чико и ги носеше. Сега вече като приказва и си ги търси. Даже цяла зима не съм ги вадила от чантата си, защото като й пекне слънцето и си търси очилата. Изобщо не я интересува аз имам или нямам в момента.
Абсолютно съм против купуването на очила от 5-6 лв. Дори и за проба не стават, защото "стъклата" им не са хубави и освен факта, че лъжат окото че има защита и повече вредат са и криви и създават често неудобство при носене. По тази причина и аз не мога да нося очила, които не са качествени. Започва да ми се вие свят като си местя погледа. За мен евтините очила стават само за слагане на главата отгоре.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 897
Може би като станат на 5 - 6 годинки, тогава ще им купя. Дотогава ще носят шапки с козирки.

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Миналата година започнах да му слагам, защото от силното слънце очите му постоянно сълзяха, все едно плаче.
Мъжа ми донесе някакви от САЩ, с тях е, би трябвало да са със защита.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Беше на седем месеца когато се разплакваше като му светне слънцето в очите и му взех бебешки на "Чико". За голямо мое и на минувачите учудване си ги носеше без да си ги маха. От тогава носи слънчеви очила и не му пречат. Явно слънцето му пречи повече.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 134
След последните постове започвам да си мисля, че нещо с варненското слънце не е наред newsm78. Дъщеря ми също не понася да й свети в очите, насълзяват се и си иска очилата. Ако сме ги забравили, взема моите.

# 39
  • Varna
  • Мнения: 333
Сетих се къде е магазина, от горната част на Драгоман близо до Стоматологията нали?
Събота ще мина да ги видя, дано харесам нещо, ако не отивам на Шипка в магазина на Polaroid.

Този за който говоря е до пикадили център. От там тръгваш към Пикадили чаталджа . Във третата или четвъртата  кооперация отляво е.

# 40
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 964
Момичета къде във София има магазин на Polaroid,където да продават детски очила? Онзи ден гледах във подлеза на НДК,но нямаха.
Миналата година му бях взимала на Дисни ,но бързо ги надраска и ги изхвърлихме.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
От миналата година, т.е. от 3-годишна възраст. Дъщеря ми е синеока и очите са й много чувствителни, затова й купихме /от една оптика на "Мария Луиза", където има богат избор на детски модели/. Иначе от "гъзария" само не бих й взела.

# 42
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
От миналата година когато направи жестока алергия от слънцето на морето е със слънчеви очила+шапка с козирка. Polaroid са  очилата и си ги носи, защото иначе и пречи слънцето и нищо не вижда. със светли (зелени) очи е.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 372
Момичета къде във София има магазин на Polaroid,където да продават детски очила?

вчера купих такива от магазина на Полароид на Патриарх Евтимий - като тръгнеш от паметника нагоре в посока НДК, от дясната страна, малко след спирката на тролея е. струват 39 лв., имаха няколко модела.

# 44
  • Мнения: 4 187
Беше на 2, когато взехме първите!

Общи условия

Активация на акаунт