ЯНУАРКИ 2010 в очакване на първи преглед

  • 14 547
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1
Здравейте!Както е казала мама Цоци,не е нужно да става бойно поле в темата и то толкова от рано.Влизаме тук за да разпуснем и да забравим за проблемите си и разправиите с околните хора,ами ако и във виртуалното пространство се стресираме то какъв е смисъла.
Нека не се засягаме толкова бързо,различни хора,различни интереси.Общият интерес са ни бебчетата които растат в нас.Стига толкова от мен.
Аз днес сутринта си сварих малко спагети със сирене и кашкавал и хапнах.
Скоро ми предстои рожден ден на порасналото ми детенце и се вълнуваме.
Много хубави торти видях аз също се справям доста добре,ще покажа по натам.
относно кой етърва,кой зълва изобщо не съм наясно с роднински титли,важното е да уважаваме тези хора и те нас а не да знаем кой какъв ни се пада.
Аз също съм против някой да напуска темата всеки е желан тук.
Тарталета и аз прочетох няколко пъти поста си защото и аз много се дразня на правописни грешки.
приятен завършек на деня!  bouquet

# 256
  • Мнения: 425
Ей, момичета, айде да я караме по-спокойно с хормоните  Peace. Още сме съвсеееем в началото. Представяте ли си какво ще стане през Ноември и Декември?  #Crazy
Това, че някой е внесъл уточнение за каквото и да било или пък е постнал полезна информация, която вече знаете, не означава, че е призив да се напуска темата.
Ако някой си търси оправдание, за да не е тук, това е много дребнаво, в крайна сметка никой никого не задължава.
Сори за недобрия тон, но не можах да се въздържа.  Peace

# 257
  • Мнения: 11 607
Хайде да попитам...делово.

Аз до утре вечер няма да имам възможност да влизам и да правя или помагам за нова тема. Честно казано - тази не ми допада много. Можеше малко по-сладурска да стане......Та тези 2 стр. ще се изпишат набързо......

Предлагам, ако желаете, да си имаме ник само за януарските теми. И след това ако трябва нещо да се дооправя, допълва, маха и пр. - да става по-лесно.


Ника, който аз си позволих да направя, е january2010.....Имаме си и поща с това име. Признавам си,че ме е страх от злоупотреби, да не става мазало - никой няма интерес от това вярвам, така че нека истински сериозните да ми пишат на ЛС за да дам паролата за влизане във форума с другия ник. Който знае ника и паролата - ще пуска теми и тези хора ще са ни известни за да се обръщаме към тях за поправка на 1 пост. Чакам желаещите да пуснат нова тема да ми пишат, че ще се наложи да се пусне утре  нова тема. Ако сте влезли с новия ник, аз после мога да помогна с дописването......

# 258
  • Мнения: 344
Здравейте момичета!!!
Досега бях декемврийка, ама май ще съм януарка. Hug Днес бях на предглед и се оказа, че сме на 7с и 5 дни - така че като термин се заформя 03.01.2010  Hug  bouquet
Чухме сърчицето, даже го и видяхме, страхотно е като усещане!! Пожелавам ви на всички да изпитате същото чувство съвсем скоро!!  Party

# 259
  • Мнения: 344
Сега видях на първата страничка, че си нямате още мама за термин 3-ти януари. Ако искате, може да ме добавите.  Hug

vivianka1, ако си същата от другия форум - супер!   bouquet

# 260
  • Мнения: 11 607
MaMuHka добре дошла...Аз по цикъл бях за 03.01. , но УЗ бе на друго мнение и се преместих като теб с няколко дни назад.....Леко бременеене!  bouquet

# 261
  • Мнения: 869
Вижте,аз незнам защо спорите относно домашните любимци.Това е личен избор.Никой обаче не е споменал обаче,че и да имаш и да нямаш домашни любимци трябва задължително да си направиш в първите месеци изследвания за токсоплазмоза,листериоза и цитомегаловирус.Първите две се правят в Института по заразни и паразитни болести,а цитомегаловируса във Вирусологията към същия институт.Аз лично ще изпратя серум за изследване в началото на юни когато видим сърчицето.В интернет има информация за тези заболявания.Те могат да станат причина за спонтанен аборт или увреждане на плода.(пиша всичко това,защото въпреки че сме бременни и трябва да мислим позитивно,трябва и да сме информирани,налли така?)
 Hug

# 262
  • Мнения: 693
Маминка, добре дошла   bouquet

Ох момичета, честан дума, никого не съм искала да нагрубя, писах наистина добронамерено  Peace явно просто по-рязко се изказвам, пиша нещата в прав текст, както ги мисля, нищо лично! Ще се опитам да се поправя, все пак  Confused
Розалинда, не се сърди  Hug

Тарталета, я да те питам, защо този бутон "Проверка правопис" при мен не работи?  newsm78 Написвам умишлено някоя дума грешно и не ми я отчита, като такава  Thinking

# 263
  • Мнения: 4
прекрасен ден се очертава- днес ще ходя с двете ми дечица в южния парк Party

Пазете се, днес ще бъде голяма жега. Аз ще си остана в къщи на хлад, ако не беше такъв мор можеше да се видим в Южния парк. Simple Smile


Мале, цяла нощ не съм спала. Ядох ориз с тиквички и кайма, който птредната вечер бях забравила да прибера в хладилника и цяла нощ не съм спала от болки в корема и от дежурството в тоалетната  Tired

Има ли живееши в южните квартали, аз съм в Манастирски ливади, по лична карта ни водят Бъкстон?аз съм от манастирски ливади Joy може да сме съседки

# 264
  • Мнения: 5
Здравейте днес бях на преглед и съм малко притеснена доктора видя плоден сак 8 мм ,на мен ми се вижда малък за такова закъснение(16дни).Имаше много хора и нещо много на бързо ме прегледа неможах нищо да разбера нито на коя седмица отговаря нито нищо,но съм си запазила час при друг доктор на 27 да видим той какво ще каже .
Пожелавам ви приятна вечер!!! Grinning

# 265
  • Мнения: 39
Здравете и от мен!
Днес видяхме плоден сак, но и при мен по-малък от нормалното, по последна дата на менструация съм на 6 г.с., а сакчето отговаря на 4с. и 4 д. - 7,4мм. Аз съм с късна овулация към 20 ден и оттам  наваксвам една седмица , но пак става за около 5 г.с. Често казано това ме притеснява, въпреки че и  с дъщеричката ми бях назад в началото, а в края изпреварвах с 2 седмици и стана голяма мишката 4120гр. Сега съм в очакване за 1.06 да видим дали расте плодния сак и да  чуем съце.
Притеснява ме факта, че нямам симптоми  десега имам две забременявания и към 6 седмица ме връхлитаха гаденията ...., та може би е рано. Но ми се спи /намалям и дори спирам кафето/, и много ме болят краката, аз цял ден не спирам де. А за гърдите направо незнам, преди са ме болели ужасно, а сега от време на време, може би вече са порастнали достатъчно след моето ГОЛЯМО кърмене т.е. изцеждане, няма накъде да се разраства тоя паренхим. А бе ще видим по натам!
Цигари не пуша от доста време, припалвам с компания, преди 2-3 месеца взеха да ми се ослаждат, та ги спях напълно. За бирата ми се пие, но само кусвам няколко глътки. Само  с кафето имам проблем , взех си безкофеиново, но пуста зависимост  Shocked С предишната бременност и кафето спрях предварително, тогава не ми понасяше.
Факт е , че бременност с бременност не си приличат всичко е строго индивидуално.
Според калкулатора съм за 15.01.2010, но според овулация съм за 19.01.2010.  От лекар знам, че е най-добре да се определя според последна менструация, така че ме пишете за 15.01. то ако е писано да бъде ще по- рано със секцио де.
Както е казала мама Цоци /ако не се лъжа/ каквото има да става ще става, вие просто направете това , което се иска
 от ВАС!!!    bouquet

# 266
  • Мнения: 869
Моето сакче също след петнадесет дневно закъснение беше 8 мм.Но аз имах късна О на 19-ти ден,така че мисля,че в деня на прегледа не съм била в шеста,а в пета седмица.Не ми е много ясно всичко това,затова и предпочитам да си изчакам прегледа на 2.06 и да не се притеснявам допълнително.Хайде приятна вечер на всички

# 267
  • Мнения: 1
Момичета пуснах новата тема.защото заради часовата разлика ме е страх да не я изпишете темата а аз да не съм пуснала новата.
Моля ви обаче приключете първо с тази тема(до 20 страница) и тогава почнете да пишете в новата.ако има грешки казвайте.
а ето и новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399250.0

# 268
  • Мнения: 1
Да ви питам,съомга може ли да се чде в първите месеци,както и кои подправки не са препоръчителни в смисъл чудех се кърито добре ли е?

# 269
  • Мнения: 984
Знам, че е полезна всякаква риба, но трябва да е печена, варена /в супа/ или на скара. Пържено - не бива, заради киселините.

Лютото къри също не е за преполъчване. Най-добре магданоз, копър, лющян, босилек. С червения и черния пипер също трябва да се внимава, пак заради киселини.

С предната си бременност получих отврата към миризма на риба, домати и....входско стълбище. Simple Smile После го преодолях. надявам се този път да не повръщам през цялото време.

Общи условия

Активация на акаунт