ЯНУАРСКАТА тайфа расте,бие в мама малко сърчице

  • 12 288
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
 




vivianka1 - първа бременност



Zoia_Alex - втора бременност, София, 28г.



МаМиНка - първа бременност.





Hrissy - първа бременност




Zuzi - втора бременност

ivalex - втора бременност

kakatasvrakata - първа бременност



_Hope_ - втора бременност

kakatasvrakata - трета бременност, София, 25г.

zvezdi4ka_bs - първа бременност, Бургас, 29г.

Рути - трета бременност



just_an_ODDalisque - втора бременност

mama vania19 - трета бременност




poli:) - първа бременност



ela79 - втора бременност

Мама Цоцоланка - четвърта бременност, Благоевград, 35г.




кокорка - втора бременност

teo86 - първа бременност

Red tree - първа бременност



tiedata - първа бременност

Ralik - първа бременност



Katinche - втора бременност, София, 27г.



Mirra - втора бременност

SISIVN - първа бременност, Варна, 26г.

Fallen_91 - първа бременност




Rozalinda 02 - първа бременност

shoppy-мими - втора бременност, София, 26 г.



sugar_lady - втора бременност

peteto1981 - втора бременност, София

mannuella - първа бременност

Sehnsucht - първа бременност, София, 23г.



Kasmet_Viara_Jivot - втора бременност



Rosi79 - втора бременност, Варна.

nellito_v - първа бременност, София, 25г.






marinakapina - втора бременност, София, 27г.

Дани_77 - трета бременност, София, 32г.

violetblue - трета бременност, София, 31 г.



KarmelitaD - втора бременност

Весела Динкова - втора бременност, София, 28 г.





nushi_in - втора бременност



LIONITA - първа бременност

ro6ko_ - първа бременност



топчица - трета бременност

.:Little Miss:. - втора бременност, София, 27г.





Еvка - втора бременност, София

Arven - втора бременност

Rally_and_Betty - втора бременност



Сиер - втора бременност

edna ot nas - първа бременност



меГГи - първа бременност, Русе



irina_boneva - трета бременност






Мами, на които чакаме термина:
nelina_n, valkiria79, Мишона, Тарталета, Katy, t77ivanova, tanchelina, sillfida,


Предишни теми:

1, 2


Бременността

Калкулатор
Прегледи и изследвания
Какво е биохимичен скрининг /троен тест/
Неприятни симптоми
Бременността седмица по седмица
Биология на вътреутробния живот
Здравословно хранене по време на бременност
Да ядеш като за двама и как влияе теглото върху бременност
Витамините през бременноста
Красива бременна
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Нисък хемоглобин по време на бременност

Гестационен диабет - информация
Видове лабораторни изследвания - как да разчетем изследванията си
Болки в гърба и кръста по време на бременност
Още за болките в гърба и кръста + упражнения
Коремни болки и спазми по време на бременност
Ниска плацента - тема от форума
CarePlan®VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност в домашни условия
10 полезни съвета за избягване на смущения в съня по време на бременността
Съвети за комфорт при лятна бременност
Безопасно или вредно е за бременната да....?
Бременна зад волана
Секс - опасения и погрешни схващания
Бременните могат да пият кафе
Кафе или чай?
Таблица за теглото по време на бременноста
Гестационен календар
В кой триместър/седмица съм?
Вашите права по време на бременност
Сетивата на бебето
Пренатално общуване
3Д календар на бременноста
Размерите на бебето по седмици
Техники за релаксация по време на бременност
Бременна с второ дете
Какъв цвят ще са очите на бебето?
Подготовка на домашния любимец за очакваното бебе
Листовки на регистрираните лекарства в България
Полезни връзки
Он-лайн колкулатори
Календар на бременността + линийка за бременност
Календар на бременността
Аз и бебе
Виж своето бебе
Календар на бременността
ИЗМЕРВАНЕ НА КОНТРАКЦИИ
ТЕГЛО НА ПЛОДА ПО Г.С.
ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА СЕДМИЦА И ТРИМЕСТЪР ОТ БРЕМЕННОСТТА
КАЧВАНЕ НА КИЛОГРАМИ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА


Раждането

Няколко основни статии за раждането
Още интересни статии за раждането
Секцио по желание
Водно раждане
Естествено раждане или упойка
За родилните болки
Преждевременно раждане
Следродов период
Грижа за новороденото 1


Курсове за бъдещи майки



Майчинство, Обезщетения, НОИ




Четиво за бъдещи мами



Азбучник



Други полезни линкове


Последна редакция: пт, 29 май 2009, 15:12 от january2010

# 1
  • Мнения: 1
Мама Цоци браво!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 245
Браво Мама Цоцоланка!   bouquet Страхотно си я оформила! Аз също бих искала да помогам!

Хубав ден на всички!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 344
Добро утро на всички!
Страхотно оформление на темичката!
Тази сутрин се чувствам меко казано ужасно,а имам да готвя,да пера,и да изведа малкия на разходка,а толкова ме мързииии...
Приятен ден на всички!

# 4
  • Мнения: 11 607
Хайде и аз да се запиша тук......Ще допълвам информация, казвайте за грешки, които съм допуснала неволно. Поправям при първа възможност!

Да ни върви на хубави новини тук!

Не е много тематично, но....все пак - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 10:04 от Мама Цоцоланка

# 5
  • Мнения: 4
добър ден и от мен, много хубаво е направено.
 Party честит праздник!!
ние с малката днес сме много поспаливи, за щастие е неделя Laughing

# 6
  • Мнения: 4
катинче: аз съм на Родопски Извор в последния блок- на около 5 мин от вас  Joy

# 7
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен.Мале ама вие и нова тема сте почнали,браво на вас.
Оня ден концерта беше много хубав.Цоци добре е децата да се занимават с различни неща извън училище.Мартеницата е много красива.По -добре да са ангажирани отколкото да се мотаят и да правят само бели.
Ние преди малко се прибрахме от вилата.Изкарахме си хубаво,мъжо действаше по ремонта ,а аз се правя на градинар и ровя из двора.Обаче сега кръста не си го усещам.Молих го преди малко и ме маза с Диклак,че в 13.00 ще тръгваме на абитуриентска и направо не знаех как ще издържа.Ама сега ми е по-добре.Някоя друга маже ли се с нещо обезболяващо?Нека да сподели.
Утре започва работната седмица Sad .Дано да се чувствам добре.Тогава ще пиша вечер като се прибера,че на някой компютри им изключиха нета  Cry

# 8
  • Мнения: 147
ех чудна нова темичка Simple Smile на мен ми е все така лошо, много ми се гади, затова мисля да не ви досаждам с черни мисли, ще се отдам на почивка и четене на форума Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 453
Честит Празник!


Цоци,
поздравления за оформлението на темата! Чудесно си се справила.   Hug

Познати муцуни мернах. Честита радост на Тарталета и Мишона.   bouquet

Не съм спряла да ви чета въпреки, че не пиша редовно.
Установих, че познанията ми относно бременността, са минимални и крайно недостатъчни. Втурнах се да попълвам липсите и я докарах до кривата круша.
 Сега ме е лепнал синдромът на третокурсник по медицина и параноята не ми дава мира. В главата ми са само БХС и ФМ.  Tired
В сряда съм на преглед, дано всичко е наред! Тогава ще се разберем, дали ще пускам АФА и НК клетки, също и панел за тромбофилия.
Свило ми се е сърцето. Трябваше да пуснем имунологични и генетични, но все отлагахме.
Та така, да си помрънкам. Много моля, не се втурвайте със съветите за спокойствие. При мен просто няма как да се получи. Ще си треперя до края и това е. Rolling Eyes

Спокойна седмица и повече хубави новини!  bouquet

# 10
  • Мнения: 39
Страхотно оформление smile3501
  ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ![/color][/b]
Стана ми много мило като се видях в списъчето, благодаря! Спомних си когато бях в очакващите юлки 2006 и се просълзих, дано ни очакват същите полжителни емоции Wink
Нещо взе да ми се гади и на мен, а на мамите които им е за първи път искам да им кажа че си струва,  но не е и по-лесно ПОСЛЕ като се роди, но пожелавам на всички ни да изпитаме това чувство някои отново някои за първи път.
Мисля, че трябва много да се внимава с всичко, което се пие и се маже и се яде, за Диклака мисля че не трябва, запомнете дори и хапче за смучене да е обадете се на док дали може, в момента сме в най-рисковия период. С тези думи не искам да ви плаша, а напротив да помогна! Знаете ли , че не трябва да се яде повечко пресен ананас, само за кусване.
 Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 12:36 от sugar_lady

# 11
  • Мнения: 39
За протокола от Ямбол съм, на 30г., мисля че сме доста набори тук newsm10
Hope , явно имаш  индикации за тези специални изследвания, но вярвам че ще направиш всичко необходимо, пожелавам ти здраво бебе на финала!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 345
Страхотна тема и мн. инфо има в нея снощи съм я чела до сред нощите GrinningВ другата темичка не се представих от София съм с втора бременност с термин  26,01,2010 по калкулаторите. Утре съм на лекар и мн. се притеснявам дали ще се види днес ми е  5-ти ден от закъснението и май е рано още,но нямам търпение вече. Другото е че незнам още при кого да одита. Четох във форума за отзиви и още не мога да реша при кого да ида Cry. Признаци имам някакви ама ту ги има ту ги няма и като ги заняма почвам да си мисля лоши неща.

# 13
  • Мнения: 11 607
_Hope_ , няма да те успокоявам.......Само ти желая търпение, спокойствие и здрави нерви докато излязат резултатите от изследванията ти. Така както пишеш - една част от тези изследвания не са ми познати(и слава на Бога,че съм неука), но......сигурно са сериозни и заедно с теб ще чакаме едни хубави, положителни крайни новини от тях, че няма нищо обезпокоително.

Аз тези дни се радвам на съвсееем леки киселини и не толкова болки, колкото леки бодежи в гърдите. Направо се плаша,че се чувствам перфектно, ако изкл. спането. Днес обаче малко се стреснах в ОО - някаква почти безцветна, лееееко жълтеникава слуз имах, но дано е нещо епизодично и да нямам поводи за притеснения. Не ми се е случвало до сега, по принцип в небременно състояние също съм имала епизодични подобни прояви, дано е нещо безобидно.

За щастие не ми се е налагало по време на бременност да пия някакви други лекарства освен Но-шпа....Бях питала преди време гинеколожката си ако ме заболи глава кое е най-безопасното лекарство и тя ми препоръча Саридон. Не знам доколко помага - не ми се е налагало, по принцип съм здрав човек, не пия лекарства, нямам главоболие, ако изкл. тази зима дето нещо 3-4 пъти боледувах и стигнах до АБ, не си спомням преди това от кои години не бях пила лекарства, а сигурно АБ от детските години не бях пила.

Иначе при мен - за да минава времето и да не мисля за глупости - продължава чистене, подреждане и хвърляне на ненужни вещи от къщи......Не си давам много зор, еваш-еваш го раздавам, че да има работа за всеки ден, а и за да не се преуморявам.


Имате ли предчувствия за пола на Бебо? Не какво искате, а какво ви казва майчината интуиция......

Кой е най-близо до ходене на лекар?


Евка, тук една част отидохме по-рано на лекар...и явно имахме големи очаквания и бяхме после леко разочеровани.......Та...ако може един другарски съвет - изчакай поне 20 дни да минат от закъснението и тогава отивай смело - така ще можете и сърдечна дейност да чуете....Иначе - ще се види само плоден сак....Което също е нещо важно....(От друга страна...кой ти дава съвет...аз нямах търпение да отида на 1 преглед и все броях часовете до тогава...времето бе спряло за мен.....). Кураж!

Ще допълня по-късно новата информация.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 345
Благодаря Мама Цоцоланка  но ще отида дори и плоден сак да се види ще съм по-спокойна, защото знаейки за ранно изхвърляне като спре да ми се гади или да ме болят гърдите почвам да мисля за това (пу пу) Сега пред мен стои и друга дилема (дано да я има и след прегледа де) как и кога дда кажа на работодателя? Вие как и кога казахте малко се страхувам от реакцията им,че в моят отдел сега накуцва от към хора,а и няма кой дори да обуча и да искам Cry

Общи условия

Активация на акаунт