Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 595
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Хайде и аз да се запиша в новата темичка!Притесних се че ще останем без ново заглавие и мисля цяла сутрин заглавия,но нищо не ми идва наум, блокирала съм отвсякъде Laughing Laughing
Руми ти страхотно си ги измислила ще имаме за три теми напред.Аз да си призная вече  съм си харесала количката, още на живо не съм я огледала и не знам дали ще е удобна,но една ми грабна погледа и другите хич не ми харесват. Мамите ако може да дадат съвети,дали са ползвали и дали ще е удобна. Ще сложа снимка.

Няма ли още три момичета да станем кръгло 100 Декемврийки. ? Simple Smile
Пепинчето бебчето расте всяка седмица,всички сме с различен термин, има таблица в която се гледа колко сантиметра е нормално да е за седмицата ти.Някои са точно в термин , други няколко дни напред или назад.

# 16
  • Мнения: 61
Sega sam v 13 sedmica i bebo 4,65cm..Gledah edna tablica koqto pokazva 4e trqbva da e po-golqmo.Hodih v AG bolnica po spe6nost sno6ti sled ujasen kravoizliv,no vsi4ko e nared.Tova mi be6e vaprosa. :oops:Momi4etata s moq termin da spodelqt kolko sa golemi tehnite beboci.Izvinqvam se no mi se precaka kirilicata.Blagodarq vi predvaritelno  bouquet

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Пепинчето, аз съм с твоя термин и довечера съм на преглед, но моето и предния път беше по-малко, та сега не знам. Ще кажа като се прибера, ако имам нет де, че не сме го платили и май ще ни рязнат. Ако не довечера, утре ще ти кажа. Peace

# 18
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!

Снощи не можах да се отчета (не че не сте могли да спите от притеснение, де Laughing), та ще го направя сега. С две думи - всичко е наред при бебока, всичко си има, размери в норма, даже по-големки, носни костички, НТ -ок. Днес ходих да дам и кръв за БХС - ще чакам резултати другата седмица. Пола не се видя обаче - не се изчекна човечето в подходяща поза - за другия път остана тази задачка Grinning

Момичета, имам въпросче - защо след всеки преглед си променяте датата на термина newsm78
Според правилата на СЗО, датата на термина се определя от Първи Ден на последната редовна Менструация (- 3)(+7). Ако цикълът е по-къс или по-дълъг от 28 дни се коригира. И това е официалния термин. Според него се изчислява и 45 дневния болничен преди раждането.
Термина, който се определя по размерите на бебето от ехографа е чисто информативен, защото зависи от много субективни фактори - напр заложените статистически параметри в него (има разлика между френските и японските апарати напр), точността на измерването(в малките срокове на бремеността, ако трепне ръката на лекаря могат да се получат доста големи отклонения.)
И понеже гледам, че след всеки преглед някои момичета си менят термина, ми стана интересно защо - лекаря ли ви дава нов термин или вие гледате по листчето данните?

Пепинчето - остави размера - ако плода има добра сърдечна дейност - не се тревожи. Размерите са малки за твоя срок, но зависи кога е станало оплождането - може си с късна овулация и оттам да идва разликата. Важно е да нараства, и да има добра СД

Благодаря за новата темичка  bouquet

# 19
  • Мнения: 274
Размер при прегледа от вчера - 6.62, трябваше да съм в 12 седмица и 4 дни, ехографът го изчисли 13 седмици и 1 ден по този и другите размери. Защо си така объркана?
Нека ти кажа, че аз знам датата на забременяването, така че такива къс цикъл, дълъг цикъл не важат при мен! Освен това в началото по дължина на ембриона изоставаше с 2 седмици, после стана една седмица, после един ден, сега вече е напред с три дни. Така че няма определени фиксирани размери и норми, индивидуално е. Не се притеснявай

# 20
  • Мнения: 718
Леле, колко сте изписали  Grinning Разкошно заглавие между другото  Peace

За размерите и аз се бях шашнала, щото моето изостава с 2 седмици, но док казва, че е твърде рано за подобни притеснения, щом бебето си расте и има добра сърдечна дейност - нямай грижи. Терминът според мен няма смисъл да се сменя - бебоците често изостават или избързват, за 9м кой знае по колко термина ще имаме  Mr. Green

milenaeneva, количката е много хубава, опитните мами да кажат дали е и удобна  Wink
На всички с хубави новини  Hug

# 21
  • Мнения: 1 391
Върнах се от 1ва ФМ

общо взето всичко е нормално, носна костица налична, сърце 170 удара в минута, 6см е дължината на бебо. Нунхиалната гънка я измери обаче 2,68мм. Което каза че е в нормите... Обаче аз като знам че 3 е макс и се притесних...
тя я мери на няколко пъти и ту показваше 2 или 2,2 или 2,4 веднъж показа 2,68мм. уф...
Иначе всичко изглежда нормално - четирикамерно сърце, стомахче нормално, гръбнак нормален, всичко си изглежда ок. Утре ще отида да направя и БХС.

Та всъщност самата апаратура изчислява риск, но този път софтуера нещо не беше там в ред, и ще ми кажат към четвъртък петък резултата и рисковете. Според докторицата щял да е нисък, но да видим.

Мамите от София - от колко часа отваря генетичната лаборатория - можете ли да ме светнете?

И така, не можах да се успокоя след тези неща. поне го видях бебенцето шаваше.


О, сложили сте моето смешно заглавие! Тенкю! Това ме развесели  Grinning

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:30 от Collibri

# 22
  • Мнения: 274
 newsm78 четирикамерно!? такова чудо няма, мила. Сърцето е с две камери и две предсърдия, ако си имала нещо подобно предвид ок. Иначе сърцето си е ДВУкамерно - лява и дясна камера разделени със стена, която трябва да е цяла.

# 23
  • Мнения: 5
 Grinning И на нас док. ни показа 4-те камери. Явно е нормално от този етап от развитието на плода!


Амбър , благодаря за новата темичка !
Без теб сме за никъде ..

# 24
  • Мнения: 274
 Laughing не знам колко е нормално, но на мен ми показаха двете камери с две предсърдия Peace Както и да е.... не съм кардиолог  Laughing
п.п но намерих това "Кухината на сърцето се разделя на четири отделения – две предсърдия и две камери, разделени съответно с междупредсърдна и междукамерна преграда.

Дясното предсърдие и дясната камера образуват дясната или венозна половина на сърцето – през нея преминава венозната кръв. Тази кръв идва от двете кухи вени и коронарния синус.
Лявото предсърдие и лявата камера образуват лявата или артериална половина на сърцето – през нея преминава артериалната кръв."

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 15:28 от CatWoman

# 25
  • Мнения: 155
Здравейте момичета!Браво за новата тема!
Аз пак не съм добре.... Embarassed.Вчера цял ден приготовления за заминаването към моренцето и тъкмо днес да тръгнем и....пак болки.
От вчера следобед ме почноха едни токива слаби болки от време на време в дясно,а вечерта към 7 много силни ниско долу,остри и започна да ми се схваща десният крак и нито можех да лежа ,нито до седя.... много страшно беше ....Викам край тръгна аборта Cry.Много се уплаших,пих болко успокояващи-нош-па,все едно,повече болеше.Обадих се на Доки каза да ида до клиниката да ми бият 2 инжекции нош-па.....Мислих,че до час ще ме отпусне,ами чак към 2 часа ме отпусна малко!!!!
Днес говорих с Доки ,каза категорично да пазя леглото и никакви пъпувания Tired Аз найстина съм като парцал....Разбрах ме се утре сутринтта да пусна стерилна урина,че се съмнява тези болки да не са от бактерии в урината или някакво възпаление да не идва от бъбреците,пък и запек имам Embarassed каза да си взема сироп дуфалак,но пропусна да каже по колко да пия.
Моля ако някое мамче пие дуфалак да каже по колко 3 по 5мл. ли?
Ох,стискайте палци утре на прегледа да каже ,че всичко е ок и да не е станало отлепване,според вас ако има отлепване ще кървя ли или само болки може?
Ама и аз съм си виновна вчера цял ден на крак и в софииските задръствания Tired
Колибри, честито за хубавите новини!Разбрахте ли пола!!!
За дължината на бебо-в 10 седмица беше 4.65 см от главата до петите и към 4 см. до дупето!!!
Мацки  Hug

# 26
  • Мнения: 96
За сърцето - предполагам Колибри има предвид 4 кухини: 2 предсърдия и 2камери
 
Pamivo, ако има отлепване задължително ще кървиш - така,че спокойно! Стискам палци с това да приключат премеждията!

# 27
  • Мнения: 1 745
Моето мъниче миналата сряда беше 8 см.,17грама!Аз четох,че трябва да е 10 см. 15 грама,ама такова нещо като "трябва" в тия работи няма!Това го разбрах още миналата бременност! Wink Така че мисля,че няма място за притеснения! Hug

milenaeneva,аз не бих си взела Бертони втори път! Rolling Eyes Миналата година си взех лятна Бертони и повече тая грешка-Не! Laughing По-добре втора ръка за тия пари,но свестна,запазена и маркова количка,от колкото нова такава!Не,че се счупи,но се разскърца,колелата едва завиваха под тежестта на бебка,а беше 8-9 кг.Тази може да е по-скъпа и качествена,не знам!Както си прецениш!Аз,живот и здраве,мисля да направя каквото написах по-горе!Ако нямам пари за нова хубава количка,ще си взема втора ръка,но да знам,че ще имам количка! Wink Hug

pamivo ,спокойно!Не мисли глупости!Според мен всичко с бебчо е ОК,по-скоро е от запека!Аз като бременеех с малката и най-редовно така се шашках,а то просто ме болеше корема,ако не ходя всяка сутрин до 00! Blush Успех и почивай!

Колибри,браво,че всичко е ОК!  Hug

# 28
  • Мнения: 274
за Дуфалака - аз пия веднъж, т.е. на един прием 30 мл  Laughing казах вече, че съм със жесток запек. Ти може да пробваш наведнъж 15-20 и да видиш как ще ти подейства, ако не действа давай по 30 мл  Peace

# 29
  • Мнения: 118
Здравейте на всички и честито за хубавите новини на момичетата, които са минали прегледите   bouquet

pamivo ако има отлепване задължително кървиш и то ярка чиста кръв потича. При предната си бременност имах такъв инцидент в 6-7ма седмица. Така че слушай док и пази леглото и всичко ще е ОК  Peace

Общи условия

Активация на акаунт