Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 593
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
Collibri, ех, тези ехографи с тези отклонения в милиметри!! Колкото да има човек за какво да се притеснява. Лесно ли намери поликлиниката? Чака ли много за прегледа или общо-взето си спазват часовете? Аз съм записана за 11-ти, но нещо от сега ме е стегнала шапката. Този път между двата прегледа в ЖК има 25 дни и нещо взех да се притеснявам. Бях на 21-ви, а следващият преглед ми е назначен на 15-ти и ако не беше това 3Д при Янкова, съвсем щях да загубя търпение.

Момичета, с теглото засега съм назад с 2кг, ама аз си имам доста наследени от предната бременност, така че, в това отношение засега съм доволна  Sunglasses. Тогава, след като родих, отказах цигарите (неможах да ги откажа през бременността и имах ужасни угризения, че продължавам да пуша), та по тоя случай ми се лепнаха едни 10-тина килца, които успявах да редуцирам с променлив успех през последните три години. Общо бях качила 21кг, но родих във втория ден на деветия месец, а кой знае колко още щях да лепна, ако бях износила до края.  ooooh!
Обаче гаденето и сънливостта от няколко дни пак ме споходиха, та вече оставам съвсем без тонус.
Сега съм в етап на обмисляне на лятната почивка, защото моето диване иска да ходи на море, но това преди началото на септември няма как да се осъществи, та може би, ще го заведем с майка ми на друг курорт..още го обмисляме..

БРАВО на момичетата с хубавите новини!! Само такива неща да се чуват/пишат в нашите темички!!  Praynig

# 31
  • Мнения: 1 541
Здравейте, дами! След толкова много време на тайничко четене и надничане през ключалката, реших че е време да се запиша официално при вас  Simple Smile

Терминът ми е 3 декември, макар бебо да върви с около седмица напред. Това ми е четвърта бременност- от първата имам едно прекрасно момиченце- ноемврийче, а следващите две загубих поради шарка и молара. Тази бременност също не върви според мечтите ми, но се опитвам да повярвам в чудесата и да гледам напред. Чаках толкова дълго с разписването, защото вече два пъти отпадам от отчетните теми и не исках да си го причинявам отново, но се надявам този път всичко да завърши благополучно за мен и бебка (за сега поне мненията са, че отново чакаме момиченце). Ами това е средно кратка ретроспектива моята битка отново да съм майка- дано имате място за нови попълнения в редиците си  Hug

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:05 от *MILADY*

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте момичета,

Collibri честито за хубавите новини.
*MILADY* добре дошла, пожелавам ти този път всичко да мине добре и да гушкаш
едно хубаво бебенце на финала.
pamivo ами щом трябва ще лежиш, важното е бебо да е добре, всичко друго се оправя Simple Smile

Това е за сега от мен, лек ден Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 768
Пепинчето, точно в тия седмици растат с дни. Не се притеснявай!

Иначе за термина - моят по ПРМ е 30.11. Но понеже самото зачеване беше доста мистериозно (половината цикъл бях със спирала, която взе да прави проблеми, кървене и т.н.), а после и ембриончето беше се показало почти две седмици по-късно, коригираха го на 10.12, като обяснението беше, че съм заченала късно.
Да, обаче бебето взе да расте с бесни темпове и по ехографски данни задмина дори термина по ПРМ. По едно време се чудех кой термин да казвам  Laughing
Накрая реших да е 30.11, звучи по-логично, предвид р-ра и развитието на бебока. Абе объркана работа!  ooooh!
Информативно, на последния преглед беше на 13,3 дни - 7,13см

Колибри, супер новини!  Grinning

pamivo, пази леглото щом трябва!

*MILADY*, от сърце ти желая да останеш с нас и след декември!  Hug

За количките - мнението ми е като на pebs - не е маловажна покупка. При някои се налага поради лош избор да сменят 2, че дори и по 3 колички и накрая се оръсили колкото една по-скъпа  Simple Smile
Гледайте да е от истинска марка, минала тестове и със сертификат за безопасност. Периодично текат промоции, тъй че може да се намери нещо добро на сносна цена  Peace

# 34
  • Мнения: 155
Момичета много ви благодаря за успокоителните думи,наистина имах нужда от тях Hug
МИЛАДИ ДОБРЕ ДОШЛА, този път всичко ще е наред ще видиш Peace
Ох,мниго мие трудно май сами ще ги пращтам за морето....ама бебо е най важен сега...само като си помисля сама тук в гадната,мръсна София и ми се  Sick Mr. Green

# 35
  • Мнения: 37
здравейте отново днес,

Колибри - честити новини. Бебето си е супер.

Заглавието си го бива, обаче ами ако случайно е ...ЛЪВИЦА или то както е тръгнало тук май само на мъжко, че незнам. Незнам за Стрелец и Козирог, но и ние може да идем към Скорпионите. В 12с и 6дни по ехограф показваше на повечето показатели 13,,2 - 13,4, даже сега като гледам резултатите от БХС, там е записано 13с и 3дни, което е 28/11/09. Най-веротно ще е второ секцио, така че ....Аз обаче си държа засега на 3-ти Декември или поне 1-ви, ама Декември, но това както знаете е Божа работа.

Pamivo не ти остава нищо друго, мила, освен да пазиш малко леглото. А такава красова е хотела ви и как райски ще се чувстваш на морето, но нищо нека мине малко време. Другите да побачкат малко сега. Ти не губи кураж и ще отидеш, няма начин.  Hug

Сега да ви занимавам малко с резултати: за бременната "вашият риск" за Даун 1:4100 (това ми се видя добре), останалите Едуардс, Патау, Търнър и триплодия 1:100000, ОБАЧЕ инфо за консултиращия лекар: пише така "биохимичен риск" за Даун 1:550, "възрастов риск" за Даун 1:410 (ей тия двете ме притесняват), Едуардс 1:3700, Патау 1:11000, Търнър 1:6900, триплодия 1:100000.  Резултатите ще се върнат в Пловдив края на седмицата и тогава ще мога да се консултирам с лекаря от Генетиката. Дотогава оставам в чуденка. Вие как мислите?

# 36
  • Мнения: 1 745
*MILADY*,и от мен имаш стиснати палци този път всичко да е ОК! Praynig Hug  bouquet

За термина-на мен доктора ми каза 04.12.,но не знам да го променяме ли?!Сега е 3-ти! Simple Smile

А като чета каква каша е с тия размери... Crazy Явно си зависи от апаратурата! Peace Не й вярвам много! Wink

# 37
  • Мнения: 2 768
Bobby_Alex, минах по същата пътека преди седмица  Laughing

Значи гледа се "резултат за бременната", така ми обясни генетичката. Това бил комбинирано изчислен риск от ФМ и БХС.
Данните за консултиращия лекар са да покажат гранични стойности или нещо от сорта.

# 38
  • Мнения: 37
MILADY Добре дошла миличка  Hug , с моя официален термин си. Завиждам на смелостта ти да продължиш и да споделиш. Бъди благословена с твоята "борба да бъдеш майка". Прегръщам те и ти желая щастлива и безпроблемна бременност   bouquet

# 39
  • Мнения: 37
Ми значи ета 1:4100 ми звучи добре, мислиш ли? В брошурката пишеше че риск се обсъжда при 1:250. А тези щом са "според възрастта" значи наистина са насочващи стойности.

# 40
  • Мнения: 2 768
Ама супер си е даже резултата!
Моят е 1:1000 и пак ми казаха, че е добър, какво остава за 1:4100!  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 541
Благодаря ви, момичета  Hug Благодаря ви за пожеланията! Дано за всички ни Декември (Ноември) донесат така мечтаните здрави бебоци.

При мен БХС показа риск 1:26 000. Така или иначе тези резултати са толкова относителни, че дори и при по- ниските проценти не бива да се изпада в паника.

Bobby_Alex , първо една огромна  Hug за топлото посрещане! Прекрасна си  Hug А за БХС- риска ти е много, много добър процент! Това, което теб те е притеснило, изобщо не те касае- това са средни общи статистики и те нямат почти никакво отношение към твоя конкретен случай!

# 42
  • Мнения: 96
Boby Alex, резултатите ти са перфектни!

Втората част показва с какво лекаря трябва да съпостави твоя резултат, за да прецени риска.

Mylady, добре дошла при нас! Ще сме ти на късмет - ще видиш Flowers Four Leaf Clover

# 43
  • Мнения: 217
MILADY здравей и от мен и добре дошла в декемврийската тема......ти доколкото си спомням пишеше в Искам бебе дълго време нали?

пожелавам ти лека бременност и приятно изживяване на останалите няколкомесеца с нас  bouquet

# 44
  • Мнения: 109
Здравейте,
аз набързо да кажа за размерите - не се шашкайте толкова от размерите. Както някой написа, те са доста субективни, поне сега, когато са толкова мънички, защото зависят най-малкото от това как точно доктора си означи точиците, дето измерват... Това, което е важно и ни интересува е, всеки път като се ходи да има промяна - значи дребосъкът расте. А отклонения винаги има - в крайна сметка това са някакви средностатистически норми и всъщност няма жена, която да върви точно по тях. Бие ли сърцето и расте ли, значи всичко е ок.
Само набързо пример от мен - предния път до към 4 месец мисля, вървяхме 1 до 2 седмици назад. След това съвпадахме като седмици, след това от 7 месец нататък започна да върви една седмица напред, и най-накрая - главата вървеше 2-3 седмици напред, тялото - 1 седмица напред (тогава се смеех и казвах - все нещо трябва да наследи от майка си  hahaha ) В крайна сметка си се роди съвсем здраво детето, не му е толкова голяма главата  Laughing (то затова и досега има съмнения коя му е майката - как не взе едно нещичко от мен, всичко от тати).
А и както казаха момичетата, зависи всеки апарат как е настроен. Затова важното е да има прогрес, който се вижда на един и същи уред.
А за термините - и аз мисля, че не трябва да ги сменяте всеки път - има си един начин за изчисление и всичко ще ви се смята по него - и болнични, и ако примерно накрая пренасяш - пак спрямо официалния начин на смятане решават докога да чакат да излезе само и т.н. Пък те децата си знаят кога да излязат!
За всички  bouquet
Milady, добре дошла, пожелавам ти всичко да е наред този път!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт