Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 651
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 485
Става въпрос явно за бъбречна криза-сложиха ми инжекция от бускулизин и спазмалгон,
сега ще видим дали ще се размине newsm78

# 226
  • Мнения: 1 541
Горкичката  Sad Дано всичко да мине сега и повече да не се повтаря! Пий повечко водичка.

# 227
  • Мнения: 21
Fior, мила, попитай за но-шпа, аз изкарах бъбречна криза в 5.г.с и само това ми слагаха. Спазмалгона и бусколизина не се препоръчват при бременност въпреки, че в комбинация са по ефикасни за болката, дано не се наложи пак де, стискам палци, знам колко е болезнено  Hug

# 228
  • Мнения: 1 485
Fior, мила, попитай за но-шпа, аз изкарах бъбречна криза в 5.г.с и само това ми слагаха. Спазмалгона и бусколизина не се препоръчват при бременност въпреки, че в комбинация са по ефикасни за болката, дано не се наложи пак де, стискам палци, знам колко е болезнено  Hug
Няколко пъти попитах дали не е опасно-отговора беше,че не е-и аз съм притеснена,и незнам какво да си мисля Sad

# 229
  • Мнения: 614
Момичета, благодаря за милите пожелания, дано всичките се сбъднат.
evil, честити ти мъж
Колибри, искам някакси да те успокоя, обаче никак не разбирам от това БХС, на мен още не са ми правили. Нямам търпение да дойде другия петък, че да ми кажат как е бебо.
Вчера си купих едно мазило против стрии на Чико мама дона, дано става, Мустела ми се стори много скъпа-40 лв. Почвам с якото мацотене.

И аз така направих, преди това 1-2 седмици се мазах с олио на Джонсън, но кожата ми изпръхваше. 

Фиор, дано скоро ти мине Hug

# 230
  • Мнения: 21
Ами мила, на първо време се опитай да не се притесняваш, предполагам, че от този коктейл може и да не те заболи повече, но ако се случи пак, обади се първо на наблюдаващият те лекар, той по-добре ще знае. А пък и от една инжекция не мисля, че ще има проблем  Hug

# 231
  • Мнения: 240
Здравейте дами,

върнах се от преглед, но не съм си правила БХС, защото малкото същество не си показа гръбначния стълб както трябва и не се класирахме за ранния етап. Чак на 30.06 съм пак на лекар и тогава ще направим БХС(вече на късен етап) то сигурността на изследването е по-малка, но все пак ти дава някакви резултати и се надявам, че всичко ми е ОК.

Може би ще си имам мома така каза доки, то за момичетата по-трудно може да се каже в началото, но каквото е такова ще го обичам.

И сега за прегледа ритаме се краченца и ръчички, главата на мен ми изглежда доста голяма, ама доки каза, че е нормално. Развива се добре и нормално. Ехографа показва по-малка възраст от тази която излиза според цикъла ми, но той никога не ми е бил редовен и може да е за това.

Fior Стискам палци всичко да се оправи


А сега вижте на каква статия попаднах за БХС(нали някои искаше да намерим критерий, които оценят риска според нашите резултати)
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=432

# 232
  • Мнения: 1 485
Sun4o ,дано си права PraynigМалко ме поотпусна май...........
Преди около 10-11г направих бъбречна криза,но не знаех въобще какво е това.По нощите болките станаха неописуеми и
ходих в Бърза помощ,сложиха ми инжекция и на другия ден ми нямаше нищо.А мойта АГ се съмнява от доста време,че нещо такова ми се пише,но не искаше да го прогнозира като цяло Naughty

# 233
  • Мнения: 1 391
 Hug Flutter Flutter Hug Flutter БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИЧКИ МОИ ЗА ПОДКРЕПАТА И ДОБРИТЕ ДУМИ!!!  Hug Flutter Hug

Нали знаете, че сте ми първи дружки и след мъжа ми най -много с вас си споделям в детайл  Grinning за бременността и всички вълнения... Макар че и в работата ми всички колеги знаят, и понеже все нещо ми се случва и те са ми приятели им разправям, та всички се вълнуват с мен и моите премеждия и въздишки...

Честито за добрите резултати от БХС на двете ви!

Аз днес бях на много консултации.
Отидох на среща с Ковачева и Янкова едновременно и мъжа ми  - да нищим резултатите. Ковачева каза че като се събудила сутринта и първата й мисъл за мен била - амнио. Но после като се видяли с Янкова и дискутирали моя случай и решили да направя преглед в 16та седмица, после БХС и взависимост от резултатите, ако се налага амнио.
Ние точно същото мислехме и с мъжа ми.

А пък сутринта отидох на 14 ет в МД на генетична консултация - безплатни са и е хубаво като ви излезнат резултатите - все пак ако нещо не разбирате ще ви го коментират. Имах късмета да попадна точно на проф. Кременски. Който ме викна при него - и нищихме резултатите.
При мен е така
Резултат за бременната  1/430 - за Даун

Биохимичен риск              1/680
Възрастов риск                 1/410

Той ми обясни така - биохимичния риск - е този който се получава от двата кръвни показателя - тоест съвсем конкретно за моята бременност в момента, без да се отчитат другите фактори.

Възрастовия си е само по възраст в каква група се падам. Аз съм на 34, като родя ще съм на 35.
Затова колкото по-си възрастен, толкова нараства рискът.

Резултатът за бременната отчита - кръвните показатели, килограмите на бременната, възрастта, наличието на носна кост, нухалната транслуценция, наличие на кървене и т.н. и т.н. Всички показатели и се получава усреднен статистически резултат.

И въз основа на тези неща, той се зарадва някак залага на биохимичния риск - че ми е най-добър, все едно въпреки че съм еди колко си кила и години и гънката е еди колко си - все пак кръвта е в добри показатели и те са в норма. Между кръвните показатели се гледа не дали са високи или ниски, а тяхното съотношение. При Даун плацентарния протеин е нисък а човешкия хормон висок. А при мен и двете са в нормите. и отношението не е притеснително.

Той ми препоръча същото - втори БХС и ако са рискови или лоши резултатите - амнио. Ще се прецени като излезнат.

Аз отидох и на трета консултация при Марков, който днес приемаше в консултативния кабинет в Майчин дом. Той отначало ме посрещна малко скептично, като прочете че съм била при Янкова на преглед - явно са си конкуренция. Но аз за да го успокоя, му казах че имам час и за него в 20та седмица и той стана по-словоохотлив. та ми каза същото като другите. И добави - ако трябва амнио - ела при мен, всеки ден правя  - всеки ме дърпа към себе си да му дам парички... мани мани.

Та след всичко това в момента съм много спокойна и весела - защото просто вече се чувствам в нечии ръце с много мнения и знам какво следва. Има план график за действие и така ще го следвам вече спокойно. Каквото трябва ще се прави. Няма начин.

Вътрешен гласец ми подсказва да си свиркам!  Flutter Hug Дай боже да му се доверя!  Peace
Мъжа ми вика - ти все едно щ ераждаш новия Христос... такива мъчения ...  Mr. Green....

Така че сега съм ок! Благодаря ви че търпите всичкитие ми словоизлияния...  Споделям с вас, защото вече се напатих и може някой да се възползва от нещата които имам като информация, не дай боже да се налага да върви друг по този път.

Това което открих е че има един кабинет 216 в МД, където ходят разни известни доктори и срещу 20лв може да ви прегледат или да обсъдят резултати - дори днес не ми взеха пари там, щото нямаше преглед само разговор. Тъй като иначе до тези доктори не може човек да се докопа, без час. Казвам ви да си знаете.

Успех на всички и лека и цветна бременност!

аз току що нахраних детето с половин кило вкусни черешки - то много се зарадва  Grinning Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 21
Fior, аз пък никога не бях правила, но ето, че се случи, дано наистина не ни повтаря повече  Praynig, защото аз продължавам да съм в рисковата група. Във вторник ще ми пускат пак стерилна урина за да се види какво е положението.

Collibri, Много се радвам за теб, че вече си по-спокойна, това е важното, с риск да стане вече досадно  Blush и благодаря за полезната инфо, мен в МД ме наблюдават, въпреки, че смятам БХС да направя в частен кабинет. В МД, както и други момичета писаха, ми казаха, че не било задължително, абе направо да не го правя пък каквото такова Thinking

точно черешки тъпчех допреди малко, вече има хубави ммммммм Grinning

# 235
  • тук
  • Мнения: 510
Колибри, кажи на мъжо си, че ние всички ги раждаме божествени  Joy  Много се радвам, че си спокойна вече

Фиор, много съжалявам за болката ти и исках само да те успокоя - не се тревожи за лекарствата, нищо не е толкова фатално, колкото ние си мислим - предната бременност се наложи гентамицин да ми бият, от който навсякъде пише, че бебето оглушава. А моята знаеш ли колко хубаво си чува, само не слуша, де, ама това е друго Grinning  Hug дано това е било лошото, което има да ти се случва

# 236
  • Мнения: 1 391
о да, Фиор - лекарите все пак преценят рисковете.
Аз като споменах че съм пила антибиотик - и че се чувствам съвестно че съм била и болна  и те ми казват - ами какво искаш - да не си се лекувала и да имаш бактерии ли - естествено че ще пиеш антибиотик - т.е. когато има нещо, има начини трябва да се действа и мамата да оздравее, и това е по-добре за бебо, отколкото липса на лечение и влачене на болести.

Петя,
ако все още искаш, можеш да идеш във въпросния 16ти кабинет и пак да те огледат и да ти направят БХС . До 13та+6 седмица може да се прави.  Аз се научих да издирвам доктори бързо и спешно като ми трябват от немай къде. Поне в София са много.

Нещо щях да пиша на Евил... но съвсем ми изскочи от главата какв обеше  Mr. Green Crazy

# 237
  • Мнения: 1 745
eta,нави ме и мен за това олио,ама само да питам с доставка до тук ли го поръчваш,защото е с 1 лира повече от ддругата?Само се притеснявам дали ще стигне здраво това олио до тук или е по-добре чрез Емпреса да го поръчам?Благодаря ти и извинявай,че те занимавам! Embarassed Hug


# 238
  • Мнения: 2 768
pebs, с доставка го заръчах. Пристигна читаво, пласмасов е флакона, бяха го опаковали добре  Peace

Collibri, звучиш съвсем различно, радвам се! 

Много се зарадвах днес на новината, че малкият ми брат (на 14г) си идва в БГ за "неочаквана ваканция". Разпуснали им училището заради прословутия "свински грип".
Моите момичета ще са в дива радост, обожават го.  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 21
.

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 00:03 от Sun4o

Общи условия

Активация на акаунт