Отговори
# 30
  • Мнения: 2 658
Ами в същност нищо особено... Преz първата абсолютно нямаше раzлика, но втората имаше един малък период, преz който ми се гадеша от всичко, що има мириzма, но после се оправиха нещата.. Единственото май беше, че никак не ми се пиеше кафе, дори като спря да мисе повдига от мириzмата му. И просто спрях да пия, та така до края на бременността.
.........  ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма...........

И аз смятам , че е така, въпреки че не мога да се сетя тухлата и мазилката какво точно донасят на организма, но съм сигурна, че нещо липсва, за да се породи такова желание!
Ами поzабравила съм малко, но zнам, че кучетата примерно стържат и ядат точно маzилка, когато имат липса на... варовик, т.е. калций в органиzма. Тъй че zащо да не е това... Хората не сме така, но пък преz бременносттта усещанията се обострят, та zнае ли човек  Thinking .. Бронте, попитай лекар, няма от какво да се срамуваш  Peace

# 31
  • Мнения: 8 999
Не съм си променяла хранителните навици. Засили се апетитът ми към любими и преди това неща - баничките например. Но се ограничавах с една дневно. А можех да изяждам и по десет. То и сега мога де, ама вече не съм бременна и нямам оправдание да съм дебела. Миризма на чесън винаги ме е отвращавала. И преди да забременея, и по време на бременността, и след като родих.
Дразнеше ме само силна миризма на парфюм, та заради това загубих навика да се парфюмирам /и до днес/ - все пак бях бременна почти две години!

# 32
  • Мнения: 386
Проядох лук и пропих чай Sick. Лука сега пак си ми е най-омразното нещо, а чайче си пийвам.
Спрях да ям месо докато бях бременна...а така обичам...
Сега докато кърмя, елате ме вижте, само за мръвка се оглеждам и за шоколадче Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък тази бременност проядох люти чушки - направо по бурканче на ядене, а иначе люто не мога да понасям, дори и пикантно. А предишната бременност, въпреки пристрастеността ми по принцип към шоколада, спрях да го ям.

# 34
  • Мнения: 36
за мазилките - определено е калций  Simple Smile
понякога и малки деца предпочитат калций от мазилката пред този от "витаминчетата"

любимо, което отказах - мръъвка
най-странните неща - пържен боб с лук с ... компот от мандарини
и ягоди с ... лютеница  Embarassed

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 823
Таратор с оцет, толкова исках да ям кисело. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 641
Никога не съм обичала мног омесо, но сега не мога и да опитам Sick
Череши и джанки изяждам в промишлени количества. Въобще не ям нещо по-особено,понякога и на мен ми се дояждат банички с боза Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 93
лалета Embarassed .Минавахме с кумата покрай един блок с лаленца отпред и като ми замириса така ми се доядоха...Бабите на пейката останаха шокирани,когато кумата ми откъсна едно с думите:"ами прияде и се на жената".Хапнах си го,вкусно беше Mr. Green .Но това беше единичен случай.Спомням си,че баба ми навремето си правеше лале с кисело мляко за кръвното,та дали не бях вдигнала и аз кръвно и от там да е дошъл този внезапен порив newsm78...

# 38
  • Мнения: 6 365
Нищо особено не промених в менюто си, освен че ядях много мляко! Кисело, прясно, каквото хванех  Peace! Но в рода ми има много странности  Crazy! Майка ми е ядяла настъргана тухла, а леля ми (лека и пръст) въглени   #Crazy!


Боже, мислех си , че само на мен ми хлопа дъската Embarassed  Щото  от два месеца насам съм луда- полудяла  за аромата  на прясна   мазилка...ако има начин, ще се намъкна в някой строеж и   ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма. Иначе- по темата- не промених  хранителните си навици...Нищо  ново не съм заобичала, нищо предишно не съм намразила.
Дайте ми да си хрупна стена-а-а-а Praynig

http://en.wikipedia.org/wiki/Pica_(disorder)

Pica.

Иначе на мен ми се ядяха всякакви продукти на Киндер, особено шоколадови яйца- явно детето в мен ги е искало:) Отказах се обаче от шоколадите на Милка и чипсовете Лейс. Има нещо много гадно в тях, не ги яжте, щом нероденото дете отказва:)

# 39
  • София
  • Мнения: 93
лалета Embarassed .Минавахме с кумата покрай един блок с лаленца отпред и като ми замириса така ми се доядоха...Бабите на пейката останаха шокирани,когато кумата ми откъсна едно с думите:"ами прияде и се на жената".Хапнах си го,вкусно беше Mr. Green .Но това беше единичен случай.Спомням си,че баба ми навремето си правеше лале с кисело мляко за кръвното,та дали не бях вдигнала и аз кръвно и от там да е дошъл този внезапен порив newsm78...
стига бе #Crazy
още ме бъзикат за тия пусти лалета,вече 10 години.А пък кумата ми след това като беше бременна си похапна пясък smile3532

# 40
  • Мнения: 1 317
Хехе, аз пък умирах за пръст  Crazy Бях си напълнила една торбичка от село с пръст и си я миришех периодично. Искаше ми се и да си хапна, но се въздържах.
Към 7 месец започнах да ям моркови като луда. По 2 кила на ден и така до края.
Вторият път пък не можех да пия абсолютно нищо друго освен газирана вода, всичко друго, дори обикновената вода ми миришеха на гадно и ми ставаше лошо.
И двата пъти ми се повдигаше само от мисълта за сладко и шоколад.
izi 55 и мен още ме бъзикат за пръстта, ама какво да се прави, беше неконтролируемо желанието.  Crazy

# 41
  • Мнения: 4 292
Гадеше ми се от кафето, просто не можех да го дишам, а иначе съм голяма кафеджийка. Всичко пържено ми действаше много зле на оболянието.
Много ми се ядяха домати и ориз, но като цяло апетитът ми хич го нямаше.

# 42
  • Мнения: 1 705
отказах месото, рибата, въобще готвеното....
не ми се гадеше,просто не исках да ги близна,също сладкото спрях,ядях само спанак-на супа или с ориз.Близките ми се шегуваха,че детето ми ще е като Попай моряка.

# 43
  • Мнения: 590
Започнах да ям синьо сирене .Налитах сериозно на банички  Laughing, добре , че спрях сладкото , което обикновено преобладаваше в менюто ми.

# 44
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз проядох сладолед, а започна да ме дразни миризмата на
Узо, което иначе обожавах.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт