Отговори
  • Мнения: 141
Аз ли4но,няма да забравя,как  си правих салата от краставици,където оцетът беше пове4е от краставиците Sick
или ей така си хрупах лимон4е,общо взето налитах н киселкото.....а отказх шоколада и млякото,които бяха ежедневно в менюто ми...е сега си наваксвам де...имаше и още друго,но ще пиша кадо се досетя...

# 1
  • София
  • Мнения: 521
Като цяло нищо не промених в начина си на хранене. Имаше един период, в който ако не изядех поне 1 шоколад за деня можех човек да убия  Wink

# 2
  • Мнения: 1 740
Почнах да ям лук, а никога не съм го обичала.
Имаше период в който само от миризмата на пица и печено пиле Sick, но като родих пак си ги хапвам с удоволствие.

# 3
  • Мнения: 9 814
И при двете си бременности не промених вкуса си и не включих нещо ново и необичайно до сега за мен в менюто си.

# 4
  • Мнения: 6 713
първите 3-4 месеца отказах месото, рибата, въобще готвеното. повдигаше ми се от всяка манджа, от всичко готвено. после обаче какъв апетит извъдих, с всичко си наваксах Joy

# 5
  • Мнения: 9 441
Обичах лимоните,но след като забременях ги отказах -и до ден днешен не вкусвам. Naughty

# 6
  • Мнения: 666
Когато забременях много ми се ядеше кисел чесън Mr. GreenСлед това имах периоди с едно сладко "Албени"се казва.Направо можех 3 пъти на ден с него да се храня,но чесъна беше първи в класацията Crazy

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Нищо особено не промених в менюто си, освен че ядях много мляко! Кисело, прясно, каквото хванех  Peace! Но в рода ми има много странности  Crazy! Майка ми е ядяла настъргана тухла, а леля ми (лека и пръст) въглени   #Crazy!

# 8
  • Мнения: 804
Като забременях проядох бирени фъстъци,а по принцип ги ненавиждам.Много ми се ядеше и на мен мляко и плодове,направо си ги хапвах в промишлени количества.Сега естествено пак ненавиждам бирените фъстъци.  Joy

# 9
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Нищо особено не промених в менюто си, освен че ядях много мляко! Кисело, прясно, каквото хванех  Peace! Но в рода ми има много странности  Crazy! Майка ми е ядяла настъргана тухла, а леля ми (лека и пръст) въглени   #Crazy!
#Crazy това сериозно ли?

Абсолютно  Peace! Майка ми чакаше първо сестра ми да прояви странност, после и аз, ама явно сме го "израстнали"  Joy!

# 10
  • Мнения: 568
С Вики отказах месото (поне първите месеци),много ми се ядеше салата от краставици и домати.
С Ники нищо не отказах,а най-ми се хапваха моркови и банички.

# 11
  • Мнения: 85
До момента няма промяна в хранителните ми навици.Понякога апетита ми е в повече Wink

# 12
  • Мнения: 11 004
По време на бременността отказах краставиците, любимото ми зеле на фурна и печеното месо. Имах увеличен апетит за домати, чушки, сирене, яйца, кисело мляко и лук, но тях си ги обичах и от преди. Нови и странни вкусове май не придобих.

# 13
  • Мнения: 1 727
Още преди теста за бременност установих, че ми се яде копър, говоря за копър и съотетно започнах да ям копър Laughing Тогава реших , че е време и за тест Grinning Преди бременността и след това не ям копър, не ми харесва.
През бременноста редовно ми се ядеше кисело мляко с бисквити, сигурно от 5 годишна не съм се сещала за подобно нещо Laughing

# 14
  • Мнения: 4 156
Не се сещам какво ми се е ядяло  - и преди и по време на бременността ядях всичко. Само се сещам, че не можех да понасям парфюми и аромати. Ползвах само бебешка козметика. Вече след раждането си възвърнах старите навици и парфюмите не ми пречат.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 01:42 от Stryper

# 15
  • Мнения: 568
Странни неща не съм прояждала, но отказах любимия си шоколад  Flutter Най-вероятно заради киселините, които ми докарваше в началото на бременността... Вече нямам киселини, нито гадене, ама шоколад като видя и...  Sick #Crazy

# 16
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Нищо особено не промених в менюто си, освен че ядях много мляко! Кисело, прясно, каквото хванех  Peace! Но в рода ми има много странности  Crazy! Майка ми е ядяла настъргана тухла, а леля ми (лека и пръст) въглени   #Crazy!


Боже, мислех си , че само на мен ми хлопа дъската Embarassed  Щото  от два месеца насам съм луда- полудяла  за аромата  на прясна   мазилка...ако има начин, ще се намъкна в някой строеж и   ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма. Иначе- по темата- не промених  хранителните си навици...Нищо  ново не съм заобичала, нищо предишно не съм намразила.
Дайте ми да си хрупна стена-а-а-а Praynig

# 17
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
.........  ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма...........

И аз смятам , че е така, въпреки че не мога да се сетя тухлата и мазилката какво точно донасят на организма, но съм сигурна, че нещо липсва, за да се породи такова желание! Е, майка ми си е хапвала тухла! Чакала баща ми да замине на работа и ходила да си стърже от тухлите на къщата  ooooh!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Зверски ми се ядат сурови гъби, домати и хляб натюр, филии в огромни количества, без нищо на тях.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Обикновени бисквити намазани с пастет ми лудостта, отказах шоколада.

# 20
  • Мнения: 1 354
Аз чак странни неща не съм яла, но много хапвах таратор и сладолед Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 365
За дълго време отказах месо и пица, без които по принцип не мога да съществувам  Laughing Проядох плодове и сладко- на ден по 1 шоколад поне изяждах+ всякакви сникерси, вахли и т.н. откакто родих съм и зяла 1 шоколад и половин Mars.....

# 22
  • Мнения: 9 973
нищо не се променило във вкуса ми

# 23
  • София
  • Мнения: 529
Единственото, което проядох бяха люти чушки през първата ми бременност. Сега не ям. Иначе и през двете ми бременности до петия месец не можех да погледна шоколад и налитах на кисело и солено. А шоколадът е нещо, което иначе ям в оромни количества Crazy

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Проядох кисело зеле, сладолед и много чесън #Crazy. По малко хапвах и кисело мляко, а го обожавам .

# 25
  • Мнения: 9 441
Цитат
Боже, мислех си , че само на мен ми хлопа дъската Embarassed  Щото  от два месеца насам съм луда- полудяла  за аромата  на прясна   мазилка...ако има начин, ще се намъкна в някой строеж и   ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма. Иначе- по темата- не промених  хранителните си навици...Нищо  ново не съм заобичала, нищо предишно не съм намразила.
Дайте ми да си хрупна стена-а-а-а Praynig
  Ай,стига бе Shocked
Вие ме хвърлихте в тъч тея тухли и мазилки rotfImbo

# 26
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Хапвам плодове в големи количества /преди да забременея даже не поглеждах към тях/, хрупам магданоз като тревопасно и  проядох маслини. А шоколада вече не ми е от любимите храни.

# 27
  • Мнения: 334
По време  на първати ми бременност, понеже ми беше доста лошо, налитах на кисело като лудите просто. Лимони, оцет, лимони с оцет, а най-големия куриоз беше като ходих да бруля джанките пред офиса /тогава тамън им беше сезона и бяха едни големи зелени и кисели Laughing). Сега през втората бременност като че ли всичко е нормално, нямам някакви специални вкусови предпочитания с изключение на това, че ям всичко, буквално всичко в комбинация с кисело мляко и умирам за айрянче.

# 28
  • Мнения: 1 796
В началото хапвах много моркови,а иначе спрях всички бобени растения+царевица,но не защото не ми се яде,а защото много се подувам от тях.

# 29
  • Мнения: 718
Веднъж ми се бяха дояли кисели краставички, взех 2 - на едната сложих допълнително оцет, а на другата още сол. Докато ги хрупах, видях мъжа ми да отваря сладко от касис, грабнах една лъжица и си хапнах кисели краставички със сладко от касис  ooooh!. Усетих се чак като видях изумения поглед на мъжо  Crazy Други странности на този етап съм нямала.

# 30
  • Мнения: 2 658
Ами в същност нищо особено... Преz първата абсолютно нямаше раzлика, но втората имаше един малък период, преz който ми се гадеша от всичко, що има мириzма, но после се оправиха нещата.. Единственото май беше, че никак не ми се пиеше кафе, дори като спря да мисе повдига от мириzмата му. И просто спрях да пия, та така до края на бременността.
.........  ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма...........

И аз смятам , че е така, въпреки че не мога да се сетя тухлата и мазилката какво точно донасят на организма, но съм сигурна, че нещо липсва, за да се породи такова желание!
Ами поzабравила съм малко, но zнам, че кучетата примерно стържат и ядат точно маzилка, когато имат липса на... варовик, т.е. калций в органиzма. Тъй че zащо да не е това... Хората не сме така, но пък преz бременносттта усещанията се обострят, та zнае ли човек  Thinking .. Бронте, попитай лекар, няма от какво да се срамуваш  Peace

# 31
  • Мнения: 8 999
Не съм си променяла хранителните навици. Засили се апетитът ми към любими и преди това неща - баничките например. Но се ограничавах с една дневно. А можех да изяждам и по десет. То и сега мога де, ама вече не съм бременна и нямам оправдание да съм дебела. Миризма на чесън винаги ме е отвращавала. И преди да забременея, и по време на бременността, и след като родих.
Дразнеше ме само силна миризма на парфюм, та заради това загубих навика да се парфюмирам /и до днес/ - все пак бях бременна почти две години!

# 32
  • Мнения: 386
Проядох лук и пропих чай Sick. Лука сега пак си ми е най-омразното нещо, а чайче си пийвам.
Спрях да ям месо докато бях бременна...а така обичам...
Сега докато кърмя, елате ме вижте, само за мръвка се оглеждам и за шоколадче Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък тази бременност проядох люти чушки - направо по бурканче на ядене, а иначе люто не мога да понасям, дори и пикантно. А предишната бременност, въпреки пристрастеността ми по принцип към шоколада, спрях да го ям.

# 34
  • Мнения: 36
за мазилките - определено е калций  Simple Smile
понякога и малки деца предпочитат калций от мазилката пред този от "витаминчетата"

любимо, което отказах - мръъвка
най-странните неща - пържен боб с лук с ... компот от мандарини
и ягоди с ... лютеница  Embarassed

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 823
Таратор с оцет, толкова исках да ям кисело. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 641
Никога не съм обичала мног омесо, но сега не мога и да опитам Sick
Череши и джанки изяждам в промишлени количества. Въобще не ям нещо по-особено,понякога и на мен ми се дояждат банички с боза Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 93
лалета Embarassed .Минавахме с кумата покрай един блок с лаленца отпред и като ми замириса така ми се доядоха...Бабите на пейката останаха шокирани,когато кумата ми откъсна едно с думите:"ами прияде и се на жената".Хапнах си го,вкусно беше Mr. Green .Но това беше единичен случай.Спомням си,че баба ми навремето си правеше лале с кисело мляко за кръвното,та дали не бях вдигнала и аз кръвно и от там да е дошъл този внезапен порив newsm78...

# 38
  • Мнения: 6 365
Нищо особено не промених в менюто си, освен че ядях много мляко! Кисело, прясно, каквото хванех  Peace! Но в рода ми има много странности  Crazy! Майка ми е ядяла настъргана тухла, а леля ми (лека и пръст) въглени   #Crazy!


Боже, мислех си , че само на мен ми хлопа дъската Embarassed  Щото  от два месеца насам съм луда- полудяла  за аромата  на прясна   мазилка...ако има начин, ще се намъкна в някой строеж и   ще хрупам директно от  прясно измазаната стена Embarassed Досрамя ме да си  призная на   моя лекар, макар че вероятно това неистово желание е свързано с липса на нещо в организма. Иначе- по темата- не промених  хранителните си навици...Нищо  ново не съм заобичала, нищо предишно не съм намразила.
Дайте ми да си хрупна стена-а-а-а Praynig

http://en.wikipedia.org/wiki/Pica_(disorder)

Pica.

Иначе на мен ми се ядяха всякакви продукти на Киндер, особено шоколадови яйца- явно детето в мен ги е искало:) Отказах се обаче от шоколадите на Милка и чипсовете Лейс. Има нещо много гадно в тях, не ги яжте, щом нероденото дете отказва:)

# 39
  • София
  • Мнения: 93
лалета Embarassed .Минавахме с кумата покрай един блок с лаленца отпред и като ми замириса така ми се доядоха...Бабите на пейката останаха шокирани,когато кумата ми откъсна едно с думите:"ами прияде и се на жената".Хапнах си го,вкусно беше Mr. Green .Но това беше единичен случай.Спомням си,че баба ми навремето си правеше лале с кисело мляко за кръвното,та дали не бях вдигнала и аз кръвно и от там да е дошъл този внезапен порив newsm78...
стига бе #Crazy
още ме бъзикат за тия пусти лалета,вече 10 години.А пък кумата ми след това като беше бременна си похапна пясък smile3532

# 40
  • Мнения: 1 317
Хехе, аз пък умирах за пръст  Crazy Бях си напълнила една торбичка от село с пръст и си я миришех периодично. Искаше ми се и да си хапна, но се въздържах.
Към 7 месец започнах да ям моркови като луда. По 2 кила на ден и така до края.
Вторият път пък не можех да пия абсолютно нищо друго освен газирана вода, всичко друго, дори обикновената вода ми миришеха на гадно и ми ставаше лошо.
И двата пъти ми се повдигаше само от мисълта за сладко и шоколад.
izi 55 и мен още ме бъзикат за пръстта, ама какво да се прави, беше неконтролируемо желанието.  Crazy

# 41
  • Мнения: 4 292
Гадеше ми се от кафето, просто не можех да го дишам, а иначе съм голяма кафеджийка. Всичко пържено ми действаше много зле на оболянието.
Много ми се ядяха домати и ориз, но като цяло апетитът ми хич го нямаше.

# 42
  • Мнения: 1 705
отказах месото, рибата, въобще готвеното....
не ми се гадеше,просто не исках да ги близна,също сладкото спрях,ядях само спанак-на супа или с ориз.Близките ми се шегуваха,че детето ми ще е като Попай моряка.

# 43
  • Мнения: 590
Започнах да ям синьо сирене .Налитах сериозно на банички  Laughing, добре , че спрях сладкото , което обикновено преобладаваше в менюто ми.

# 44
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз проядох сладолед, а започна да ме дразни миризмата на
Узо, което иначе обожавах.  Crazy

# 45
  • Мнения: 16
аз пък умирам за краставици,само краставици ям и пия фанта портокал,вчера ходих за риба с една ръка държа въдица с другата ям краставица  Laughing Laughing

# 46
  • Мнения: 2 090
Първия път ядях много лимони Sick,а по принцип не близвам лимон.
Втория път-много шоколад,който също никога не ми е бил любим.

От любимите неща-никак не ми се ядеше месо,и първия,и втория път,а по принцип много обичам.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 064
Никакви такива явления нямаше  при мен.

# 48
  • Мнения: 3 929
Най-странното нищо, което консумирах, беше сокът от буркан кисели краставички. Какво блаженство! Отказах само кафето и то в самото начало, защото ми се гадеше от него.

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 72
По принцип много обичам пилешко месо,но когато забременях не можех да го гледам дори,а пък за миризмата... Sick.Не обичах таратор и млечна салата,но по време на бременността унищожавах огромни количества,дори сега ги хапвам с удоволствие Simple Smile.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 097
Спрях да поглеждам любимото си кисело мляко (въпреки че точно по време на бременността е много полезно).
Налитах на тестени храни и като резултат от това прибавих 25 кг към стройната си фигура  Sad

# 51
  • Мнения: 805
Спрях да ям ананас, а принципно се изхранвам с него.
"Проядох" хляб с масло, а иначе не обичам.

# 52
  • Мнения: 485
проядох скариди , раци ..,. ей такива неща ...
а преди само като ги погледнех и ....  Sick

а какво спрях да хапвам .. ми и аз незнам вече ... аз много много непохапвам .... но може би определени неща от сладкото ..

# 53
  • Мнения: 27 524
Нищо сладко не можех да хапна по време на бременността и интересно - и досега това се запази, а преди много обичах  newsm78
Иначе ядях дини, мнооого дини  Crazy А тук към 2 евро беше килото и продаваха едни 20-килограмови, мъжът ми се разори докато родя  Laughing

# 54
  • Мнения: 645
Като бях бременна проядох кокос,който само като си помислех за него Sick,а спрях да ям месо,просто ми се гнусеше от него,като родих всичко си дойде по старо му Mr. Green

# 55
  • Мнения: 92
печени филийки със сирене от типа на  принцеса със сирене .можех да ям такива през цялото време. след като родих просто не мога да пия никакъв алкохол най-много 1 чаша вино , а преди да забременея си пийвах от време на време

# 56
  • Мнения: 485
като се замисля... и аз нещо месото съм взела да го отбягвам ... докъто преди леееллеее тези пържолки как ги морях Simple Smile

# 57
  • Мнения: 609
проядох месо

# 58
  • Мнения: 2 521
Първата бременност ядях много грозде и прясно мляко а намразих рибата,фъстъците,шоколадови вафли и всичко с шоколад.
Втория път пак не понасях рибата,но се пристрастих към айран  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 587
Проядох кашкавал,спрях да ям китайско и месо.

# 60
  • Мнения: 485

Втория път пак не понасях рибата,но се пристрастих към айран  Simple Smile

как звучи само .....   пристрастих се към айрян  Grinning Grinning

# 61
  • Мнения: 2 521

Втория път пак не понасях рибата,но се пристрастих към айран  Simple Smile

как звучи само .....   пристрастих се към айрян  Grinning Grinning
LaughingСъпругът ми прецени че наистина съм пристрастена защото чашата беше нон стоп до мен и постоянно го пращах за мляко Joy

# 62
  • Мнения: 2 013
Нито проядох,нито отказах храни през бременноста.При мен всичко си беше както преди,с изключение на количествата,за които много съжалявам. Tired

# 63
  • Мнения: 1 107
Проядох храни, в които има чесън Shocked и почти изпитвах нетърпимост към каймата и рибата най-вече.

# 64
  • Мнения: 789
И на мен ми беше странно(и досга се чудя),защо започнах по време на бременността да ям храни,които дотогава не обичах - коприва,много кисело мляко,спанак,магданоз и копър....И продължих да ги ям.Не понасях миризмата на бира.
Иначе по 2-3 пъти на ден ядях шкембе чорба.Излезехме ли на разходка,непременно завличах мъжа си някъде да си сръбна чорбичката,сутрин и следобед.
Правех комбинации от тиквена баница с маслини.Или салата от нарязани домати и лимони.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 18:30 от **kiwi**

# 65
  • Мнения: 97
До този момент не ми се е променил изобщо вкуса.
Само много ме е яд , че не мога да ям любимото си Суши - взимам си такова без риба, колкото да си задоволя лакомийката  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 932
Отказах джина с тоник, нищо особено не добавих като любимо.

# 67
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
През първата си бременост не съм си променяла хранителния режим
кой знае колко,като изключим увеличеното количество сладки неща
 които ядях.
Но сега единственото което ям е постна супа,салата и сладолед и само
при мисълта за месо ми се повдига.

# 68
  • Мнения: 30
Никога не съм обичала сладко.Понякога дори един бонбон/ако някой беше почерпил за рожден ден/откзвах да изям.Но забременях ли и всичко се преобърна LaughingИмах чувсвтото,че само сладко мога да ям и не се наяждах без да заситя накрая с вафла или кит кат.Освен това и сладолед ядях в промишлени количества зимата.Странното е,че всичко това остана и до сега.Е,вече не сънувам вафли,но ми се услаждат. Peace

# 69
  • Мнения: 4 434
Нищо не съм отказвала,но по принцип обожавам шоколад,а ми се ядеше точно обратното''кисело''. Crazy

# 70
  • Мнения: 93
Проядох люти чушки!  Crazy

# 71
  • Мнения: 5 026
Не понасям миризма на риба.
Ям майонеза в несвяст-дано не се натровя  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7
През първите месеци ми ставаше зле от месото. А иначе човек убивам за зелена салата или тараторче!!!  Embarassed

# 73
  • София
  • Мнения: 44 122
любимо - цигари и бира...и други разни алкохолни Simple Smile))
нелюбимо , но от което почна да ми се повдига - яйца....
нищо не проядох специално....всичко си хапвах Simple Smile

# 74
  • Мнения: 240
През първите месеци ми ставаше  Sick от пиле, а в края на бременността ядях много маслини - преди не се сещах да си купя, но пак съм ги ядяла  Peace

# 75
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Аз, която съм манячка на сладко не можех да го понасям. Ядеше ми се само кисело. Умирах за кисело зеле.

# 76
  • Мнения: 1 053
Aз много оби4ах преди да забременея домашна лютеница на Дерони.Но сега не мога да я погледна.Навява ми спомените когато ми беше много лошо първите седмици.

# 77
  • Мнения: 283
При първата си бременност отказах месото и ядях само плодове и торти, а по принцип ненавиждам плодове. А при втората ми ставаше лошо от всичко освен месо и оцет Simple Smile

# 78
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Абсолютно никаква разлика във вкусовите ми предпочитания от преди.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 139
По принцип не мога да живея без сладко,ям такова в промишлени количества Crazy
По време на бременността неможех да погледна сладки неща и определено
наблягах на соленото Laughing

# 80
  • Мнения: 207
По принцип не мога да живея без сладко,ям такова в промишлени количества Crazy
По време на бременността неможех да погледна сладки неща и определено
наблягах на соленото Laughing
И аз така. Отказах кренвирши, колбаси, шунки и яйца!

# 81
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
С първата бременност изядох трушията за зимата за отрицателно време има няма две седмици,а  с втората в магазина не останаха кисели краставици от мене по един буркан можех да изям,за отказване не е за ядене любимия ми парфюм на мъжа ми където аз му го купувах направо не можех да го понасям кофтито е че още е така а на него му харесва много

# 82
  • Мнения: 22 935
С втората бременност спрях да ям лук и чесън ,което е странно,защото ги обожавам.

# 83
  • София
  • Мнения: 39 771
След 1вото раждане отказах шоколада. (по време на бременността си хапвах шоколад)Много ме е яд, че не мога да си хапвам. Преди бях в състояние да хапна 2-3 шоколада на ден. Сега хапвам, но да речем веднъж на няколко месеца. Може и по 1/2 година да не се сетя за шоколад.
Преди да забременея с Дияна любимото ми питие беше Финландия с портокалов сок. И до сега в компанията се бъзикаме с това (гьола за патици). В момента и една бира не мога да изпия.
Това са май най-фрапатните отклонения в организма ми след раждането. За шоколада много ме е яд Simple Smile

# 84
  • Мнения: 914
При мене нищотакова няма-никакви неща, които да ми се ядат или обратно - да не ми се ядат.

# 85
  • Мнения: 2 015
Мисля, че нищо.Просто ми се ядяха малко повече кисели крастави от колкото си хапвах по принцип.Сега се сещам, че от тогава бирата много ми се услади Mr. Green.

# 86
  • Мнения: 6 003
кофичка кисело мляко с чесън,за вечеря,а спрях кафето

# 87
  • Мнения: 485
лелее етози чесън .. преди ....неми пречеше толкова ама сега  само малко чесън да има и стомаха ме реже яко ... мн гадно ми става и цял ден ми е гадно нема оправия !

# 88
  • Мнения: 728
Отказах се от цигарите по време на бременността
Проядох баничка с боза,(а иначе не ги обичам)
По принцип не пия алкохол(рядко вино),но по време на бременността постоянно ми се пиеше бира,затова 2 пъти си взимах от безалкохолната.

# 89
  • Мнения: 1 546
След като забременях започна да ми се гади от иначе така любимото ми пилешко месо. Grinning А това, което проядох, а преди рядко близвах е дроб. Mr. Green

# 90
  • София
  • Мнения: 160
Малко след като забременях започна да ми се гади от краставици , колбаси, шунки  и яйца .
Започнах да ям салата от зеле и моркови ( преди да забременея не я харесвах изобщо )

# 91
  • Мнения: 2 447
Не ми се промени вкуса по никакъв начин..Нито включих нещо различно,нито пък изключих нещо от менюто си

# 92
  • Мнения: 9 776
В началото много налитах на сандвичи и тестени закуски, които иначе не си позволявах и рядко ядях /изключвам домашно приготвените/. После това спря и като че ли нищо друго не съм яла, което иначе не ям. Обаче спря да ми се яде сладко, което иначе много обичам.

# 93
  • Мнения: 1 131
Засега нищо не съм отказала-в 4-та г.с. съм,но ям пресни люти чушки като разпрана.

# 94
  • Мнения: 2 334
Не ми се промени вкуса по никакъв начин..Нито включих нещо различно,нито пък изключих нещо от менюто си

И при мен беше така само където ядях много грозде и сладко ,но аз и сега си ги ям  Mr. Green

# 95
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Преди да забременея ядях много месо.Не сядах на масата ,ако няма месо.Но от както забременях не мога да го гледам и направо ми се  Sick само като си помисля за месо.

# 96
  • Мнения: 134
 Отказах кафето и проядох риба,а пърите месеци бях само на моркови и домати,от всичко останало ми се гадеше.

# 97
  • Мнения: 1 107
Преди да забременея ядях много месо.Не сядах на масата ,ако няма месо.Но от както забременях не мога да го гледам и направо ми се  Sick само като си помисля за месо.
сега си мисля, че трябва някой да измисли термин като "продобито вегетарианство по време на бременност" - и мен ме споходи

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 834
С първата бременност много ми се прияждаше луканка,а по принцип от дете не обичам месото.ама май повечето пъти само я купувахме и само я гледах и миришех и почти не си хапвах hahaha.Ама  така да си я имам Simple Smile
Много ми се ядеше кисело-лимони,цитруси като цяло и буркани с кисели краставички.
И почнах да ям сладко,за което и до ден днешен се обвиням,а преди не близвах.

Сега втория път-никакъв апетит(поне засега),по-скоро не ми се яде нищо по цял ден и си карам само на салата вечер.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 605
Блажено закусвам в момента филия с масло и мед и кисели краставички.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Всичко си беше по старому, нищо не ядях различно от преди да забременея.

# 101
  • Мнения: 240
Аз лично много обичах кожата на пилето, но сега ми се гади от нея и другото нещо което отказвам да ям, а преди си хапвах са спагетите.

# 102
  • Мнения: 614
нищо не съм прояла още, а само спрях много храни, които дори само като си помисля за тях и ми става лошо  ooooh! и за това няма да ги спомена. Живея главно на тестени изделия, което не винаги гарантира, че няма да ми стане зле и от тях  Sick

# 103
  • Някъде там
  • Мнения: 110
както и преди така и по време на бременността ми ядех от всичко по много Simple Smile

# 104
  • Мнения: 919
Божеееееее,какво ли не отказах!Лютеница,кюфтета....абе ако взема да изреждам,доста ще пиша. Laughing
Иначе проядох кисели сливи. Mr. GreenНикога не ги бях харесвала,но като забременях и с двете,се скъсах да ги ям. Laughing

# 105
  • Плевен
  • Мнения: 854
Проядох банани на кръгчета, запечени отгоре с мнооого кашкавал  Crazy Супер вкусно ми е!

А от любимото ми пилешко щях да си  Sick Не можех да го помириша даже....

# 106
  • Мнения: 998
С първата бременност си хапвах доста ,без да си променя особено предпочитанията към храните.
Сега за жалост не е така.Не мога да понасям месо ,отначало и кафе ,боли ме стомах от по-твърди храни
и ми става тежко ,два-три дни получавам киселини дори от краставица със сол Tired
Отказах любимите ми рачешки рулца.
От няколко дена карам на спаначена супа ,нищо друго не мода да погледна.
Дано скоро отшуми това Tired

# 107
  • София
  • Мнения: 793
 Не ми се прияде нищо интересно, ама от любимите ми домати Sick

# 108
  • Мнения: 367
С удоволствие хапвам стръкове копър, магданоз, целина /направо ги паса/. Това е необичайно за мен. И чесън - мнооого пресен чесън, дори и без хляб. А иначе само при първата бременност - ненавиждах пиле под всякаква форма.  Sick

# 109
  • Мнения: 591
Тогава проадох суджук, нещо което ненавиждах...сега все още го хапвам, но това, което ми се промени тогава си остан и сега като изключим, че си върнах старата форма Simple Smile Неможех да спра да ям ягоди, но тях по принцип си ги обичам  Peace

# 110
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
След 4-5 месец отказах месото само при мисълта за месо и ми ставаше лошо да не говорим за кайма newsm25.Принципно съм по соленото,киселото и горчивото ,но уви през бременността налитах само на сладки неща и много сладолед въпреки че беше зима

# 111
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Проядох кифли с мармалад и пропих Кока Кола Laughing

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Не ми се е повръщало от никакви храни , но чисто и просто те нямаха никакъв вкус - имах чувството че ям трева , много беше неприятно с течение на времето отмина.

# 113
  • Мнения: 826
Чак странни неща не проядох, но смешното беше, че бях някак си на периоди... една седмица ми се ядеше само препечена филия с кашкавал... и само това си ядях наистина. Друга седмица ми се прияде руска салата и честно казано си правех през ден по една тенджера (поне да е домашна) и си я изяждах успешно. Тутманици, кроасани и банички, абе изобщо всякакви тестени неща ми станаха любими след това. А имах и един пържено-картофен период. :lol Абе, все много "здравословни" неща.
Иначе месото, което иначе ядях на поразия, започна да не ми се услажда и го поспрях.

# 114
  • Мнения: 288
Кисело чесънче , шкембе чорба , черва на скара  Mr. Green Мъжете започнаха да ме боготворят ,че съм "жена на място" . Жалко само , че не можех и аз да гаврътна по няколко бирички Mr. Green Естествено по-късно родих мъж Joy

# 115
  • Мнения: 998
Сега се сетих ,че неистово ми се допиваше бира ,а не обичам-това е любимото питие и на мъжът ми ,който е доста слаб пияч по принцип Grinning и родих мъж ,разбира се.

# 116
  • Плевен
  • Мнения: 854
Чак странни неща не проядох, но смешното беше, че бях някак си на периоди... една седмица ми се ядеше само препечена филия с кашкавал... и само това си ядях наистина. Друга седмица ми се прияде руска салата и честно казано си правех през ден по една тенджера (поне да е домашна) и си я изяждах успешно. Тутманици, кроасани и банички, абе изобщо всякакви тестени неща ми станаха любими след това. А имах и един пържено-картофен период. :lol Абе, все много "здравословни" неща.
Иначе месото, което иначе ядях на поразия, започна да не ми се услажда и го поспрях.
И аз така  Peace

# 117
  • Мнения: 240
Също много ми се хапва месо и колбаси, аз по принцип си ги хапвам, но сега ми се яде повече

# 118
  • Мнения: 38
Аз за сега съм отказала всичко що е пържено (повдига ми се, само като ми замирише на пържено), и месо много много не ми се яде, иначе давам мило и драго за царска туршия. Simple Smile

# 119
  • Мнения: X
Мразех банани и обожавах ябълки. Преди да забременея изяждах по 1кг. на ден, а сега не мога да понасям ябълки и не мога да се наситя на банани.

# 120
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Като цяло вкусовете ми не са се променяли през бременностите  Thinking По време на предната бременност изконсумирах невероятно количество портокали- ядях с килограмите всеки ден. Сега наблягам на млечни произведения, на които по принцип не съм голяма фенка. А, онзи ден си купих хайвер- нещо неподозирано за мен  Laughing

# 121
  • софия
  • Мнения: 2 140
Отказах цигарите,тестените и пържени закусни,ограничих
сладкото.А нещото,което проядох са плодове в огромни
количества,за които преди не се сещах често.

# 122
  • Мнения: 11 607
Мисля си,че всеки каквото не обича в небременно състояние - точно това обича в бременно. И каквото обича в небременно - в бременно не може да го погледне......

Проядох люто с третото, с първото за първи път ядох шкембе-чорба, сега любимият шоколад с лешник не мога да го гледам, както и хляба, а специално за хляба - винаги ми е било удоволствие да експериментирам и да правя нови и нови видове хляб......

# 123
  • Мнения: 929
Като цяло не промених вкусовете си, само дето започнах да ям синьо сирене в по-големи количества, а от шоколада започна да ми се гади.

# 124
  • Мнения: 2 131
За огромно учудване на майка ми, като ме пита какво да ми сготви за вечеря, отговорих - миш-маш. А по принцип преди не кусвах.
В първите месеци не ми се пиеше кафе, но това май е нормално. Преди забременяването пиех по 3-4 чаши на ден.
Изяждах огромни количества портокали. По принцип обичам, но толкова много никога не съм им налитала.  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 384
Люти пукани чушки Crazy Това беше най-странното за мен нещо, на което налитах първите месеци от бременността. По принцип не обичам люто, но тогава ми беше истинска страст. Почти до края на бременността си умирах за хот-дог, а иначе и това не е нещо, което обичам.

# 126
  • Мнения: 165
За щастие хапвах всичко както преди не съм имала промени към предпочитанията си само дето ми се засили апетита към мандарините.Ядях ги до пръсване. Simple Smile

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Никога не съм обичала кисело /оцет най-вече/ и като забременях направо ми се искаше да пия оцет. Правех шопската салата "шопска супа", толкова много оцет слагах. И комбинирах странни работи. Помня, че се чудех какво ми се яде повече - ябълка или краставица. Накрая ядох и двете едновременно.
А, и отказах месото за около 2 месеца. А по-голям хищник от мен няма, и то особено свинско. Ям в огромни количества месо, но тогава ми се гадеше от него. Дори от кренвиршите. Странно нещо е бременността.

# 128
  • Мнения: 2
Аз не мога да ям пържено и доматени сосове. По принцип не обичам хляб, но се налага да го ям, защото от него стомахът ми не прави революция Simple Smile.

# 129
  • Мнения: 219
Много ми се ядеше шкембе чорба, мноооого мляко и непрекъснато мислех за сладки неща,които преди бременността изобщо не обичах  Wink

# 130
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Странни неща не съм прояла , но ми се гадеше и ми ставаше лошо само като гледам как някой яде сладко , каквото и да е , при положение че аз обичам сладички неща . Апетита за сладко ми се върна година и полвина след раждането на детето.

# 131
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нещата, които не ядях преди това, не са ми се дояждали. Но до 5 месец ми се гадеше от месо, а преди да забременея много обичах всякакво.

# 132
  • София
  • Мнения: 368
Гадеше ми се и повръщах през цялата си бременност, имаше дни, в които живеех на кисело мляко и кисели ябълки, но и сега си ги ям с удоволствие.Намразих фрешовете, а преди да забременея без фреш сутрин не можех. Не понасях миризмата на кафе и на манджа.

# 133
  • Мнения: 3 372
Освен, че проядох банани, а преди това не ги обичах много друго не съм променила за сега

# 134
  • Мнения: 1 475
Мразех таратора, ненавиждах го, сега не мога без таратор и зимата дори го ядях в големи количества Mr. Green

# 135
АЗ докопах ли мляко не оставаше и грам,особено прясно.Кафето незнайно защо спрях да го близвам а преди го пиех в доста големи количества и доста силно.

# 136
  • Мнения: 1 949
Веднъж събрах погледите на колегите, когато с кеф изядох една кутийка пастет с една баница.  Mr. Green
Любимото, което не ядох до края на бременността си беше пиперки - отказах ги във всичките им форми. Сега дъщеря ми не иска да помирише чушка, не знам дали има някаква връзка  Crazy

# 137
  • Мнения: 148
Най-абсурдното беше, че ядях пресен чесън, при положение, че преди това не можех ДОРИ да седя в стая, където някой яде такова нещо.

# 138
  • Мнения: 3 453
Веднъж събрах погледите на колегите, когато с кеф изядох една кутийка пастет с една баница.  Mr. Green
Любимото, което не ядох до края на бременността си беше пиперки - отказах ги във всичките им форми. Сега дъщеря ми не иска да помирише чушка, не знам дали има някаква връзка  Crazy

   Пропих бира, която иначе ненавиждам..Не исках да видя риба, гадеше ми се от нея , а по принцип я обожавам.Сега малкия си яде риба с удоволствие, не мисля че има връзка Peace

# 139
  • Мнения: 626
Не ми се е прияждало нищо кой знае колко много, но и от нищо не се лишавах.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз през първите месеци оставих сладкото, което по принцип обожавам, но след 3 месец пас си го проядох. Странното е един път, че ми се прияде кисело зеле, а аз не обичам.

# 141
  • Мнения: 803
Не мога без домати и зелена салата Crazy И преди съм обичала, но сега ги ям непрекъснато.
От нещата, които преди не съм харесвала, а сега ям с удоволствие са лещата и тараторът.
Нямам голям апетит за месо - особено по-тежките меса /свинско, телешко, агнешко/. И пиле не ми се яде. Само колбаси.
И преди и сега не наблягам на сладкото. Още повече, че преди десетина дни хапнах едни палачинки с шоколад и плодове, които за мен имаха вкус на бира Crazy Бъдещият татко ги опита и каза, че са си наред.   Laughing

# 142
  • Мнения: 164
При първата бременност нищо не ми се прияде и нищо не отказах, а просто ядях всичко по много. А сега с втората ми се дояждат разни странности като хамбургски салам - от онзи ... преди 15 години  Embarassed

# 143
  • Мнения: 45
отказах се от сладкото - изобщо не се сещах за него, а аз не мога да живея, ако поне 1 вафличка не изям   Mr. Green

и проядох риба  Crazy и сега я ям

# 144
  • Мнения: 96
Обичах ябълки и сухите супи на МАГИ,можех да изям тонове.Докато едреех,обаче изядох тонове мандарини и пъпеши,а последните 2 месеца можех да имам претенции за рекламно лице на десертите МАРС

# 145
  • Мнения: 2 478
Не ми се промениха вкусовите качества по време на бременността. Нито пък ядях кисело, което било типично за този период. Само апетитът ми порасна значително  Embarassed

# 146
  • Мнения: 1 738
Не настъпиха никакви изменения в хранителните ми и вкусовите ми навици. Единствено увеличих приема на плодове, но това беше по-скоро целенасочено.

# 147
  • Мнения: 560
Мразех таратора, ненавиждах го, сега не мога без таратор и зимата дори го ядях в големи количества Mr. Green
И аз така Таратор...мноооого таратор.
Най-абсурдното беше, че ядях пресен чесън, при положение, че преди това не можех ДОРИ да седя в стая, където някой яде такова нещо.
Чесън #Silly...а го мразех преди  Sick

отказах се от сладкото - изобщо не се сещах за него, а аз не мога да живея, ако поне 1 вафличка не изям   Mr. Green
.................
И аз така.Отказах сладкото....и най-вече шоколада.Гади ми се от тях.А преди ако не си кусам нещо сладко бях яхнала метлата Rage.Сега сладко да не видя и.... Sick
И кафе не пия.След първа глътка и ми става гадно.


 tooth

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 12:07 от TV

# 148
  • София
  • Мнения: 52
    Аз все още съм в началото на бременността - 8 г.с. и мога да споделя следното: не мога да хапна месо, а преди ядях всякакво! Като цяло ми липсва и апетит, но пък има време всичко да се промени  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 3 268
Отказах кафето,а иначе го обожавам.Само миризмата на кафе ми докарваше припадък.Ядях мазни гадни банички,каквито по принцип не накусвам.

# 150
  • София
  • Мнения: 717
Проядох тиква във всякакъв вариант, та и до днес така. Направо я обожавам, особено печена с орехи и мед. Simple Smile

# 151
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Нито съм отказвала нещо любимо, нито съм прояла това дето не мога да го гледам. Отвратителните ми неща ми бяха още по-ужасни.

# 152
  • Winterfell
  • Мнения: 590
От нищо не се  отказах,по-скоро започнах да ям от някои храни повече от обичайното-буркан кисели краставички,оцет с краставици,абе всичко що е с оцет.А да,и не ям благо,а преди закусвах с меденки и шоколад Rolling Eyes

# 153
  • Мнения: 2 673
много кола изпих, а преди с месеци не съм близвала.
Също доста сладки неща проядох - шоколад, торти - почти не съм ги яла иначе.
Отказах се от риба - адски ми се гадеше от нея.
Също и не пускахме климатика - от самият въздух ми ставаше кофти. Ако влезнех в помещение с климатик веднага излизах.

# 154
  • Мнения: 142
проядох зелен боб, а преди това не го бях кусвала, даже ми се гадеше само при вида му, ама послееее, толкова ми беше вкусен  #Crazy

# 155
  • София
  • Мнения: 5 079
Вкусът ми не се промени въобще по време на бременността. Peace

# 156
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
аз отказах газираните напитки /особено колата и фантата/ , хляба наполовина, но наблягам изключително много на плодовете и зеленчуците.

# 157
  • Мнения: 1 107
аз отказах газираните напитки /особено колата и фантата/ , хляба наполовина, но наблягам изключително много на плодовете и зеленчуците.
похвално! Аз пък последните дни се улавям, че изпитвам все по-голямо желание за junk food Embarassed....контролирам го , слава богу още Simple Smile

# 158
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Проядох, и не само проядох, а ми се ядеше през цялото време - китайска храна, а преди това не можех да я помириша.  Laughing

# 159
  • Мнения: 96
В началото много обичах да ям желирани бонбони,които по принцип са ми много гнусни...а сега към края немога да пия кафе- изобщо не ми понася, а преди пих конски дози  newsm78

# 160
  • Варна
  • Мнения: 1 618
През предната си бременненост не исках да виждам кафето , а аз съм му почитателка. Сега си го пия.
Още много лщто обичам сега, а иначе не чак толкова.

# 161
  • Мнения: 270
Аз пък отказах шоколада,към който съм пристрастена,и заобичах биричката.Лошото е,че след като родих страстта към шоколада се възвърна,но и тази към бирата си остана hahaha и сега си пийвам под предлог,че увеличава кърмата Mr. Green

# 162
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз нямах никакво желание да се храня, така че не съм имала изисквания някакви.Но започна да ми се гади само от мисълта за кисели краставички, които преди бременността и сега- след нея- мога да ям до безкрайност.

# 163
  • Мнения: 136
Нищо не ми се е дояждало.
Само че пропих бира.

# 164
  • Мнения: 52
Първите две бременности нормално но през третата да нде изяждах по 2-3 шоколада и всякакви сникерси микерси и такива работи. А пък майка ми с мен е яла хартия.

# 165
  • София
  • Мнения: 2 132
Отвръщаваше ме миризмата на чесън, а много обичам по принцип. В края на бремеността ми мина и това, абе в девети месец си бях като ламя  Mr. Green

# 166
  • Мнения: 31
Ами аз по време на бременността проядох  сладолед. Като дете ме оперираха от апендисит вследствие от преяждане със сладолед и просто бях спряла да го консумирам.

# 167
  • Мнения: 164
Кисели краставички ядех на поразия, спрях сладкото ,умирах за него преди това.

# 168
  • Мнения: 49
Много заобичах течен шоколад с кисели краст.авички.Намразих всичко мазно

# 169
  • на морето
  • Мнения: 1 385
Нищо не намразих,но спрях любимите ми люти чушлета Sad ,просто не ми понасяха-имах много киселини.

# 170
  • Мнения: 1 949
Нищо не намразих,но спрях любимите ми люти чушлета Sad ,просто не ми понасяха-имах много киселини.

Аз сега се сетих, като каза люти чушлета. Имаше един период, в който така ми се ядяха люти чушки, че почвах с манджите от сутринта, понеже с обикновена закуска не вървят  Mr. Green Слава богу, не продължи много дълго този период - само около месец  Crazy

# 171
  • Мнения: 432
През първата ми бременност имаше един период, през който ядях  плодове-от всичко друго ми се гадеше ,само като го погледнех.А от миризмата на готвено кисело зеле.... Sick Вкъщи бях забранила дори да му споменават името.Ама през последните месеци бях като ламя -вечно гладна 25 часа в денонощието.Сега като мина покрай баничарница, ще се строполя.Миризмата хич не ми понася.В бърз ход минавам и покрай топлата витрина в магазина до нас, въпреки че преди ми миришеше много апетитно.У дома има огромен шоколад ,който изобщо не ме изкушава и седи повече от месец....преди убивах за шоколад и такъв съм го унищожила максимум за два дена #Crazy

# 172
  • Мнения: 1 043
Аз не проядох нищо странно.
Единствената промяна, и то добра, бе че започнах да ям много плодове и да пия много течности. Нещо, което не правех преди да забременея.

Общи условия

Активация на акаунт