Пораства МАРТенското ни човече-първо зъбче имаме си вече!

  • 9 339
  • 232
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 74
baby_moni честити ви зъбченца, все така безпроблемно да излизат.

За книжките отдавна щях да ви пиша, но все забравям. Чудесно е, отсега да им се чете, но от опита си с по-голямо дете да ви кажа, че има още много много години, в които ще четете приказки smile3560и да не искате, ще четете! Заспивала съм както чета и малкия ме събужда да продължим. В момента честно и "24 часа" да им четем, все едно, те си слушат гласа ни и за тях това е достатъчно, разбира се че ако искате и приказки четете. Сега за тях са подходящи кратки стихчета залъгалки, въобще да им се говори, нещо като "Охлю Бохлю с рогцата, къде са ти децата...". А платнените книжки са много удобни за момента, аз се сдобих наскоро с такава http://taftoys.com/view.php?itemid=10905 и е страхотна, картонените се късат много бързо от "лапането" Mr. Green

След годинка и половина сина ми обичаше да му разказвам приказки, не ми разрешаваше да му чета, след две годинки и нещо вече четохме приказки, но като го приспивах си правих експерименти, една и съща странца четох няколко пъти докато той се унасяше и вече като стана по-голям започна да ги разбира Peace, до скоро, т.е. до раждането на бебето ( почти 9 год.), почти всяка вечер сме чели приказки Grinning

"Аууу ми сега, как ще обичаме две деца!" Shocked
Joy Joy Joy
   
[- "ох, как шава, като живичко"  Crazy ooooh! Laughing

rotfImbo това ми стана фаворит  Hug

# 226
  • Мнения: 305
Добро утро!

Честити първи зъбчета на Тео! Да растат зрави и белички като мъниста!

Галина Г24, вчера се замислих точно за това!От вчера Петя се обръща много по-сигурно и дори си намества ръцете сам за да вирне глава! Баткото, който е много жилаво дете така да се каже и проходи на 10 месеца, започна да се обръща преди да навърши 6 месеца!Точно с месец разлика с Петя!
Момичета щастлива съм, че очите на Петюната останаха сини!Това ми бе една от мечтите!

За книжките - не се натискам да чета, че ми е достатъчно с баткото!За детето е важно да чува майка си и да усеща по тона, че е добронамерен!Подсещате ме да извадя гумените книжки от баткото!

Вчера и аз видях гела без измиване на Бочко, и май ще си взема при следващото пазаруване!

За тъпите реплики една позната, която работи в офис с който често работех преди, като ме видя с корем и с Личката за ръка и ми вика - ОООО, ти пак ли си бременна!!!!  Е това ако не е тъпотия кое? Или коментарите на кума ни: Егати цял град ви разбра какво правите с мъжа ти по цяла нощ!

Слънце, срещата в Пз-к ме устройва повече за петък! Ти избра ли вече ден и час?

Хайде лек ден, че отивам да будя баткото за градина!

# 227
  • Мнения: 74
Добро утро,

Зеленко ,
за Бочкото аз ползвам препарата за миене на съдове и съм много доволна,по нищо не отстъпва на Surcare.За кремчето за подсичане е ясно.И сапунчето със смрадлика е супер.Има само едно нещо ,за което съжалих, че съм купила и това са мокрите кърпички-тънки са като индиго и от тях тече течност.Иначе съм чувала ,че и това за зъбките е хубаво.Ти направо ме учуди с тази течност за измиване на ръце.
А ваничката ни е такава- .Просто няма да съжаляваш - много е голяма ние още и половината не сме запълнили,макар че сме гиганти и от другата страна има едно малко местенце за сядане,като бебето порасне.Една моя приятелка го ползваше до 1год и 1/2.Има и стойка ,за да не се навеждаш.И едно чучурче ,от което изтича водата.

И специално искам да поздравя следните хора, от които съм много очарована и се радвам ,че има хора като вас:ДъртаМаймуна,Бодливка,Ели,Елвинг,Дума,Галина,Слънцето,Десис,Любима,Зора,Алекс-мама,НаниІв и Животинче.

# 228
  • София
  • Мнения: 673
Зеленко, откъде сте я взели таз прекрасна гъсеница? Страшна е....

За книжките: имам наследени от племеницата, но съм решила да купя сборници с приказки. Задължително български, някакви световни и руски (нали съм си русначе). Също така съм се ориентирала към поредицата Вечните детски романи (макар не смятам някои за детски).
Вече гледам да не се размотавам по гащи, внимавам какво казвам (ставам възпитана и въздържана  Blush)
На бочко и аз съм решила да си напазарувам разни неща, защото само добри отзиви чувам. Особено ми е необходим препарата за съдове, че нали почнахме пюретата....



И една питанка: някоя мама ползва ли пелени Молфикс?

# 229
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
За серията на Бочко - аз си мислех, че ползвам доста неща, ама това не съм то виждала даже  Whistling Но ми допада  Peace Иначе ползвам - препарата за съдове, крема за дупе, олио за мазане, сапунчето с лайка, и защитен крем (против слънце). Много съм доволна от всички продукти. Вчера купих крема на Чико против комари - намазах го вечерта, ама си мирише  Whistling
А за изцепки...бабата на мъжа ми държи първите места в класацията. Тъй като на обяд ходя у свекърва ми да преобувам бебко и да го храня на спокойствие, че в парка много взе да се разсейва,а тая ми ти жена се научи и идва по това време и ги ръси едни ooooh! Култовото е, че ми е " топла кърмата, затова бебето не иска да суче!"
glafira аз съм ползвала Молфикс,ама за кратко. Не са лоши, ама не са с ортопедична форма, демек са по правоъгълни, не са изрязани като гащета.Иначе, не са пропускали, а и са на сносна цена  Peace

# 230
  • Мнения: 2 495
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411122.new#new
новата тема
честити две зъбчета на Тео и от мен! Hug

# 231
  • Мнения: 6 325
Дами, моля, съобразявайте се с тематиката и целта на отчетните теми, както и с правилата на форума.


Цитат
8. Забранено е пускането на теми и мнения, съдържащи краен агресивен национализъм, ксенофобия и антисемитизъм, теми с расистка насоченост, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, етническа и всякакъв друг вид дискриминация, омраза и нетолерантност, теми и мнения, целящи създаване на смут и предизвикване на страх, подклаждане на масова паника, както и теми и мнения с линкове към сайтове, съдържащи подобни елементи.

Темата е разчистена от политическите дебати и етническите спорове.

Тема, в която се разискват изборните резултати, има в Клюкарника.

# 232
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Цоп и аз тук, да не ме забравите Flutter.
Искам да ви кажа, че едва ли има втори такъв карък като мен. Тъъъъкмо реша, че всичко е ок и ми се полага малко спокойствие ама нааааа-нъцки. Поредната случка е с майка-значи, преди 2 м./вече/ започват едни болки в рамото, за които тя неизвестно що решава че са плексит и се мажи с каквото и попадне. Минава туй, след което започва много неприятна суха кашлица, която се усилва. И в същото време я виждам как ден след ден отслабва и се движи все по-трудно. То не беше рев, тръшкане и викове да отиде да се прегледа-не ще и туй то. Казвам ако не заради нас, поне заради малката отиди-кашляш, знаеш ли какво е-не, нищо ми няма, ще се оправя, алергия е. Кво да ви кажа ooooh!. В крайна сметка, преди 4 седмици /месец и нещо се влачи болна/, неизвестно каква неведома сила я накара да отиде да се прегледа, оттам директно в болницата. Оказа се по-малкия дявол-усложнена пневмония с тежък диабет, но поне е лечимо. Още е в болница, нашарена от игли. Та мисълта ми е, ако и вие имате такива магарета вкъщи дето ги е страх да ходят на лекар, хич не ги чакайте сами да се накумят ами ги хващайте за ушите и ги водете насила!
Имам 2 големи черни точки за варненските срещи-предния път тъкмо я приеха в болница и хич не ми беше до среща, а вчера чистих след гости, но обещавам да се реванширам.
За рахита, и аз съм много притеснена и ще следя-увеличиха ни Вигантола на 4 капки и 5 дни трябваше да и давам калциев сулфат защото още и била мекичка главата от едната страна, Надявам се да е от бързия растеж, да видим...
1. За книжките, за критерии при мен в момента е пресилено да се говори, но съм взела няколко от поредицата "Весели приказки" на ИК "Хермес". Много са им симпатични и шарени картинките и ги взех да и чета нещо като се уморя да бърборя защото тя се кокори насреща ми и чака-много обича да и приказват. По-късно ще подбирам повече.
2. Да, смятам да променя и се опитвам да си подобря навиците още от бременността.
3. Точно това не съм го ползвала, но харесвам Бочко и съм доволна от нещата, които съм купувала-препарат за съдове, крем, кърпи.
За анатомичните ванички, и нашата е подобна на тази на natsti, супер си е. Макар че по думите на вездесъщата ми свекърва /не моа я пропусна/, какви били тези вани дето пластмаси трябвало да придържат децата, друго било ти да си ги държиш newsm78, на нас си ни върши чудесна работа.
Това е засега от нас Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт