ИЗРАЕЛ 43

  • 22 258
  • 289
  •   1
Отговори
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Добре дошли в новата ни тема:


Flowers Four Leaf Clover За тези, които проявяват интерес, това са предните ни теми:


... свързано с живота ни тук:

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
 smile3532
Тигър

# 2
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
E първи съм, де! Не се смей... аз си го заплюх още там в предишната тема. Няма да се изнервяме в чакане цяла вечер, я!
Апропо, вече мога и да си лягам спокойно.

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 23:57 от tigar-migar

# 3
  • София
  • Мнения: 7 879
Хайде и аз тука.
Изпитанието, което си наложих мина, така че вече мога отново да пиша при вас.
Иначе съм ви чел редовно де - нищо не към изпуснал.

# 4
  • Мнения: 490
  Тук съм и аз Party
     Дядо Хаджи, много тежки изпитания си налагаш! Добре завърнал се  bouquet

         Мента, БЛАГОДАРЯ за темата.

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ментаbouquet чудесна лятно оформена темичка  Peace
и тук при нас вече е топло, най-накрая вече се бях отчаяла Laughing
Вече мога да издам, вчера се запознах с Мимкис благодарение на Инаима  bouquet много се радвам и се надявам да не е последната ни среща Laughing
дядо Хаджия, какви изпитания си налагаш, нещо съм пропуснала newsm78 радвам се,че се завърна Hug
Бубе, как е котето ти? оправили се вече?

# 6
  • Мнения: 1 410
Цитат
Бубе, как е котето ти?
hahaha  Само аз ли съм с мръсно подсъзнание? Joy

Ментичка,благодаря!(като написах Ментичка и се сетих за мента с прясно мляко - кой не си вземе днес ,ей на!)

Народе,аз минавам на диета.Целия форум разбра,само вие не сте.....не искам ,ама се налага .....имам "отвратително висок холестерол" (цитирам си личната лекарка ,сладурана е)....и така ...изчетох какво да ям и какво да не ям и сега страдам Sad....пържолките са непокътнати.... Confused Какво доживях!Какво ми дойде до главата! ooooh!

Дядо Хаджия ,добре завърнал се!Признавам си ,че ми липсваше и рових да те издирвам из форума....Викам си newsm78 "Какво се обиди човека ,та ни наказа с пренебрежение?"

Тигреее,голЕм сеир с този сайт .... rotfImbo Пусни ,моля те линк и към вашия (историческия ,с дисквете),че не ми се рови назад да търся...може и на лични.

ШАфьорката я няма.

Бубе ,преди имаше интересни разкази от улпана ...давай още !

Жаки,ние с тем сме комшиики ,а още не сме се видяли.Ще се измисли нещо... Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 167
Цитат
Общността ни се е погрижила да имаме поне минимален набор от кашерни продукти - имаме месо (телешко и пилешко), сирене, кашкавал и масло, които се продават в синагогата в София на цени като тези на пазара - [i]да бе, да! цените са по-високи, на месото специално с двoйни!!![/i]  #2gunfire #Cussing out , с разликата, че са кашерни. Молим, ако има други общности в страната, които искат кашерни продукти, да се свържат с нас в синагогата и те ще им бъдат осигурени.

Ще изложим кратък списък на някои от кашерните продукти, които можем да купуваме от магазините:

Поначало с хляба няма проблеми. - абе не съвсем   Thinking Равинът е проверил марката Pain Dor и франзелите им са кашерни. - вече не са, откакто започнаха да имат вкус на кроасанче и ни светна лампата, че и други неща се пекат на линията  ooooh! Проблем при хляба са подобрителите, които напоследък слагат в някои от тях - в почти всички Whistling , но ако съставките са само брашно и мая почти сигурно (много го обичам това уточнение  Crossing Arms ) е, че е кашерен.

Лютеници - "Дерони". вече не  Naughty

Олио "Папас" и "Идеал", оцет - ябълков (не от вино).

Всички зърнени и бобови култури в суров вид са кашерни.

Кисело мляко "Данон" - само "Баланс", активията не е, понеже й слагат сметана  Naughty

Прясно мляко - всички марки, но пак "Данон" е проверено от равина  Thinking. няма никакво значение какво ще е прясното мляко. все си е "халав нохри" Naughty


Натурални млечни шоколади - "Милка", "Нестле", "Тублерон", десертите "Сникерс", "Марс", "Туикс" и "Корни", мед, захар, натурално какао.

сладолед - "Марс", "Тукс", "Сникерс", "Баунти" - но само единичните опаковки, не кофичките Naughty
 Продават ги в магазини 345 и в  ОМV


Ядки - всякакви видове (но не и на Песах, тъй като ако са изпечени слагат малко брашно, но разбира се сурови са си кашерни), разбира се, и всички видове плодове и зеленчуци - които  трябва предварително да бъдат проверени за "мезе", особено зелената салата Naughty


Масло (без българско).

Алкохол – мастика, сливова, кайсиева, водка, уиски, бира, кашерно вино.

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Илка, мерси   bouquet

Дядо Хаджия
, радвам се много, че се завръщаш!  Grinning

Танче, и моят мъж страда от висок холестерол, едната година го смъкнахме и лекарката каза, че сме постигнали възможно най-добрите резултати (преди 2 години, тогава беше на диета и доста поотслабна). При него проблемът си е свръхтегло, той има склонност към пълнеене и слабост към сладко... Диетата му беше съставена пълнозърнест корнфлекс и диетично мляко на закуска, от пресни зелечуци (всеки ден салата на обяд), той не е вегетерианец - по време на диетата ядеше пилешко месо (но никога пържено или панирано, само приготвено на скара) и риба тон; сьомга от време на време; от сирената - до 5% масленост, най-вече прочутото котедж, за което и тук сме говорели; но хапваше и саламурени сирена, кашакавалът го беше изключил от менюто си. Хлябът вкъщи винаги е пълнозърнест... това е (+ диетични сладоледи Mr. Green)! А и спортуваше по онова време... Леля му е диетолог, но той си се консултира и с още една диетоложка, която приема в клиниката, където е и личната му лекарка. Омъжена съм за хипохондрик  Crazy Неслучайно сме с допълнителна здравна застраховка от тази година  Laughing Аз самата никога не съм имала проблеми с холестеролните нива, но си мисля, че не е толкова страшно, ако малко са ти завишени  Thinking Ти сега си в такъв период просто   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 410
Ментичка,благодаря!За съжаление ще се огранича от най-любимите ми храни вкл.пуканки с маслко и чипс..... TiredДори и ментата ще трябва да я пия с нискомаслено мляко.

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Жаки,Кукула е вече добре-благодаря,че попита.Скед лечението в болницата 2 дни малко я болеше корем ядеше трева и после връщаше,но и това премина.
Танче, с това мръсно СЪЗНАНИЕ незнам какво ще те правим  Mr. Green А за Улпана-ами нищо не се е случвало по-така,че да раздухам  Rolling Eyes А да сега в жегата миришат още по-зверки съучениците ми  Sick Обичам Мента(алкохолна) със спрайт  Peace
Дядо Хаджи, време беше да се завърнеш-хвърляш ни тука в разни тревоги само  Hug

Сега да ви кажа какво стана днес...Имах уговорка с моя менаджер да ми смени българските пари,които имам,че тук в израел е невъзможно да ги сменя.Понеже съм на Улпан,мъжо реши да отиде вместо мен на срещата.Ставам аз сутринта(мъжо вече е заминал)правя си кафе и чуствам,че нещо не е наред...Поглеждам към масата-моичкия забравил да вземе парите  #Cussing out Звъня аз на Хайя,че ще закъснея,хуквам към автобуса и айде в Хайфа.Хвърлям парите на мъжо и айде обратно към даскалото...Припотих се да бързам ама вече съм богата  Mr. Green

Отивам да ям и спя...Хубав ден ви желая  Hug

# 11
  • Мнения: 1 526
Обещаните снимки. От тук все напред  Grinning.
Беше голям кеф, спокойно, крихме се по- сянките и не излизахме с часове от водата следобеда, че и през нощта!
Пете ние на шабат към 11 си тръгнахме, още не съм инсталирала скайпа, дай ми парола на лични  Peace.

# 12
  • Мнения: 2 952
  Ох значи ние Шабат към  обяд бяхме там , след вас , Тали. Ще видиш по снимките  на  река Йордан и сомовете  Simple Smile .Опасна ви е шатрата ! Столовете  ги гледах в Хаци Хинам ( с рибите ) изложени на влизане още . Ох , как си седите със спане ...И нашите да пораснат малко - ще го правим и ние. Имаме някаква опасна палатка от свекър ми, но се страхувам , че ако я отворя може да мирише на старо. Хубава била , седи горе в бойдема. Моят  вика - няма как да я переш. Викам си - ще я опна  и ще я  пера на място с вода от  Кинерет и сапун някакъв. Едни мисли ми се въртят .Просто немога да  легна вътре ако е била сгъната с години и мирише . Здраве да е  - само да се решеим  , ще купим нова ако трябва. Тази била здрава , с прегради , хубава някаква .Те са карали с нея седмица на Кинерет , имало е място за  бая народ  вътре.

  Дядо хаджи , да не си бил в някакви пости или самоограничения  Simple Smile ?Добре дошъл! Очаквах да се появиш и знаех, че четеш.  Peace

  
 Днес правих лазаня  с кайма, доматен сос и патладжани . Още - кюфтенца , ориз , макарони и какво ли не .... Ананасовото кейкче   Flutter също....Лазанята само аз си я  ям значи ...язък ! Каква хубава става !

 Бяхме на Хай Кеф (Зоопарка , от който сте гледали много снимки  в Ришон) . Хубаво, че  се прбрахме навреме, защото тъкмо по обяд  заидваха  групи  деца с рейсове ! Лудница! Хубаво е , че има много пейки и на сянка - приятно беше. Свекър ми бая се старае , вече му липсват децата ....Нали ще си бъдем в БГ за месец и половина ....  Simple Smile  Мискен!  Mr. Green Има да звъни  всеки ден да каже Бокер тов , как сте , къде отивате , имате ли пари още ( все едно на него чакаме де  Mr. Green ) ....грижи се човека ! Евалла , трудно му е  да ходи много, но не се дава ! Нагласил се е веднъж на седмица да ни води някъде  през ваканцията. Нека ...против нямам ....

 Айде , до скоро! Заскача ми екрана пак ... Луда работа !

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 21:54 от petia911

# 13
  • Мнения: 81
Някой знае ли нещо за виетнамската общност в Израел?
Днес получих това:

Цитат
don't forget the vietnamese community.

back in 1977 an israeli merchant ship sailing off the vietnamse territorial waters on its way to taiwan encountered a small fishing trawler packed with nearly 180 refugees on the way to thailand - the boat was in very bad condition (some say it was in early stages of drowning), and the refugees were taken on board. after requests for other conutries to take the refugees were'nt answered, PM begin (in memmory of jewish refugees fleeing to israel from nazi occupation by ships) decided to take the refugees to israel. when the ship pulled in to harbour, they were flown to israel and settled as a community in ofakim. most of the refugees eventually emigrated to europe and US, some stayed and their children (and grandchildren) serve in the army.


  bouquet

# 14
  • Мнения: 232
Бубале, няма снимки, не сме се сетили, много спонтанно стана срещата  Grinning
                  Интересни размисли относно случаите, в които се греши  Grinning
                  Тали, вкарала си се в матрицата  Mr. Green
В смисъл?Или не се отнася за мен? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт