ИЗРАЕЛ 43

  • 22 259
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 410
Не сме ние за Израел.Като знам какво плискане на вода става  ooooh! А сега като сме със солари ,още повече вода харча....И пералнята всеки ден пускам ....не ,не сме за Израел.

Бубе,какво е това розово пожелание? Laughing Май ти е започнал дена влажно... smile3521(дай Боже всекиму)

# 31
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За водата ние изразходваме по 12-14 кубика на месец. Използването на миялна машина  намали използваната вода с 2-3 кубика Thinking, но пък харчи ток така че незнам кое е по-добре newsm78.
Мента, много се радвам за вас Hug весело изкарване, после ще разказваш Laughing

# 32
  • Мнения: 2 952
  Този нов  ценоразпис  е по тези причини .

  Танче, Наина,  ние си ползваме  доволно вода , не сме почувствали някакви стягания в кръста  Mr. Green и миризми от разни места .Ползваме си  водичка колкото трябва  Joy . Аз се опитвам да пестя вода например още  като ползвам еко програмите на   съдомиялната машина и на пералнята.Душовете са  със силно пръскаща струя на ситни капки например. Когато сме си в БГ  моят мъж се дави във вода ....  Mr. Green В банята едно налягане силно на водата , една струя ....масаж да си правиш !Аз чак немога да пусна водата до край силно  #Crazy Grinning . Навсякъде се свиква според условията.

 Мента , да кажете къде ще ходите и снимки да видим - то е ясно !  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 526
Сега погледнах нашата вода- 21 куба... а уж пестя  ooooh!, но с деца в жегите няма начин  и пералня всеки ден... правилно вика милото да не ги преобличам повече от 2 пъти на ден, ма те магаретата я мръсни, я потни  Mr. Green  Laughing
Мента добрече сподели, ще се стягаме в кръста  Confused

# 34
  • Мнения: 2 952
 Да кажа няколко думи за ЧЕРКЕЗИТЕ в Израел по едно запитване на ЛС .

Не  са евреи, а са мюсулмани , но за разлика от  израелските араби мюсулмани (защото имаме и араби християни)  - черкезите служат в армията като друзите например.Местата , които се свързват с  черкезите са  Кфар Кама и Рихания .

Снимки от Кфар Кама :

http://www.pbase.com/giora/kfarkama
http://www.circassianworld.com/new/gallery.html?func=viewcategory&catid=9

 Видео малко :
http://www.youtube.com/watch?v=XUUER-kluJk
http://www.youtube.com/watch?v=QGJnM6-jTo4&feature=related

 Това накратко.

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 14:28 от petia911

# 35
  • Мнения: 0
Да знам, че са мюсюлмани и са малцинство, това явно е проблем за нас двамата, защото аз съм християнка и не мисля, че родителите ще приемат тази връзка.
Благодаря ви за отговора

# 36
  • Мнения: 2 952
  Хубаво, че се ореантира във  форума.  Понеже не беше към мене  запитването, затова не отговорих на ЛС , а тук .Препрати ми се запитването. Важното , е че малко се опитах да помогна и дано успях. Другите може да се  включат после . Успех  желая , защото незнам каква връзка имаш . Само въпросчето получих, а за тебе не зная Simple Smile. Ако искаш - споделяй . Успехи , mafiHug

# 37
  • Мнения: 0
Трудно ми е да обясня, много е объркано всичко, просто нещата се промениха и аз се опитвам да разбера къде е причината. Връзката ни е корабна и след прибирането му в Израел, той просто се промени коренно. Просто се опитвам да си отговоря на някой въпроси.
Благодаря

# 38
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Mafi, проблемът не е в това, че е мюсюлманин - мюсюлманите могат да се женят за християнки или еврейки, религията им го позволява. По-скоро би било проблем това, че е черкез, защото тази общност е малко затворена и консервативна - не наброява много, но хората държат да се запазят като черкези и по-трудно допускат "външни" в общността си. НО - имай предвид, че тук говорим принципно за тези неща, а всеки случай си е отделен сам за себе си - т.е. ако твоят приятел те обича и не се влияе от мнението на тази общност, най-вероятно шансовете ти за нормална връзка и сериозно обвързване са като на всяка друга двойка  Peace

Връзката ни е корабна и след прибирането му в Израел, той просто се промени коренно.

Т.е. работили сте на кораб? Или сте се срещнали по време на екскурзия? Тук има момичета със сключени бракове със запознанства в сходни ситуации, но браковете им са с евреи, т.е. пак има разлики...

Талинда, след месец ще си проличи - ако изведнъж ви пристигне сметка със 100 шекела повече, да не се чудиш от къде е  Confused
Но пък вие сте на общ водомер, може и да не е лично вашето потребление толкова голямо  Thinking А, ако е 21 к. за два месеца, сте си си в норма  Hug

Когато сме си в БГ  моят мъж се дави във вода ....  Mr. Green
Нашите така се шегуват с нас, когато им идваме на гости, особено зимно време - казват ни "изкъпете се при нас", хем водата в изобилие, хем не я топлим на ток  Mr. Green (ние сме на слънчев бойлер, но зимата няма достатъчно слънце и за къпане пускаме да се загрява на ток)

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 15:05 от Mentha

# 39
  • Мнения: 0
Ами запознахме се на кораб, то това е май мястото къде е възможно това, надявах се че тази общност не е чак толкова затворена, но мисля че сте прави и сега го изпитвам на гърба си. Промяната в него е очевидна и за мое съжаление, нещата явно няма да се развият.
Благодаря ви много за отговорите, на всички пожелавям много късмет и щастие!

# 40
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дано има някаква положителна промяна и връзката ви все пак да се развие в посоката, която и ти желаеш!  Peace

# 41
  • Мнения: 1 526
Ментолка не сме с общ водомер, всеки си има свой. Общ е единствено този за градината и от там сметката се дели поравно. Нашите от ваад абайт много поливат- трябва да им напрая забележка така и така на всички ни водата от климатиците се излива там.

Буби, кога ще идваш? Само по работа или и на приказки, аз пак да кажа ришон и хамиши съм на линия от сутринта та до късни доби  Laughing!

# 42
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро  Mr. Green
Другата седмица ще идвам,но точен ден незнам и час също незнам.Като разбера от нотариуса,че всичко е готово ще напиша във форума и ще се радвам да се видя с който може.
За розовото положение-ами сутринта ми беше едно весело,приятно-с две думи:бях сложила розовите очила  Mr. Green А вие мръсници си мислете каквото искате  Grinning И не ми се оправдавайте сега,че не сте мръсници- с тея цени на водата трудно ще ми промените мнението  Mr. Green
Днес научих нещо ново:тука има такса ширутим  Mr. Green Плаща се за канализация  Joy
Ментаааааааааа ,в нашия мошав има цимери  Mr. Green чисто нови са къщичките,може вие да ги сефтосате  Peace Има и джакузи  Joy Джакузи+ моето присъствие= на лудост  Joy

# 43
  • Мнения: 2 952
  Добро утро вика !  Joy

  То хубаво има цимери при вас , а  децата  взимаш ли ги та да се топкаме в джакузито ние  hahaha Ох ... тишина е при вас , хубаво е !  Simple Smile Боже , боже ... дали няма да направят атракция - яздене на коне за туристите .Понита за малките  е супер ! Ако започне работата - повлича крак както се казва , знае ли се. Започвайте и вие бизнес - кръгче на туристите с мотор под наем , за час  Sunglasses . Моите деца  биха се возили на трактор с такъв кеф , че ..... Party . Вие имате трактори - баРелини направо , помня клипчето аз ! Да вземе мошава или самият частник ,който и да е  той, да спретне един басейн с разни надуваеми пързалки за децата , да видиш как прииждат за цимери . Тук нали хората са  повече семейно ореантирани  Mr. Green с деца.Кой знае пък може повече  младежки туризъм да развие мошава . ВлИбени двойки  в джакузи  Flutter .

  Ехееееееееееееее , изготвих бизнес план !  Mr. Green

# 44
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами той плана е супер бе Пете ама кесеф трябва  Rolling Eyes Иначе мошава е имал басейн,но е дошло време да го ммммм подобрят,реконструират или аз незнам какво...както и да е нямало е пари и са го затворили.Трактор има и на мъжо баща му  Mr. Green А гледането на деца мммммммм сами на площадката ама като я изремонтират и нея,че сега е в ремонт.Махнаха багера дето Саги му се радваше та се чудих дали да не го изпрося за вас някой ден като имате къща да му го сложите на детето  Grinning Иначе цимерите при нас са по-скоро за кръшкачи  Mr. Green Хубаво е вътре,4 къщички на тихо и закътано местенце  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт