Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 18 588
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 682
Рано е за зъби, но има деца, които на неговата възраст, вече са били с едно-две зъбчета. Но не е задължително да е това. Най-добре го заведи на друг лекар, за да видиш и второ мнение. А това с изписването на панадол и витамин Ц по едно на ден  ooooh! ....Това си е стандарт напоследък. Имам чувството, че ей така си ги изписват тия лекарства. Има ли обективна причини, за да ги изпише? Високата температура може да е показател и за някакво възпаление. Най-добре потърси и друго мнение.

# 256
  • Русе
  • Мнения: 7 801
rapunzel, детето няма Т. Ако имаше то е ясно че щях да търся второ мнение. Единственият симптом е горещата му глава. Панадолът го изписа ако случайно има вътрешна Т а вит. Ц като помощно средство и антиоксидант.

# 257
  • Мнения: 682
rapunzel, детето няма Т. Ако имаше то е ясно че щях да търся второ мнение. Единственият симптом е горещата му глава. Панадолът го изписа ако случайно има вътрешна Т а вит. Ц като помощно средство и антиоксидант.
Понеже си писала, че са измерили 38 градуса, което си е температура. На дъщеря ми много често главичката и беше топла отгоре. На моменти мислех, че изгаря от температура, но челцето беше хладно. Ако и при твоето дете е така, мисля, че няма за какво да се притеснява.

# 258
  • София
  • Мнения: 39 880
Аз температура меря на челото. И много често има разлика м/у темп. мерена на челото, и под мошницата, или по тялото.
Направи консултация, 2ра.
Пусни една питанка тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415654.0 - може някой да се е сблъсквал с подобен проблем.

# 259
  • София
  • Мнения: 44 284
Ели - заведи детето на лекар....прегледи не стават по телефона.

# 260
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Водих го на преглед вчера.
Изкара доста неспокойна нощ, но тази сутрин главата му е леко топла. Мерих Т насвякъде и няма. Весел е. И въпреки всичко наобяд ще го заведа в местното детско отделение. Там има двама читави педиатри. Дано наистина му няма нищо, но не мога да си обясня тази гореща глава. Странна работа  newsm78

# 261
  • София
  • Мнения: 39 880
eli_dechkin аз имам такива проблеми при главоболие, или промяна на кръвното налягане.
направи консултация за твое успокоение.

# 262
  • Мнения: 98
Помощ!!!Съвсем я оплескахме!!!
С две думи на кратко-педиатъра постави диагноза АД на малкия,изписа хомеопоатичното лекарство Цефабене.Резултат 0. На своя глава го записах при дерматолог,изписа Фусикорт(антибиотик+кортикостероиди).Бяхме по следната схема-първите 3 дни се маже по 2 пъти,следващите 3 дни по 1 път и последните 3 пъти- през ден. Всичко беше добре до вчера,когато беше първия ден от последните три мазания. Целия гръб на бебето е в ситни релефни пъпчици.Има и около ушите!!!А от два дни и около ануса,където освен пъпчици е и много зачервено. Душпето започнах да го мия с вода и сапун на всеки два часа-малко по-добре изглежда,но пъпките стоят...А гърба си е все така зле..Какво да правя?Не искам педиатъра да разбира,че сме били на друг лекар,но сега е петък следобяд и дерматоложката не е на работа пък??? newsm78

# 263
  • София
  • Мнения: 3 524
сина ми не е имал АД но така изглеждаше гърба му и дупето му първите 3 дни на морето от жегата....
според мен тр да си го види лекар

# 264
  • Мнения: 98
elpet,благодаря ти много!!!Възможно е да е от жегата,защото вчера го изведох с кенгуру навън и точно гърба му себеше запарил.Ох,дано да е само това.Аз сега звънях на дерматоложката, но ми затвори... Sad Ще ходим до педиатъра...да видим какво ще каже и той.

# 265
  • София
  • Мнения: 39 880
magica1983, заведи го на лекар, или при педиатърката, или при дерматолог.
Не би трябвало педиатърката да има нещо против, че си завела детето при дерматолог. Специалистите са именно за това. В много от случаите работата на педиатъра е да дава направления за специалисти.
Алекс имаше ужасен обрив преди около седмица и нещо. Няма АД.
Можеш да купиш сапун с неутрално Ph. Аз взех такъвна А-Дерма и съм доволна.

# 266
  • Мнения: 9 776
Момичета, банана запичаше ли? Не съм много наясно с действието му и все съм се чудила това или напротив, разхлабва.

# 267
  • София
  • Мнения: 3 524
да, запича

съдържа хистамин също така

# 268
  • Мнения: 591
Момичета, банана запичаше ли? Не съм много наясно с действието му и все съм се чудила това или напротив, разхлабва.

Запича  Peace

# 269
  • Мнения: 682
polin_a, на дъщеря ми, бананът и действа запичащо.
magica1983, обривът, който си описала ми прилича на такъв от претопляне или бактериална инфекция. Дъщеря ми имаше доста проблеми с обривите, както и АД. Моят съвет е да заведеш детето при хомеопат, който след интервю да изпише подходящото лекарство. Аз съм изключително доволна от хомеопатията, която помогна много на дъщеря ми. В частност имам страхотни впечатления от д-р Стоименова в "Хирон". На Ива и бяха изписвани фермани с кортикостероидни и кортизонни препарати, които упорито отказвах да мажа и в крайна сметка се преборихме с помощта на хомеопатията.

Общи условия

Активация на акаунт