Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 18 586
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Момичета, банана запичаше ли? Не съм много наясно с действието му и все съм се чудила това или напротив, разхлабва.

Запича, но може да се комбинира с друг незапичащ плод, защото е прекрасен източник на витамините В, както и К. Хистамина изобщо не е проблем, особено ако детето е захранено късно и няма наследствена обремененост.

# 271
  • Мнения: 9 776
Благодаря за отговорите  bouquet! Преди два дни давах на малкия различни плодове - банан, синя слива, праскова малко и на другия ден ака по-гъсто, снощи пак му дадох банан и тази сутрин не се изака изобщо, както обичайно. Чак преди малко и то малко и гъсто. Затова предположих, че е от банана.

# 272
  • Мнения: 9 776
Моля за съвет. Сутринта бях с много силно сърцебиене и учестен пулс /към 200 Shocked/ и изпих една таблетка Неуропан. Чудя се сега да пропусна ли кърмене. Минаха 3 часа и половина от приема. Питах и в Кърмаческия, но не знам дали някой ще може да ми отговори бързичко.

# 273
  • Мнения: 251
Поли, най добре пропусни едно кърмене.
 Не съм много наясно с лекарството Неуропан.

# 274
  • Мнения: 682
Моля за съвет. Сутринта бях с много силно сърцебиене и учестен пулс /към 200 Shocked/ и изпих една таблетка Неуропан. Чудя се сега да пропусна ли кърмене. Минаха 3 часа и половина от приема. Питах и в Кърмаческия, но не знам дали някой ще може да ми отговори бързичко.
Неуропана не беше ли само на сироп? И май има мента, глог и валериана. Таблетките същия състав ли имат? Ако не се лъжа,в листовката пише, че са противопоказни при кърмене и бременност, но на повечето медикаменти пише така, защото фармацевтите се презастраховат. Трябва да се провери доколко съставките се разтварят в кърмата. Имаше един сайт с лекарствата, които можеш или не можеш да приемаш по време на кърмене. Ще се поровя и ще ти го постна.
http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT    виж на листовката коя е или ако са няколко - активните съставки и сърчни в тоя сайт.

# 275
  • Мнения: 9 776
Има и сироп, но имах купен на таблетки. Накърмих вече. Прочетох, че може ако бебето няма алергии. В кърмаческия ми пуснаха един сайт точно за лекарствата, но не съм англо-говоряща и не мога да се оправя там. Иначе си е същият състав като сиропа.

# 276
  • Мнения: 694
Ммомичета кажете давате ли на бебетата си витаД ,моята педи каза да не давам ама виждам че повечето мами са давали , какво да правя в голяма чуденка съм?Благодаря и дано се включат повече мами Hug

# 277
  • Мнения: 682
Ммомичета кажете давате ли на бебетата си витаД ,моята педи каза да не давам ама виждам че повечето мами са давали , какво да правя в голяма чуденка съм?Благодаря и дано се включат повече мами Hug
Здравей! Предполагам, че бебето ти е съвсем мъничко. На месец-два? Мисля, че няма смисъл да даваш витамин Д на лятно бебе. Моята щерка е раждана юли месец и витамин Д съм давала сигурно 4-5 пъти, като се сетя, и то някъде ноември-декември месец.

# 278
  • Мнения: 3 929
Ммомичета кажете давате ли на бебетата си витаД ,моята педи каза да не давам ама виждам че повечето мами са давали , какво да правя в голяма чуденка съм?Благодаря и дано се включат повече мами Hug
Щом педиатърката е преценила, че не трябва да даваш, значи не е необходимо. Какво значи това, че повечето мами са давали? Това не означава, че и ти трябва да даваш. Освен това сега е лято и изкарвай детето повече на слънце. Peace

# 279
  • София
  • Мнения: 1 946
Моето дете е пило само 2 или 3 капки витамин Д през живота си. Изкуших се да ги купя и да дам 2-3 пъти, защото педиатърката така каза, но после спрях, защото реших, че детето ми няма нужда от това. Лятно бебе е. Роди се на 3 юли.

# 280
  • Мнения: 1 336
Здравейте, синът ми от 2 дена е страшно кисел и с температура около 37.3. По цяла нощ се върти и плаче. Отдолу има 2 зъбчета, но около тях напипвам нови. От зъбите ли е? Когато излязоха първите въобще не ги усетихме. А сега ...
Ако вдигне 38 да давам ли температуропонижаващо и какво?
Бях за 3 дена извън България и за първи път го оставих на бабите и ме е страх да не би да са го простудили. Възможно ли е Т да е от простуда при положение, че няма нито сополи, кашлица или нещо друго ...  newsm78

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
yani_cat ,според мен е от зъбките.

една средностатистическа баба би претоплила детето,отколкото да го простуди,така че едва ли са го разболяли  Wink

# 282
  • Мнения: 544
Защо не трябва да се мие главичката на новороденото със шампоан?Аз съм купила шампоана и сапунчето на Себа мед, но някъде чета, че за новородено не се ползва шампоан...   Rolling Eyes  каква е причината за това и изобщо има ли такава??

# 283
  • Мнения: 682
Защо не трябва да се мие главичката на новороденото със шампоан?Аз съм купила шампоана и сапунчето на Себа мед, но някъде чета, че за новородено не се ползва шампоан...   Rolling Eyes  каква е причината за това и изобщо има ли такава??
Моята щерка от родилното и миеха главичката с въпросния шампоан. Но принципно, мнението ми е, че няма нужда да се ползва често, нито шампоан, нито сапун. Както съм писала в доста теми досега,  къпя дъщеря ми 2-3 пъти  в седмицата, като съм свела до минимум употребата на козметика.

# 284
  • Мнения: 9 776
Защо не трябва да се мие главичката на новороденото със шампоан?Аз съм купила шампоана и сапунчето на Себа мед, но някъде чета, че за новородено не се ползва шампоан...   Rolling Eyes  каква е причината за това и изобщо има ли такава??

Това е въпрос на личен избор. За мен е немислимо да не си къпя бебето с препарати или да не го къпя всеки ден при нужда, според една друга тема.

Яни, и според мен неразположението е от зъбките. Можеш да даваш Панадол или нещо от сорта.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт