Овулация времетраене 12 часа?

  • 12 373
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Добре сега,
като казват че овулацията трае 12 часа и с тестовете за овулация се казва че ако дадат положителен резултат щяло да настъпи ову през следващите 24-48 часа, и като овуто трае 12 часа еми че то аз как да знам кога е и нежем да го правим бебето 24 часа в денонощието.
Нещо не ми се връзва и вече си мисра че то май си е накъсмет ако стане, стане и тва е.
Ох аз малко съм ядосана че вече 3-ти месец нищо не става. Така ми се иска. И не съм се вманиачила, просто искам да се получи.
Та вие като ви даде теста положителен резултат какво правите 24-48 часа секс или изчислявате нещо или просто но късмет?

# 1
  • Мнения: 2 926
Недей да се впускаш чак в такива размисли.
Щом сме родени значи все пак нещата се получават някак.
"Не ти се връзва", защото най-вероятно не си запозната с факта, че сперматозоидите не умират веднага.
Ако овулацията ти предстои, те известно време стоят и я чакат, така да се каже.
Ако естествено преди това си правила секс.
Забременяването е не просто късмет, а направо Божа работа
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 568
Овулацията настъпва от 12 до 24 часа след последния положителен тест за овулация. Самата овулация - пукането на фоликула, трае секунди, но яйцеклетката освободена от него живее, тоест е годна за оплождане, само в рамките на 12-24 часа. Следователно, за да не се изпусне момента, секс трябва да се прави в 48-те часа след последния положителен тест...

За протокола - в месеца, в който успяхме, с мъжо бебеправихме 4 дена - първи ден (положителен ову тест), втори ден (още по-положителен ову тест), трети ден (отрицателен тест, но голяма вероятност овуто още да не е минало), четвърти ден (за всеки случай  Wink)... При нас тази схема даде резултат... Преди този "маратон" имахме 3-4 дена въздържание, за да дадем шанс на спермитата да съберат сили  Mr. Green

Успех! И при тебе ще стане работата, не се отчайвай!  Flutter

# 3
  • Мнения: 40
mariana8 като видиш двете еднакви чертички, почвате да правите кекса няколко дни подред, през 24 часа (не по често, че се разрежда спермата). Като имаш предвид, че нормалните сперматозоиди при идеални условия могат да изкарат до 72 часа, няма от какво да се притесняваш, че ще изпуснете яйцето.
Пожелавам ти успех newsm10

# 4
# 5
  • Мнения: 1 325
Незнам дали това е правилната теме , но искам да ви попитам възможно ли е след аборт овуто да стане по-късно.базата ми за изчисление е първият цикъл след аборта(на 31ден) ,по овулационните календари ми излиза , че при този цикъл овуто ми е било някъде към 22юни, проблемът е че го правихме само на 13юни и на 17юни.може ли толкова време сперматозоидите да живеят?Ето и линк към една статия ,  при която казват , че някой учени твърдят , че могат да живеят до 10дни, чак пък толкова Shocked
http://spodeli.net/5/story-3274.html
При тази късна овулация възможно ли е още да не виждаме ембрион в 7г с и нещо newsm78
Забравих да спомена , че и трите ми забременявания бяха от първи опити, дори не съм изчислявала и датата на овулацията.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, според мен не може да си бременна, защото средната продължителност на живота на сперматозоидите в женските полови органи е 3 до 4 дни, според дебелите книги.
За 10-те дена - имало е такава теория, но както аз четох никой от изследователите не казва запазена ли им е оплодителната способност.

Принципно при късна овулация - ембрион се вижда по-късно.

# 7
  • Мнения: 1 325
nana77 , факт е че съм бременна!Всяка седмица ходя на лекар за да гледаме как расте плодното сакче Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 , факт е че съм бременна!Всяка седмица ходя на лекар за да гледаме как расте плодното сакче Hug

Ами поздравления тогава!   bouquet
Явно или овулацията не е била на 22-ри или сперматозоидите на мъжа ти са олимпийци  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 325
Пък може и овуто ми да е било по-рано newsm78
Не смея още да се радвам тъй като още не сме видяли ембрион и сърдечна дейност.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Пък може и овуто ми да е било по-рано newsm78
Не смея още да се радвам тъй като още не сме видяли ембрион и сърдечна дейност.

При късно ову е напълно нормално. Все пак ембрионът е най-малко 2 седмици по-малък от това, което го водят по дата на цикъл.

# 11
  • Мнения: 1 325
Извинявай за въпроса , но да кажем ако овуто е само с един или два дни по-късно, пак ли има отклонения от една-две седмици newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Извинявай за въпроса , но да кажем ако овуто е само с един или два дни по-късно, пак ли има отклонения от една-две седмици newsm78

Тъй като гинеколозите водят бременността от първия ден на последния цикъл, а ако овулацията ти е по график т.е на 14-ия ден това значи, че бебето е реално с 2 седмици по-малко от това, което водят. Т.е ако те водят в 7-ма седмица реално бебето е на 5 седмици. Ако овулацията е още по-късно т.е не на 14-ия ден, а на 20-ия - те пак те водят в 7-ма седмица, ама бебето е на 4 седмици. Така е напълно вероятно да не се вижда още на ехограф.

# 13
  • Мнения: 1 325
благодаря ти много за отговора и пояснението Hug Аз предполагам , че моята овулация е била на  16-17ден, той по принцип цикъла си ми е на 30-31ден.

# 14
  • Мнения: 348
Момичета, вече втора сутрин теста за ову е с много силно червена втора черта. Защо? Ние бебеправим де, ама колко време продължава това. Преди това един ден беше с бледа, а предния нямаше. Хормона се е качил и се седи така   newsm78 Уж овулацията е до 48 часа след положителния тест, а сега са още 48 ли? Още нещо - цервикалната слуз беше най-силна и течна вчера, днес не толкова.

Общи условия

Активация на акаунт