Овулация времетраене 12 часа?

  • 12 379
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 104
Снощи вече едната беше по-бледа

# 31
  • Мнения: 2 453
Странно. Може да смениш марката. Момичетата, които са ползвали да дадат идеи.

# 32
  • Мнения: 104
Ами аз умишлено купих отново същата марка,за да не нарушавам цикъла уж...купих Clear blue...в аптеката казаха,че са най-добрите...не може да имам такава хиперовулация,при това още на 10 ден от цикъла... newsm78 и разбира се,убедена съм,че пак нищо не сме направили  Sad направо толкова сложно ми се струва,че....се отчаях....

# 33
  • Мнения: 2 453
Doll, не се отчайвай. Докато няма МЦ има надежда. Дано някой се включи с някоя марка.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Снощи вече едната беше по-бледа

Ами това значи, че овулацията е приключила. Това е. След като си имала два поредни дни с еднаква наситеност и след това вече едната е по-бледа.
Сега изчакай и си направи тест за бременност.

# 35
  • Мнения: 104
Ооооох знам...ама вече започна много да ме е страх...ако трябва така с месеци наред да правя тези процедуриии лелееее голям зор...  Sad така ми писнааааа,и все не разбирам кое точно не правя както трябва...направо съм си доста смотана в тези неща..  Embarassed

# 36
  • Мнения: 104
Всъщност за първи път правя ленти, до сега разчитах на красивата случайност.но...

# 37
  • Мнения: 2 453
nana77, а нормално ли е да има шест положителни теста. Питам, защото до сега съм си мерела само БТ, но от другия месец смятам да почна и тестове.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, а нормално ли е да има шест положителни теста. Питам, защото до сега съм си мерела само БТ, но от другия месец смятам да почна и тестове.

Имаш предвид и шесте теста да са с еднакво наситени чертички ли?
Виж тук не знам. Принципно, когато тестът за овулация е положителен т.е има две еднакво ярко наситени черти - това означава, че ще настъпи овулация в рамките на 12-36 часа. Т.е между половин ден и ден и половина след като си направила теста.

# 39
  • Мнения: 2 453
Цитат
Имаш предвид и шесте теста да са с еднакво наситени чертички ли?
Да, Doll така е писала. Благодаря за разяснението.  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 152
Момичета, здравейте!
Днес ми е 17 ден от цикъла (обикновено е 31-32 дни). Знам, че съм с късна овулация. Вчера следобед си правих ову-тест и показа бледа втора черта. Тази сутрин направих втори и нямаше втора черта. БТ е ниска (36.5-вчера и 36.6-днес, а максимумът преди 4 дни беше 36.7). Нямам обяснение на какво може да се дължи това. Според БТ овулация още не е настъпила, а според теста... newsm78
Дали е възможно да съм с ановулаторен цикъл? Да имам ли още надежда, че утре-вдругиден овулация може да има? Днес усещам странно напрежение в гърдите (което обикновено ми се случва седмица преди М).
Тестовете, които правя са на Шуър чек  Thinking

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 22:55 от dudence

# 41
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Добре, че са тестовете за овулация.След няколко месеца безуспешни опити , накрая взехме тест за овулация и точно тогава се получи бебка. Трите дни при които имаше линийка правихме опити и те се получиха.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, здравейте!
Днес ми е 17 ден от цикъла (обикновено е 31-32 дни). Знам, че съм с късна овулация. Вчера следобед си правих ову-тест и показа бледа втора черта. Тази сутрин направих втори и нямаше втора черта. БТ е ниска (36.5-вчера и 36.6-днес, а максимумът преди 4 дни беше 36.7). Нямам обяснение на какво може да се дължи това. Според БТ овулация още не е настъпила, а според теста... newsm78
Дали е възможно да съм с ановулаторен цикъл? Да имам ли още надежда, че утре-вдругиден овулация може да има? Днес усещам странно напрежение в гърдите (което обикновено ми се случва седмица преди М).
Тестовете, които правя са на Шуър чек  Thinking

Нито вчера, нито днес е имало овулация. За да има такава чертите трябва да са две и трябва яркостта им да е еднаква.

# 43
  • Мнения: 1 152
Нито вчера, нито днес е имало овулация. За да има такава чертите трябва да са две и трябва яркостта им да е еднаква.

Нана, това ми е ясно Hug. Но ако вчера чертата, макар и по-бледа от контролната, се виждаше, а днес вече липсва това означава ли, че няма да има овулация? Ей това не ми е ясно.
Или може днес да липсва, но утре да се появи черта, която да покаже, че овулация има?
С други думи количеството на LH постепенно ли се покачва или не е задължително newsm78
Уф, ама и аз го обясних... Дано поне малко да сте ме разбрали  Rolling Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 12 554
Нито вчера, нито днес е имало овулация. За да има такава чертите трябва да са две и трябва яркостта им да е еднаква.

Нана, това ми е ясно Hug. Но ако вчера чертата, макар и по-бледа от контролната, се виждаше, а днес вече липсва това означава ли, че няма да има овулация? Ей това не ми е ясно.
Или може днес да липсва, но утре да се появи черта, която да покаже, че овулация има?  С други думи количеството на LH постепенно ли се покачва или не  newsm78
Уф, ама и аз го обясних... Дано поне малко да сте ме разбрали  Rolling Eyes

Ами не - продължавай да правиш тестовете. Щом принципно си с късна овулация би трябвало да предстои.
Макар че обикновено всеки цикъл е различен.

Общи условия

Активация на акаунт