Колко от вас платиха за раждането "под масата" в държавна болница?

  • 3 442
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Нека разберем колко жени са платили на докторите извън официалния ценоразпис.

Стана ми интересно, защото напоследък се обсъждат парите за раждане в частните клиники, а аз почти не познавам жена, която да е родила само с направлението по ЗК в "голяма" болница...

Ще добавя и анкета за желаещите анонимност.

# 1
  • Мнения: 3 016
Първият път си платих директно на доктора. Тогава все още я  нямаше тази услуга избор на екип.
Вторият път платих на касата на болницата за избор на екип. Бях доволна от екипа, въпреки фаталния край накрая ,но те нямат вина за това.И двата пъти раждах в държавна болница.

# 2
  • Мнения: 592
Защо липсва частната клиника в анкетата или там всичко е розово? newsm78

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
платих 500лв.за секцио по мед.при4ини ама наистина аз нормално не мога да родя,платих защото ина4е ме беше страх.на ръка защото ина4е за мен пари на болница не се дават-от опит-имам проблем и с анестезиите та за моя слу4ай дори малко ми взе доктора .Преди 2г.3м.
ако имам второ детенце пак ще платя ,никога не бих се оставила на слу4айността ,никога и не ги разбирам тези дето го правят.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Защо липсва частната клиника в анкетата или там всичко е розово? newsm78

Достатъчно ясно е обяснено защо. Моля да се въздържате от злоба и провокации в тази тема. Има къде да блеснете и сте го направили. 

# 5
  • Мнения: 4 393
Няма да коментирам защо в държавна болница раждах, за да не ме заподозрете в злоба и завист   ooooh! Гласувах  Peace

# 6
  • Мнения: 592
ivonska - ти май като си серодила не си проплакала, а си изсъскала? Зададох съвсем нормален въпрос без никаква идея за заяждане! Но каквото повикало, такова се обадило!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Няма да коментирам защо в държавна болница раждах, за да не ме заподозрете в злоба и завист   ooooh! Гласувах  Peace

Факт е, обаче, че към момента резултатът е 7:7, което означава, че безплатното раждане не е безплатно! А дадените пари на доктора без това да е регламентирано, си е чиста корупция!

Да видим какво ще покажат резултатите по-нататък...

# 8
  • Мнения: 2 401
А коректния въпрос не е ли "На колко от вас им поискаха пари под масата"?  Защото е мноого различно да почерпиш за добре свършената работа и да ти поискат преди както и да е свършена работа.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska - ти май като си серодила не си проплакала, а си изсъскала? Зададох съвсем нормален въпрос без никаква идея за заяждане! Но каквото повикало, такова се обадило!

Обясни ми кое не ти е ясно от първия пост. Сериозно.

А коректния въпрос не е ли "На колко от вас им поискаха пари под масата"?  Защото е мноого различно да почерпиш за добре свършената работа и да ти поискат преди както и да е свършена работа.

Все си е корупция и разход за родителите... Ако черпнята е в брой!

# 10
  • Мнения: 4 393
Имай предвид, че повечето момичета, които плащат в държавна болница,  го правят на касата срещу съответния документ.Предполагам, че нарочно е формулирана така анкетата /упс, сори за злобата ми, много ме е срам/  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Имай предвид, че повечето момичета, които плащат в държавна болница,  го правят на касата срещу съответния документ.Предполагам, че нарочно е формулирана така анкетата /упс, сори за злобата ми, много ме е срам/  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Нищо, не се притеснявай, ще копирам отново за теб:


Нека разберем колко жени са платили на докторите извън официалния ценоразпис.
....

# 12
  • Мнения: 4 393
Дано се включат майки, които са раждали по-скоро, откакто ги има официалните ценоразписи и официалните частни клиники, иначе анкетата се обезмисля...ОК, хайде да разберем, и аз съм любопитна защо при официален ценоразпис ще платиш "под масата"

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Раждала съм 2 пъти, преди 10г. и преди 1г. И двата пъти в държавна болница, като, общо взето, решавах в последния момент къде ще раждам. Не съм плащала нищо, не съм се уговаряла с лекари и екипи.
В интерес на истината, не съм имала и някакви оплаквания и усложнения.

# 14
  • Мнения: 251
Не се заяждам, но си формулирай въпроса по-добре, че не знам  да се е възползвал още някой от новата услуга "раждане под масата" в държавна болница!
Иначе по въпроса и аз съм от корумпиращите,черпих в брой лекаря ми че ми спаси детенцето. И дори това не е достатъчно за моя случай, вечно ще съм му благодарна и задължена!

Общи условия

Активация на акаунт