Отвлякъл е детето й!

  • 10 409
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21
В този форум май се чете по диагонала и като се прибави и избирателната памет става страшно.
Ted cat :
Здравейте!
Пускам темата от името на моя приятелка, която се нуждае от помощ и не знае как да постъпи.
Тя живее в Испания с мъжа и детето си. От миналата година са разделени с мъжа й, детето живее при нея, развода е в ход, но върви бавно и все още нямат развод.
Той от време на време е взимал детето за по ден- два. Но последния път - преди 20 дни - го взима и не го връща. От тогава майката е чувала няколко пъти детето си по скайп, не й казват къде са, но тя е почти сигурна, че са в БГ и бащата се опитва да прехвърли делото за развод тук и да й отнеме родителките права.
Въпросният мъж е агресивен на моменти и лично за мен не е особенно психически стабилен.
Тя е подала жалба в Испания. Но не знае от тук нататък какво да прави.
Пускам темата за улеснение на приятелката ми, тя сигурно ще се включи като гост, ако не успее да се регистрира.
Моля, адвокати или други хора, минали през подобни проблеми да дадат съвет.

   

(Аз лично не бих пускала подобна тема защото майката ако желе да се дава гласност сама може да го направи и аз по този начин не бих и помогнала по никакъв начин и дори мога да и навредя.)
Zon: Когато променяш обичайното местопребиваване на детето от една държава в друга, т.е. променя се местоживеенето на детето в друга държава без съгласието на другия родител и без съдебно решение (независимо дали родителите са в брак, без брак, разделени, разведени) или детето се задържа в същата страна/друга страна извън определено време за контакт е отвличане.
(Ето ви определение за отвличане.....Бащата променя обичайното местопребиваване на детето от държавата Испания в държавата България)
Ted cat: Моля ви, не се карайте за глупости!
Свързах се с приятелката ми, оказва се, че и испанските и нашите власти не си мръдват пръста, защото нямат официално развод и не се води  отличане.
Моля, който може да даде координати на адвокат д ами пише на лични.
Адвоката по международни дела ли трявба да е?
(По тази логика значи аз мога да грабна детето ми и да замина за остров Тамбукту и понеже нямаме развод мога да си живия там с детето необезпокоявана от никой защото това не се води отвличане- извинявам се ама това за мен е несериозно твърдение )
Ted cat: Значи декларации се изискват само за българските граждани, т.е децата, родени в Бг?
Затова мъжа на приятелката ми е минал без проблеми границите с испанскя паспорт на детето.
Лунна самодива: Паспорта предполага националност/поданство, а личната карта от чужда страна удостоверява правото ти да пребиваваш легално на нейна територия. Така, че детето или е излязло с испански паспорт, което значи, че има исп.поданство, или с българския си паспорт/лична карта. Испанските лични карти, които се дават на чужденци, не са валидни извън територията на Испания и не служат като официален документ извън нея.
Flocke: по напред в темата съм написала, че според мен декларациите, освен минуси имат и плюсове. Например ако в Испания изискваха подобен документ, бащата на детето на приятелката на авторката нямаше да може да го изведе извън страната
(Напълно съм съгласна с мнението на Flocke. Много хора са против тези декларации и много хора страдат и имат доста неприятности заради тях, но те според мен са измислени точно с цел да предотвратят отвличането на деца, а не да създават проблеми на разведените майки. Ако някой се сеща за друг начин по който може да се спре отвличането на дете без да страдат разведените майки може да го сподели и да го предложи на управляващите.)

# 91
Изчетох темата, стана ми интересно. Аз лично не намирам никакво отвличане на дете в цялата тази работа, а поредната война между родители. Тук във форума има още една тема с дете, което е било в Гърция, бащата го е взел и не го е върнал повече. И защо навсякъде се говори само за майките? За техните права ... А правата на бащата? Все ние сме хубавите, а бащите лоши. И ревем по разни форуми, където помощ не може да се намери, а най-много случайно може дякой да даде добра идея какво да се направи. Но и това не случва често. Тези въпроси с правата върху децата, правата на родителите и т.н. се решават от съда. А при положение, че нямат развод, правата на двамата родители са еднакви. Ами тази приятелка на авторката на темата да си наеме адвокат и да действа. Щом детето е в България, да се бори за детето си в България. Обаче да не забравя, че и бащата има права. Това е.

# 92
  • Мнения: 2 861
(Напълно съм съгласна с мнението на Flocke. Много хора са против тези декларации и много хора страдат и имат доста неприятности заради тях, но те според мен са измислени точно с цел да предотвратят отвличането на деца, а не да създават проблеми на разведените майки. Ако някой се сеща за друг начин по който може да се спре отвличането на дете без да страдат разведените майки може да го сподели и да го предложи на управляващите.)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451712.0
"Здравейте! И аз имам същия проблем като вас но явно изобщо не съм запозната със законите в България а и с терминологията . В държавата в която живеем аз като жена която не е сключила брак не се налага да завеждам дело за родителски права . Таткото има право да вижда детето но аз съм тази която е настойник на детето и детето живее при мен, а безименната е написала, че трябва да се заведе дело за родителски права което означава, че в България когато едно дете е извънбрачно и е припознато от баща си и двамата му родители имат родителски права . Въобще ще може ли да ми обясните какво точно означават тези родителски права за които се борите."

B-u-B-i,

В коя страна живееш? Детето ти само с немско гражданство ли е или има и друго? /съответно има ли други издадени паспорти?/

Има други превантивни начини далеч по-ефективни от прослувутите "декларации" за предотвратяване на родителските отвличания и също предприемани мерки, когато се случат такива.

Въпросните декларации не само, че не предотвратяват родителските отвличания, но и създават много проблеми и нарушават правата на децата на свободно придвижване.

Помисли защо в толкова страни в Европа не се изисква декларация от другия родител, когато пътува сам с детето си.

Можеш да намериш в интернет Регламентите по Шенгенско пространство и там пише какви проверки се правят на външните граници ...
Ако ти и детето ти живеехте в Германия и напр. се развеждаш и имаш спор за упр.на род. права и имаш сериозни основания, че детето ти може да бъде отвлечено от баща му, можеш да предприемеш мерки като се обърнеш към полицията и съда. Има спешен съд, който преценява риска и се произнася относно евентуално временно ограничение на пътуванията на детето при които му е нужен паспорт; паспорта оства за съхранине временно при соц.служби; полицията пуска информация, вкл. снимки на детето, че детето не може да пътува с родители и др.лица...

Ако живееш в УК, много вероятно ти се е случвало на границата при излизане да ти поискат да докажеш, че ти си родител на детето.
Това се случва и на др. граници или летища, напр. ако пътуваш от Холандия за България през Германия, се случва да ти поискат акт за раждане на детето /особено ако детето е по-малко/ за да докажеш, че си му майка, защото от холандската ти лична карта или паспорта на детето това не видно за герм.власти /нямат достъп до инф.система на Холандия, но при съмнение могат да се свържат с колегите си от МВР в Холандия.../

Може много още да си пише по темата....

ще сложа само линк към сайта на организацията в Белгия, която се заничава с предотвратяване и съдействи при род.отвличания, отвличания на деца и изчезнали деца:

http://www.childfocus.be/en/index.php?language=en
http://www.childfocus.be/en/activities_1_3.php (Parental abductions)

Медиатора по въпросите на международно отвличане на дете от родител към Европейския Парламент (виж и връзките дадени на страница 1, 2 и 3 и по-специално Регламент (ЕС) Брюксел ІІ и Хагската Конвенция:
http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do … age=BG&id=154

Интервю с Медиатора (виж също най-долу „Допълнителна информация”):
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?language=BG&ty … =20090126STO47093


В момента текат конкурси /организирани от Европейската Комисия/ относно създаването на мрежа от организации за предотвратяване, съдействие и работа при случаи на родителски отвличания в ЕС.

Ако искаш може да ми прегледаш хисторито и да видиш мои предишни публикации, там съм публикувала информация по тези въпроси.






# 93
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
джудже , аз не съм навредила с нищо на бившия и близо единайсет години го спасявах от собствената му простотия. И сега си патя, въпреки че се старая на не му ограничавам "правата". Цената е от разкарване за срещи на които не идва, до разиграване на всичките ми роднини и приятели. Звънят ми с майка му да ме правят на луда по всяко време на денонощието. Трябва да ставам свидетел на техните спорове. Забранил ми е да позволявам на родителите му да виждат детето, защото били "виновни" да го зарежа (интересно що аз нямам нищо против тях). Задължена съм "да го уведомя 45 дена преди да пътувам", за да се подготвел, но на мен до последния ден не ми казва какви планове има да вземе детето, че да си направя моите да си посетя роднините... Купихме билети за театър, които изгоряха, защото не само не ми даде детето, но и отказа и той да отиде с моя билет... На мен ми знае всичките телефони, адреси, роднини и приятели. Аз нямам никаква информация къде и с кого живее, сменя си телефона и адреса всеки месец, води детето ми при непознати жени, които ми били "приятелки", настройва дъщеря ми да не иска повече да живее с мен, дори да ме мрази и какво ли не... Думата "издръжка" изчезна от речника му в момента, в който я спазари срещу паспорт и декларация за пътуване, но настоява и аз да му дам декларация за пътуване с детето, без да ми гарантира поне веднъо, че не ме лъже и е коректен... Кое ми гарантира, че ще си видя отново детето, след като дори не знам дали работи и дали няма отново да го изхвърлят за някое противообществено деяние? Използва срещите с детето, за да продължи да тормози мен - да ме обижда, заплашва, шантажира... Още ли трябва да изброявам? И защо непременно трябва да съм лоша? Само защото след 11 години физически и психически тормоз казах "Стига толкова"?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 444
x-x-x ,
явно сме имали доста сходни брачни съжителства, както и доста сходни характери на бившите ни мъже. Моят пък изобщо не проявява интерес дкъм децата, да се вижда с тях или да ги заведе някъде, но ме тормози за пари непрекъснато.Издръжка никога не ми е дал и стотинка и все е с финансови проблеми, все е на ръба на умирачката и няма пари за лекарства, няма какво да яде, банката ще му вземе жилището защото няма пари за вноска по заема си....................няма смисъл да изреждам всичките му трагедии, измисля все нови и нови, страхотен артист е, лъже и чак забравя от многото разнообразни лъжи. Завлякъл е с пари всичките си познати, приятели, колеги и роднини с предтекста, че помага на мен и аз съм със страхотни проблеми.Разказвал, че за неплатено парно ще ми вземат апартамента и спешно трябва да спаси жилището на децата си............разбрах като ми звъняха няколко човека да питат спасила ли съм жилището и дали скоро ще мога да върна парите. Обясних им ситуацията и той ми се разсърди, разкрещя, не съм разбрала, не им бил казал така, защо не съм си мълчала.Как да мълча, да призная че дължа някому хиляди, при положение че не съм взела и стотинка? Не зная как още му се връзват, как не го разбраха що за артист и завлекач е? Лъгал приятели, че плаща колежа на голямата ни дъщеря и му дал пари един приятел, при това два пъти, защото му казал че първите съм ги дала за сметка за неплатена вода.Хората сигурно се чудят как живея години без да си плащам сметките изобщо, как съм допуснала всички снабдители да ме съдят и да ми запорират жилището.... newsm78 Ужасна история, добре че доста хора разбраха че всичко е лъжа.
Та съвета ми е да го респектираш малко и да го дистанцираш от себе си. Само проблеми ще ти донесе, нищо друго.

# 95
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
marypopins , все едно моя описваш. Второто му име е "Лъжата" - така му казваха колеги и приятели на галено... И той влачи пари отдето може да закачи, най-много от техните. Сега ги изнудва да си продадат имотите, за да му дадат парите - затова ме държи изкъсо - да не им давам да видят детето. Дано клекнат. И мен ме завлече да изплащам много след развода (беше похарчил 8 бона от брат ми, нямаше как да не ги изплатя). Иначе не се интересуваше от детето - само избирателно, когато майка му го подсети или когато му е скучно и иска да се види с мен, за да ме залее с помията си. Сега е в стихията си с това изнудване. Да видим докъде ще го докара. Въздържам се да го дразня, че нали закона е на негова страна - ако поиска, може да ми спре декларацията за пътуване.... После не че няма да мога да изляза, но ще мине много време през което ни семейство, ни училище, ни работа... А тъкмо започвам да работя в Италия и не ми се ще да си провалям сама работите заради кретенизма му....

# 96
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Ted_cat, времето минава, няма ли вече някакви новини от приятелката ти? Детенцето, ако не я вижда толкова месеци, няма ли да я забрави и да реве после като децата на полякинята?! Посъветвай я за Закрила на детето, убедена съм, че те биха й съдействали да поддържа контакти с детето.

# 97
  • Мнения: 4 116
До края на този месец трябва да има решение на съда.
За съжаление не може да го вижда,  нито чува. Бащата го настройва срещу нея. Тя почти се е побъркала милата. Едва успява да плаща на адвоката в Испания и адвоката в Бг, дано след решението на съда да може да си вземе детето.

# 98
  • Мнения: 4 916
Дано съдът да излезе скоро с решение и дано да е в полза на майката.

# 99
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Дано. Много ми е мъчно за жената. Жестока история.

# 100
  • Мнения: 4 116
Имам добри новини, но от съображения за сигурност няма да пиша подробности.
Говорихме си тази вечер на дълго и широко с нея. Бащата лъже,маже, настроил е детето срещу майката, така че то да не иска даже да я види. За щастие тя има свидетели, които ще се явят в съда, за да свидетелстват в нейна полза. Милата, търпяла е дори физическо насилие, детето е ставало свидетел на тези  грозни сцени ... Дано да има истинско правосъдие в Испания и тя да получи пълните права над детето, за да има поне от тук нататък едно нормално детство.

# 101
  • Мнения: 4 916
 Hug Дано.

# 102
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Ted_cat , стискам палци на жената. Наистина много грозна история. Дано по-скоро се разреши в нейна полза. Жалко, че не се е сетила по-рано да си подреди живота и сега трябва да мине и през този ад.

# 103
  • Мнения: 4 116
Ами те няколко пъти са се били разделяли и после пак са се събирали заради детето, понеже то е искало да бъде и с двамата.
А приятелката ми казва- пита ме прокурора, той лош баща и съпруг ли е бил, и аз не мога да кажа, че е бил лош, защото е имало моменти, в които се е държал чудесно и други, в които кошмарно. Все едно са двама различни човека. И тя е обичала добрия и грижовния... но с времето другата част от характера му надделява и ето, че се стига до там да вземе детето без нейно знание и съгласие, да я накаже един вид за това, че не иска да търпи повече тормоза.
Аз я познавам от години, ужасно добра, добра до глупост е. И то май такива мъже като нейния все такива жени си избират, за да могат да ги тъпчат и унижават както си искат. Яд ме е, че го е търпяла толкова години, но го е обичала и все се е надявала да се промени към добро.  Tired

# 104
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Ами според мен е права да не говори само лошо за него. Казала си е истината. Знаеш, че моя бивш е голям изрод, но е имал и добри моменти. Не мога да си изкривя душата да ги отрека. Дано да й се подредят нещата, че месеците минават и се натрупва пропаст между нея и детето.

Общи условия

Активация на акаунт