Отвлякъл е детето й!

  • 10 403
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Германия
  • Мнения: 240
Какво стана с детенцето? Има ли новини? Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 4 116
Засега няма нищо конкретно. Знае се в кой град е, видели са го.  Тези дни ще се опитам да се видя с него и да поговорим.
А Ани от няколко дни не съм я засичала в скайп.

# 47
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Пишете нещо ново има ли?

# 48
  • Мнения: 4 116
Има, но по молба на приятелката ми спирам да пиша.  Когато всичко приключи,  ще разкажа.

# 49
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
ОК, благодаря! Успех на момичето!

# 50
  • Мнения: 57
стискаме палци, успех мамче Praynig

# 51
  • Мнения: 561
До колкото си спомням и  полякинята и българина /предполагам всички си спомняте/ нямаха развод. Но тя си го осъди по Хагска конвенция именно за отвличане, защото е променил местонахождението на детето. Без да съм юрист, мисля, че и въпросната майка има тези лостове.
Zon, чела съм историята ти, пиши, внасяш много яснота по тези проблеми. Шапка ти свалям!!  Hug

# 52
  • Мнения: 21
Защо сте седнали да се карате и умувате какво гражданство имало детето, ама как бащата го бил извел от Испания, кой колко деца имал и т.н. Истината е че един родител ако пожелае винаги може да отвлече детето си та дори и майката да е унищожила паспорта на детето. А за разрешителните за пътуване наистина се изискват само на българската граница ако детето е български гражданин и напуска България и това са глупости, че изисквали разрешителни от всички независимо от гражданството на детето.  Аз съм пътувала не веднъж със синът ми и никога не съм показвала декларация подписана от бащата, че е съгласен детето му да пътува и честно да ви кажа съм шокирана и уплашена от този факт защото както аз мога да си пътувам насам натам с детето по същия начин може и баща му да го направи. Тези декларации по мое мнение или трябва наистина да се изискват от всички и на всички граници или просто няма смисъл от тях.

# 53
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Bubulionka , бих се радвала да споделиш как точно преминаваш паспортна проверка без декларацията. За мен това е най-големият ми кошмар, с нея ме изнудва и разиграва като маймуна. Предишната беше на изтичане - оставаше около месец. И дамата на проверката ме предупреди, че ако изтече, не може да ме пусне да изляза. Като се възмутих, че тогава бившият ми беше в чужбина и нямаше намерение да се прибира поне 3 години, тя ми каза, че не е неин проблем - те дори от чужденци изисквали тази декларация. И връщали. И изобщо не е нейна работа дали ми е удобен закона или не - бил еднакъв за всички. Докато той не ми изпрати нова декларация "до навършване на пълнолетие" (за предишната нотариуската настояваше, че били валидни само 6 месеца и не можело да я издаде за по-дълъг срок?!), не смеех дори да сънувам да видя отново България и близките си. Освен ако не си записала детето в акта за раждане с баща "неизвестен", как точно избягваш това изискване?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 444
Ужасна история. Какво стана с детенцето, пишете за развитието на случая?
Децата страдат от грешките и неразумните действия на възрастните, което е много жалко.

# 55
  • Мнения: 4 116
За съжаление детето все още с бащата в Бг. Майката не го чува, нито вижда.  Наела е адвокат в Бг и адвокат в Испания, работи се усилено, но нещата не стават толкова бързо. Бащата в това време настройва малкия срещу майката. изяждам се отвътре от яд, че това животно успя да й отнеме детето и се гаври с нейните чуства.

# 56
  • Мнения: 21
Детето ми не е с баща неизвестен и в акта му за раждане пише кой е бащата. Също така детето ми носи фамилията на баща си. Аз съм с българско гражданство, а таткото е с немско гражданство и живеем в трета страна. Понеже ваденето на акт за раждане и задграничен паспорт за бебе родено извън територията на България е ужасно сложна, мудна и бавна процедура ние му извадихме немски паспорт. Когато се прибирам до България летя със самолет и на тукашното летище никога не са ме питали чие е това дете и аз каква съм му и дали имам декларация може би защото сме чужденци, а на летище София единствено са ме питали дали детето има българско гражданство и аз съм отговаряла, че няма такова. Всеки път ме предупреждават, че ако му извадя български документи ще ми трябва декларация от бащата, че е съгласен да пътувам с детето. Това е. А ти защо вадиш срочна декларация при положение, че декларацията може да е безсрочна. Ако вашия татко не желае да ти даде безсрочна защото иска всеки път да му се молиш да ти даде такава и той по този начин да се вживява в ролята на бог просто можеш да му обясниш, че ако ти даде безсрочна той по всяко едно време може да я анулира. Няма смисъл да се вади на всеки 6 месеца и да се дават излишни пари.
Още нещо за софийското летище. Служителите наистина по някога се заяждат и могат да ти направят живота черен но ти ако си знаеш правата и им покажеш че при теб номера няма да мина ще те оставят на мира. При мен се заядоха заради снимката на паспорта на синът ми, че не била актуална но от немското посолство казаха, че нямат право да задържат детето и на детето ще му издадат нов паспорт чак като му изтече този с който е в момента)))
Това е от мен. Не се отчайвайте винаги има решение на проблема.

# 57
  • Мнения: 21
x-x-x сега видях какво си написала, че нотариуса не е пожелал да ви издаде за по дълъг период от време....ами не знам ....смени нотариуса. Аз имам декларация от бащата и нашия нотариус не е твърдял подобни неща и нямаше проблем. А също съм чувала, че тези декларации се правили и в посолствата на България и на границата изисквали да са от посолствата но както вече написах никога не са ми искали декларация и не съм показвала моята.

# 58
  • Мнения: 21
За съжаление детето все още с бащата в Бг. Майката не го чува, нито вижда.  Наела е адвокат в Бг и адвокат в Испания, работи се усилено, но нещата не стават толкова бързо. Бащата в това време настройва малкия срещу майката. изяждам се отвътре от яд, че това животно успя да й отнеме детето и се гаври с нейните чуства.
По същия начин може да е постъпил и мъжът от Асеновград около който толкова много шум се вдигна и затова смятам, че преди да вдигаме пара трябва да помислим и да избягваме крайните определения и заключения и да не се месим в живота на хора които не познаваме

# 59
  • Мнения: 4 116
Да, за случая с полякинята и аз си мислех, че не е така, както го представиха тук медиите -  горкия баща, отнемат му децата, а майката не искала да се грижи за тях.
Някой  мъже могат такива неща да съчинят и толкова убедително да ги представят ...... Мъжа на приятелката ми разказва на всички, че тя биела детето, което е 100% лъжа. По- кротка и мила жена от нея не познавам. Докато той като побеснее да не си му насреща, ръка си е чупил от удряне по мебели.
Дано адвокатите й да са добри и се преборят за детето, не мога и да си представя какво му е на миличкото, да търпи ежедневно настровнията на баща си и да няма кой да го защити.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт