ПЛЕВЕН - 114

  • 14 970
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 506
Моята дребнуша редовно ме хапе със зъбите си. JoyНаправо е голям образ.Всеки ден измисля нови и нови белички.

# 76
  • Мнения: 50
Благодаря момичета
Е този път и аз ще съм на срещата ,давайте предложения за място и ден , не ги знам многог заведенията, навита съм къдет и да кажете!!!
Деси, много зарибяваш с тези идейки за планината ,предложих на Вальо ,но той не ми обърна особено влнимание ,ако имаше с кой  ,поне някоя приятелка ,щяхме да си отидем ,имам една  ,която щеше да се съгласи ,но сега бачка на морето ,ще си дойде на есен чак. Някой желаещ да ходим на къмпинг...? Хихих
Чакаме с нетърпения снимките.

# 77
  • Мнения: 189
Стелче,аз съм "за",но Бобо ще трябва да се разбере с Кирил hahaha
Ноооо,без мъже Praynig

# 78
  • Мнения: 50
Ааа ,не сме загубили надежда ,той се повталил сега ,пък  и нали знаеш - Старата любов ръжда не хваща !!
СУпер ,значи по рано ,към 6 примерно да е срещичка ?

# 79
  • Мнения: 2 070
Стелче, честито!   bouquet

За който не го мързи, разказвам:

Грета, на язовир бяхме - старото му име е Васил Коларов, сега е Беглика, намира се между Батак и Доспат, много красиво място
Уцелихме много променливо време /това най-вече за Номадка, понеже ни е мислела  Simple Smile / Първите три дни валеше по около час на ден - предимно следобед или просто приръмяваше, две от нощите също поваля, имаше и гръмотевици, но не е имало бури, ветрове, спокойно беше, разкъсана облачност, но сутрин е много мокро и мъгливо - ще видите на снимките
После в събота и неделя времето беше перфектно, не ни се тръгваше
Нощите бяха студени, децата спяха в дебели чували, ние с дебела завивка, багажа в колата или в палатката, защото иначе всичко става мокро

Изморителното беше сутрин докато поизсъхне тревата, за да можем да пуснем Елена да си джитка насам-натам, иначе все някой трябва да я носи или вози в количката
Спяхме на палатковия лагер, а дните ги прекарвахме на феста, който беше разположен на едни големи поляни - имаше музика и всякакви събития - ние например се включихме в работилница за правене на натурална козметика, гледахме как се прави глинена пещ, после как се прави квасен хляб и с Янито правехме едни като пърленки, нарича се хляб чапати, пълнозърнест - пекохме ги на въпросната пещ
Също в една работилница участвахме, в която се правят насекоми от природни и други материали
Имаше за бижута от отпадни неща - платки от компютри, жички, капачки от бутилки, часовникови механизми, списания - имаше страхотно красиви неща - този уъркшоп го водеха едни полякини
Също гледахме как правят сандали от ненужни найлонови пликчета, от стари чаршафи, от разни гуми
Марто кара кану и вози Яна - за два часа обикаляха голяма част от язовира и един остров вътре

Отделно имаше /там зяпахме, не сме учасвали /групи за йога, масажи, изработване на маски, фотокурс, състезание по приземяване във вода с най-шантав летящ костюм, имаше въжена градина - разни висящи неща по дърветата и въжен тролей, цирк - основно обучения по жонглиране и въртене на огън, изработване на други бижута от всякакви кожички, мъниста, разни глини и тн - това не го гледахме особено

Имаше различни презентации на еко тематика и на различни организации, инфо за природните ни паркове, за генномодифицираните организми, за биоземеделието и тн

За децата имаше детски кът с еко насоченост - играеха разни специфични игри, струваше по три лева за два часа и половина, също имаше и един батут, който някой донесе, доста голям и там скачаха без да се плаща, занимаваха ги и с оригами, рисуване и други

Отделно имаше много готини игри за големи, но понеже обгрижваме децата и не сме се включвали, имаше и стреляне с фунийки, пейнтбол и други

Музика не успяхме много да слушаме, в смисъл вечерните концерти, защото на децата им се доспиваше още в 8-9, а сутрин ставаха в 6-7
Групите бяха всякакви - разни диджеи, етно музика, оркестър Карандила, техно, ска, отделно постоянно имаше една трупа от много тарамбуки и други инструменти, които озвучаваха пейзажа, също и уроци по гайда
Можеше да си наемеш колело, наоколо е супер за разходки

Смешно беше, че имаше обособени места за хранене и българи продаваха вегетарианска кухня, тип индийска - с много подправки като куркума, ким, кардамон и други, а англичани продаваха български баници, правеха палачинки и тн, естествено имаше и кебапчета, кюфтета, бира и пелин
Много як бар от глина на брега на язовира с едно кейче до него и масички - сутрин си пиеш кафето на уютно

Много бебета и деца имаше, бебетата основно в слингове, но и колички, най-малкото сякаш беше около 3 месечно, много чужденци бяха дошли

Като цяло голяма хипария, шарения, свобода, тук там излишни елементи - в смисъл хора, които не се вписваха в идеята, но като цяло всички пазеха чисто, забавляваха се, вечер имаше много огньове, музика, имаше хора да пушат трева, но очаквах да са повече, не се набиваше на очи, май се наблягаше на бирата, чая и музиката
Имаше и едни кришнари, дружелюбни, но на мен лично досадни - едно и също пееха по цял ден

Излежавахме се много по поляните през деня и децата си играеха наоколо

За хигиената какво да кажа - топлихме вода на газовия котлон, имаше много направени тоалетни тип селски с дупка, оградени с едни чували и брезенти, отгоре със сковани дъски - като за 5 дни е ок, до тоалетните имаше чувалчета със стърготини - като си свършиш работата посипваш отгоре, абе доста по-прилично от миришещите химически кенефи
Имахме сгъваема маса и столчета, прибори, вечер си светехме с фенер, запалка тип фенерче, също и с газова лампа
Храна си купувахме, но и си правехме някакви неща, бяхме си и взели, но тази дето я продаваха беше скъпа де, като на морето да кажем, но пък в стабилни количества, особено вегетарианската

Доста от хората си бяха взели не само децата, но и кучетата, че и един заек имаше на палатка, от тези беличките декоративните
Иначе си брахме горски ягоди, малини, видяхме две къртици и катерици

На отиване минахме през Беклемето, а на връщане през София - втория път уж е по-дълъг, но се стига по-бързо заради магистралата, а и на отиване пътувахме в най-голямата буря между Плевен и Ловеч, с мн страшни гръмотевици

Общо взето това, ако се сещам и други неща ще се допълвам, сег отивам да спя  Tired

# 80
  • Мнения: 22 520
ДеЩо, доста интересно звучи всичко, сега чакам и снимки. )))) Да си представя пълно мястото. ))

# 81
  • Мнения: 506
 feedingНахраних малката и сега отиваме към градската на разходка.

# 82
  • Мнения: 189
Деси,била е голяма веселба,усещам го и завиждам естествено за ваканцията.
На Яна хареса ли й?Елито е ясна-поляна голяма за пълзене без асвалт Peace
Чакам снимките и аз Laughing
Номадка,ти кога щеше да идваш градска?Излипсвала си ми мноооого Laughing Mr. Green Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 1 955
Стелче, честито! Задочно ли ще учиш?

Деси, разказът ти ми беше много увлекателен, изглежда, че е било страхотно.
И аз искам да видя снимки. Особено като знам качеството на вашите  Grinning
А и не съм разбрала - какъв е този фест?

Номадка, и аз чакам. Упражнявам завъртането на зарове ц цел хвърляне на чифтове.

Днес сме на консултация.Ще му слагат втория Пентаксим. Как мразя дните за ваксинация  Confused

А пък тази тема ме потресе - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419322.0
Прочетете и другите постове на авторката, описала е какво точно се е случило подробно.
Нова параноя ме обзема.

# 84
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
тръпки ме побиха като прочетох само мненията на жената. И като си помисля, че карам детето да ходи само до магазина за хляб, бонбони, шоколад, за да свиква да се оправя сам. ooooh! Човек да не смее да си пусне детето.

# 85
  • Мнения: 22 520
Добро утро и от мен. )))

И ние ще се готвим за разходка, някъде из градската. )))

Дикси, а защо го ваксинираш като не ти харесва?
Темата която си дала сега ще я чета, явно съм я пропуснала вчера.

# 86
  • Мнения: 1 955
Дикси, а защо го ваксинираш като не ти харесва?
Защото по-не ми харесват евентуалните последици от неваксинирането.

# 87
  • Мнения: 4 970
Мира, ако не ме лъжепаметта, ти пазаруваше от ибей Rolling Eyes Трябва ми някой , който да потъ4а една дрешка за едно детенце Crazy Някой може ли да помогне

# 88
  • Мнения: 22 520
Дикси, а защо го ваксинираш като не ти харесва?
Защото по-не ми харесват евентуалните последици от неваксинирането.

Вероятността да се случат са по-малки, отколкото вероятността да има последици от самото ваксиниране. )
примерно ето тази тема е донякъде показателна .- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415907.0
Но тук не е мястото на тези разговори. )))

velmar, да, поръчвам, пиши какво ти трябва да видя.

# 89
  • Мнения: 4 970
Мира Hug http://cgi.ebay.co.uk/Bnwts-Next-Girls-Black-Sweater-Jacket-Skul … ksid=p3286.c0.m14  ей това суитчерче. За една госпожица- рокерка Crazy

Общи условия

Активация на акаунт