БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване

  • 22 929
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Дъщеря ми е на 5 хранения:
7 - мляко
10 - мляко
14 - пюре /зеленчуци, месо/
18 - каша+плодово
21 - мляко

Педи иска да минем на 4 - като първите две се сливат в попара, кус-кус и т.н. НО аз искам детето да има повече мляко. Може ли да давам сутрин в 7 мляко и после лека закуска или ще и стане много. Не е ли рано за 4 хранения?

Да уточня, че е много ящна и не знам дали успява да огладнее, тя просто не отказва храна.
А какви количества са ханененията.

Мойта щерка за да й докарам 5 хранения сега хапва така:
7 -ам
9.30 закуска

12.30-13 обяд
16.30-17 следобедна закуска
20.30 преди лягане ам
Основното е към 200-230гр ,а АМ в последно време го намаля..Сега хапва към 150-180.Преди ядеше към 210мл.


А да питам...с този режим на хапване,кога и как да вкарам вечеря примерно супа или нещо такова?
Една вечер пробвах ,като й дадох в 16.30 селедоб.закуска,в 18.30 малко супа и в 20.30 половината мляко...завършека на вечерта беше ...рев и повръщане  на всичко изядено  следобеда...Преяла беше милата.....рано ли е да вкарвам и ве4еря?май детето ми каза: Да! Rolling Eyes
А при мен причината за това желание за вкарване на вечеря е,че на последната консултация беше наддала само 50гр...и педи ме погледна много питащо...всеедно бе ти храниш ли я или не? #Cussing out

# 31
  • Мнения: 3 993
gale, защо мислиш, че детето иска вечеря след като сте пробвали и е повърнало?!  newsm78Според мен ти казва "не". Simple Smile
Моята дъщеря все още не вечеря твърда храна, само пие АМ преди сън.
Съветът ми е да не се стараеш ти изкуствено да й въвеждаш вечеря, тя сама ще си поиска, когато е готова.  Peace
Ако го направиш обаче, вероятно ще трябва да й намалиш количеството вечерно мляко, за да не ти повръща от преяждане, както ви се е случило.
Освен това не си длъжна да й докарваш 5 хранения, какво те плаши, ако мине на 4? Към края на първата година е нормално да мине на 4. Мойта мина на 4 хранения рано, беше по-малка от твоята на възраст, мисля, че беше някъде в 7-ия месец.
Относно наддаването, не бих се притеснявала, ако няма здравословни проблеми. Към края на първата година се забавя темпото на наддаване, а в началото на втората година (накъдето  вървите) наддават по 200-300 грама на тримесечие (това е по учебник).

Мим, защо педи иска да минете на 4 хранения? По принцип се минава на 4 хранения към края на първата година, но всяко дете е различно. И твоето дете само ще си редуцира броя на храненията, когато е готово за това. И аз съм много "за" млякото, мойта и в момента пие мляко 3 пъти на ден. Можеш да даваш АМ сутрин в 7ч. и после втора закуска в 10ч., нещо леко или ако е попара/кус-кус и прочие, гледай да е по-малко като количество.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 389
Gale, количествата са колкото твоите - млякото е 180-200мл, пюрето - 200 - 220, а кашата е 160гр.
Иначе и аз имам спомен от преяждане - такова повръщане беше...

Не знам защо педи иска...., ама аз ще и оставя млякото сутринта и после лека закуска, то пюрето и е към 14 часа "чак".

# 33
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Little winglesр,точно това кавах и аз в поста си по-горе ,детето ми казва че не иска да яде вечеря още Simple SmileSimple Smile
Притеснението ми дойде ,както винаги от хорското мнение и в случая на педито..Хем по принцип не се влиая от това,но ето резултат ми какъв беше. Whistling
Мляко не искам да намалям и никакъв случай. Peace
Броя на храненията го правя така ,за да има хем АМ сутрин при ставането ,хем и закуска преди обед!Иначе ако й дам 220 -240ам сутринта хич и не се сеща за друго ядене до обед.

Сега за да не спамя много,пак въпрос:Тия млечни каши ,само в вода ли трябва да се правят..излкючва ли се вариант да слагам АМ. или следкато е млечна..е достатъчно млечна/ако сте разбрали какво питам/ Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 15 251
Млечните каши се правят само с вода. Достатъчно млечни са.  Simple Smile

# 35
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Млечните каши се правят само с вода. Достатъчно млечни са.  Simple Smile
Благодаря Simple Smile

# 36
  • Мнения: 379
Да попитам - имам къпини - мога ли да ги добавя към някакво пюренце примерно асорти,което сама да си направя или са алерген?  newsm78За 6м бебок иде реч.

# 37
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Ето от Косе Босе инфо за тях: Peace

Малини = въвеждане на ягоди = пресни след 1 год. = пюре или каша преди 1 год.
Къпини = въвеждане на ягоди = пресни след 1 год. = пюре или каша преди 1 год.
Боровинки = след първите плодове = 8-10 м. или 6-8 м. = слаб алерген

Малините и къпините са от едно семейство с ягодите – няма разлика от гледна точка на алергенния потенциал. Възрастта за пресни малини е след 1 год., също могат да провокират реакция от типа на хранителна чувствителност поради киселинността си. Проблемът в малините и къпините са и семките, които биха могли да дразнят храносмилането и да предизвикат задавяне. В пюретата и кашите самите плодове са добре обработени, така че от тази гледна точка могат да се включат преди 1 год., например на 8 или 10 м. според различни схеми.

Боровинките са от друго семейство и се считат за слабоалергизиращи в повечето случаи. Това се отнася както за червените, така и за тъмните видове боровинки. Боровинките се въвеждат на 8-10 м. или 6-8 м. според различни източници. В американските схеми се предлагат в малко по-ранна възраст – имат много добър хранителен състав. От друга страна не са съвсем леки за храносмилането.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Да попитам - имам къпини - мога ли да ги добавя към някакво пюренце примерно асорти,което сама да си направя или са алерген?  newsm78За 6м бебок иде реч.

Не! Много е рано за семчести плодове.

# 39
  • Мнения: 3 621
Предполагам има мами чиито деца са отказвали да ядат зеленчукови и плодови пюрета, моя син яде само каши. Притеснявам се че така свиква само със сладникави неща. Не искам да го насилвам защото знам че ефекта ще е нулев най-много да го направя още по-злояд.
Въпреки всичко искам да яде и зеленчукови пюрета и местни.
Приемам съвети в това отношение

# 40
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Nefertity изчакваш и предлагаш пак. Бебето е много малко още. Може би просто не е готово. Пробвай също така да промениш консистенцията на пюрето - по-гъсто или по-рядко (ако е домашно), ако е купено пробвай с домашно. Предложи друг зеленчук/плод. За месо е твърде рано.

# 41
  • Мнения: 3 621
Пробвай също така да промениш консистенцията на пюрето - по-гъсто или по-рядко (ако е домашно), ако е купено пробвай с домашно. Предложи друг зеленчук/плод. За месо е твърде рано.
Пробвах всичко, и с купени и с домашни пюрета, по-гъсти, по-рядки /слагам по-малко АМ/, по-затоплени. Сега ми отказва дори неща които в началото прояде - пъщърнак и тиква. Иначе за месото знам че е рано.
Решила съм да въведа глутена в началото на 7-мия месец, има едни пюрета "плодове с извара и овесени ядки". Обаче той и извара няма да е ял дотогава. Вие как го въведохте?

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
Пробвай също така да промениш консистенцията на пюрето - по-гъсто или по-рядко (ако е домашно), ако е купено пробвай с домашно. Предложи друг зеленчук/плод. За месо е твърде рано.
Пробвах всичко, и с купени и с домашни пюрета, по-гъсти, по-рядки /слагам по-малко АМ/, по-затоплени. Сега ми отказва дори неща които в началото прояде - пъщърнак и тиква. Иначе за месото знам че е рано.
Решила съм да въведа глутена в началото на 7-мия месец, има едни пюрета "плодове с извара и овесени ядки". Обаче той и извара няма да е ял дотогава. Вие как го въведохте?


Аз лично с бананова каша.

# 43
  • Мнения: 3 993
gale, скромен съвет към теб - пробвай с безмлечни каши, за да ги приготвяш с АМ, така детето ще поема повече АМ, както ти се иска. Моята дъщеря има любима каша - 7-зърнената на Милупа - тя е безмлечна - яде я от 100 години вече и не й омръзва.  Laughing Това е нашият начин да комбинираме АМ и закуска сутрин, демек 2 в 1.  Simple Smile

Nefertity, номера е да предлагаш зеленчуците много пъти, не се отказвай, детето ще ги приеме след многократно предлагане и опитване. Мойта е същата с новите храни, трудно ги приема, отказва да опитва нови,а и с възрастта става по-трудно, вкуса й е консервативен. Някъде бях прочела, че според проучвания детето трябва да опита или да му бъде предложена дадена храна от 15 до 21 пъти, за да може да има отношение към нея, т.е. да знае дали я харесва или не. Вие сте още съвсем в началото на захранването. Пожелавам ти търпение и успех!  Peace

Глутен въведох с овесени ядки за закуска.

# 44
  • София
  • Мнения: 9 517
Глутен въведох с бисквитена каша - добавях по една лъжичка към друга каша.

Общи условия

Активация на акаунт