БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване

  • 22 934
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 658
Аз също бих те посъветвала да се върнеш към фино пасираната храна, детето ясно ти показва, че не е готово за по-едро смляна. Има време за парченцата, ще пробваш пак след време  Peace

# 691
  • Мнения: 28
Привет на всички .На кой месец се дават сокчета от ябълка или морков,защото  моята лекарка ни каза да започна от  два месеца и половина;

# 692
  • София
  • Мнения: 12 555
Привет на всички .На кой месец се дават сокчета от ябълка или морков,защото  моята лекарка ни каза да започна от  два месеца и половина;

Сокове минимум след четвъртия навършен месец. Аз лично ги прескочих и направо захраних с плодово пюре.

# 693
  • Мнения: 4 615
Сокът е агресивен, така че колкото по-късно, толкова по-добре. Аз също дадох първо плодове. Сок чак около годинка, но така и не стана любим на детето.

# 694
  • Мнения: 15 379
Привет на всички .На кой месец се дават сокчета от ябълка или морков,защото  моята лекарка ни каза да започна от  два месеца и половина;
Сок е най-добре да се даде след навършването на 1 година.
Има страшно много теми по въпроса - прочети!

# 695
  • Мнения: 9 120
пак съм аз...
искам да питам - в каква поза се храни детето, когато се започне захранването - имам предвид, ако няма столче за хранене (чакам го да пристигне), пюрето е тиква, не е гъсто, но не искам да го слагам в шише, а с лъжичка да го давам -как да хвана беб или къде да го подпра (не е стабилен седнал).
благодаря предварително, извинете ме за малките букви Embarassed

# 696
  • Мнения: 377
Захраних на 4 месеца . Още не седеше и затова го подпирах ( облягах ) на по-висока възглавница . Ако ти е удобно можеш и да го държиш с една ръка , а с другата да го храниш . Аз не можех така , и затова бяхме с възглавницата  Peace
Ако имаш шезлонг , можеш да пробваш и на него , стига да не се свлича .........

# 697
  • София
  • Мнения: 5 658
При липса на столче за хранене съм слагала детето на коляното си, прегърнато през гърба.

Иначе друг е въпроса, че според мен още ви е рано за захранване  Peace ти сама казваш, че не седи стабилно, което, разбира се, не е единствения признак, но и като месеци е малко. Освен ако няма здравословна причина за захранването де...

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 19:47 от Атти

# 698
  • Мнения: 299
Здравейте, на каква температура давате зеленчуковото пюре със стайна или телесна??????????
Благодаря предварително!!

# 699
  • Мнения: 5 014
Бебето аз ги затоплях до телесната.
Имам и за въпрос, може ли да захраня със 3-4 зеленчука и после да вкарам 3-4 плода? На 5 месеца е малкия.

# 700
  • Мнения: 299
Благодаря, на мен лекарката ми каза ние сме във 5месец/4месечна възраст/, за сега зеленчукови и след 2седмици бананова каша, за плодовите после, а след 6мес. възраст местни.

# 701
  • Мнения: 299
но не ми каза кога ще са плодовите

# 702
  • Мнения: 173
АлиенТа, смятам, че можеш, разбира се. Какво те притеснява?

# 703
  • Мнения: 1 001
пак съм аз...
искам да питам - в каква поза се храни детето, когато се започне захранването - имам предвид, ако няма столче за хранене (чакам го да пристигне), пюрето е тиква, не е гъсто, но не искам да го слагам в шише, а с лъжичка да го давам -как да хвана беб или къде да го подпра (не е стабилен седнал).
благодаря предварително, извинете ме за малките букви Embarassed

Аз го слагам седнал на кракът ми с гръб към мен.
Понякога го слагам в количката седнал и там го храня.
Зависи колко е гладен - ако е много в мен, ако е малко го слагам в количката, защото иначе ми шава много и се занимава с всевъзможни неща различни от ядене.  Laughing

# 704
  • Мнения: 5 014
АлиенТа, смятам, че можеш, разбира се. Какво те притеснява?

Ами и аз незнам, мисля си че може, но да питам и тук. Hug Благодаря.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт