БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване

  • 22 943
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 2 113
пак съм аз...
искам да питам - в каква поза се храни детето, когато се започне захранването - имам предвид, ако няма столче за хранене (чакам го да пристигне), пюрето е тиква, не е гъсто, но не искам да го слагам в шише, а с лъжичка да го давам -как да хвана беб или къде да го подпра (не е стабилен седнал).
Слагай го на шезлонг или в кошницата за кола, ако имате такива. Една по-голяма кърпа през врата и давай смело пюрето  Peace.
Здравейте, на каква температура давате зеленчуковото пюре със стайна или телесна??????????
Благодаря предварително!!
Моето момче харесва пюретата студени(нестоплени) и гъсти. Въпрос на вкус  Mr. Green

# 706
  • Мнения: 9 814
Моля за съвет- захранила съм със зеленчуково пюре. Направила съм план-график за въвеждане на 10-на основни зеленчука. Сега съм в чуденка с кое да продължа- с месните пюрета или първо да заместя още едно хранене с каша?
Да уточня, че малката е злояда като цяло и едва сега вече захранена, проявява небивал интерес към храна различна от мляко.

# 707
  • Мнения: 3 621
Здравейте, на каква температура давате зеленчуковото пюре със стайна или телесна??????????
Благодаря предварително!!
Моето момче харесва пюретата студени(нестоплени) и гъсти. Въпрос на вкус  Mr. Green
Моето пък ги предпочита по-рядки и леко затоплени. Наистина е въпрос на вкус.
Трябва да пробваш кое и как ще му се хареса на твоето дете.

Франческа Салиери, аз първо захраних с каша, и чак тогава дадох месно пюре, но моето дете е много капризно и злоядо и имах проблеми с въвеждането на зеленчуци.

# 708
  • Мнения: 9 776
Моля за съвет- захранила съм със зеленчуково пюре. Направила съм план-график за въвеждане на 10-на основни зеленчука. Сега съм в чуденка с кое да продължа- с месните пюрета или първо да заместя още едно хранене с каша?
Да уточня, че малката е злояда като цяло и едва сега вече захранена, проявява небивал интерес към храна различна от мляко.


Можеш да изчакаш още малко с месните пюрета.

# 709
  • Мнения: 9 814

О, аз не бързам. Напротив. Още сме на третия зеленчук. Чак до края на декември, когато ще бъде на 6м. и половина ни е запълнен графикът на въвеждане. За това и питах кога точно да дам тези месни. Дали към началото на 7 навършени месеца е добре?  newsm78 А на кашата кога да й дойде редът?

Nefertity, благодаря и на теб.

# 710
  • Мнения: 9 776
Ами за месните знам, че се дават след навършени 6 месеца. Каша може да даваш и сега. Щом детето си иска, давай Peace. Помежду зеленчуците редувай. Един ден каша, на следващия - пюре от въведените.

# 711
  • Мнения: 3 621
А на кашата кога да й дойде редът?
Кашата я дадох около месец и половина след като захраних. Ако си заместила вече едно хранене може да пробваш и кашата.

# 712
  • Мнения: 4 615
Аз захраних с плодове, зеленчуци, каша, месни пюрета. В този ред. Друг е въпроса в  какъв ред избра да се захрани детето де. Педиатъра ви не ви ли дава насоки или просто за да свериш питаш?
Антония, може да слагаш детето и в скута си. Аз така правих преди да ми пристигне столчето. Иначе много шаваше и беше трудно да я храня.

# 713
  • Мнения: 31 382
Захрани с каша преди да започнеш с месните пюрета е моят съвет. За тях не бързай.

# 714
  • Мнения: 9 814
Аз захраних с плодове, зеленчуци, каша, месни пюрета. В този ред. Друг е въпроса в  какъв ред избра да се захрани детето де. Педиатъра ви не ви ли дава насоки или просто за да свериш питаш?

За педиатъра не питай. Страхотен диагностик е, но за захранването хич го няма.  Tired
Иначе и моя "график" е като твоя, без плодовете. Тях ще въвеждам преди месните пюрета + жълтък след 9-месечна възраст.

densi, и на мен хич не ми се бърза с месото.

# 715
  • Мнения: 4 615
Офф, то вярно ако док е добър в едно му куца друго. Аз захраних с плодове първо защото имаше детето проблем с изхожданията и после защото четох (въпреки, че някои шкооли отричат плодовете като първа храна), че така е по-лесно да се предизвика интереса на детето към твърдата храна. Хем познат сладък вкус, хем пък твърда храна. Зеленчукови пюрета така и не прояде. Не е ли вряло месо в манджата хич не се навива да хапне.

# 716
  • Мнения: 299
привет, като я захраня с няколко вида зеленчуци по отделно, кога мога да включа двукомпонентни и мога ли всеки ден след захранването да давам различно пюре???????

# 717
  • Мнения: 9 776
привет, като я захраня с няколко вида зеленчуци по отделно, кога мога да включа двукомпонентни и мога ли всеки ден след захранването да давам различно пюре???????

След като захраниш с няколко зеленчука, можеш да даваш двукомпонентни от вече въведените. Няма правило да въвеждаш все нови и нови неща. Можеш да даваш от въведените, които виждаш, че предпочита бебето.

# 718
  • Мнения: 4 615
Ако си захранила с да речем картоф, после не е необходимо да захраниш отделно с морков. Може да даваш картоф и да добавяш следващия зеленчук. Втория въпрос не съм сигурна, че го разбрах правилно. Ако си захранила с 3 зеленчука естествено, че може в три дни да даваш различно пюре.

# 719
  • Мнения: 9 776
Да, то верно малко омотан въпроса Crazy. Ники го е написала по-добре от мен.

Общи условия

Активация на акаунт