БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване

  • 22 940
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 299
Благодаря за отговорите, днес тя изяде 5мл около 5непълни лъжички чист пъщарнак, почти затоплен и за сега няма проблем. Имах в предвид всеки ден различен зеленчук от вече въведени!!!!!!!!!!

# 721
  • Мнения: 3 993
Франческа, не бързай да заместваш второ хранене, много е рано.

Въвеждането на месото го дискутирахме тук в темата наскоро, ето един от постовете ми (стр. 34):

 
........................................
Е, хайде - хайде!  Simple Smile
Преди да се блещиш, за начало прочети статията, която е пуснала niki97. В нея има препратки към други материали на същата тема - месото първа храна или една от първите - на Ла Лече Лига, Американско дружество по хранене и други. Обяснено е защо е важно ранното въвеждане на месо. То май никой вече не препоръчва отложено въвеждане на месо, както е било преди, тъкмо обратно.
Ето ги и така ценните съвети за захранване на Косе Босе  Hug, обобщени и подредени: http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66 
Общо взето възрастта за месо според българската схема за захранване е около 2 месеца след началото на захранването. Ако си захранил в 4-5 месец, въвеждаш месо в 6-7 месец. Ако си захранил в 6-и месец, въвеждаш месо в 8-и месец.
Относно началото на захранването : 6 навършени месеца е препоръка на СЗО, а не мантра!  Simple Smile Както знаеш, има признаци кога едно дете е готово да бъде захранено и те се проявяват по различно време при всяко дете, но е между 5-ия и 9-ия месец. От друга страна българската Асоциация на педиатрите препоръчва захранване на кърмено бебе най-късно в 5-6 месец, защото тогава възниква дефицит на енергия и след 5-ия месец се изчерпват запасите от желязо(според тях). Освен това специалистите не са единодушни относно схемата за въвеждане на твърди храни, затова има толкова много различни схеми и школи (американска, европейски и т.н.) Съществуващите школи обаче са единодушни за долната възрастова граница за захранване и тя е 4-и месец.
Затова в България казват, че захранването е препоръчително да става в интервала 4-и - 6-и месец. Болшинството родители в България захранват именно в този период, а не на 6 навършени месеца. 

Извинете ме за поредния дълъг пост, но нямаше как да отговоря кратко на Sourcherry. 
 

Съветите за захранване на Косе Босе са много актуални, препоръчвам ти ги.  Peace

# 722
  • Мнения: 9 125
Иначе друг е въпроса, че според мен още ви е рано за захранване  Peace ти сама казваш, че не седи стабилно, което, разбира се, не е единствения признак, но и като месеци е малко. Освен ако няма здравословна причина за захранването де...
Малко по-назад в темата пуснах питанка, свързана с хранителните ни "проблеми" от последните десетина дни Simple Smile И аз имах намерение да захранвам късно, но не ми се получи. Вече втори ден изяжда по 220мл. на хранене ooooh!

Благодаря за съветите, имаме шезлонг, но е много сгънат в него (то е шезлонг люлка), в столчето за кола пак така стои, та предполагам, че ще го слагам в скута на майка ми, а аз да му давам, докато дойде столчето...

# 723
  • Мнения: 173
Искам да обменя опит с вас за попарата - смятате ли, че сиренето в нея е достатъчно, за да остане храненето достатъчно млечно т.е. да се замести и да не се дохранва с мляко?

# 724
  • Мнения: 2 521
Честно да си кажа,изобщо не мисля,че сиренето е кой знае колко млечно.
Ако си харесва млякото,не виждам защо да не си даваш и от него.Може да е в по-малко количество,но давай.

# 725
  • Мнения: 31 381
Аз също не смятам, че сиренето би могло да замести млякото, давай ако иска да пие след попарата.

# 726
  • Мнения: 4 615
Е как? Защо да не е достатъчно млечно?  Достатъчно млечно си е за да бъде заместено млечно хранене с попарата. На година вече млякото се дава м/у храненията, защото е достатъчно ценно за детето, но не задоволява нуждите  му напълно. Може да даваш попара и да дохранваш с мялко в случай, че детето иска или да даваш млякото някъде между храненията.

# 727
  • Мнения: 221
Здравейте,от кой месец може да се дава суров плод,например банан?

# 728
  • Мнения: 185
Здравейте,бебка е на 6 месеца и половина,кърмя я,но ще я дохранвам с АМ,днес купих Фризо 2,но ак сега забелязах,че пише под Фризо НА,което е било при алергия към белтъка на млякото.Въпроса ми е мога ли да го давам,не е алергична към белтъка.

# 729
  • Мнения: 15 379
Здравейте,бебка е на 6 месеца и половина,кърмя я,но ще я дохранвам с АМ,днес купих Фризо 2,но ак сега забелязах,че пише под Фризо НА,което е било при алергия към белтъка на млякото.Въпроса ми е мога ли да го давам,не е алергична към белтъка.

Отговорих ти и в темата, която си пуснала.
Ако досега бебето е било само на кърма е задължително да се започне с формула единица, като не е нужно тя да е ХА.

# 730
  • Мнения: 246
Рая няма алергия към белтъка на кравето мляко, но нашето педи смята, че е добре до годинка на бебетата  да се дава ХА мляко.
Отначало дохранвах с Friso HA 1 а в момента сме на  Friso HA 2.

# 731
  • Мнения: 2 521
Е как? Защо да не е достатъчно млечно?
Ами защото не е направено от мляко изцяло.Блъскат какво ли не в сиренето за сметка на млякото Wink
Здравейте,от кой месец може да се дава суров плод,например банан?
Банана се дава от 6 до 8м.Аз започнах около седмия месец,като отначало го бланширах леко.Може би е било излишно-не знам.

# 732
  • Мнения: 267
а какво количество може да се дава  newsm78 ,за банана иде реч   Rolling Eyes
някъде четох,че не било хубаво да се прекалява,но защо не знам,освен,че води до запек  Thinking

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 113
Бебето едва ли ще изяде повече от няколко хапчици, така че може да му дадеш колкото иска  Wink
И аз да питам скоро купих овесени трици, обаче изобщо незнам как да ги приготвя за малкия?

# 734
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Засега давам манджи на бебето на обяд и следобед. Дохранвам с АМ. А кога да вкарам манджа и за вечеря  newsm78
Рано му е още но да се информирам.

Общи условия

Активация на акаунт