МАРТенчето ни мило вече със зъбче се е сдобило!

  • 9 033
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 459
Аденис, стискам палци всичко да е наред  fingerscrossed

Ето малко снимки и от нас

# 271
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас, знам че не сме се появявали отдавна, но тази тема успях да я прочета Laughingдаже и ще успея да напиша и аз нещо / благодаря на Ели и веси, че качват от време на време снимки и на моя Борис, че да не го забравите/ Иначе като имам време влизам поне снимкуите да разгледам - големи са сладурковци всички, винаги ми се оправя настроението като ги разгледам Mr. Green

Започвам с поздравления за порасналите на половин годинка бебоци  bouquet

За колажа - страхотно ще бъде, благодаря на тези, които ще се заемат  с това. И аз мисля че идеята за белите блузки е страхотна, пък дори и да ен са в една поза Grinning

Веси, оправяй се бързо, душа, не знам какво ти е, ама звучи гадничко, надявам се да има и кой да ти помогне малко да те отмени / ако мога с нещо да помогна, обаждай се/ Peace

Аденис  Praynig

SZA, много се зарадвах, като видях че апк си се появила и намираш време и за форума, смятам че си много ценна със съвети / поне за мен/

За национална среща, не мога нищо да обещая, че изобщо не знам как ще сме финансово / че бяхме кумове на 15.08, сега отиваме на море, а на 09.09 имам страхотен юбилей/, но ще го имам предвид и ако имам възможност /тъй като таткото ще е на работа/ и е близо до София, бих дошла за ден два Hug

Та, да се похваля, че на 27.08 заминаваме за морето / в един комплекс между Несебър и Слънчев бряг/, ако има някой натам, ще се радвам да се видим на живо Laughing

Иначе да разкажа малко за нас - почнахме със зеленчуково пюре, не е очарован от това, коеото му давам, не понася моркова, обича картоф, но в неголямо количество и разреден хубаво с кърма  Crossing Arms но аз също не бързам, както казва доктора, няма някой който не се е научил да яде. Иначе и при нас от месец и половина някъде започна често нощно будене и единствения вариант за успокояване е сучене. Не мога да си обясня дали е от зъбите или си наваксва с яденето, защото и той като Илийката на Мънки не се спира дененм / дори и за ядене/, та нощем похапва стабилно. Но се надявам с въвеждането на другата храна да отмине и този период, че да изкарам и аз някой по дълъг нощен сън без прекъсване на 2-3 часа ooooh!

Е, засега толкова, целувки и поздрави  bouquet

# 272
  • Мнения: 222
Аденис, дано всичко е наред  Praynig

Ние се върнахме преди малко от консултацията - добре понесе последната против-хепатитна ваксина, взеха му и кръв и урина. Малко плака, абе мъжката се държа с две думи  Heart Eyes Иначе е порастнал с 3 см и е 69см, а е качило слончето 500 гр - вече е 8 600 гр.

Аз също съм навита за колажа: момчетата в синьо, момичетата в розово, а за позата дайте да го обсъдиме: може да са по корем, или поседнали или...давайте идеи да ги обсъдим бързо, та да не се мотаме с колажа  Peace

Или пък да пуснем анкета - в каква поза и в какви дрешки да бъдат облечени бебковците за колажа?!

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 16:00 от cvetka-koketka

# 273
  • Мнения: 10 028
Аденис, мила, дано се окаже нещо безобидно и бързо да оздравее Алекс. Моля се за вас. Praynig

Честити месечинки на Борис, Али и Теодора! baloni Кога измина половин година!

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 16:27 от Deziderata

# 274
  • Варна
  • Мнения: 38
Аденис, моля се за вас! Кураж!
Сори, че подхващам темата за спора, но съм възмутена от изказването на СЗА за йерархията. Моите уважения към опита и добрите и съвети, но такова пренебрежително отношение към другите майки за мен е непонятно. Колкото до Нагаина, познавам я лично и смятам, че е човек, който би изразил мнението си открито и в очите на хората. Това, че е с едно дете, не прави коментарите и по-маловажни. Това от мен.

# 275
  • Мнения: 819
Привет набързо и от нас, че ще излизаме на разходка.

Аденис, стискам палци да НЕ е менингит/ и почти съм сигурна, че няма да е/, пиши веднага щом можеш!!!  Praynig

А за спора -  сигурна съм, че повечето са били ей така  Shocked  ooooh! , като са прочели за ракията/ вкл. и аз/, но малко от тях ще го кажат директно. Аз лично никога не бих го направила, имала съм дете с растящи зъби, мъчили са я, но има къде по-съвременни методи за справяне с проблема  Peace Може наистина да помага, но си мисля, че рискът от вредата е доста по-голям. Та това е твърд алкохол, ако ставаше за деца изобщо нямаше да си играем да захранваме толкова внимателно с къде по-безобидни неща. Това поне е моята логика и я споделям.Естествено, че всеки ще си гледа детето както намери за добре, но все пак нали сме тук и за да научим нещо ново, колко често всеки иска съвет и се вслушва в мнението на другия? Никой не е безгрешен.   Но както и да е.Аз лично, ако 100 човека ми кажат " не се прави така", най-малкото ще се замисля по въпроса. Едно време много неща са правили, но защото са нямали избор, не е имало с какво друго да помогнат, сега сме в 21-ви век и нещата седят малко по-друго яче... Иначе още щяхме да живеем в пещерите...
Няма да се отплесвам повече, че току виж и на мен ми се скарали  Mr. Green

Аз побързах да сложа снимка за колажа, но нали няма проблем да сложа и друга, като се реши как да ги снимаме?  Peace

# 276
  • Мнения: 3 379
Аденис, моля се за вас! Кураж!
Сори, че подхващам темата за спора, но съм възмутена от изказването на СЗА за йерархията. Моите уважения към опита и добрите и съвети, но такова пренебрежително отношение към другите майки за мен е непонятно. Колкото до Нагаина, познавам я лично и смятам, че е човек, който би изразил мнението си открито и в очите на хората. Това, че е с едно дете, не прави коментарите и по-маловажни. Това от мен.

GaryMoore, изобщо не визирам Нагаина, нещо не си проследила темата ми се струва. Лично на мен тя ми е любима в отчетната тема, изцяло ни съвпадат възгледите за много неща по отношение на гледането и възпитанието на децата. Това за йерархията, честно казано, беше сарказъм, но явно не всеки го разбира така.

Nikita,   202uu Именно заради това едно време смъртността сред децата и бебетата е била по-висока.

# 277
  • София
  • Мнения: 800
 Честити месечинки на Борис, на Теодора и на Али  bouquet
 Аденис, стиснати палци от нас Hug Запази спокойствие, сигурно няма да се потвърди диагнозата Peace
 За колажа - и в сини и в бели дрешки ще е сладко, най-добре да се пусне анкета, нали живеем в демократична държава. За позата - много е сладка предложената, ама за колаж не ми се струва най-подходящата.
 За спора - а защо изобщо трябва да има такъв, за мен и двете мами са прави сами за себе си. Никита, аз също не бих използвала ракия за Влади, при условие, че има толкова гелове и денонощни аптеки.
  НО всяка майка решава сама за себе си, а в случая slancetoo е споделила опита си, не е дала съвет и не казава, че и останалите трябва да направят така.
 А това дали е първо или второ дете е абсурдно да се счита за признак за компетентност Laughing
 И кой е казал, че е лошо да си отворен или пък да имаш по-различно чувство за хумор Wink

# 278
  • Мнения: 3 379
SZA, много се зарадвах, като видях че апк си се появила и намираш време и за форума, смятам че си много ценна със съвети / поне за мен/

Благодаря!

# 279
  • Мнения: 267
Единственото за което се извинявам е, че се бъркам в на друга майка работите. Макар, че така, както тя не е дала съвет да се прави така, така и аз не съм казала - гледай си детето, както аз смятам за добре. Беше си чисто възмущение, определено с много сарказъм. Гледам все пак, че почти всички са ме разбрали правилно, разбирам и тези, които са си затворили очите, защото и аз го правя постоянно, сега просто не можех просто да го подмина, това си е моя начин да посоча нещо, което ми се струва неправилно. Може би като не пиша ежедневно думата ми няма много тежест, но аз си го правя за себе си, така, че дишайте. Не мисля, че има съдници и висшестоящи тук, на всички им е ясно как стоят нещата в едно подобно общество така, че няма какво много много да се обясняваме.

Само съжалявам искрено, че развалих темата, заради останалите майчета  bouquet

# 280
  • Мнения: 105
Честити месечинки на Борката, Теодора и Али  Hug Да растат здрави и послушни!
Ей, Цвети, как съм се разтъжила за вас с Борката. Представям си колко е пораснал сладура. Тия дни от задачи до парка не мога да стигна. Кълбо от нерви съм покрай това кръщене утре. Искахме, а и имахме фин. възможност да съберем само най-близките роднини и кумувете 15тина човека макс., а то като бяхме на Плевен и там като разбраха роднините, че ще кръщаваме Мария и като се разсърдиха ( че и на подписването не сме ги канили) и баща му ги покани, а те 15 човека. Е обеща да помогне с некой лев за сметката, пък да видим. Днес и хотел им резервирах. Тук 1 има и е ебаси цифроманията за мизерните условия, които предлага. И сега ще има повече народ от сватбата. Детето съвсем ще се изнерви сигурно.
Форума го чета по диагонал набързо да не изоставам.
Аденис, дано не е минингит  Hug
Подкрепям мнението на Никита!
Мария днес опита пюре от броколи на Гербер 80гр, което смърдеше ужасно, но на нея й хареса и го излапа. До момента от зеленчуците, които съм дала и харесва най-много тиквата и пъщернака.
Айде, засега толкоз, че имам 2 перални за гладене.

# 281
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Абе да се изкажа и аз за този спор. Не съм искала съвет от никого относно обезболяващите за зъбите - само казах, че разните гелове като Калгел, Бочко, Дентинокс и т.н не ни помагат, и затова съм я намазала с ракия. НО като казах, че съм я намазала с ракия вие какво си помислихте, че си потапям ръката в чашата ли. Не, просто на върха на пръста капвам 1 капка изтърсвам си пръста и тогава мажа - колкото и неразумно да им се струва това на някои майки - при нас това е спасението. Правила съм го с едното си дете - ще го правя и със другото. Не съм искала съвети какво да я правя, а просто написах от какво й помага най много. Кой както иска - така да го разбира.
И това, че тук сме виртуално - не ми пречи да го кажа на когото й да било и във очите, когато има нещо за казване.
SZA моите уважения към теб - аз също ти харесвам постовете - но това за горните етажи ме издразни яката. Дай сега ние от долните етажи да лягаме и да умираме понеже не сме на вашето ниво!  Peace
И като за финал да кажа, че не виждам смисъл от подобни спорове - всяка майка най добре сама за себе си решава кое и как е най правилно за детето й!


Днес си направихме много хубава фотосесия със Симона. http://slancetoo.multiply.com/photos/album/17#photo=28 ето ви да я видите, а аз ще кача една снимка от тях за колажа!

# 282
  • София
  • Мнения: 5 794
Аденис, дано всичко е наред!  Praynig Praynig Praynig

# 283
  • Мнения: 0
Здравейте мацки.

СЗА ти винаги си ми отговаряла на въпросчетата за което много ти благодаря Hug Аз също много ти харесвам постовете.

 За спора аз също съм на мнение че всеки си знае най добре. Но и всеки има право тук да си изкаже мнението положително или отрицателно. Аз също съм го правила Mr. Green

АДЕНИС миличка всичко ще е наред. Ние сме с теб. Пиши какво е станало при първа възможност.

 За колажа нямам право много на мнение Embarassed ама да се изкажа. Мисля че розовото и синьото е по добре, защото на тази възраст единствено по цвета можем да ги разберем кое е момченце и кое момиченце hahaha

ВАСИДА аз съм човека бе жена. Защо ме пропускаш Naughty Само казваш и се заформяме. Ако не се лъжа Оки4 по това време и тя май ще е насам.

# 284
  • Мнения: 1 187
Много добре казано това за професорите! Само не ми стана ясно от кой зависи каквото и да е по форумите?!? И се надявам, че това не е опит да заплашваш някой, нали!

E,ето че и ти не си ме разбрала-именно,че от никого тук не зависи как точно ще си отглеждаме децата,и в този ред на мисли не обръщам вснимание на нещо,което аз не бих направила/дала на детето си.Като Elg например,дето почерпила бебката с диня..Никакъв коментар не направих сутринта,както и никой в темата..
И кое всъщност е по-опасно,даването на храна на парченца или мазането на венците с ракия,а? smile3505

А относно заплашването  Shocked,каквото имам си го казвам.И в отчетната на каката е така,и извън нета.За разлика от някои наши съфорумки,дето тук са по-тихи от тревата а по другите теми  box Но така е,нито аз мога да се харесам на всички,нито те на мен. Whistling Но не съм си позволявала въпреки бодливия ми характер,да класифицирам останалите тук като низшестоящи,високи етажи и т.н.-дори и саркастично. Stop

И тЕ такА..докато се уточним и темата свършила... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт