Луда ли съм? :roll:

  • 4 538
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 630
Аз също не бих отишла сама на море с детето.
Морето го свързвам с много приятни мигове, забавление и най-вече - с цялото семейство.
Ама не ми се е ислучвало моя да не иска  Thinking

Нормално да си изнервена, като вкъщи явно не ви е идилия. Той не усеща ли ти как се чувстваш всъщност?
А него някой попита ли как се чувства като се скъсва от бачкане?
Хората се готвят за второ дете ти пък си извади извода ,че в къщи не им е идилия. newsm78
Чукча писател,а?

# 31
  • Мнения: 621
Малко си луда само. Wink
Но че сам с детето на почивка не е почивка - тука си със всичкия си.
Ако си дадеш няколко дни отмора между старата и новата работа,кво ще стане newsm78
Аз не съм почивала от 4 години,т.е. не съм ходила на курорт,ей на жива съм Crazy
За мъжа ти ти е жал или не работи каквото искш ти? 

# 32
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз ходих сама с детето на почивка в планината. Няма да повторя скоро. Направо се побърках  Crazy. Детето си ми е много добро, но бяхме като сиамски близнаци - и в тоалетната влизеше с мен. Сега мъжът ми ми предлага да ходим на море, пак само двамата с детето - не благодаря  Naughty, и на терасата мога да си напълня легенче и да си цопкам краката, защото и на морето с детето не бих могла да вляза на по-дълбоко.

# 33
  • sf
  • Мнения: 10 203
Ама морски въздух за детето няма как да окачиш на терасата  ooooh!
ще ме прощавате-ама за мен това си е чист егоизъм. Всеки вика-ами няма да си почина, няма да ходя.
Как пък една не каза"абе ще лудна,ама за детето ще е полезно да иде на море"  ooooh!

# 34
  • Мнения: 5 577
Щом е полезно за детето, и баща му да дойде. Да направи всичко възможно да си вземе отпуск, има кодекс на труда, има договор.
Сама не, никога.  Rolling Eyes Да не съм разведена? Това не може да ми се случи, и при моите родители не съм го виждала, нито при баба ми, нито при чичо ми, всъщност - всички около мен са семейни и никоя жена не ходи сама на море.
Нелепо ми се струва да не може да се вземе отпуск нито ден в годината, единствено ми иде наум, че тези мъже просто искат да разкарат децата и жените за да са сами.  Laughing  Това ми звучи по-реално и съм го наблюдавала, ама ги пращат на село.  Wink

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 08:33 от Вергилия

# 35
  • sf
  • Мнения: 10 203
 ooooh! ами ето моя например, ако си вземе отпуска в летния сезон, ще загуби толкова много пари,че айде мерси.
А за децата си всичко бих направила, нищо,че не съм разведена. А воденето на море не го приемам като накзание.
Абе глезотии, глезотии,ама всеки сам си решава.

Ето малкия кат беше новороден, нямаше как да иде на море. Останах сама с него,а мъжо заведе каката. Не сме умрели ...

# 36
  • Мнения: 5 577
Донсита, ето виж, 2 крайно противоречиви различни мнения. Говорим си без да се караме, което ми харесва.  Hug
Аз приемам твоето и изказвам гледна точка, ти също.

Моето мога да се съглася, че е глезотия - аз съм егоцентрик, които обича да му е лесно. Ако ида на море със сина си, ще си почина страхотно, защото той не е от децата вкопчени в майките си. Ако не се налага няма да ме потърси и цял ден. Но не  в почиването е въпроса, а в самото ходене сам. На мен ми се видя супер странно, защото както казах, за пръв път чувам за такъв феномен, до сега, от всичките ми 100000 омъжени приятелки, една не е ходила на море с децата сама.
Но пък след твоя пост нещата ми изглеждат по-нормални.
А, забравих да кажа, че моя син ходи на море с баба си и дядо си вече, та не е останал без море де. Аз мога да си позволя да се глезя

# 37
  • sf
  • Мнения: 10 203
Естесвено,че няма да се караме. Всеки сам си преценява в крайна сметка.
И на мен ми е по-добре всички да сме заедно,но понякога обстоятелсвата го налагат това разделяне. Особено при нас с тая разлика при децата. Докато малкия си беше баж бебе , сме се делили, за да не страда каката от"това малко досадно нещо"  hahaha

Айде весело изкарване на кой където и с когото и да почива  Grinning

# 38
  • Мнения: 7 947
В това семейство почивката е най-малкия проблем. Проблем е според мен липсата на комуникация и разбиране и от двете страни.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При положение, че изпитваш нужда да си починеш, а мъжът ти е ангажиран, не виждам смисъл да се мъчиш, само и само да не се отделиш от него. Какъв всъщност е проблема? Вие сте просто съпрузи, не сиамски близнаци. Почивката си е почивка, семейството- семейство.
Ние до сега винаги заедно сме ходили на почивка, но с удоволствие бих отишла и сама с децата. Пък той като има работа- да си я върши.

# 40
  • Мнения: 52
Не, не си луда. Явно имаш нужда от почивка. Бих предложила нещо, само да не ме изядат сега. Защо не оставиш детето при баба примерено(ако има такава) и не заминеш с приятелка на почивка? За няколко дена ще си отдъхнеш и отпочинеш а и ще се забавляваш. Просто си мисля че ако детето е малко, почивката няма да бъде много почивка, а по-скоро тичане след бебчо. Надявам се да не засегна никого, просто мое мнение. Peace

# 41
  • Мнения: 2 556
Виждам че някои хора и идея си нямат какво е да работиш нон стоп. "Отпуски" и "кодекс на труда" никога не важат, ако имаш собствен бизнес или си на наистина отговорна позиция. Но разбира се, който не е работил никога през живота си сериозно, не може и да си представи какво е това  Grinning

# 42
  • Мнения: 6 630
В това семейство почивката е най-малкия проблем. Проблем е според мен липсата на комуникация и разбиране и от двете страни.
Явно авторката не смята ,че има такъв проблем то и нищо от написаното от нея не говори за семейни проблеми,ама .....

# 43
  • Мнения: 7 947
Еееее, не е баш така - щом се дразни от нещо и не може да се справи - има проблем  Wink
Може за някого да няма, ама тя видимо се чувства зле.

# 44
  • Мнения: 2 556
Недоумявам защо толкова много жени не искат наникъде да мръднат без мъжа си, това за мен ще остане неразгадана загадка на този свят...

Общи условия

Активация на акаунт