Нормално раждане, второто секцио....

  • 5 250
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
първото си дете родих нормално и съм много доволна защото има няма след час си ходех без проблем.Сега обаче незнам какво да направя защото бебето е седалищно и неще да се обръща; а имам 2седмици до термина.Моля дайте съвет newsm78

# 46
  • Мнения: 123
Първото ми дете родих нормално и без упойка . В резултат на това бях с епизиотомия, хемороиди и не можех да си седна на дупето две седмици, доста ме боля.
Корема ми след това раждане се прибра по-бързо. Беше много гадно изживяване.
Бебето се роди с голям хематом на главата и с кръвоизлив в едното оченце. Като се замисля въпреки убежденията на докторите, раждането си беше доста травматично за бебето и мен.

Второ раждане - гласяха ме за нормално, но се оказа, че съм вдигнала диоптрите и ретината е изтъняла . Секцио по медицински причини.
Това раждане си е направо песен в сравнение с нормалното .Загубих доста кръв по време на операцията, но всичко беше наред. Бебето се роди живо и здраво, но не изплака веднага, защото си спеше. За него сигурно е било шок да излезе толкова неподготвено, но след аспирация изрева веднага.
След операцията два дена не ми даваха да ставам и бях на системи.  Боля много раздвижването, една седмица ходех превита на две, но въпреки това бях спокойна, защото знаех че бебето е живо и здраво, не се притеснявах.
Корема ми още не се е прибрал напълно за разлика от нормалното раждане.

Ако ме питаш какво предпочитам - определено е секцио. Самата мисъл, че за втори път бих могла да мина през нормално раждане ме разтреперваше от ужас.


# 47
  • Мнения: 1 403
Много ви благодаря за милите отговори, определено са ми от полза Hug

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Не бих си причинила раждане със секцио без медицински показания! Не съм раждала секцио, но се моля да не се стига до там.

# 49
  • Мнения: 97
Аз пък раждах 30 часа "нормално" Whistling Зор си беше,,,,,,,,,но истината е ,че се забравя в мига, в който излезе бебо Sunglasses
Пак бих раждала нормално Peace

Общи условия

Активация на акаунт