СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 526
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • BG
  • Мнения: 390
Интересна тема.

# 91
  • Мнения: 1 100
Бих препоръчала алкализираща диета, това е едно от нещата, което много ми помогна, чукам на дърво.

# 92
  • BG
  • Мнения: 390
От една седмица, дори две, реших да взимам хранителни добавки и антиоксиданти, за да ускоря идването на  EFP. Ям ленено семе по 2 с.л. пия Туя (понеделник, сряда и петък), Фоликулинум (на 8 и 15 ден), витамин Е и алое, пчелен прашец и тинктура Турта. Смятам да включа и масло от вечерна иглика. Ще се радвам по-опитните е предизвикване на EFP да споделят мнението си. Обсебила ме е идеята за второ дете и само това си мисля  Flutter

# 93
  • Мнения: 11 403
Какво е EFP?  newsm78

# 94
  • Мнения: 1 782
Здравейте, момичета Simple Smile

Темата е малко "прашна" - та реших да я побутна Simple Smile

Към днешна дата, има ли мами доверили се на хомеопатията и режима на авторката с живи и здрави бебенца ?

# 95
  • Мнения: 7 587
Здравейте,  момичета! Много хубава тема сте започнали и ще ми е приятно да споделите мнението си по един въпрос, който имам, защото виждам, че повечето от вас имат опит с хомеопатията и знаят как работи.

Преди около седем месеца, след като менструацията ми дойде 15 дни след предишната, леко притеснена, отидох на гинеколог. Съответната лекарка тогава ми каза, че единият ми яйчник бил леко по-голям и бил поликистозен, но не ми изписа никакво лечение и ме увери, че това не би следвало да е проблем да забременея. Няколко месеца по-късно отново ходих на друг гинеколог, който пък ми каза, че не виждал да е поликистозен яйчникът.
 
За последен път ходих на гинеколог през януари, защото с приятеля ми се опитваме за бебе, но от 4 месеца неуспешно. Казаха ми, че това е малък период от време и нямало смисъл да ми се правят каквито и да било изследвания, дори на хормоните, да съм била дошла отново, ако нищо не се получело до година. Тогава лекарката ме погледна на вагинален ехограф, отначало каза, че не можела да мивиди яйчниците, после уж ги видя и каза, че нищо ми нямало. Естествено, усъмних се леко в нейните професионални качества особено след констатацията, че не могла да ми види яйчника.  #2gunfire
Питах я и относно хомеопатични лекарства просто така за балансиране на нивата на хормоните в организма, но тя заяви, че не разбирала нещо от хомеопатия, а пък в моя град няма хомеопат.

След ровене в интернет попаднах на темата на доктор Михайлов в Лейдизоне.Бг. Там той предлага онлайн консултация на момичета, и ми направи впечатление, че предписва горе-долу едни и същи неща на всички. Освен това той е поместил конкретна тема за борене на целулита, като в нея предписва чай от джоджен, някакво водорасло, като и Фоликулинум 9СН по 10 зрънца на 8 и 13 ден от МЦ, Лутеинумпо 5 зрънца от 17 до 21 ден на МЦ, Туя по 5 зрънца всеки вторник, четвъртък и петък, както и Натриум Муриатикум по 5 зрънца всеки понеделник, сряда и петък. Основната цел на тази хомеопатия - балансиране на хормоните и борба с целулита.

Та се чудех според вас безвредна ли е тази терапия? И може ли освен за борба с целулита, който при мен е малко, да ми помогне и за забременяване? Подчертавам да го пия така превантивно, не за лечение на конкретно заболяване, защото нещо не ми е диагностицирано от лекар. Мислите ми, че ако приемам тези неща, могат да навредят? Все пак са изписани от доктор Михайлов за борба с целулита, а не за проблеми със забременяването, затова на мен не ми се вярва да са вредни. От аптеката ми казаха, че тези продукти били толкова разредени, че по-скоро да не действат изобщо, отколкото да имат отрицателен ефект. Вие какво мислите?

Относно доктор хомеопат - ако препоръчате някой в София, бих отишла, но проблемът е в това, че няма реално какво да му кажа като информация, така че от какво да ме лекува? Чакам с нетърпение отговорите ви.  Hug

# 96
  • Мнения: 1 782
esmeralda23 ,

Според мен, иди на добър специалист. Не знам от къде си, но с тази гинеколожка дето не може да ти види яйчника..... newsm78 newsm78 newsm78

Поликистозата е свързана с хормонален дисбаланс, често инсулинова резистентност, наднормено тегло, окосмяване, по-скоро липса на цикъл/респ. овулация и др. Най-простото, което може да направиш преди да пиеш каквато и да било хомеопатия е да като ти дойде цикъла, между 3-5 ден да идеш, да си вземеш едно направление и да си изследваш хормоните - LH, FSH, TH, Prolactin, Testosteron, Progesteron - последният май се изследваше малко по натам от цикъла, към 15 ден.
Та ти изобщо може да нямаш хормони извън нормата ...
Друго очевидно нещо при поликистозата е, че яйчниците са като пчелни пити...те са целите в малки дупчици, все едно си представи луната с нейните кратери ....

Иначе за НЕзабременяване може да има десетки други причини, които наистина е рано да обследваш....засичай овулация, ако трябва, отпуснете се и се забавлявайте. В никакъв случай, не трябва да е фикс идея, защото психологическата бариера често пречи.
Може, пак казвам, според мен да пиеш нещо за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Аз например си пия Неофолик Мета, витамини Б комплекс, омега 3, КО ензим 10, селен и витамин Е. Препоръчват и вечерна иглика за по-добра цервикална слуз (среда за сперматозоидите Simple Smile).

Ами, това е от мен Simple Smile

Успех !   bouquet Hug Peace

# 97
  • Мнения: 7 587
bebka_8, мерси много за бързия отговор.  Hug

Права си за хормоните, аз днес си пуснах едно изследване TSH, Prolactin, LH, FSH, Estradiol, Progesteron, пък чакам след ден-два да излязат резултатите, дали са в нормалните стойности. Понеже си купих ваучер за изследването от сайтовете за групово пазаруване и хормоните се предлагаха в пакет, не знам дали не съм пропуснала някой друг хормон, но нека гинекологът види тези, пък после ще каже дали трябва да правя и други. Пишеше в сайта да го направя изследването между 2-5 ден от МЦ и аз и така направих, на 4-ти ден от МЦ ги изследвах.

Иначе за добър специалист можете ли да препоръчате някого? Не живея много далеч от София, така че ако знаете някой добър там, мога да отида при него. Осъзнавам, че може и най-вероятно нищо ми няма, може би просто съм се стресирала ненужно (все пак 4 месеца са малко време), но си мисля, че ако има нещо, по-добре да се види по-рано и да се лекува, за да има по-бърз резултат.

Преди малко говорих с една моя позната лекарка, която горе-долу разбира от хомеопатия, и тя каза, че тези лекарства, препоръчани от доктор Михайлов, не са опасни, а и не били в големи дози, така че до 3 месеца могли да се пият без проблем.

Иначе менструация си имам (не знам възможно ли е да имаш менструация, ако нямаш овулация. По-запознатите простете за невежеството ми), но тя не е много редовна. Някой път през 29 дни, някой път през 35 ...

Благодаря много за лекарствата, които препоръчваш. А тази вечерна иглика как се пие? Чай ли е, хапчета ли са, идея си нямам.  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 212
Масло от вечерна иглика (Prim Oil)
Репродуктивни проблеми - 4 капсули дневно с течности. PRIM OIL трябва да се приема само от менструацията до овулацията. Прекъсва се и се започва прием отново на първия ден от следващата менструация.

При всички други описани по горе проблеми - от 2 до 4 капсули на ден според състоянието.

PRIM OIL се приема половин час след хранене!

Прочети повече: http://www.-spam112-/magazin/hranitelni-dobavki/drugi/prim-oil-% … 2.html?belejnik=1

Аз лично приемам по 2x1 капс. на ден

# 99
  • Мнения: 100
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet
здравейте само да попитам туята през цялото време на цикъла ли се пие. И колко време -месеца

# 100
  • Мнения: 7 587
tezoroico, благодаря много за информацията. Аз четох на листовката на маслото от вечерна иглика, че трябва да се приема всеки ден. В моя случай само от менструация до овулация ли? А ако го приемам всеки ден по една капсула, както е написано, може ли да не помогне или пък да навреди?  Peace

# 101
  • Мнения: 212
СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ:
Макар и значително рядко, биха могли да се появят някои странични ефекти, като повдигане, стомашна болка, разстройство или главоболие. Омега 6 мастните киселини не трябва да бъдат използвани при епилепсия или единични епилептични припадъци, тъй като биха могли да ги индуцират.Да не се приема при проблеми с кръвта.
Продуктът не се препоръчва за употреба по време на бременност и кърмене.

ВЪЗМОЖНИ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ:
PRIM OIL може да промени ефекта на някои лекарства. Ако се лекувате с някои от следните лекарства не трябва да използвате PRIM OIL.

Phenothizines - взимащите от класа на phenothiazines (such as chlorpromazine, fluphenazine, perphenazine, promazine, and thioridazine) за лечение на шизофрения не трябва да приемат вечерна иглика, тъй като при взаимодействие се крие риск от припадъци.

Други възможни взаимодействия - нестероидни противовъзпалителни средства, антикоагуланти и antiplatelet лекарства и билки.

Прием
При предменструален синдром /ПМС/- 4 капсули дневно от 5 до 10 дни преди цикъла. През останалото време една или две капсули са достатъчни.

При менопауза - две капсули доставят нужните 100 mg GLA за подържане на хормоналния баланс в организма.

При екзема, акне, дерматит, суха, чувствителна и дехидратирана кожа - при тежки състояния - 4 капсули дневно. За по-добър ефект засегнатите места могат да се третират и външно с маслото от капсулата. При по-леки състояния и за подържане на красива кожа 1-2 капсули са достатъчни.

Алергии - за овладяване на първоначалните симптоми 4 капсули дневно. При подържаща терапия - 1-2 капсули на ден.

Репродуктивни проблеми - 4 капсули дневно с течности. PRIM OIL трябва да се приема само от менструацията до овулацията. Прекъсва се и се започва прием отново на първия ден от следващата менструация.

При всички други описани по горе проблеми - от 2 до 4 капсули на ден според състоянието.

PRIM OIL се приема половин час след хранене!

Прочети повече: http://www.-spam112-/magazin/hranitelni-dobavki/drugi/prim-oil-% … 2.html?belejnik=1

# 102
  • Мнения: 1 782
Искам да я пия тази иглика, ама като не знам кога ми е пустата овулация Sad Sad Sad

# 103
  • Мнения: 212
Аз също не знам затова я пия 2x1
Дори и по повече да пиеш аз лично не вярвам,че ще навреди-мое мнение разбира се. Попитай в аптеката.

# 104
  • Мнения: 1 782
2x1 ама кога ? постоянно ли ? Нали уж от цикъл до овулация ?

Като че ли най-оптимално е от първи ден на цикъла пием 12 - 14 дни и спираме ... не знам и аз

Общи условия

Активация на акаунт