СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 401
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 534
Запис и от мен  Mr. Green, някой да знае добър хомеопат в Плевен?

# 31
  • Мнения: 17
Аз също има поликистозни яйчници и проблеми с цикъла съответно.Пих противозачатъчни 10 години и ми писна,те нищо не лекуват, само подтискат организма. Моля ви споделете за някакви билки ,които могат да помогнат. Някой пил ли е сладък картоф (wild yams)?

# 32
  • София
  • Мнения: 35 957
СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

За Дивия ямс - не разчитай много на него. Той съдържа диосгенин - който се преобразува в прогестерон, но дали твоето тяло ще го преобразува и в какво кол-во няма гаранция
Препоръчва се предимно при премено- и менопауза.
Дуфастона е прогестерон, получен при лабор. условия от Див ямс - което е различно Simple Smile

Ако решиш все пак да го пиеш нека да е след Предполагаемата О.

# 33
  • Мнения: 11 360
СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

Защо правиш тази констатация? От личен опит или от опит като хомеопат?
Тогава аз и другите, на които хомеопатията е помогнала за СПКЯ какво сме - чудо невиждано?  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 849
...
Тогава аз и другите, на които хомеопатията е помогнала за СПКЯ какво сме - чудо невиждано?  Laughing
...
Би ли споделила ти какво хомеопатично си пила и дали напълно си се излекувала от спкя?   bouquet

# 35
  • Мнения: 11 360
Би ли споделила ти какво хомеопатично си пила и дали напълно си се излекувала от спкя?   bouquet

Aз съм пила Фоликулинум и Туя по схема. Можеш да прегледаш д-р Михайлов какво е писал по темата за лечение на СПКЯ и хомеопатия  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 35 957
Защото СПКЯ се предизвиква от  хормонален дисбаланс и нито билки нито хомеопатия може да помогне.
Хомеопатиятията пък е 'нещо' за което изобщо не ми се говори - не вярвам в нея и не ми се коментира. Simple Smile

Дори да не се лекуваш и да си със СПКЯ има вероятност в един момент нещата да се саморегулират и без медикаментозна намеса, зависи от степента на 'заболяването'.
То не е пречка за забременяване, просто намалява шанса сравнено с нормален МЦ.
 
Спор няма - всеки може да вярва в каквото си иска и да се доверява на който иска Simple SmileНо ако наистиона разбираш етиологията на СПКЯ - сама ще разбереш, че билките няма как да помогнат.
Как ще свалиш висок Тестостерон например?
Освен в 'момента на съвпадие' когато настъпва епизодичен хормонален баланс Simple Smile  - защото нивата на хормоните не са константна и се   променят непрекъснато.

# 37
  • Мнения: 1 849
Aз съм пила Фоликулинум и Туя по схема. Можеш да прегледаш д-р Михайлов какво е писал по темата за лечение на СПКЯ и хомеопатия  Peace
Благодаря ти за отговора!   bouquet Би ли ми дала линк към темата, защото не я намерих!  Wink

# 38
  • Мнения: 11 360
denis_d, възможно е да си права. Възможно е да е съвпадение, но аз не мога да отрека, че с хомеопатия имам редовен цикъл, изчезва поликистозата и обвивките на яйчниците, които от дългогодишната поликистоза и лечение с Диане бяха станали толкова плътни, че лекарите бяха убедени, че без лапаро няма шанс за забременяване. След 3 месечен курс на лечение с хомеопатия всички хормони ми влязоха в норма /вярно, че никога не са били фрапиращо разбичкани/, с след 6-9 месеца се простих с качването на килограми само докато гледам храна и депресиите спряха.

Имам и диагноза Инсулинова резистентност поставена от професори ендокринолози, при които след хомеопатичното лечение пак ходих и решиха, че предния път са объркали диагнозата или са ме излекували със Глюкофажа, който пих 3 дни и захвърлих.

Признавам, че съм хипохондричка, че ровя, търся и се самодиагностирам, но няма как да отрека, че хомеопатията ми е помагала.

Jana Ina, търси в сайта на Часът на мама  Wink

# 39
  • Мнения: 102
А плацебо ефекта важи ли за лечение на СПКЯ,при условие че става въпрос за хормонален дисбалнс?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

# 41
  • Мнения: 736
Здравейте , някой знаели добър хомеопат в Пловдив  Grinning

# 42
  • Мнения: 245
Как разбра, че СПКЯ не се лекува с хомеопатия и билки? Не знам защо твърдиш неща, за които нищо не знаеш. Хубаво е, че даваш мнения за цикъла и хормоните, има полза от знанията ти, но не е добре да пренебрегваш нешата, които другите знаят и да твърдиш, че нямало смисъл от темата.



СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

За Дивия ямс - не разчитай много на него. Той съдържа диосгенин - който се преобразува в прогестерон, но дали твоето тяло ще го преобразува и в какво кол-во няма гаранция
Препоръчва се предимно при премено- и менопауза.
Дуфастона е прогестерон, получен при лабор. условия от Див ямс - което е различно Simple Smile

Ако решиш все пак да го пиеш нека да е след Предполагаемата О.

# 43
  • Мнения: 245
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.

# 44
  • Мнения: 1 849
Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
Би ли ми написала (може и на лични) с какви хомеопатични се лекуваш? Интересно ми е, защото и аз в момента лекувам по този начин и бих искала да сравня! Благодаря ти предварително!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт