СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 380
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 245
Съгласна съм с това, само не разбрах, защо здравословния живот да е свързан със самота. Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 35 957
........... ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

За ПКЯ /респ. СПКЯ/ е нормално да се редуват МЦ с О. и МЦ без О.  - дори нищо да не се прави.
Интервалите може да са от 1-2 ановулаторни МЦ  последвани от МЦ с О., до 10-12 ановул.МЦ последвани от МЦ с О.


ПП. ... и пак стигаме до Пастите - "Една яла пасти и ...  забременяла"
По-добре не коментирайте, че колкото повече пишете, толкова по- явно става, че нищо не разбирате / и не може да си обясните кое как става и каква е причината/

# 62
  • София
  • Мнения: 1 423
Денис, защо се дразниш толкова? Има хиляди жени с ПКЯ, които успяват да забременеят без особено много лекарска намеса- може да е случайност, че в месеца, в който пият билки или хомеопатия, просто се пада и едната овулация за годината и после казват, че е благодарение на билките. Както е факт, че ако смъкнеш 5 процента от килограмите си (това, обаче ако ги имаш повечко при ПКЯ) може да дойде спонтанна овулация. ПКЯ не е безкрайно гадна диагноза спрямо забременяването. По-скоро е проблем, че е за цял живот и това е много дисконфортно и натоварващо жената- килограми, разбутани хормони и т.н.
За мен е интресно как мога да поддържам сравнително нормален цикъл без да пия противозатъчни, дали наистина има такава хомеопатия, билки, храни (не искам да забременявам).

# 63
  • София
  • Мнения: 35 957
Дразня се защото и без това има доста / нови/ момичета, които губят време и нерви да се лутат кой е правилния подход и когато се пишат подобни твърдения - това ги обърква и бави

Нито губя- нито печеля от цялата работа

Няма спор, със СПКЯ се забременява - никой не твърди обратното, но ако лекар е поставил диагнозата и е назначил адекватно лечение - това става много бързо.

При СПКЯ често се наблюдава ИР и наднормено тегло  - вярно е, но е вярно също че кг. се смъкват по-бързо и лесно с медикамент / метформин/, който влияе и на качеството на яйцеклетките и О.

 СПКЯ  се лекува в 80% от случаите / освен, ако не е генетично - предава се от баща на дъщеря   / - не е за цял живот Simple Smile

Снежко и Сърдитка   направи всички необходими изследвания, посети Ендокринолог, най-добре АГ-Ендокринолог, напр. д-р Владимиров
Имаш хормонален дисбаланс - нещо подтиска О. и трябва да се разбере какво е - проблем с ЩЖ, НбЖ, високи нива на Тестостерона, Пролактина и т.н.




 

# 64
  • Мнения: 245
........... ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

За ПКЯ /респ. СПКЯ/ е нормално да се редуват МЦ с О. и МЦ без О.  - дори нищо да не се прави.
Интервалите може да са от 1-2 ановулаторни МЦ  последвани от МЦ с О., до 10-12 ановул.МЦ последвани от МЦ с О.


ПП. ... и пак стигаме до Пастите - "Една яла пасти и ...  забременяла"
По-добре не коментирайте, че колкото повече пишете, толкова по- явно става, че нищо не разбирате / и не може да си обясните кое как става и каква е причината/


Защо презумираш кое как е? Не прави категорични изказвания базирани на презумпции и фанатазии, а питай за фактите първо. Фактите са, че след вечно нередовен цикъл, от самото му начало, до възраст 22 г, и диагностицирани ПКЯ, след лечение с хомеопатия, цикъла ми стана редовен всеки месец и остана така много години и диагнозата беше оттеглена. И това е САМО с хомеопатия. И аз не см единствената, далече от това...Има много жени, които са преживяли същото или подобно нещо, в техния случай.

По-добре не коментирай, че колкото повече пишеш, толкова по-явно става, че нищо не разбираш и не можеш да си обясниш кое как става и каква е причината hahaha Laughing

# 65
  • Мнения: 245
Не се дразни Simple Smile Просто освен твоята истина, която не е невалидна-наистина има медицински средства за помагане за забременяване при СПКЯ, има и алтернативно-медицински и те работят чудесно. Нито медицинските, нито немедицинските работят във всеки един случай, и както вече казах-разумно е да се опита по-безвредното и после ако не работи и по-драстичните методи. За всяко нещо има място и за всяко нещо има хора. Аз също нито губя, нуто печеля от това какъв път някой ще разбере, но държа да кажа истината, такава каквото съм я преживяла. А ти не бъди толкова категорична, за неща, които наистина не знаеш. Има какво да помогнеш с нещата, които знаеш и няма нужда да се бъркаш вв всичко и да си пенкилер. Wink Без лоши чувства. Peace


Дразня се защото и без това има доста / нови/ момичета, които губят време и нерви да се лутат кой е правилния подход и когато се пишат подобни твърдения - това ги обърква и бави

Нито губя- нито печеля от цялата работа

Няма спор, със СПКЯ се забременява - никой не твърди обратното, но ако лекар е поставил диагнозата и е назначил адекватно лечение - това става много бързо.

При СПКЯ често се наблюдава ИР и наднормено тегло  - вярно е, но е вярно също че кг. се смъкват по-бързо и лесно с медикамент / метформин/, който влияе и на качеството на яйцеклетките и О.

 СПКЯ  се лекува в 80% от случаите / освен, ако не е генетично - предава се от баща на дъщеря   / - не е за цял живот Simple Smile

Снежко и Сърдитка   направи всички необходими изследвания, посети Ендокринолог, най-добре АГ-Ендокринолог, напр. д-р Владимиров
Имаш хормонален дисбаланс - нещо подтиска О. и трябва да се разбере какво е - проблем с ЩЖ, НбЖ, високи нива на Тестостерона, Пролактина и т.н.




 

# 66
  • София
  • Мнения: 35 957
 Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 849
А би ли споделила при кой хомеопат си ходила и какво точно по колко време си пила? Не питам с цел заяждане, а от интерес и за сравнение.  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 1 423
И това, дето си го пила хомеопатичното единично вземане ли беше или как се пие. Ясно е, че ако решим ще идем на хомеопат, но искам да получа представа как е станало- едно пиене или някаква схема, която се повтаря. Друг е моментът и кой ти е поставил диагнозата ПКЯ и по какъв начин, защото не всички гинеколози са достатъчно грамотни. Много искам да знам какво си пила и по какъв начин, защото звучи вълшебно с нещо да пиеш малко и за цял живот генетична болест да излекуваш.
Все пак уточнявам, че имам дете и приканвам всички жени с ПКЯ своевременно да се насочат към клиника по стерилитет, ако бебето известно време не става.

# 69
  • Мнения: 245
А би ли споделила при кой хомеопат си ходила и какво точно по колко време си пила? Не питам с цел заяждане, а от интерес и за сравнение.  Wink

Ходих при Марио Бояджиев, а взимах това, което беше точното лекарство за мен, характера ми, симптомите ми и модалностите ми (от какво поучавал влошаване и то какво подобряване на симптомите), какви храни предпочитам и т.н Точното лекарство е хомеопатията се дава за тип човек, а не за диагноза или заболяване. Това, което на мен ми е помогнало няма да има никакво отношение към друг човек и съответно няма да му помогне. Просто за да задоволя любопитството ти, ще ти кажа, че пих Нат Мур, но и някой нозоди и антимиазматични, които даже не си спомням.

# 70
  • Мнения: 245
И това, дето си го пила хомеопатичното единично вземане ли беше или как се пие. Ясно е, че ако решим ще идем на хомеопат, но искам да получа представа как е станало- едно пиене или някаква схема, която се повтаря. Друг е моментът и кой ти е поставил диагнозата ПКЯ и по какъв начин, защото не всички гинеколози са достатъчно грамотни. Много искам да знам какво си пила и по какъв начин, защото звучи вълшебно с нещо да пиеш малко и за цял живот генетична болест да излекуваш.
Все пак уточнявам, че имам дете и приканвам всички жени с ПКЯ своевременно да се насочат към клиника по стерилитет, ако бебето известно време не става.

Ходих при хомеопата няколко месеца, а може би и повече, 6- месеца-година може би. В този период от време той ми даде едно по едно няколко лекарства, като някой конституционални (т.е за мен и ахрактера ми), някои миазматични (за премахване на наследствени или придобити блокажи предизвикани от заболявания и неправилното им лечение). Взимах ги еднократно, не съм повтаряла, но това не значи, че друг няма да има нужда да повтори.

Диагнозата ми е поставена неколкоратно от различни лекари, на които вече не помня имената, имам и снимки от ултразвук с "перлената оргърлица" фоликули по периферията на яйчника, а после беше оттеглена от д-р Гърчев в МД, а и цикъла ми си беше редовен в този момент така или иначе, та малко значение имаше дали я е оттегил или не.

Вълшебно  звучи всяко непознато нещо. На хората от преди 100 години присаждането на сърце им е звучало като научна фантастика, но е факт че го има.

# 71
  • Мнения: 11 359
denis_d, като те чета и си викам "Брех патко загубена /т.е. - АЗ  Embarassed/ де си обикаляла по лекари 20 години като било толкова лесно да се излекуваш. Малко хапченца, малко лекарства изписани от лекар и готово!:" Това обаче въобще не е така. Обиколила съм над 200 лекаря в цялата страна и отатък граница... От цялото лечение имах времени подобрения, но никой не ме предупреди че лекарствата са вредни за гърдите и за всичките им странични действия. Депресия, липса на либидо, анорексия, депресия, депресия ... това са леките ефекти  Crazy Стигнах до онкология и О ЧУДО оказа се, че лечението с хормони ме е докарало до там!!! Отслабване с метформин ? Ако не съм минала през това ще си помисля че има елексир, който съм пропуснала! Ама на и от там съм минала и на него му сърбах попарата ...  ooooh!
Съжалявам, че не съм си карала с поликистозните яйчници. Цикъл на 3-4 месеца и здраве много по-добро от сегашното. ТОВА Е ИСТИНАТА! Организма си знае работата.

Между другото и аз с хомеопатия имах цикъл и овулация всеки месец, депресията изчезна и килограмите не варираха в двете крайности. Лечението продължи над 6 месеца.След спиране на хомеопатията направих глупостта да посетя гинеколог и пак влязох в кривата схема...

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 09:53 от the Дорис

# 72
  • Мнения: 11 359
За мен е интресно как мога да поддържам сравнително нормален цикъл без да пия противозатъчни, дали наистина има такава хомеопатия, билки, храни (не искам да забременявам).

Погледни какво е писал д-р Михайлов в "Часът на мама". Това е лек вариант на хомеопатична схема. Аз пиех препарата всеки ден от 14 ден на цикъла. Най-добре е да си посещаваш хомеопат и да има плановост в това което правиш.

# 73
  • Мнения: 245
the Дорис, точно както си го написала е, много съжалявам, че ти се е случило, но хубаво правиш, че го пишеш, за да разберат повече момичета истината за тия неща. Пиши го навсякъде, където можеш, може да спасиш нечий живот! Hug   bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 1 423
the Дорис, усещам и аз, че нещата натам вървят при мен, ако цял живот се занимавам да тъпча хапчета. Искам да направя уговорката, че когато става дума за забременяване и няма бебе трябва да се ходи в клиника по стерилитет и там да се реши проблема. Но през останалата част от живота не съм особено съгласна да се тъпча с хапчета- противозатъчни, прогестерон, метформин и да лекувам несъществиващ проблем на щитовидната жлеза, както правих докато забременея.
На теб какво ти става от метформина?

Общи условия

Активация на акаунт