СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 387
  • 144
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 35 957
persimon
И идея си нямаш колко познания имам по тази тема, а самия ти коментар, след моето мнение, показва колко далеч си ти от всичко това.
Както и да е - обикновено,  не реагирам на подобни изказвания Simple Smile 
 

# 121
  • Мнения: 245
persimon
И идея си нямаш колко познания имам по тази тема, а самия ти коментар, след моето мнение, показва колко далеч си ти от всичко това.
Както и да е - обикновено,  не реагирам на подобни изказвания Simple Smile  
 


Имам прекрасна идея колко разбираш от алтернативна медицина-точно 0. Тази тема е за това, така че не виждам какво точно правиш тук, освен да се мъчиш да разубедиш хората да ползват различни от болничните методи, без да отчиташ, че тези хора най-често вече са ползвали тези методи, безуспешно. Пиши си по темите за нивата на хормони и прочее неща, по които си си научила нещата и не се бъркай където не разбираш, а именно-алтернативна медицина.

# 122
  • Мнения: 3
Здравейте,мили дами!
 
Изчетох цялата тема,тъй като и аз съм момиче, страдащо от т.нар. СПКЯ.
Не знам от къде да започна. На почти 23 години съм вече, а се ''лекувам'' почти 4 години. В пубертета имах много проблемна кожа, след което всичко се нормализира. Докато лятото, след 19 ми рд. пак започнаха да ми излизат пъпки по лицето. Стигнах до ендокринолог, направих си изследвания и стана ясно, че  имам завишен инсулин. Пратиха ме на гинеколог,където се потвърдиха съмненията за поликистозни яйчници,също и вискокия тестостерон и косата доста започна да ми капе. Съответно веднага ми бяха изписани противозачатъчни ( "Хлое''). Пих ги една година, през която не мога да кажа,че имаше голям ефект. Отидох при друга гинеколожка, тя ми изписа нови (''Ясмин'')  тях пих една година,бих казала,че те ми повлияха по-ефективно и върху кожата.Но тъй като все пак са си химия исках да ги спра. Август месец 2014, ги спрях и от тогава не съм пила нищо. И започнаха пак проблемите. След няколко месеца отидох на лекар, отново ми се бяха образували много фоликулчета, даже се беше появило и някакво кървене. И за първи път започна да ми закъснява менструацията. До този момент никога не е ставало така,но и може би защото скоро,след като беше открит проблема започнах да пия веднага хапчета  и те са го регулирали. Започна отново много да ми се влошава кожата. Случайно чух за този д-р Михайлов, писах му, но тогава все още нямах проблеми с цикъла. Той ми изпрати следната схема:

Джоджен – 5 г се запарват в 250 г  вода 15 мин. Прецежда се, пие се на 2 порции през деня.

 НАЙ-ВАЖНО ПРИ ПКЯ

Rp./ *Hb. Visci albi 200,0 – бял имел

D.S. ½ супена лъж. да се добавя в основния чай 15 дни преди очакваната менструация ИЛИ 2 СЕДМИЦИ СЛЕД НАЧАЛОТО НА МЦ.

Rp./ Gelee rojal 10,0

D.S. в 200 г мед, сутрин по 1 чаена лъж.

 

Rp./ Folliculinum 9 CH

ПО 10 гранули на 8. и 13. ден от МЦ броено от първия ден

Rp./ *Sem. Lini 200,0 – ленено семе

D.S. смила се в ел. кафемелачка - по 1-2 супени лъж. дневно - бъркате с някаква течност.

Започнах да я спазвам,опитах се максимално, но дойдоха тези проблеми с цикъла и нямаше как да спазвам схемата  с белия имел и не знам заради това ли,но не се повлиях. Няколко месеца пиех тези неща,но честно да ви кажа мисля,че може би когато му бях писала нямах менструални смущения и вероятно той ще ми назначи и друго лечение. Скоро пак бях на лекар и ми изписаха нови хапчета ''Белара'',но аз така и не ги купих. И отново не знам какво да правя,моля Ви някой ако е пил друга схема или е в моето положение да ми напише някакъв съвет. Опитвам се да си запиша час при д-р Михайлов, а той, простете ми за въпроса, освен хомеопат какъв вид доктор е, гинеколог ли е?

Благодаря Ви предварително!


Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 22:47 от SilviaG

# 123
  • Мнения: 11 360
SilviaG, имаш ли проблем с килограмите?
Ако имаш поликистоза е напълно нормално цикъла ти да не е редовен. И това не е съществения проблем.
Как се храниш? В смисъл спазваш ли диета заради инсулина или от време на време похапваш въглехидрати?

Не е добра идея да те лекува хомеопат по нета. Добре е да си запишеш чак и да намериш твоя хомеопат  Peace

# 124
  • Мнения: 3
Докато пиех хапчетата понапълнях 3 кг,но откакто не ги пия мисля,че съм ги свалила.Слава Богу досега не ми се е налагало да спазвам диети, но и не се храня много здравословно. Пия Метфогамма от 500 мг по 2 пъти на ден. Заради килограмите и другите странични ефекти не ми се иска пак да започвам контрацептивите, много зле този тестостерон  се отразява на моята и без това склонна към акне кожа, и откакто не пия хапчета наблюдавам и повишено окосмяване. Не знам кое ли е правилното решение,хомеопатия или хапчета,и изобщо има ли такова нещо като решение или просто подтискане на проблема? ..  Sad

# 125
  • София
  • Мнения: 35 957
Докато пиех хапчетата понапълнях 3 кг,но откакто не ги пия мисля,че съм ги свалила.Слава Богу досега не ми се е налагало да спазвам диети, но и не се храня много здравословно. Пия Метфогамма от 500 мг по 2 пъти на ден. Заради килограмите и другите странични ефекти не ми се иска пак да започвам контрацептивите, много зле този тестостерон  се отразява на моята и без това склонна към акне кожа, и откакто не пия хапчета наблюдавам и повишено окосмяване. Не знам кое ли е правилното решение,хомеопатия или хапчета,и изобщо има ли такова нещо като решение или просто подтискане на проблема? ..  Sad
Трябва да се открие каква е причината за по-високите нива на тестостерона / като се направят допълнителни изследвания/ - яйчници, НбЖ и т.н. - и да се лекуваш

# 126
  • Мнения: 11 360
Трябва да се открие каква е причината за по-високите нива на тестостерона / като се направят допълнителни изследвания/ - яйчници, НбЖ и т.н. - и да се лекуваш

Поликистозата си е при нея с клинична проява като по учебник.  Peace - с висок тестостерон и инсулинова резистентност.

За тестостерона и неговото намаляне много помагал чай от мента и чай от джоджен. Но макар винаги да съм имала висок тестостерон /и аз съм с поликистоза/ никога съм нямала акне. Инвестирам в лазерна епилация и епилатори и мисля, че всичко е под контрол. За съжаление варианта за лечение, който предлага медицината е противозачатъчни. Те обаче са една от най-големите гадости на човечеството и много от тези, които ги приемаме ще развият рак заради тях. Разбрах това по трудния начин и след като влезеш в онкологията със съмнения за рак на гърдата първия въпрос е колко време си пила противозачатъчни  Rolling Eyes Тогава попадаш на ОНЕЗИ теми, в които хиляди пострадали жени говорят какво са им причинили противозачатъчните и как никой не ги е предупредил, нито преглеждал редовно /например да се посещава мамолог на 6 месеца при прием на каквито и да е противозачатъчни/. Риска сллед техния прием спада след 10 години от приема им  Shocked

Така, че моето мнение е да пробваш хомеопатия и билки. Пий си Медформина. Прибави масло от иглика, купувай си разнообразни добавки, но не пий хормони. 

Хомеопатията действа бавно и трябва да минат месеци прием, за да видиш подобрение.

# 127
  • Мнения: 3
Благодаря Ви много за съветите!Но и при д-р Михайлов с тези часове е толкова трудно,толкова време се чака. Аз съм от Благоевград,случайно да сте чували за някой хомеопат някъде по-наблизо?

# 128
  • Мнения: 1 849
Минавам да споделя, че благодарение на тази схема, билки, спорт и нвд забременях, износих и родих едно прекрасно бебе. Така че си заслужава да опитате!

# 129
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте,

И аз да се включа към темата. Не съм намерила лек до сега за кистите, от 2-3 месеца приемам само 1 хомеопатично лекарство, но не знам дали ще ми помогне - Conium Maculatum. На 26 съм почти, от 2-3 години с поставена диагноза СПКЯ, нисък прогестерон, нямам ИР установена, като цяло съм и слаба. Не правя опити за бебе, но вторичните ефекти така да ги нарека много ме подтискат- ужасно омазняваща се кожа и коса и косъмчета по брадичката, които започнах да третирам на скоро с лазерна епилация. Чудя се ако започна тази схема, може би ми е последната надежда, дали ще попречи да си пия и Conium по 5 гранули на ден както ми е предписано или да изчакам докато го приключа?  Исках и да попитам всички, които приемате хомеопатия съобразявате ли се да не пиете изобщо кафе , освен ментата, която не трябва да се приема? Благодаря.

# 130
  • Мнения: 11 360
helend,

Можеш да започнеш паралелно и другото хомеопатично лечение - то няма да попречи на това, което пиеш. Говориш "да приключиш" приема на изписания ти хомеопатичен преперат, но тези лекарства се пият с месеци.
Хомеопатите, които съм посещавала не правят никакви забрани за кафета и менти, Условието е 30 мин. преди и след прием да не пия и консумирам нищо  Peace

# 131
  • София
  • Мнения: 5
helend,

Можеш да започнеш паралелно и другото хомеопатично лечение - то няма да попречи на това, което пиеш. Говориш "да приключиш" приема на изписания ти хомеопатичен преперат, но тези лекарства се пият с месеци.
Хомеопатите, които съм посещавала не правят никакви забрани за кафета и менти, Условието е 30 мин. преди и след прием да не пия и консумирам нищо  Peace
 

Благодаря ти много за отговора  Wink Имах предвид, че ми беше казано за прием от 4 месеца, но съм убедена, че няма да е достатъчно. Това е доста упорит проблем, на който му трябва време.

# 132
  • Мнения: 17
Здравейте! На 15 годишна възраст ми беше поставена диагнозата Синдром на поликистозните яйчници, Инсулинова резистенстност = Метаболитен синдром. Още тогава започнах "лечение" с Глюкофаж и Диане 35, като през годините минах през Дуфастон и Линдинет 30. Сега вече съм почти на 21 години и не съм излекувана. Никой от лекарите тогава не ми обясни, че не ме лекуват, а просто замазват положението. Винаги съм била пълно дете, но след приема на лекарствата стана страшно. Качвах ли качвах килограми, изпробвах всякакви диети, но се въртя в един непорочен кръг. В комплект с многото килограми не се разминах и с прекомерно окосмяване, мазна кожа, акне и всички гадости. Глюкофажа спрях да го пия преди няколко години, много ми се виеше свят от него. Постепенно започнах да забелязвам при прием на някой от противозачатъчните или Дуфастон как косата ми изведнъж започва да пада и организма ми просто отслабва, и без друго имунната ми система е срината от хиляди диети и опити за отслабване. От Януари тази година спрях да пия каквито и да било лекарства. За голямо мое щастие 2 месеца под ред си имах цикъл (явно остатъчен ефект от Линдинет 30), но след това пак се започна липсата му, 3 месеца никакъв не се появи и се принудих пак да пия Дуфастон.
Твърдо съм решена да намеря алтернативно лечение, не искам повече да си вредя. През годините прием на противозачатъчни може би съм усетила най-неприятните им странични ефекти. От Диане 35 получавах бъбречни кризи и възпаление на бъбреците, от Дуфастона се чувствах ужасно, всичко ме болеше, а след Прием на Линдинет 30 започнаха едни кисти на Бертолиновата жлеза, операции и много болка. Естествено нито един Гинеколог не ми каза "това се случва от препаратите", сама стигнах до тези изводи наблюдавайки тялото си след прием на всяко "вълшебно хапче". Споделям опита си с вас, защото все по често ставам свидетел на същата практика от страна на Гинеколози и Ендокренолози върху млади момичета, с обещанието "ще се излекуваш". Е аз след 6 годишна битка все още не съм излекувана, безкрайно съм изморена от това на всеки 3 месеца да посещавам Гинеколог, Ендокррнолог и да чувам все едно и също.
Ще съм много благодарна ако някой ми препоръча добър Хомеопад от Варна или Плевен.

# 133
  • Мнения: 11 360
Даяна Тодорова, приемаш Глюкофаж и си пълна? Не ти ли влияе?

# 134
  • Мнения: 17
Даяна Тодорова, приемаш Глюкофаж и си пълна? Не ти ли влияе?

Докато го приемах свалих около 20 кг. За 1 година, но ми препоръчаха да спра да го пия, защото започна да ми се вие свят от него и много ми падаше кръвното (с ниско кръвно съм си по принцип).

Общи условия

Активация на акаунт