Вегетарианство - Тема 2

  • 26 247
  • 229
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 925
Да, благодаря ти   bouquet
Ще пробвам и аз с боб.
Житните и така ми станаха много вкусни, ще опитам следващия път да ги дочакам да пуснат тревичка.

# 76
  • Мнения: 1 394
И аз съм на вълна учене на покълване.
Хъм, боб имам домашен- тази година си произведохме и се радвам много. Ама другите люцерна, жито и пр- взимате си специално за кълнене или... гледах в био магазините в софия, къде другаде може да има?
Да аз ги купувам от здравословните магазини или от щандовете за здравословни храни в хиперите.Там също има и жито и соя и люцерна.... newsm78....всъщност други не съм виждала.А в Земя на заем има много интересни...правят от слънчоглед,леща... Thinking...ще взема да ги пробвам и тях. Hug

# 77
  • Мнения: 182
А в какво ги покълвате, моята люцерна съм я сложила в един буркан, гледам, че има зрънца които не са прокарали мисля днес да ги махна за да не се вмиришат другите.

# 78
  • Мнения: 1 394
Ами аз със житото направих така:Сложих го първо във вода повечко за 12 часа да се накисне.После го сложих в един пластмасов гевгир,а отдолу постлах тензух.Сутрин и вечер навлажнявах зърната и след три дни имах готови кълнове.  Hug...Не се вмирисаха,а напротив имаха страхотен аромат.Мисля,че само лятото се вмирисват от топлината и за това тогава трябва да се слагат в хладилник.Сега ги бях сложила на тъмно в един шкаф на терасата/там е хладно по принцип/ и станаха.  Peace

# 79
  • Мнения: 3 869
Да се оплача, че био-ечемикът не ми покълна... А житото, което сложих в другата тава, но пък беше специално за покълване стана като по учебник! Сега не ми остава друго освен останалия овес да го варя или правя на брашно за печива...

Тази сутрин правих смес от кашу и сусам за мляко. Получи се супир добре.
Равини количества сусам и кашу, смлени поотделно в кафемелачката, вода на вкус и малко хималайста сол Simple Smile
Само от кашу ми е твърде сладко, а само то сусам - горчиво, ако не се добави подсладител. Исках да избегна това обаче, затова комбинирах двете млека Simple Smile На детето сложих в закуската и много му хареса, а на себе си направих "кафе с мляко" с помощта на инка Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 132

Тази сутрин правих смес от кашу и сусам за мляко. Получи се супир добре.
Равини количества сусам и кашу, смлени поотделно в кафемелачката, вода на вкус и малко хималайста сол Simple Smile
Само от кашу ми е твърде сладко, а само то сусам - горчиво, ако не се добави подсладител. Исках да избегна това обаче, затова комбинирах двете млека Simple Smile На детето сложих в закуската и много му хареса, а на себе си направих "кафе с мляко" с помощта на инка Simple Smile
Накисваш ли ги?

Аз пък нещо не намирам български боб. Преди няколко дни искахме да вземем от магазина и бг не намерихме.. все в Киргизтан, Египет и т.н. отгледан Shocked

# 81
  • Мнения: 3 869
Жени, този път не ги накиснах, но така ства по-тежко, по-маслен вкус се усеща и за моето "кафе с мляко" беше идеално. Иначе вечерта четох във Foot Combining & Digestion (редовно си я преглеждам, че все нещо ми убягва) точно как от кашу никога не може да стане мляко в истинския смисъл на думата, а само пасирана ядка и било също толкова тежко за преработка като да ядеш самото кашу, а може би и по-тежко заради допълнителната вода....
Май само на кисело мляко и сметана ще го правя това кашу - за тези цели е просто иделно Simple Smile

С боба го знам проблема, ние купуваме от един квартален магазин, насипно, но собственикат е много в час и следи откъде зарежда и какво - специално боба си е български, както и много други от стоките.

# 82
  • Мнения: 182
Meg може ли рецепта за сметаната от кашу

# 83
  • Мнения: 3 869
Смляно в кафемелачка кашу, малко вода, колкото да стане каша с гъстота на нектар и закваска за кисело мляко на око - т.е. според другите две съставки - повече закваска, по-киселичко, но и по-бързо. Закваската съм я поръчвала през нета от БГ - лактобацили, стрептококи и още нещо. Водата трябва да е леко топла, всичко се смесва, пасра се хубаво с пасатор и се оставя на топличко, може и открито или похлупено, като песеди 5-6 часа е готово, а след още 1 нощ в хладилника става супер Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 132

А според книгата от кое е най-добре да се прави мляко?
Това кисело мляко на вкус доближава ли кравето?

# 85
  • Мнения: 5 713
Мег е права за кашуто. С него най-добре стават кремове за торти, сирена...
За мен най-хубави млека стават от сусам, коноп и бадем. Но нека и тя да каже какво пише в книгата.

# 86
  • Мнения: 4 392
Житните кълнове за три дни ми порастнаха около 1 см с мъничко зеленичко отгоре,ама съвсем малко

Много е това. Житните кълнове са най- ценни, когато кълнчето е не повече от няколко милиметра. Аз ги обичам, когато са 2-3 мм максимум. Иначе не мога да ги ям. Никога не ми се е появявало зеленичко отгоре, специално при житните.

# 87
  • Мнения: 5 713
Зеленичкото е, ако искате трева. В този случай не се яде вече зърното. А и то тогава всичките полезнотии са отишли в тревата.

# 88
  • Мнения: 925
Житните кълнове за три дни ми порастнаха около 1 см с мъничко зеленичко отгоре,ама съвсем малко

Много е това. Житните кълнове са най- ценни, когато кълнчето е не повече от няколко милиметра. Аз ги обичам, когато са 2-3 мм максимум. Иначе не мога да ги ям. Никога не ми се е появявало зеленичко отгоре, специално при житните.
Спиролина, на мен ми се появи малко кълнче, но преобладаваха коренищата. Ама направо коренища си бяха. Заплитаха се в тензуха, като ги преплаквах  Laughing

# 89
  • Мнения: 957
Вери,честит рожден ден,здраве щастие,късмет и много усмивки newsm59  party023 baloni

Общи условия

Активация на акаунт