Бебета през МАРТ очакваме, вече здраво си похапваме.(22)

  • 17 839
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 26
НаНина ,  tincheto , ninchu_m ,

не знам на какви парички се осигурявате. Наиситна болничния е 80% от заплатата, но отпада някакъв данък и общо взето си взимаш същите парички.

Ако нещо бъркам Петяя или някой друг от бранша да ме коригира  Grinning


darida  Аз откакто съм бременна фективно ме преназначиха и съответно ми вдигнаха парите,на които ме осигуряват....,а реално взимам по-малко...,така че ако изляза в болничен ще взимам 80 % от парите на които ме осигуряват...които пак са повече (макар и малко) от реалната ми заплата

# 736
  • София
  • Мнения: 312
Имам едно предложение за мамите, които се чудят за болничния. Защо не си вземете болничен (ако ще взимате повече или съшите пари), пък после да си ходите на работа когато си поискате и по колкото си поискате. Няма да висите в офиса, когато няма работа или има болни, ще се наспивате и по обяд отивате да побъбрите с колежките и после на разходка и пазарче.

# 737
  • София
  • Мнения: 1 462
Петяя , ние с моя мъж това лято се преместихме в Обеля 2. Иначе бяхме при майка му в селото. Живеехме близо до Памелата  Joy

Радвам се, че ще сме си компаниика!!!


Леле, Памелата това още ли работи???????  newsm78 newsm78 newsm78
darida, Петяя понеже Обеля и Люлин с това метро са страшно близо някакви си 2 спирки после ние мамите от мюмин може да сме ви компания Grinning Grinning Grinning Grinning
78.


Това ще е супер. Това лято, направиха подобрения в един парк и като минавам от време на време и е пълно са мамита.

# 738
  • Мнения: 1 165
darida, аз официално ще си взема чак болничния за 45-те дни, защото като разбрах, че съм бременна и си вдигнах осигуровките, че преди това се осигурявах на минималното.Хубавото е, че съм във фирмата на мъжа ми и без проблем, ако реша мога да си остана вкъщи без болничен, защото доколкото разбрах от счетоводителката в моя случай, ако взема болничен ще ми се намали после сумата за майчинските.А и не ми е заради парите.Просто не ми се стои по цял ден вкъщи сама.Не че на работа много имам какво да правя и ми минава по-бързо времето, но е по-друго някакси.Аз съм в мострена зала и сега няма много хора, затова не се ритеснявам много.Даже май като съм навън сред хора повече се притеснявам

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

# 739
  • Мнения: 26
Имам едно предложение за мамите, които се чудят за болничния. Защо не си вземете болничен (ако ще взимате повече или съшите пари), пък после да си ходите на работа когато си поискате и по колкото си поискате. Няма да висите в офиса, когато няма работа или има болни, ще се наспивате и по обяд отивате да побъбрите с колежките и после на разходка и пазарче.


Да, това е вариант...ще го помисля  Simple Smile

# 740
  • Мнения: 723
Мaimp, дано Челси се включи с инфо, че аз няма да съм ти полезна. Още нищо не смея да разглеждам. Нито колички, нито дрешки, играчки Embarassed
я  по-смело,всичко ти е наред и ще бъде занапред,
пускай си "металната" банда и бъди спокойна Heart Eyes

# 741
  • Мнения: 24
STELLEE, разходките в Западен Парк си остават, както сме се разбрали  Hug  Hug  Hug

Blackangel , по-ведро, миличка  Hug Всеки има такива моменти... Но горе главата - ние сме с теб  Hug

Еха, ninchu_m това е супер! Какво чакаш тогава  Joy

Само някой да каже вярно ли беше това, че някой си данък отпада....

# 742
  • Мнения: 2
Цецинка, Нанина честити сини гащи   bouquet Хубав и приятен следобед на всички аз отивам за кафе че много ми се спи:) Да ви питам момичета на вас пиели ви се бира?

# 743
  • София
  • Мнения: 312
Blackangel, съжалявам да чуя, че си в депресия. Можем ли с нещо да помогнем за доброто ти настроение. Ако искаш може някой ден да пием кафе (или мляко) заедно и да си побъбрим. Както знаеш аз съм свободна и съм наблизо, така че ако решиш пиши.  Hug Hug Hug Ето ти три прегръдки за по-добро настроение.

# 744
  • София
  • Мнения: 312
Някой може ли да пусне нова тема, че аз не знам как да затворя старата. Или ако иска да ми обясни.

# 745
  • Мнения: 24
tincheto , наистина при теб е сложничко...
Но правилно те е посъветвала счетоводителката и със сигурност си предприела правилната тактика  Hug

Едно голямо БРАВО на твоя работодател, че те разбира!!!

# 746
  • Мнения: 14
Цецинка, Нанина честити сини гащи   bouquet Хубав и приятен следобед на всички аз отивам за кафе че много ми се спи:) Да ви питам момичета на вас пиели ви се бира?

Докато беше топло ми се допиваше биричка и по една чашка съм си позволявала. Сега като е студено през почивните дни ми се допива червено вино.
STELLEE, разходките в Западен Парк си остават, както сме се разбрали  Hug  Hug  Hug

О разбира се че остават разходките в парка. Като се знам каква съм и не ме свърта на едно място със сигурност от края на април ще съм все навън. Само дано бебчо да е добре и да го кефи да го полюшквам в количката.

# 747
  • Мнения: 1 165
Аз по принцип не пия бира, но от време на време ми се допива винце и си пийвам по-малко.Даже преди малко четох една тема за пийването и бременността.Имаше доста мами, които казваха, че им се допивала биричка докато били бременни.
Blackangel, не се притеснявай да ни споделяш.Ще ти олекне.И аз имам такива моменти, в които ми е депресирано, плаче ми се, всичко и всички ме дразнят, но минава.

Момичета, май е време да се ориентираме към нова темичка.

darida, мило, работодателя ми е мъжо и брат му Mr. Green

# 748
  • Мнения: 26
Цецинка, Нанина честити сини гащи   bouquet Хубав и приятен следобед на всички аз отивам за кафе че много ми се спи:) Да ви питам момичета на вас пиели ви се бира?

Хахахаха jilian81  на мен бира не ми се допива....,но с риск някой да ме линчува....така ми се пийва едно уиски с една цигарка  Laughing  

# 749
  • София
  • Мнения: 1 462
Момичета, стигнахме 50 страничка.

Може ли някоя можеща мама да се погрижи за новата тема.

darida, за съжаление не се занимавам с ТРЗ-то във фирмата, но сага ще се поразровя как точно определят обезщетението.

Общи условия

Активация на акаунт