Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 880
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 30 142

И... тъй като спестяванията ни са към края си (излязохме от бюджета с баните) взехме мъдрото решение останалата част да са уреди втора употреба на Миле: съдомиална, пералня, сушилня, фурна с плот. Имат си две години гаранция, надежден сервиз. Да сме живи и здрави нататък ще ги подменим с нови... може би. Те наистина нямат никакъв дизайн, но само фурната ще се вижда, другото ще е вградено, така че външният вид го пренебрегнахме. 


дизайн може и да нямат, но са супер здрави Peace

п.с. ЧРД на детето ти   bouquet

# 391
  • Мнения: 468
Може ли да кажеш на каква цена си взехте съдомиялната на Миеле втора употреба?

# 392
  • София
  • Мнения: 589
Мерси   bouquet
Съдомиалната струваше 450лв. Моделът е G653 SCVi Plus. Има три перки, отложен старт, в отлично състояние е.
Все още чакаме другите уреди, защото имах претенции към тях. например исках пералнята да е на около 3 -4 год и да има два входа за вода: за топла и за студена, защото мислим за в бъдеще да имаме слънчеви батерии и може би ще спестим малко ток, знам ли  newsm78. Исках фурната да е с бяло стъкло отпред и котлоните да се управляват от фурната. Когато отидохме за първи път в магазина имаше една такава фурна+плот за 450лв, но нямахме пари в себе си, а се влюбих в нея. След два дена я бяха продали вече. Сега чакам друга такава.

# 393
  • Мнения: 3 403
Момичета здравейте - да се възползвам от съветите и опита ви - може ли?

Ще купувам пералня и хладилник - какво мислите за Индезит или Зануси? Преди време имах пералня Зануси и бях доволна - переше бяло, без проблеми. Трябва ми нещо среден клас - не търся супер пералня, че парите свършиха и ще трябва да жонглирам с бюджета. Дайте мнения, моля.

# 394
  • София
  • Мнения: 1 395
Имам добри отзиви за миялна Зануси Peace
Индезит ми е печката и съм доволна засега. Само че на майка ми също е такава и тя не е Crazy Пералнята ми е Уърпул и напук на всичко съм доволна! Но за мен главно изискване беше да е за повече килограми. ЛГ имат някакви нови много безшумни мотори, но откровено ми казаха че са толкова нови, че няма как да гарантират колко ще са безшумни занапред Rolling Eyes

# 395
  • Мнения: 4 785
"Според мен ако търсеше друг уред - фурна или плот, би било оправдано да се информираш какво предлагат различните марки на пазара  . Но имайки предвид, че ти трябва аспиратор, марката определено е Faber или Eurolux. Просто фирмата си е призната в цял свят и произвежда аспиратори, а не всички уреди за кухнята. Малко или много, за мен това означава тясна специализация и следователно по-добро качество."

П.П. позволявам си да цитирам друг пост


Аз пък съм супер недоволна от аспиратор Фабер Tired Струвал е около 500 лв. И мога да кажа, че е супер зле! Изобщо не дърпа, то не го ли уплътнявахме какво ли не го правихме... Да, хубав е на външен вид и ми отива на хладилника - чудесно  ooooh!. Наще си взеха някакъв измислен за 150 лева и е около 10 пъти по-добре  Rolling Eyes

пп - допускам и да има нещо сгрешено в монтажа и всъщност да си е наред...

# 396
  • Мнения: X
Да питам какво ще ме посъветвате за хладилник,че нашият/ВЕКО/ ни изостави ooooh!-тъкмо му изтече гаранцията и взе да не изстудява в хладилната част/фризера си работи .....или поне още не са се отпуснали нещата вътре/.Викнахме техник,рече че бил боклук Mr. Green и че по толкова изкарвали/3-максимум 5 години/,но предложи да го зареди, та да изкарал още малко,докато съберем пари за нов...Е,само дето вчера дадохме 60лв на вятъра......днес,вътре е още по-топло......иначе бръмчи,ма май само това прави #Cussing out.....лошото е,че сме в кофти серия/откъм разходи за здраве/ и в момента трудно можем да купим нещо по-читаво/остава само варианта на изплащане,ма пак ще видим зор/.....а,и на въпроса към майстора,какво ще ни препоръча,той категорично отсече:"Втора употреба!".Та,така-да питам и Вас какво ще ме посъветвате,че трябва спешно да решаваме?

# 397
  • София
  • Мнения: 30 142
*Люба*, това обикновено се случва при запушване на една тръба и хладилната част не работи, а фризерът е ок. При нас се случи това, макар че сме с друга марка хладилник. Хладилният техник дойде, прекъсна въпросната тръба, скачи я някакси директно и сега вече 2г. всичко е ОК  Peace

# 398
  • Мнения: X
Мерси  bouquet,но явно не е това проблема.....В нашият случай се оказа,че просто тръбите са от "калпав" материал и не само те #Cussing out...,та оправянето ще ни излезе към/или над 200лв,което си е безмислено...още повече,че наистина хладилника излезе"боклук"/казвам го с ръка на сърцето/-то не бяха проблеми с полиците/стъклото е здраво,но държачите се изпочупиха/,уплътнението и то нещо не ми харесва как прилепва....абе,повече няма да се разправям с него/а и в тия жеги не е работа без хладилник/.Лошото е,че цял ден чета и не мога да се ориентирам към марка...както и да се реша на "втора употреба",макар,че познатите ми ,които са си взели такива,са повече от доволни......Уф,направо незнам.....
Мъж ми пък  ме навива да сме вземели Sharp,че им бил добър сервиза/имаме доста техни неща и досега не сме имали проблеми/,но честно още съм в голямо чудене.....

# 399
  • Мнения: 4
Здравейте:)
Преди 2 месеца купихме хладилник с фризер Снайге.Работи добре,но е много шумен...Като се включи компресора,се чува нещо като бълбукане..особено нощем е много неприятно.В магазина умишлено попитахме за нивото на шум,но консултанта ми отговори,че няма такова  и че са "нормално шумни" .Да ,ама нашия се оказа ненормално шумен.  В брошурата  наистина не е отбелязан  параметър-ниво на шум,което проверихме в последствие.
Мислехме да се обадим в сервиз,но в гаранционната карта прочетохме,че ако изпратят техник и се окаже ,че няма повреда ,клиентът  заплаща на техника
Въпросът ми е ...има ли накой такъв хладилник и такъв проблем?

# 400
  • София
  • Мнения: 30 142
*Люба*, много лошо  Rolling Eyes Ние сме с Електролукс, а нашите са с Либхер. До момента няма проблеми (освен това, което споменах с нашия, но ни излезе 20лв и сега всичко е ОК). Лошото е, че много марки ги развалиха от към качество. За Sharp не знам. Мои познати имат модела с устройството за вода и то се развали на първия месец, а и така било направено, че няма поправка. Закрепваха го 100 пъти, докато не мина гаранцията, но иначе от хладилника не са се оплаквали  newsm78

# 401
  • Мнения: 925
Люба а замисляла ли си се за Crawn ?!? Ние сме с такъв 8-9 години и не е мръднал, да чукна на дърво  Peace На времето работех близо до един от магазините от веригата "Зора" и съответно се познавах с продавачите там. Като отивах да купувам хладилник, ме посъветваха за го взема  Peace Нямам никакви оплаквания, а и цената е много добра. Само гледай да е с 3 години гаранция, защото тези с 2 на Crawn били правени в Турция и с по-лошо качество  Rolling Eyes Това също го знам покрай "връзките" си там  Crazy

# 402
  • Мнения: X
Мерси,отново......за Sharp-а,значи да гледаме да е без диспенсър.....Иначе,аз пак порових-не срещнах лоши отзиви,ама не са и много,като цяло,та още се чудя Thinking/щото от аудио-визуалната им техника може да сме доволни,ама то  това си е съвсем друга област/
bubSSSSSSS ,мерси,но за ВЕКО,NEO,Crawn и от тоя род/марки правени по поръчка на големите вериги/,мъж ми не дава и дума да се издума.....

# 403
  • София
  • Мнения: 30 142
*Люба*, аз лично съм запленена от Miele. В квартирата си в Г-я съм ползвала техни уреди. Нямат грешка, НО са доста скъпи  Rolling Eyes

# 404
  • Мнения: 925
...,но за ВЕКО,NEO,Crawn и от тоя род/марки правени по поръчка на големите вериги/,мъж ми не дава и дума да се издума.....
Ползвала съм  Нео, Беко таки и не посмях. Действително нямат нищо общо с Crawn  Peace

Общи условия

Активация на акаунт