ПРЕДСТОИ МИ ИНСЕМИНАЦИЯ - ДА ПОГОВОРИМ 2

  • 41 395
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Здравейте,пожелавам на всички успех в процедурите.Да се запиша и аз при вас,на мен също ми предстои инсеминация в Майчин дом -Варна.

# 16
  • Мнения: 72
Не зная,дали моите"съждения"са подходящи за тази нова тема.Но някоя от знае ли, че "протоколът" на програмата ин витро изисква 4-кратни инсеминации? Това ми каза док, при последния преглед, след 3-тото инсе. Всички се надяваме това да е последното ! Но ето , че отваряме нова тема, само за добри новини! Но нали точно защото си имаме проблеми сме започнали да пишем тук. Не ме разбирайте погрешно ! И аз като всички вас искам да пиша в друга тема , да кажем " Вижте моето прекрасно бебе"но все още като повечето си броя дните до положителния тест/да не вярваш! /
Защо не започнем да споделяме опит - кой при кого е постигнал желания резултат, къде е бил на преглед, кой е бил добрият док, с какво сте били стимулирани, как сте продължили нататък? Както писах преди няколко дни, аз вече прекратявам с опитите, но нека поне бъдем полезни на тези, които сега тръгват по пътя

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Искам да ви попитам какво всъщност представлява процедурата инсеминация?Също ИКСИ?С какво се различават от инвитро?Така и не разбрах.Моля обяснете или дайте линк където мога да прочета!А долколкото разбирам трябва да има неуспешни инсеминации за да има одобрение за инвитро ли?Колко?Благодаря предварително!!!

# 18
  • Мнения: X
Споделям думите на Бонита!
Нека споделяме повече фактология, лекари, лекарства, протоколи и т.н. прагматични неща. Да обменяме полезна информация.
А не пост след пост да четем " Момичетаааа, пак не станааааа  Cry "

 Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 232
bonita_09 , когато се водите с неизяснен стерилитет..., а именно,само лоша морфология,например,тогава,за да подадете документи във Фонда се изискват 4 инсеминации. Ако имате категорично "мъжки фактор"- в правилника е написано какви показатели на спермограмата до какви стойности трябва да бъдат покрити,като, освен лоша морфология по Крюгер,трябва да има поне още две неща изпълнени ,за да сте с "мъжки фактор" ,няма да ви искат тези инсета. При нас, единственият проблем беше Крюгера-не ни беше достатъчен за Фонд- и бройка подвижни, и количество, и всичко,което беше описано там, беше много над нормите, направихме си до край 4 инсеминации,макар,че пак си плащаме,защото на 36 ми е малко множко времето да чакам,колкото и бързо да се движат нещата-докато стигнат до нашия номер, май ще сме направили 2.
dunda_n1 , инсеминацията е почти естествено забременяване-горе-долу, с такива шансове. Евенуално, те подлагат на лека стимулация с хормони,да направиш повече от един фоликул /2-3/, в деня на процедурата взимат материал от мъжа ти,обработват го, да останат най-качествените плувци, и с катетърче го поставят във влагалището. Ин-витрото е по-тежката процедура,с разновидност ИКСИ,при които стимулацията е по-сериозна /има вариант и на ЕЦ,но след като даваш толкова пари,поне да има повече материал за работа/.Когато яйцеклетките узреят, ти ги вадят /пункция- с пълна упойка/, и ги оплождат в лабораторни условия. Ако сте с много лоша спермограма,неподвижни сперматозоиди, увредени и т.н. взимат един и го поставят директно в яйцеклетката-това е ИКСИ, ако ,обаче, нещата не са толкова зле, ги оставят сами да се справят и най-добрите да стигнат до яйцеклетките и да ги оплодят-ин-витро.След определен брой дни ти връщат ембриончетата. Процедурата е безболезнена,трае десетина минути,лежиш около два часа и се прибираш "бременна",  докато не видиш категоричен отрицателен тест  Wink това е на кратко, а в темата за ин-витро има доста линкове с мнооого подробности  Hug

# 20
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Благодаря за изчерпателния отговор!Днес ще потърся малко повече инфо за четене!

# 21
  • Мнения: 137
За съжаление ми отложиха днешната инсеминация за утре....Нито един спукан фоликул от 3те...Единият е станал 29мм, а другите 2 по около 19, 20 мм...Дано до утре се спукат...Док каза да мия прозорци  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 6 232
Raela,като свършиш у вас, да ти дам ключа за нас  newsm78 Laughing Единият явно вече е прекалено големичък, дано от другите два да станат нещата  Praynig

# 23
  • Мнения: 137
hristina21,  мисля да пасувам с миенето...а пък мисля, че една шопинг терапия с повечко стълби за изкачване ще свърши добра работа Grinning....и аз се надявам утре да се спука поне един, ама знае ли човек... Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 6 232
а ти по принцип ли имаш проблем с овулацията и пукането им или просто този път,понеже са повечко са се запънали newsm78

# 25
  • Мнения: 1 045
Raela по-добре прави коремни преси

# 26
  • Мнения: 137
Мисля, че с овулацията нямам проблем....но за първи път ми ги мерят фоликулите, та не съм сигурна...Пробвах с коремни преси, ама нещо ме боли и кръст, и корем...незнам...Дано се пукнат проклетиите Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 6 232
щом вече те боли корем,може и да си ги преборила  fingerscrossed

# 28
  • Мнения: 213
Успех утре Raela,и крайно време е вече някой да се похвали с положителен тест и много сладки newsm30 newsm30

# 29
  • София
  • Мнения: 16 213
Ами аз ни да похваля, ни да се оплача: нито ми е дошло (а днес ми е 28 ден и никога не ми е бил по-дълъг цикъла), нито уринния тест ми отчита бременност.  newsm78

Отделно 4ти ден вече имам кафеникакво прицапване, което обаче не се обръща на нормален МЦ. Ако до понеделник няма промяна, вече мисля да си посетя докторицата.



 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт