Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 8-ма тема

  • 154 829
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
Няма начин този път да не ги разбия  Hug

От все сърце ти го пожелавам! Хайде сега, една содена питка ще ти опре!  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 283
Питки със сиренце и кашкавалче

Пица с аншоа и зелени маслини от същото тесто

hristina21 с твоя пост  Joy се смях от сърце, пожелавам ти успех. За Коледа винаги си правя питка с мая, иначе другата така я хвърляме, а това не е ли грехота, никой не харесва миризмата на сода.
nolita ,станал е много пухкав козунака, браво поздравления. Сега ме сърбят ръцете да врътна и аз нещо си в машината, ама тя нашта Венетка е за бой, все изкушаващи неща показва - ти къде се изгуби бе жена  newsm78
valter_1150004248 идеи много, стига да имаш желание, на първа страница има рецепти за питки и тяхното оформяне, има и рецепти със снимки стъпка по стъпка, успех  Peace
: Lauren видях, че са ти отговорили, ако имаш още въпроси, питай  Peace

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 12:07 от Пепика

# 47
  • Мнения: 319
Ей то нова тема започнала, ама само колко хубави неща видях  newsm20
Пепика и питката и пицата са супер  Hug
ауууу nolita очите ми останаха по твоя козунак  Shocked , да не пропусна и пухкавата ти питка от първа страница   bouquet
max-mama и твоя козунак много апетитен, ще се възползвам и аз от тази рецепта smile3508
didnik  Pinki_81 и вие страхотно сте се справили   Hands Clap
и да не пропусна от предната тема питките на краси.мира   Margafuci  tonykp  gerber4e  mama galka23  labrex   emi03   Мама Пух  newsm51
Страхотното сърце на Мамето   Hands Thumbsup  Hands Clap omm
И последно че стана много дълго, но не мога да подмина страхотните рибки на me4ta22  Zelenika dodyniki Venetta labrex   smile3501
да не е без нищо от мен Рогчетата на Пина
 



 
 

 
 






# 48
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Вчера с тези коментари за козунаци и коледни питки не ме оставихте на мира. Тъкмо почти успях да подтисна желанието си да правя козунак, че като гледах този на Nolita, никак не беше за удържане, но добре е че му знам вкуса иначе и него щях да започна, но ме попритиснихте за питката, та си казах-я да изтренирам и аз една питка, че да не се изложа точно на Коледа. Така че тази сутрин направих прословутата содена Коледна питка. Тя пък взе че се получи. Дано  и на Коледа да се получи  Praynig!


 

# 49
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
 Embarassed Срамно е да питам такова нещо, но по-добре да си попитам, та да не съжалявам после  Simple Smile

Когато се помазва тавичка, върху която се подрежда пита/козунак - с какво се маже - само олио или олио и малко брашно, дето се разтърсва тавичката с брашното по нея?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 939
galaUSA хич да не те е срам, нали знаеш - С питане и до Цариград се стига  Hug
Аз си мажа само с маргарин и пластовете на питките и тавата, но обилно - хем ми става хрупкава коричка, хем не ми залепва и голяма вкусотия.  Peace

# 51
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
galaUSA хич да не те е срам, нали знаеш - С питане и до Цариград се стига  Hug
Аз си мажа само с маргарин и пластовете на питките и тавата, но обилно - хем ми става хрупкава коричка, хем не ми залепва и голяма вкусотия.  Peace

благодаря ти  Hug
ще ползвам само олио, тогава  Peace (без брашно)

# 52
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Embarassed Срамно е да питам такова нещо, но по-добре да си попитам, та да не съжалявам после  Simple Smile
Когато се помазва тавичка, върху която се подрежда пита/козунак - с какво се маже - само олио или олио и малко брашно, дето се разтърсва тавичката с брашното по нея?

Аз мажа или с олио или с масло и поръсвам обилно с брашно, потупвам тавичката отдолу и от страни и после я обръщам, за да се изсипе ненужното брашно. Някои кулинари препоръчват да се сложи тавата така както е приготвена, за малко в хладилника, за да се отлепи после по -лесно тестеното изделие, но на мен и така ми се отлепват, сигурно зависи и от вида на съда от материала от който е направен имам предвид.

# 53
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
аз ще ползвам една супер обикновена желязна тава...
тефлонената няма да я ползвам за това, че ми е правоъгълна, пък аз искам да стане с кръгла форма  Simple Smile

благодаря и на теб - твоите рецепти оня ден и вчера почти наизуст ги научих, доста време ще ме държиш ти в кухнята  Laughing

# 54
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ха ха ха Дидкa, аз докато се натуткам да напиша, да обърна на кирилица и ти ме изпревари  Joy Joy Joy

galaUSA   Hug ще се справиш, сигурна съм Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 939
Вени ами аз съм си на БДС-то, и то си ми е професионално изкривяване на мен бързописа  hahaha
НА мен така с маргарина никога не ми е залепвало нищо, без значение в коя тава пека - дори и в най-тънката, защото мнооооооооого обичам да имам препечена хрупкава коричка, та дори  изгореличка да е  Crazy- и без друго само аз си я ям, моите са си по мекичкото  Grinning

# 56
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Всичко пека върху хартия за печене.
Пепика,Веси,Венета,чудесни произведения,браво. Peace
Венета,би ли казала как направи содената питка,че никак не мога да я улуча?Един път ми става,следващият-не и съм се отказала да я правя.Ама сега пак се вдъхновявам,като гледам твоята.
Нолита,разкошен козунак Peace.

# 57
  • Мнения: 144
Хайде и аз запис...засега без нищо, но да се знае, че съм тука и ви гледам и следя с голям интерес! Shocked Rolling Eyes
Браво на всички майсторки! Hug

# 58
# 59
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Маме,много са красиви.А как зави питките?Много са интересни.

Хайде и моите питки по рецептата на Лабрекс

Общи условия

Активация на акаунт