Какво правят вашите деца събота и неделя?

  • 3 816
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
E...aз и през почивните дни ако не се грижа...това оставаше само. LaughingНе давам децата си никъде.Посещават спортен комплекс също така, поради недостиг на време през седмицата.Дните, в които не са на ясла/градина всъщност са толкова малко/едва 8 от 30/, че няма какво да се чудя какво толкова да ги правя.Не ни стигат за нищо. Laughing

# 16
  • Мнения: 2 474
Почивните дни ги чакаме с нетърпение.Обикновено почиваме всички заедно.Никога не съм го давала за отглеждане някъде,нито на роднини,нито на детски центрове.Играе вкъщи,на двора или на улицата с приятелчета.Понякога ходи на мачове на баща си.Ходим на гости,пазаруваме.Гледаме телевизия,играем на занимателни игри като шах,не се сърди човече,карти,оцветяваме,четем книжки или пишем.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
С нас е плътно. Най-много за някой и друг час баба й да я изведе в неделя. Иначе като е топло и хубаво времето пътуваме през уикендите, а зимата ходим на клуб, на заведение и др. подобни занимания.

# 18
  • Мнения: 2 155
Най-хубавато време! Искаме го! #2gunfire #Crazy Hug

# 19
  • Мнения: 2 149
Преакраме уикендите си заедно,пакет Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 4 187
Ставаме по - късно, закуската е дълга, ако времето позволява илизамме на разходка! Събото - неделните дни са дни за Куклен театър, Кино, Четене на приказки - в една книжарница  Heart Eyes !
Ако сме решили да стоим у дома, ходи на гости в родителите на съпруга ми, живеят в същия вход ! Играе на игри, за които няма време през седмицата ! Понякога ходим в детски клуб, на гости на приятели. 90% от времето сме заедно !

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
star , коя е тази книжарница с приказките?

По темата - събота и неделя сме семейно, ходим на гости, в парка, у дома гледаме филми заедно, четене и все що ни хрумне  Sunglasses.

# 22
  • Мнения: 4 187
Жар Птица , на ул. Шипка 24, под кръстовището с Мария Луиза ! Четат приказки в събота от 11 часа !

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Събота и неделя сме заедно. Спим да късно. Ако времето позволява - излизаме и почти целия ден сме на вън, ако ли не - Силви си играе с играчките, гледа някое филмче, пишем домашни /Силви е подготвителна група в ДГ/. Понякога играем домино или не се сърди човече заедно. Оцветява или рисува. Майка ми живее на долният етаж и слизаме при нея.

# 24
  • Мнения: 8 247
Обикновено събота и неделя са някъде при бабите. Ние с баща им сме някъде в планината с колелетата. Зимата по-често сме всички заедно и тогава сме на разходка в парка. Понякога ги водим на нашата хижа, лятото на басейн.
Често обаче са на бабино отглеждане. Още са малки и не могат да са с нас. Аз пък съм на принципа, че и мама е човек. По заведение нямам желания да ходя, но поне единият почивен ден си е за мен, колелото и планината.

# 25
  • Мнения: 1 296
Ако нашия татко не е на лов, обикновено пътуваме извън София. До скоро комплект "четворка", но големия се е залюбил с една мома от съседния блок и се дърпа вече от колектива. Не ще да идва.
Ако пътуваме само с таткото, нашите момчета си поръчват пица и кибичат пред компютрите си в стаите си до ранни зори. Не е полезно, но се самоуспокоявам, че така поне не скитосват навън като ни няма.

# 26
  • Мнения: 2 131
Ходим при родителите на мъжа ми в друг град. Там, признавам, оставам охота с малкия да се занимават баба му и леля му. Понякога го водя там в едно заведение с много хубав детски център. Излизаме на разходка. Ей такива неща.
Като не пътуваме извън града, също гледам да го изведа навън.

# 27
  • Мнения: 7 947
Аз не мога да кажа, че двамата мъже вкъщи през събота и неделя не ми пречат да изчистя и да си свърша домакинската работа. Тъй като през седмицата свеждам това до минимум - през уикенда наваксвам. Разбира се, че и аз съм човек и имам нужда понякога от време за мен/нас - затова се случва да го водя при баба му, за да излезем с татко му я на кафе, я по магазините - неща, които с него не можем да правим.
Иначе какво правим - обикновено ходим на разходки, измисляме си поводи и начини дори в студа. Малкия основно гледа детски, спи до късно, играе на воля, все неща, дето през седмицата не прави, защото като се върне от детска - не остава време почти за нищо. Не го водя по театри и подобни мероприятия, първо защото зимно време не считам за удачно да го затворя на едно място с хиляди деца и бацили евентуално, второ защото в детската им почти всяка седмица имат куклен театър. Ходим на няколко заведения с детски кът обаче - ние хапваме, той си играе. Ходим на гости или на нас ни идват - имаме две приятелски семейства с деца.

# 28
  • Мнения: 417
събота и неделя са люмимите ни дни.
В петък вечер си оправям къщата, пускам поредните седмични перални, пускам прахосмукачка и гледам да сготвим нещо за събота и неделя, така че да нямам много работа 2-та дни.
Не оставям никога детето при баби, тъй като цяла седмица и двамата чакаме тези дни за да сме заедно - през седмицата той на детска, ние на работа и вечер не ни стига времето в което да сме заедно.
Когато е студено ходим само до някой голям магазин да пазаруваме и си стоим в къщи, занимаваме се като играем на любими игри и др.. Лятото почивните дни ходим до парка на разходка или извън София.
Ако се наложи да отидем някъде вечер с татко му, баба го гледа ,но в къщи. Не мога да си представя да го оставям да ми го гледат в единствените дни когато можем да бъдем заедно и се наслаждаваме на това, въпреки че и аз съм човек.

# 29
  • Мнения: 7 947
Аз наистина не разбирам притеснението на родителите - какво ще стане, ако детето е за няколко часа при баба си. Това никога не ме е притеснявало. Не че го тръсвам така постоянно де  Laughing
Просто съм имала тежки работни седмици, без спане по повече от няколко часа, с много пътуване и напрежение и тогава определено съм имала нужда да остана да си почина наистина събота и неделя. Може би и това зависи от интензивността на ежедневието ни  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт